o psih
pasme
galerija
forum
zaščita ivali
posvojite psa
Dobrodošel/la,
gost
. Prosim
prijavi
ali
registriraj
se.
četrtek, 28.11.2024 : 07:51:25
1 uro
1 dan
1 teden
1 mesec
vedno
Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
mojpes.net
|
o psih
|
pasme
|
FCI 8
| Tema:
Angleški in Ameriški koker španjel
Strani:
1
...
3
4
5
6
7
[
8
]
9
10
11
12
13
...
110
Dol
« nazaj
naprej »
Avtor
Tema: Angleški in Ameriški koker španjel (Prebrano 263594 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
VZ
rad pišem
Sporočil: 378
Re:koker španjel
«
Odgovor #105 :
torek, 30.03.2004 : 23:35:18 »
Ameriškega standarda za angleške kokre še nisem bral. Prav možno je, da je drugačen od angleškega ali FCI (kot tudi pri precej drugih pasmah). Za ameriške velja obratno. FCI ga je povzela po AKC, Angleži pa imajo nekoliko prirejenega.
Parjenja med enobarvnimi in večbarvnimi pri nas ne dovolijo. Razlog je izključno možnost belin na nepravih mestih. Vendar pa se to dogaja samo, če pariš enobarvnega iz čistih enobarvnih linij (homozigota) z večbarvnim. Če ima enobarven pes tudi večbarvne prednike in je podedoval tudi gen za belo barvo, tak pes v kombinaciji z večbarvnim ne bo produciral mismarksov.
Logiran
VZ
rad pišem
Sporočil: 378
Re:koker španjel
«
Odgovor #106 :
torek, 30.03.2004 : 23:43:40 »
Kar se sable-ov tiče pa ne vem kako je. AKC jih je pri ameriških nehal priznavat mislim da 1992, ko je bil spremenjen standard. V njem sicer ne piše eksplicitno, da je barva prepovedana. Obesili so se na določilo, da moraj barve biti med seboj jasno razmejene , kar pa pri sablih niso. Vendar bi po tej logiki morali prepovedat tudi roane, pa jih niso. Pri sable-ih so se obešali tudi na to, da način dedovanja barve ni poznana, kar pa tudi ne drži. Pri vsem skupaj je pretežno šlo za to, katera skupina ljudi bo uveljavila svoje in manj za strokovne odločitve.
Kako pa bi bilo, če bi se v Evropi pojavil sable na kakšni razstavi, pa ne vem. Do zdaj še nisem za to niti slišal niti videl.
Logiran
kaja
midi
Spol:
Sporočil: 6.951
Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf
Re:koker španjel
«
Odgovor #107 :
sreda, 31.03.2004 : 09:24:30 »
Berem te vajine razlage pa mi je ve manj jasno! Bom prebrala se enkrat!
Me pa zanima ali se "sable" pri nas prevaja kot soboljev? Tako kot recimo pri skotih in seltijih! lp
Logiran
http://baguette.moj-album.com/
VZ
rad pišem
Sporočil: 378
Re:koker španjel
«
Odgovor #108 :
sreda, 31.03.2004 : 12:13:23 »
Citat: kaja , sreda, 31.03.2004 : 09:24:30
Me pa zanima ali se "sable" pri nas prevaja kot soboljev?
Ja, to bi bil pravi slovenski prevod. Ti kar vpraši, če kaj ni jasno.
Logiran
andi
rad prihajam sem
Spol:
Sporočil: 1.633
Re:koker španjel
«
Odgovor #109 :
sreda, 31.03.2004 : 12:38:19 »
Sodelavka ima kokeršpanjela starega 8 let, ki pa ima že 2 leti probleme z uhlji. Verjetno gre za vnetje, pri veterinarju je dobil kapljice Otonazol, ki v tistem momentu pomagajo, vendar se vnetje ponovi. Kako vi to rešujete?
Logiran
muca
še malo sramežljiv
Spol:
Sporočil: 99
Re:koker španjel
«
Odgovor #110 :
sreda, 31.03.2004 : 13:45:34 »
Andi, če se vnetje ušes ponavlja že dve leti in so previdni pri kopanju, je možno, da ima pes v ušesih seme trav. Vnetje ušes zelo boli, zato mu da veterinar pomirjevalo, da mu lahko temeljito očisti ušesa (s pinceto pobere vsako seme posebej). Sam tega ne moreš narediti, tudi z izpiranjem ne, ker seme trave vedno leze navzdol.
LP
Logiran
VZ
rad pišem
Sporočil: 378
Re:koker španjel
«
Odgovor #111 :
sreda, 31.03.2004 : 14:33:38 »
Otonazol je kar v redu zadeva, če gre za vnetje zunanjega sluhovoda, ki ni posledica kakšnih mehanskih vzrokov. Največkrat se rado ponovi zato, ker se zdravilo ne daje redno in ker se ga neha dajati prezgodaj. Po določenem času pa lahko tudi baketrije postanejo odporne in Otonazol ne pomaga več.
Drugi problem je čiščenje. Že pred samim zdravilom je dobro ušesa kar se da temeljito očistiti (seveda jih ni slabo čistiti tudi takrat, ko še niso vneta). Zgolj samo z vatiranimi palčkami ne naredimo prav veliko. Kdor nima dovolj prakse sam je najbolje, če mu to opravi veterinar. Mi našim čistimo s Clorexyderm Oto tekočino, ki jo vlijemo v uho. Potem pa z vato, ki jo navijemo okoli velike pincete, sluhovod temeljito prečistimo in osušimo do kamor gre. Če je vata dobro navita in konice ne gledajo ven, potem je zelo malo možnosti, da bi se predrl bobnič ali kako drugače poškodovalo uho, ker se sluhovod proti koncu oža (seveda, če se ne dela na silo). Otonazol pa je potrebno dajati vsaj 2-3 krat dnevno tudi še nekaj dni po tistem, ko zgleda, da je vnetje minilo.
Logiran
Chris
gost
Re:koker španjel
«
Odgovor #112 :
sreda, 31.03.2004 : 22:00:27 »
Kaja, ja ja, soboljev
to je to, ali sable po tuje. Kako pa izgleda pa ne znam opisati, sem pa kar sliko prilepil.
http://w1.457.telia.com/~u45710739/bonita.jpg
Kako pa zgleda ta Otonazol? Naš bivšji pes je imel tudi enkrat vnete ušese, sicer ga ni bolelo, ga je pa srbelo. Veterinar je dal eno tako belo mastno gosto tekočino v dveh inekcijskih špricah brez igle in smo mu mogli vsak dan not nakapat in pomasirat dokler ni mazila zmanjkalo. In res se je pozdravilo. Samo ne vem kako se je imenovalo tisto, je že malo nazaj.
VZ, ali je Clorexyderm Oto mogoče tekočina rumene barve?
[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran
VZ
rad pišem
Sporočil: 378
Re:koker španjel
«
Odgovor #113 :
sreda, 31.03.2004 : 22:45:41 »
To je verjetno bil Otonazol. To je malo bolj gosta tekočina mlečne barve. Tako zapakiranega pa si dobil zato, ker so ga veterinarji kupovali v večjih količinah ter ga sami prelivali v manjše stekleničke. Tako je bil cenejši (za njih seveda)
Clorexyderm pa je rumenkasta tekočina. Pakirana je v v modro bele škatle.
Logiran
Chris
gost
Re:koker španjel
«
Odgovor #114 :
četrtek, 01.04.2004 : 01:39:08 »
Citat: VZ , sreda, 31.03.2004 : 22:45:41
To je malo bolj gosta tekočina mlečne barve.
Ja točno takšna je bila. In je pomagalo.
Clorexyderm pa zelo hvalijo in ga moram tudi jaz nujno nabavit.
Logiran
VZ
rad pišem
Sporočil: 378
Re:koker španjel
«
Odgovor #115 :
četrtek, 01.04.2004 : 12:53:59 »
Chris,
Ko si zadnjič spraševal glede "sabljačev" v Ameriki, sem se o tem malo pozanimal in dobil odgovor, da je barva načeloma dovoljena, vendar da se nihče ne spomni, da bi na razstavah kakega tudi videli.
Razlik med standardoma za angleške kokre pa je kar nekaj in največja je ta, da AKC predpisuje za cca 2 cm višje pse (zgornja meja po FCI = spodnja meja po AKC)
Ker so pri ameriških kokrih barva in stopnja ožigov eden od diskvalifikacijskih dejavnikov, me je zanimalo tudi to:
Citat
FCI:
COLOUR : Various. In self colours no white allowed except on chest.
AKC:
Color
Various. Parti-colors are either clearly marked, ticked or roaned, the white appearing in combination with black, liver or shades of red. In parti-colors it is preferable that solid markings be broken on the body and more or less evenly distributed; absence of body markings is acceptable. Solid colors are black, liver or shades of red. White feet on a solid are undesirable; a little white on throat is acceptable; but in neither case do these white markings make the dog a parti-color. Tan markings, clearly defined and of rich shade, may appear in conjunction with black, livers and parti-color combinations of those colors. Black and tans and liver and tans are considered solid colors
Očitno je FCI standard tu precej prizanesljiv in bi dovolil tudi vijoličasto
.
Pri ugrizu dopušča AKC klešče (kot manj zaželjene) ter pod ali predgrizavost (kot težjo napako), FCI zahteva izključno škarje.
Nasplošno pa se mi zdi, da AKC standard precej bolj definira, medtem ko FCI dopušča veliko maneverskega prostora ocenjevalcu. Je pa po FCI diskvalifikacija praktično vse kar ni striktno po določilih (samo napake kot take ne obstajajo), medtem ko pri AKC diskvalifikacije niso omenjene.
Še ena zanimivost: od danes naprej je stopila v veljavo tudi sprememba FCI standarda glede repov, ki opisuje tudi dolge repe.
Logiran
Chris
gost
Re:koker španjel
«
Odgovor #116 :
petek, 02.04.2004 : 00:04:26 »
Za standard – barvo pri angleških, bi lahko skoraj rekel, da je pomankljivo. Ker pri ameriških je to veliko bolj natančno napisano.
Se pravi je sabljast najbrž zelo redek pri ameriških. Vem da jih tudi pri angleških ni ravno veliko,vendar mislim, da se kakšnega na razstavah višjega ranga sigurno vidi.
A danes je šele stopila v veljavo sprememba FCI standarda? To misliš za ameriške kokre? Ker drugače je bila v standardu za angleške že pred kakimi štirimi tedni, takrat ko sem jaz gledal, vidna sprememba in je že bilo pri repih razdeljeno na kratke in dolge in pa opisano.
Logiran
VZ
rad pišem
Sporočil: 378
Re:koker španjel
«
Odgovor #117 :
petek, 02.04.2004 : 00:23:49 »
Ne, vse kar sem zgoraj napisal velja za angleške (vključno z repi). Pri ameriških je zadeva precej drugačna in barve so bolj natančno določene ter stopnja ožigov tudi. Napačna barva ali preveč ožigov oz. ožigi na nepravih mestih pomeni pri ameriških kokrih diskvalifikacijo.
Logiran
Chris
gost
Re:koker španjel
«
Odgovor #118 :
petek, 02.04.2004 : 00:32:24 »
Ja sedaj vidim. Sem šel malo gledat oba standarda, pa pri angleških čisto dol na koncu piše, da standard stopi v veljavo z aprilom 2004. Torej pri nas piše za rep tole:
TAIL : Set on slightly lower than line of back. Must be merry in action and carried level, never cocked up. Customarily docked.
Docked : Never too short to hide, nor too long to interfere with, the incessant merry action when working.
Undocked : Slightly curved, of moderate length, proportionate to size of body giving an overall balanced appearance; ideally not reaching below the hock. Strong at the root and tapering to a fine tip; well feathered in keeping with the coat. Lively in action, carried on a plane not higher than level of back and never so low as to indicate timidity.
Pri ameriških pa ni nič spremenjeno, je še kar docked tail, torej prirezan rep. Pa sedaj šele vidim, da pri angleških ni niti besedice o kakšnih tan znamenjih
, pri vas pa vse piše kako in kaj.
Logiran
VZ
rad pišem
Sporočil: 378
Re:koker španjel
«
Odgovor #119 :
petek, 02.04.2004 : 00:38:09 »
Kako bo z repi pri ameriških je še vprašanje. FCI povzema standarde po matični državi pasme. predpostavljam, da so Angleži to dodali, FCI pa je povzel. Da pa bojo Američani začeli puščat repe svojim se pa še dolgo ne bo zgodilo in ne vem kaj bo do takrat naredil FCI s standardom.
Logiran
Strani:
1
...
3
4
5
6
7
[
8
]
9
10
11
12
13
...
110
Gor
mojpes.net
|
o psih
|
pasme
|
FCI 8
| Tema:
Angleški in Ameriški koker španjel
« nazaj
naprej »
Skoči na:
Izberi destinacijo:
-----------------------------
aktualno
-----------------------------
=> mojpesObvestila
=> puzzle ...
===> Foto natečaji
=====> foto "12"
=====> foto "živalski svet"
=====> foto "živali v rož'cah"
=====> foto "žival v gibanju"
=====> foto "nasmeh"
=====> foto "trikci"
=====> foto "zob za zob"
=====> foto "uživam življenje"
=====> foto "žival in človek"
=====> foto "pes in blato"
=====> foto "žival in voda"
=====> foto "pes/muc v gibanju"
=====> foto "pes in lakota"
=====> foto "pes v gibanju"
=====> foto "pasje sanje"
=====> foto "pasje poletje"
=====> foto "pes in sneg"
=====> foto "pes in voda"
=====> foto "pes in narava"
===> Literarni natečaji
=> vroče teme
===> Odgovorno skrbništvo ...
===> Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje
-----------------------------
o psih
-----------------------------
=> nakup psa
===> Rodovniški ali nerodovniški?
=> pasme
===> FCI 1
===> FCI 2
===> FCI 3
===> FCI 4
===> FCI 5
===> FCI 6
===> FCI 7
===> FCI 8
===> FCI 9
===> FCI 10
===> Druge pasme
===> Mešanci
=> vzgoja
===> Vzgoja pasjega mladička
===> Lulanje na sto načinov
===> Težave z vedenjem
===> Napadalnost
===> Dva ali več psov
===> Učenje vaj, veščin in trikov
===> Socializacija in habitualizacija
===> Igre in zaposlitve
===> Značaj, čustva in strahovi
=> nega
===> Nega dlake
===> Nega zob, oči in ušes
===> Nega posamezne pasme
=> zdravje
===> Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni
===> Notranji organi
===> Glava
===> Okostje in muskulatura
===> Koža in dlaka
===> Samice in samci, legla
===> Rane
===> Nevrološke težave
=> prehrana
===> Posamezne sestavine v prehrani
=> oprema
=> šolanje
===> Reševanje
===> Otrok in pes
===> Psi terapevti in pomočniki
=> predpisi in dokumenti
===> Lastništvo psa
=> knjižni kotiček
===> Knjige o šolanju in vzgoji
===> Knjige o zdravju in prehrani
===> Knjige o pasmah
===> Knjige o reji in vzreji psov
===> Razna literatura, revije, koledarji
=> o psih - razno
===> Pes v družini in gospodinjstvu
===> Prevozi psov
-----------------------------
o mačkah
-----------------------------
=> zdravje mačk
=> nega mačk
=> o mačkah - razno
-----------------------------
Kajin kotiček
-----------------------------
=> zavetišče Horjul
===> Horjul - psi iščejo dom
===> Horjul - mačke iščejo dom
===> Horjulčki se javljajo iz novih domov
===> Licitacije, razprodaje, akcije - pomoč Zavetišču Horjul
=====> Božične licitacije
=====> Valentinove licitacije
=====> Tematske licitacije
=====> Razne akcije
=> srečne PASJE zgodbe
=> srečne MAČJE zgodbe
=> zaščita živali in razno
===> Društva za zaščito živali
===> Okoljevarstveni kotiček
===> Peticije
===> Akcije
-----------------------------
o prireditvah
-----------------------------
=> mojpes.net vabi na prireditve
===> Pretekle prireditve
=====> Evropska razstava psov, Celje 2010
=> svet razstav
===> Junior in senior handling
=> svet tekmovanj
-----------------------------
člani med seboj
-----------------------------
=> v spomin
-----------------------------
o mojpes.netu
-----------------------------
=> tehnika
===> mojpesKnjižnica