mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 19.10.2024 : 19:23:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Angleški in Ameriški koker španjel
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški in Ameriški koker španjel  (Prebrano 259838 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Chris
gost
« Odgovor #120 : petek, 02.04.2004 : 00:55:08 »

Najbrž da nič, saj jim drugega ne preostane, razen če bi posebej za fci določili neprirezanega, pri akc pa bi ostal takšen kakršen je.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #121 : sobota, 03.04.2004 : 02:11:52 »

Načel bi še malo temo o hrani pri kokrih. Ker je tukaj zelo malo kokerašov, bi vprašal kar tebe VZ, seveda pa dobrodošli tudi vsi ostali! S čim vse hranite vaše kokre, kako je z naravno hrano, ali jo tudi dodajate ali uporabljate samo brikete? Kokri so precej živahni psi z veliko energije, zato jo tudi potrebujejo, treba pa je paziti, ker imajo zelo dober apetit in pojedo kolikor jim pač daš.
Koliko se držite tabelic za odmerjanje količine obroka glede na težo in starost psa na embalaži hrane?
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #122 : sobota, 03.04.2004 : 20:24:45 »

Ja, to je pa res. Zbirčni kokri ne obstajajo in sposobni bi bili jest do bruhanja in še potem. Ni jih priporočljivo spuščati na vrt, ker boste ob paradajz ali kaj podobnega ali pri nepospravljeni mizi.

Drugače pa jaz svoje hranim z Eukanubo L&R in se za enkrat kar obnese. Kuhanega jim ne dodajam razen izjemoma.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #123 : nedelja, 04.04.2004 : 00:21:14 »

Jaz za moram za mojim po celem vrtu skakat, prav čisto vsako smet vzame v gobček, vejice, kamenje vse. Hranim ga jaz drugače z Boschem puppy, ga obožuje, vendar se malo ćoha, mislim da od tega, ker bolh ali česa nima. Vendar ne vem če je pametno menjati sedaj, ko je še mladiček, sem pa že tudi razmišljal da bi prešel na to Eukanubo lamb&rice.

VZ, kako jim pa odmerjate obroke?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #124 : nedelja, 04.04.2004 : 09:39:25 »

Moja zasavska spanjelcica  Grin je tudi strasni pozeruh. Tako kot pravi VZ! Treba je pazit, da je zunaj pod kontrolo. Sicer paradajz pusti pri miru, zato pa obira jagode, borovnice, maline...Vcasih je ze prav nadlezno, ko greva na sprehod in ob poti rastejo robide, saj se tudi po 10 minut noce premaknit. Potem ima pa poln gobcek trnja. Me spominja na kozico, ki sem jo kot otrok vodila na sprehode. Roll Eyes
Drugace pa ze nekaj casa prakticirava doma pripravljeno hrano, ki jo obozuje. Duso bi prodala za surovo govedino! Grin Od briketov pa dobiva le nutro za starejse in zaenkrat ji odgovarja.

Ne vem chris, ce si ze kje omenil...ima tvoj kuza cel rep? lp
Logiran

VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #125 : nedelja, 04.04.2004 : 11:45:26 »

Glede paradjza poznam zgodbo, ki smo jo slišali od nekega vnetega vrtičkarja, ki je med drugim gojil tdi paradjz. V času, ko je ta zorel je sproti hodil gledat na vrt kdaj bo katerega lahko pobral. Za tiste, ki jih je določil za naslednji dan, jih naslednji dan ni bilo več. Manj zreli pa so vedno ostajali. Tako se je ponovilo kar nekajkrat. Enkrat pa je le prišel malo bolj zgodaj in zalotil sosedovega španjela.

Tudi pri nas smo naredili že napako in pozabili paradižnikovo solato na mizi ter same pse v jedilnici. V nekaj minutah jo je pospravila Suzy. Ta se je sploh specializirala za čekiranje mize. O stanju njenih ušes takrat pa raje ne govorim.

Otis pa je specializiran za čekiranje šolskih torb, nahrbtnikov ipd. Če ja kakšen od otrok prinesel kaj iz šole je velikokrat zmanjkalo. Ostale niso niti drobtine.

Kar se doziranja Eukanube tiče dobita samca po 170g, psice pa so med malo bolj drobnimi in dobi starejša 120g, mlajša (ki je tudi še bolj živahna) pa 140g.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #126 : nedelja, 04.04.2004 : 20:08:05 »

Kaja, ravno danes sva spet hotela malo aport potrenirat in sem mu za nagrado pripravil govedino, drugače je dobival sir. Ko jo je  zavohal ga je tako zmešalo, da nisva mogla čisto nič delat Roll Eyes Ga je kar hiptnotiziralo. Je potem norel tam okrog mize kot kakšna zmešana kura. Kar se pa repka tiče, ga pa nima, sicer mi je vseeno ali ga ima ali ne, lepše bi bilo če bi ga imel, ker se to vse bolj in bolj uveljavlja.
Ne vem, ali je nujno kupiranje legla ali če vzreditelj noče, potem ni treba? Če vzreditelj ne pusti, kaj potem, a ga prisilijo al kako??

VZ, moj pa tako rad šari v kuhinji po tleh, če je slučajno komu kakšna drobtinica padla Roll Eyes Če ga nikjer ni je sigurno v kuhinji. Sicer pa dobiva 65g Boscha na dan (se držimo tistih tabelic) pa še jogurt čez, in to je zanj tako malo, ker je res požeruh in komaj dočaka naslednji obrok. Najprej je dobival 3 obroke, sedaj smo se pa odločili da dobiva 4, pa takrat malo manj, da lažje prebrodi dan Roll Eyes

p.s. Kaja koliko pa imaš psov?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #127 : nedelja, 04.04.2004 : 20:33:19 »

A vidis kaj dela govedina?  Grin Preden mu jo ponudis kot nagrado, mu jo daj kdaj tudi kot del obroka, da ne bo revez ves iz sebe. Jaz sem s seboj na razstavo nesla koscke hrenovke (prej je dobivala druge, kupljene priboljske), da bi psicko bolj motivirala. Se ji je skoraj zmesalo in komaj sva se zmenili, da se hodi po vseh stirih tackah in ne po dveh ter z nosom v mojem zepu! Roll Eyes

Meni so osebno zelo vsec spanjeli z repki (in vse ostale pasme tudi Cheesy), se mi zdi, da tako dobro izgledajo ko mahajo s tisto perjanico. Zal jih le redko vidis z repki (razen moje zasavske variante Cool). Kolikor jaz vem je odlocitev o kupiranju ali nekupiranju vzrediteljeva in ga nihce ne more prisilit ne v eno ne v drugo smer. Ne vem pa ali se na tem podrocju pripravljajo kaksne spremembe.
Ja, chris, eno si srecal! Tisto je Vini, ki je pravzaprav sestrina, potem pa moja mesanka Kaja, nemski ovcar Don in pa fantova in moja skupna pridobitev, Bagi (siperka z repom Grin).  lp
Logiran

VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #128 : ponedeljek, 05.04.2004 : 16:46:50 »

Meni so osebno zelo vsec spanjeli z repki (in vse ostale pasme tudi Cheesy), se mi zdi, da tako dobro izgledajo ko mahajo s tisto perjanico.

No ja, meni delujejo kot da imajo nekaj preveč. Undecided. Če je rep krajši z njim hitreje miga  Grin
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #129 : ponedeljek, 05.04.2004 : 20:53:04 »

Uf Kaja, tebi pa res ni dolgcas, kar PET jih imas za obvladat. Pa te ubogajo? Se mi zdi da moras met kar bol trdo roko in mocan glas, da jih vse v red spravis Wink

VZ nas prejsnji hvala bogu sploh ni vedel, da imamo na vrtu tudi paradiznik Cheesy  Je tudi tam okrog tacal, vendar se je moral strogo drzati potk, nic na zemljo! Roll Eyes Kako bo pa pri ta novemu pa bomo videli, spada bolj med 'ta lacne' modele in je kar navihane narave, mu vcasih kar taki mali rozicki  zrastejo Angry

Hehe res se hitreje miga s krajsim repom, nas se s celo ritjo zraven, kaj sele ce bi imel rep! Pa oni z repom so pa bolj 'nobelj' Shocked ko majo 'nekaj' zadaj  Grin

Razlogi za kratek rep:
1. s krajšim repom se hitreje miga oz. ni važna velikost važna je tehnika Grin
2. ne more se z njim na vrtu zaplesti v paradižnik in ga vsega pojesti Grin
3. ob krtačenju kratkega repa se prihrani ure in ure prostega časa Grin
4. tudi če ima dolg rep še vseeno ne zna vrat za seboj zapret Grin
Logiran
winny
novinec
*
Sporočil: 35


« Odgovor #130 : torek, 06.04.2004 : 08:09:22 »

Uf Kaja, tebi pa res ni dolgcas, kar PET jih imas za obvladat. Pa te ubogajo? Se mi zdi da moras met kar bol trdo roko in mocan glas, da jih vse v red spravis Wink

Štiri: Kaja, Vini, Don in Bagi. Ubogajo jo in to zelo!
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #131 : torek, 06.04.2004 : 09:49:07 »

VZ, vsake oci imajo svojega malarja! Wink
Ja, ljudje se kar tezko navadijo, da ima kaksen spanjelcek ali bokser rep. Ponavadi ga na hitro proglasijo za mesanca! Po drugi strani pa jim je moja Bagi vsec, ker pac se nikoli niso videli kako izgleda siperka brez repa.

Ne klici hudica, Chris, stirje so cisto zadosti.  Grin Sicer so pa zelo redko vsi stirje skupaj tako, da se kar gre.  Cheesy Ubogajo? Vec kot dva skupaj, brez povodca, zna biti katastrofa! Shocked
Kdaj bosta imela zadnje cepljenje? Mi smo kar malo obupani, ker ne najdemo nic dovolj majhnega, da bi se nasa bagi lahko varno igrala. Ponavadi jo kaksen velikan pohodi, potem se pa noce vec igrat! lp
Logiran

VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #132 : torek, 06.04.2004 : 10:10:12 »

Po drugi strani pa jim je moja Bagi vsec, ker pac se nikoli niso videli kako izgleda siperka brez repa.

Se mi bolj zdi, da jih večina še nikoli ni videla kako sploh zgleda šiperka  Grin
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #133 : torek, 06.04.2004 : 13:06:13 »

Ja, saj sem hotela nekako tako napisat, pa mi ni uspelo. Grin Prej so me deset let sprasevali kaksne pasme je Kaja (od tu ideja o zasavskem spanjelu), zdaj pa me vsi morijo kaksen mesancek je Bagi.  Wink lp
Logiran

Chris
gost
« Odgovor #134 : torek, 06.04.2004 : 21:39:43 »

Winny, 5 (se tipa zraven) Grin

Kaja, koliko pa je stara Bagi? Ari bo v petek drugic cepljen, potem pa pred prvomajskimi ali pa po njih se tretjic, takrat bo star skoraj 4 mesece.

Tukaj en lepi pesjanar z repom iz psarne Bolton's

Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Angleški in Ameriški koker španjel
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines