mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 07.07.2024 : 20:08:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Angleški in Ameriški koker španjel
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški in Ameriški koker španjel  (Prebrano 252140 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
Chris
gost
« Odgovor #270 : ponedeljek, 13.06.2005 : 02:24:13 »

Pozor: Optigen je odkril gen, ki povzroča prcd-pra!!!

Tako so na voljo novi testi (mutant testi), ki so nadomestili že obstoječe teste imenovane marker testi. Slednji so identificirali (obarvali) le gene, ki so bili v bližini gena, ki povzroča prcd-pra, ali pa so se ga držali (v členu). Novi testi pa zanesljivo prikažejo prisotnost ali odsotnost gena, ki povzroča to bolezen (slepoto), takoj je test resnično zanesljiv in odstopanj ni. Testi so se tudi precej pocenili.

Retestirali bodo samo labradorce in pa pudle, ostale ne, ker rezultat ostaja enak, le bolj zanesljiv je. Za retestiranje bodo obveščali po mejlih. Oznake rezultatov testiranj ostajajo enake, torej A1- brez gena oz. čist , B1- prenašalec, C1 - boln ali pa bo zbolel.

Testi so se pocenili za 25%, kar znaša 195$ na psa. Vse ostalo ostaja enako, popusti za legla ali pa varianta 20/20, prav tako način pošiljanja krvi ostaja enak. Kri že okuženih psov (rodovniških), ki bo pripomogla nadaljnim raziskavam, potrebujejo in sprejemajo še naprej seveda zastonj.

Več na http://www.optigen.com/opt_page.taf?page=news#mutation.

Lep pozdrav
Logiran
alenka
midi
***
Sporočil: 133


« Odgovor #271 : sreda, 13.07.2005 : 07:49:20 »

Pozdravljeni!
Dovolite mi, da se še sama vključim v diskusijo o angl. kokrih. Če primerjam razmere pri nas s tistimi v tujini, smo popolnoma na psu. Imamo le majhno število registriranih psarn in ogromno prodajalcev nerodovniških španjelov, ki naši pasmi delajo res veliko škodo. Tudi v Kinologu smo lahko zasledili članke, kako je vzreja kokrov (lovcem) ušla iz vajeti. Danes lahko povsod vidimo netipične koker španjele s slabimi kostmi, in popolnoma neustreznim karakterjem. Koker španjel je normalno vesel, družaben in popolnoma neagresiven pes.  Kaj pa pri nas? O njih gre fama, da so po številu ugrizov na prvem mestu v Sloveniji. Halo? Vsekakor je to posledica parjenja slabih linij ali pa kar naključnega (saj veste, s sosedovim Arotom - na linije in rodovnike se pa požvižgamo!). O zdravju raje ne rečemo nič. Mislim, da sem bila ena redkih, če ne edina, ki sem svoji psici dala slikati kolke in pregledati oči pred parjenjem, prav tako tudi lastnik plemenjaka. Ob vsem tem me ne čudi, da so cene španjelov tako nizke (lepo prosim, 250 Eu!). Samo za paritev sem plačala 300 Eu, psica pa je pred 6. leti stala takratnih 1500 Dem.
Zato menim, da bi bilo res nujno ustanoviti klub in poizkusiti stvari popravljati. Gotovo nas je še nekaj takih, ki tej prelepi pasmi želimo vse najboljše.
L.p.
Alenka
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #272 : sobota, 30.07.2005 : 14:38:37 »

Včeraj je res k nam na počitnice prišel svetlodlaki Winston Smiley Njegov karakter me je čisto očaral in bogsigavedi, če ne bom imela enkrat celo ameriškega kokra... Winston uživa,trenutno spi tule traven mene. Je zelo požrešen, pojedel bi čisto vse, a zelo priden. Hitro se je naučil, da se ne sme skakat po rožicah in da je Aaron trenutno slabe volje zaradi neznosne vročine. Na sprehodu ga zanima čisto vse, je pa raje privezan, da je nebi odšibal kam po svoje, čeprav na klic doma pride. Se počuti že zelo domače, vsake toliko časa se zbudi in se pride malo pocrkljat. Tudi strigli smo se že malo, ampak se na glavi še skoraj nič ne pozna Smiley Je bil precej zaraščen Smiley
Logiran
janusa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #273 : sreda, 17.08.2005 : 10:24:29 »

Liza, glede na to, da si dobro spoznala ameriškega koker španjela.... redko, a se nam je že zgodilo, da nismo imeli varstva za našega am. koker španjela Cry. Za takšno pomoč bi tudi nekaj zaslužila,se razume! Nisem namreč ljubiteljica pasjih hotelov za moje pse  (nič nimam proti njim, da se razumemo in mnenja sem, da so vsaj nekateri odlični), raje pa imam, da našega razvajenca čuvajo ljubitelji psov, ker je vajen nenehne človeške bližine in potrebuje crkljanje in še enkrat crkljanje...

LP!
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #274 : sobota, 20.08.2005 : 07:04:01 »

janusa, Če boste potrebovali varstvo, bi z veseljem popazila tudi na vašega kokerčka, če bom seveda le doma Smiley
Aja, še nekaj, kar me je navdušilo pri Winstonu (in tudi moji mački Cheesy). Winston običajno rad steče za kakšno muco. To je poskusil tudi pri naši Mikici, pa mu je ni uspelo splašit. Ko se je pripodil do nje, je rekla samo: "Mjav!" Winston pa jo je prav začudeno pogledal Grin Sta pa zelo kmalu postala prijatelja, najbolj ga je presenetilo, ko se je muca podrgnila ob njega. No, čez nekaj časa pa še Winston ob muco Grin
Logiran
alenka
midi
***
Sporočil: 133


« Odgovor #275 : četrtek, 08.09.2005 : 07:49:20 »

Pozdravljeni!
Imam veselo novico. Pasjo družino smo povečali za eno članico, malo Betty, marmorno oranžnega angl. koker španjela. Zdaj nas je torej že cel kup, mama Teddy, njen sin Abi (plavca), Betty in seveda ne smem pozabiti na črnega mačka Murija, ki smo ga posvojili (oziroma se je kar sam), ko ga je nekdo v bližnjem gozdu vrgel iz avta.
Življenje je sedaj res pestro!
Vse lepo pozdravljam,
Alenka
Logiran
koker
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


« Odgovor #276 : četrtek, 08.09.2005 : 07:57:53 »

super, čestitam

pa prosim čim prej slikco in poreklo, da si ogledamo novega kokrčka

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.343


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #277 : četrtek, 08.09.2005 : 09:47:45 »

 Smiley Alenka je poslala tole slikico

[attachment deleted by admin]
Logiran

LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #278 : četrtek, 08.09.2005 : 14:49:36 »

Alenka čestitke!!
Koliko pa je tole prelepo bitjece staro?
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #279 : četrtek, 08.09.2005 : 15:06:30 »

Prekrasno kokercki! Masy in alenka cestitke!! Cheesy Cheesy
Zanima pa me, ce se mogoce kdo malo bolj spozna na (takratne) jugoslovanske angleske kokre? Mi smo ga namrec tudi imeli, pa bi napisala njegove starse in prednike, namrec zelo rada bi videla kaksno njihovo slikco. Vendar je ze to kar nekaj casa nazaj tako da dvomim da bi lahko sploh bilo kaj.

Lp, Eva
Logiran
mashy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 39


« Odgovor #280 : četrtek, 08.09.2005 : 17:05:07 »

Ewchy!
Tudi naš Bali ima nekaj jugoslovanskih prednikov. Napiši pa prednike od tvojega takratnega kokerčka, mogoče pa kakšnega spoznamo Wink (čeprav se ravno na takratne jugoslovanske kokre ne spoznam...) Drugače smo pa mi njihove slikce (od vseh prednikov) poiskali na internetu.

Alenka!
Čestitam! Cheesy Še ena mala kepica. Kje pa si ga pa kupila? Vse povej, pa čim več slikc...

Lp Mashy & Bali
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #281 : četrtek, 08.09.2005 : 18:14:34 »

Koker, kako pa kaj pri vas kaže s pesjani?

Hihi, če se že sama nočeš hvaliti, te bom pa jaz  Wink Wink

Ally di Suzana **** je v Trbovljah pri 12 letih dosegel naziv prvak razreda veteranov. Vesela sem bila, da je še vedno pri močeh in še isti bučman, kot je bil še pred nekaj leti.

Čestitke za novega pesjana. Veliko veselja z njo, Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
alenka
midi
***
Sporočil: 133


« Odgovor #282 : petek, 09.09.2005 : 10:06:53 »

Dragi moji,
hvala vsem za čestitke.
Moja nova punca je stara 13 tednov in je malo, a zelo hrabro bitje. Tudi renčanje naše ljubosumne "alfa" (ha, ha!) Teddy je ne prestraši. Abi pa se ji trenutno še umika (kar počakajmo, ko bo večja!).
Vesela sem za Slavico!
Betty bomo verjetno pripravljali za ljubljanski CACIB, če bo pridna, seveda.
Pozdrav vsem in hvala Jani, da je obesila slikico.
Alenka
Logiran
alenka
midi
***
Sporočil: 133


« Odgovor #283 : petek, 09.09.2005 : 10:18:24 »

Aja, kako sem pozabljiva.
Betty je: Betty of Raitis von der Hohen Veitsch (kot Teddy): Oče: Royal Friend Invisible Results (linija Lynwater), mati Raitis Gundi v.d. Hohen Veitsch. Oče je Optigen A1, mati B1. Očetovo slikico lahko vidite na ****, kjer je objavljen kot "export dog". Z njim sem želela pariti mojo Teddy, vendar ona odklanja vsake misli na ponovno materinstvo. Zdi se, da ji Abi popolnoma zadostuje (emancipiranka zoprna!).
Sicer pa slabo poznam jugosl. rodovnike, vendar bi na internetu prav gotovo lahko našli podatke.
Torej, še enkrat lep pozdrav,
Alenka in kokerčki.
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #284 : petek, 09.09.2005 : 14:51:47 »

Moj Alf se je povrgel 8.6.1990, tako da je ze kar dolgo nazaj. Vzreditelj pa je Peterlin Vito, Moste, Komenda. Mogoce pozna kdo?

Evo prednike: (upam da bo kdo poznal, ce pa ne se bom pa se bolj vneto vrgla na iskanje)
                                                              Roko
oče: DEČKO         Emon Dolgobrdski      Vana Dolgobrdska
                            Bonie                          Car Marijagraški
                                                               Jein



                                                             Miki
mati: CICA            Dino                          Almira Kulska
                              Cica                         Aron
                                                              Tačka Marijagraška

Evo prepisala sem cel rodovnik. Upam da se boste znasli Wink. Se pa pojavljajo imena Dolgobrdski in Marijagraška. Zgleda da so morale biti to psarne.

Lp, Eva
Logiran
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Angleški in Ameriški koker španjel
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines