mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 18.09.2024 : 00:34:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Bullterier - čvek
Strani: 1 ... 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 ... 125   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bullterier - čvek  (Prebrano 204626 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #1380 : ponedeljek, 07.04.2008 : 12:28:24 »

itak da ima prav, se strinjam čist z vama, samo narobe sem se izrazila.je izgledalo,kot da ga hočem kupit.Smiley

men se psi smilijo-njih mi je žal, ko trpijo zaradi ljudi.
Logiran
bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #1381 : ponedeljek, 07.04.2008 : 15:51:13 »

Ika,
odločitev pri kom boš psa kupila, prav tako ali bo rodovniški ali ne je izključno tvoja!

Nisem pa sploh pomislila da bi ga ti hotela kupit  Wink

Tudi meni je žal da se take stvari dogajajo, pa še psi najbolj nastradajo.  Sad

Eva
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #1382 : ponedeljek, 07.04.2008 : 16:01:22 »

ne kupila ga ne bi.če bi me zagrabilo, bi lastnika prej prepričala, naj ga podari. Smiley
Logiran
Focoso
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 767


« Odgovor #1383 : četrtek, 17.04.2008 : 18:48:33 »

Oi oi!

Kako se imate? Kako napreduje Chilly, zobki popadali? Naši že na mojo srečo počasi padajo ven, ker teli ostri zobki so res prava nadloga. Ta vikend je razstava v Celju, gre kdo?
Mi pa prilagamo par novih slik Banane, zdaj ima že 3.5 mesecev Smiley Ni nekaj čista po igri z ostalimi psi pa vendar upam da vam bodo slikice všeč Smiley









Logiran
bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #1384 : četrtek, 17.04.2008 : 22:32:28 »

Jaz bom tam v nedeljo. Bom imela bulčke na očeh, he he.  Grin

Vsak dan lepša tale Banana.  Wink

Pri nas smo končno dočakali gonitev Berthe, tako da gremo kmalu v akcijo.  Cheesy

Eva
Logiran
Focoso
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 767


« Odgovor #1385 : petek, 18.04.2008 : 09:13:58 »

Aha, mene ne bo, zato bi blo fajn če bi potem napisala rezultate Smiley

O Berthica bo parjena, ste se že odločili s kom?

Gre kdo v Stockerau 25.5.? Ali pa na Pannonia show 01.06.?

lp, Ana
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #1386 : petek, 18.04.2008 : 09:33:49 »

Oj! Ja res je prava lepotička tale Banana Wink Na prvi sliki zgleda full starejša- kot Flika Wink Koliko ima pa kg?
Pri Flikici je teža že pol leta enaka. Ima samo 20 kg. Pa veliko poje- sedaj je tudi brikete za zelo aktivne pse tako, da upam, da bo dobila kakšno kilico več.
Včeraj jih je prijateljica ven pelala( sva oba z mirotom delala popoldne)in si je dala duška Wink jedla je drek, valala se je po konjski nogi, itd,..Pri nama tega ne počne, ker ji ne pustiva tako, da je mogla nadoknadit Wink)
Lp, Špela
Logiran
Focoso
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 767


« Odgovor #1387 : petek, 18.04.2008 : 11:04:17 »

Oi!
Banana ima 13 kg.
Ne sekiraj se toliko glede kil, ni vse odvisno od tega koliko pes poje, ampak veliko vlogo odigra genetika. Če ona sama po sebi ni neki heavy weight pač ni. Sem videla primere BT ko je imel slabe kosti, nič prsi, potem pa trebuh, fuj kok je grdo zgledal. Moja Lola je mela pred mladiči tam okoli 24 kg, po mladičih se je zredila in jih ima sedaj ene 26-27. S to hrano za bolj intenzivne pse pa pazi, res mora potem to pokuriti. Taka hrana se daje predvsem agilitašem, ker ima dosti proteinov. Jaz sem pri svojih psih opazila, da morem paziti glede vrednosti proteinov v hrani, ker če je previsoka vrednost lahko pride do izpadanja dlake, kakšnih bubic po koži oz. nekvalitetna dlaka.

lp, ana
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #1388 : petek, 18.04.2008 : 11:39:09 »

Aha hvala za odgovor. Ne sj po eni strani mi je ql, da je taka kot je samo nisem vedela če je to normalno za bullije, ker vse k sem jih videla so bili res ogromni- po širini mislem. Ja te brikete sem pa glih zato kupila, ker imata full gibanja. Jaz jih peljem za dve uri ali več pa še Miro. Pa veliko hodimo v hribe Wink Na agility bo pa verjetno tudi šla. Jaz z Oxy, Miro pa z Fliko. Se mi zdi, da kar premalo spi- jo moram včasih prisilit, da gre spat Wink
Logiran
bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #1389 : sobota, 19.04.2008 : 06:19:36 »

Aha, mene ne bo, zato bi blo fajn če bi potem napisala rezultate Smiley

O Berthica bo parjena, ste se že odločili s kom?

Gre kdo v Stockerau 25.5.? Ali pa na Pannonia show 01.06.?

lp, Ana

No rezultate bom lahko napisala le za nedeljo. Bom poskusila dobiti še za soboto.

Berthica bo parjena (če bo vse ok) z samcem, ki mu je oče Ch. Nosrettap Celtic Star at Kilacabar. Ko bo potrjeno da je bila paritev uspešna pa povem kaj več.  Wink

Če ne bo kaj prišlo vmes, imamo plan iti na Pannonia show, za Stockerau pa se še nisem odločila. Stockerau bi bilo dobro iti, ker sodi Darren od Dazlina, je pa res da je to vikend pred Pannonia show. Mi je malo greh otroke pustit pri starih starših dva vikenda zaporedoma.  sram Sicer pa imam še čas da se odločim.

Oxi, ne sekiraj se, jaz sem že navajena da so dreki za bulčka priboljški, he he. Sploh pa otroške plenice, če jih nisem takoj pospravila.
Teža je precej odvisna od genetike, pri Performans hrani pazi, ker mora biti pes vsak dan full aktiven da pokuri vse beljakovine in sploh maščobe. Sicer pa se pravi izgled pokaže šele nekje od treh let naprej, ko lahko rečeš da pes odraste.

Eva
Logiran
Focoso
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 767


« Odgovor #1390 : sobota, 19.04.2008 : 10:29:24 »

Ma ja sej vem, use specialke na kupu, avstrijska in madžarska imata celo istega sodnika, svašta. No, mi smo v avstrijo prijavljeni, za pannonio pa smo še v dvomih zaradi časa in prevoza.
Veliko sreče s paritvijo Smiley

lp, ana
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #1391 : sobota, 19.04.2008 : 19:25:18 »

Pozdrav!

Eva držimo pesti, da se vse uspešno izteče!

Ana, Bananica je že prava pasja gospodična, Chilly pa je en lumpek na kvadrat!Smo trenutno zelo zaposleni s socializacijo ( je lahko pes preveč prijazen?!!!), veliko se igra s psi, mačkami, otroci in obožuje vse po vrsti. Danes sta se s pšenično terierko tako igrali, da sta polomili vrtno svetilko.
Tudi Chilly menjava zobke in dela lumprije.  Dolgčas nam še dolgo ne bo!

Razstavljali se ne bomo, bomo pa se preizkusili v agilityju, ko malo zrastemo!

Evo še par slikic.









Logiran
Focoso
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 767


« Odgovor #1392 : sobota, 19.04.2008 : 22:08:45 »

O kok je luštna! Ma ne govor, moja je pravi mali hudič. Danes nekaj berem tukaj v sobi, ona pa se v kletki nekaj premetava. Potem pa je malo zacvilila in grem pogledat kaj je, pa si je zob (kočnik) na pol zlomila, očitno se je nekam zahaklala. Joj sm misla da bom znorela. Prav tisto, na vsake 2 uri grem na sprehod, pol ko pride domov pa 5 min ne more biti pri miru. Upam da bo tale mlečni zobek šel sam ven do konca, da se ne bomo šli kake zobarje in da bo novi lepo zrasel. Pa resssss komaj čakam sončne in tople dneve, ker se mi zdi da smo vsi malo živčni ko se vreme takole menja, 5 min sonce, 5 min dež  Angry

Agillity je fina stvar, samo ne prehitro začet delat, sploh s slalomom zaradi hrbtenice.

Srečno jutri tistim ki greste na cacib celje Smiley

lp
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #1393 : sobota, 19.04.2008 : 22:48:48 »

Se opravičujem za vmešavanje, sam mi firbec ne da miru - tina.g katera pšenična terierka pa je to?

Drugače pa splošno vprašanje - kje ste buliči na splošno? Na razstavah jih videvam čedalje manj. Danes v Celju so bili le trije, kar je zelo majhna cifra.  Undecided


Lp,
Sanja
Logiran
bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #1394 : sobota, 19.04.2008 : 23:14:14 »

Citat: tina.g link
Pozdrav!

Eva držimo pesti, da se vse uspešno izteče!

Ana, Bananica je že prava pasja gospodična, Chilly pa je en lumpek na kvadrat!Smo trenutno zelo zaposleni s socializacijo ( je lahko pes preveč prijazen?!!!), veliko se igra s psi, mačkami, otroci in obožuje vse po vrsti. Danes sta se s pšenično terierko tako igrali, da sta polomili vrtno svetilko.
Tudi Chilly menjava zobke in dela lumprije.  Dolgčas nam še dolgo ne bo!

Razstavljali se ne bomo, bomo pa se preizkusili v agilityju, ko malo zrastemo!

Ja hvala vsem za lepe želje. Upam da bo vse ok.  sram

Veš bulčki nebi bili bulčki, če nebi bili lumpi. To pomeni da so taki od začetka do konca. So vsaj dnevi pestri!
Menjanje zobov je pa najbolj zoprno. Pomagajo razne vrvi, kosti...vse kar se da žvečit in grist (brez škode seveda).

No vreme je še kar vredu. Mi smo danes drevesa podirali, pa ju nisem mogla vzet sabo, ker bi sigurno sama hotela kakšno zvlečt ven. Vlečenje veje je obema največji užitek. Sicer pa je bila ena slika v reviji objavljena. Sta se prisesala gor k dve piranhe  Grin

Sanja, dobrodošla. Nič nisi odveč. Vidim da imaš ti tudi poklicno deformacijo. K vidiš pšeničnika, takoj ušesa gor, he he. Bo letos tudi piknik pri vas na dol....

Večina bulčkov je doma.  Buddy rabi samo še en CACIB da zaključi INT. Ch., tako da ga ne vozim na vsako razstavo. Misha pa je zaključila zaradi uhlja. Se strinjam da je res sramota, da je na razstavah samo par bulčkov, pa še ti so v večini iz tujine. Bom jutri videla v katalogo kateri.

Sicer pa Tina.g, škoda ker ne boš peljala Chilly na kako razstavo. Se  mogoče bojiš da ti bodo postale všeč?

Eva
Logiran
Strani: 1 ... 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 ... 125   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Bullterier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines