mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 15.09.2024 : 22:22:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: havanski bichon
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 ... 42   Dol
Natisni
Avtor Tema: havanski bichon  (Prebrano 124905 krat)
0 članov in 33 gostov pregleduje to temo.
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #495 : ponedeljek, 19.03.2012 : 14:41:49 »

V petek sva bili s Tajgo pri veterinarju in ultra zvok je pokazal pet (5!   Shocked ) migajočih palčkov!!! Če bo vse po sreči, jih bomo imeli za eno košarkaško ekipco. Če najdemo še 5 nasprotnikov, se pa bomo "udarili". Vet je rekel, da zdaj bo pa kmalu, jaz računam na naslednji vikend in upam, da me Tajga ne prehiti. Ker ta teden še ne bo nič z dopustom.... Joj, mam tremo. Je pa Tajga že tako boga, da jo je kar težko gledat. Hrbet je usločen, zadnje noge ima kar na x, od napora pri premikanju kar stoka....  Lips Sealed Tongue Saj po stopnicah jo itak nosimo, jasno, a vseeno. Sprehod pa zgleda tako, da pridemo ven (ona v naročju), potem pa cel sprehod lepo stoji na mestu. Mislim.... pa tak sprehod.....  Cheesy Kdaj bo že to mimo, no! Danes začnemo postavljat kotiček za kotenje. Itak imamo vse še od zadnjič, le podloge imam nove - pač neki taki ful kosmati "tepihi" iz nekega umetnega materiala. Pojma nimam, kako se bo to obnašalo v pralnem stroju, ampak bo stvar danes ali jutri romala direktno v stroj. Kar bo pa bo.

Bom obveščala, kako vozimo. Itak sem pa totalno živčna in na trnih. Pfff...  Shocked Undecided
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #496 : ponedeljek, 19.03.2012 : 14:44:23 »

Aja, za ilustracijo: pred gonitvijo je Tajga imela 6,3 kg, zdaj jih ima 8,2 kg.... In to je dobila v roku enega meseca, ker se pribl. 1 mesec po paritvi še itak nič ne dogaja. Res je to hudo - ogromna sprememba v zelo kratkem času. Bogi organizmi, res....
Logiran
Melody 1
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 61


« Odgovor #497 : ponedeljek, 19.03.2012 : 21:20:12 »

Držim pesti, da bo vse v redu. Moji dve sta kotili 60. in 62. dan. Držite se, pa čimprej poročaj!
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #498 : sreda, 21.03.2012 : 00:29:17 »

Melody1, hvala za nasvete. Po mojem štetju smo danes 56. dne brejosti, šteto od zadnjega dneva paritve. Paritev je bila tokrat "raztegnjena" na 4 dni, tako da brejost morebiti dejansko traja že 60 dni.....  Shocked No, to je pa že kar blizu konca, a ne? Hmmm..... Tajga se je danes začela čudno vesti - zvečer že ni več hotela jesti, le renčala je. Ne morem ji zmeriti temperature, raje jo pustim na miru. Bom jutri. Kotilnica je že skoraj nared. Kupiti moram še plenične podloge, tisti "tepih", ki je ful kosmat, se pa že suši. Ja, preživel je pralni stroj!  Jao, upam, da ne bo danes ponoči začela s kotitvijo... Ampak saj še ni tako daleč, znakov je le še premalo. Čeprav.... tista prozorna sluz je pa tudi že mimo. Hja, ne vem, no. Bom še poročala. Zdaj grem spat.  Huh
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #499 : sreda, 21.03.2012 : 10:51:30 »

Tajga je bila zjutraj še kar v enem kosu. Temperature ne dovoli izmeriti, samo renči. Jedla tudi ni. Doma imamo izmenično dežurstvo. Pikici pa seveda ni nič jasno. Ve, da mora nekaj biti hudo narobe, ker se je dogajanje doma ful spremenilo, zato je tudi sama čisto zaskrbljena. Bistveno več se hoče crkljat, absolutno je nalimana na nas dvonožce, kar naprej vabi k igri in k temu, da bi se ja že kdo ukvarjal z njo, ne pa s tisto tečno Tajgo....  Roll Eyes Oh, hierarhija, ta smotana hierarhija... A še dobro, da obstaja, je vsaj mir.  Evil Res, upam, da se bo kmalu začelo zares zato, da bo potem prej mimo vse to in da se bomo začeli privajati na novo čredico. Potem, ko so otroci na svetu, se stvari umirijo in se z rastjo mladičkov počasi in postopoma spet začenjajo komplicirat. Ampak ker gre to postopno, je navajanje bistveno lažje, kot pa tale skok v kotitvene faze.

Se javim.  Smiley
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #500 : sreda, 21.03.2012 : 18:13:15 »

Vso srečo pri kotitvi, upam, da vam Tajga ne bo zmešala štren... Wink Wink
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #501 : sreda, 21.03.2012 : 22:15:53 »

Torej.... S E D E M    J I H    I M A M O    !!!!!!!    Shocked Shocked Cool Roll Eyes Cheesy Cheesy Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss  Cool

Od tega sta DVE PUNCI in PET FANTOV!!! In vsi so črno-beli ali pa belo-črni, le dva fanta sta skoraj čisto črna!! BRAVO TAJGA! BRAVO!

7 palčkov in sneguljčica Tajga zdaj zasluženo počivajo, mularija je priklopljena, mama pa .... jah, najbrž malo trpi ob tem. Porod je trajal nekaj malega čez dve uri, kar je ob takem leglu še kar bliskovito. No, se mi zdi....  Kiss

Prva fotka je že na spletni strani, ostale seveda sledijo. Ampak res.  Lips Sealed  Wink
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #502 : sreda, 21.03.2012 : 22:19:39 »

Čestitke! Cheesy
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Melody 1
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 61


« Odgovor #503 : sreda, 21.03.2012 : 22:33:24 »

Čestitke, čestitke!!! Cheesy To je bilo pa res hitro.
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #504 : četrtek, 22.03.2012 : 21:19:42 »

Hvala!

Logiran
bela_tacka
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #505 : četrtek, 22.03.2012 : 22:24:53 »

Čestitke za 7 palčkov  Cheesy
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #506 : četrtek, 22.03.2012 : 23:15:43 »

Takle mamo:

[slika je izbrisana]
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #507 : četrtek, 22.03.2012 : 23:19:44 »

Pa še malo v drugačnih pozah:

 Smiley Cheesy

[slika je izbrisana]
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #508 : petek, 23.03.2012 : 18:09:01 »

Tajga je od včeraj zvečer prav pasja  Angry - če kdo pride v sobo, kjer imamo zdaj pasjo mladež, že renči, če pa jo slučajno hočeš pobožat (revco bogo a ne), pa šavsne!  Shocked Shocked Shocked  Angry Svašta ej..... Tole mi deluje kot ena taka čudna poporodna zmedenost, da ne rečem še kaj hujšega. Upam, da bo čez par dni minilo, ker sicer ne vem, kako bomo uspeli nadzirat rast mularije. Hmmm.... pri vsakem leglu je kaj novega, nikoli ni isto. No, otroc vsaj po videzu sodeč lepo napredujejo - vsi imajo take napete trebuščke, cvilijo pa le, če se zgubijo v Tajgini dlaki. Kar je dober znak. Mislim, da je številka 3 (fant) še ta najbolj debel (gledam bolj od daleč). Je pravi vampek mali.  Grin No, pa tudi drugi ne zaostajajo kaj dosti. Najbolj hecni so, ko jih nekaj visi na seskih, pa se Tajga preobrne na hrbet. Kar dvigne jih od tal in potem obvisijo na seskih nekje v zraku, pol pa počasi en za drugim popadajo dol kot zrele hruške... Ojej... Cheesy Grin Grin  Hecni so tile simentalci, res. Ampak so taki srčki....  Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss
Logiran
bela_tacka
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #509 : petek, 23.03.2012 : 20:27:30 »

Je pa kar dela s to mladež, ali ne? A imate uvedeno dežurstvo, ali celo dopust?

Je pa mamica kar oštra. Očitno bo za vse sama poskrbela  Cheesy
Logiran
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 ... 42   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: havanski bichon
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines