mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 17.10.2024 : 11:25:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: havanski bichon
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 42   Dol
Natisni
Avtor Tema: havanski bichon  (Prebrano 125758 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #405 : torek, 06.09.2011 : 19:33:36 »

Joj, prehitro kliknila. Angry

4. Royal canine ni ravno kakovostna hrana, pa tudi njej podobne (hill's Eucanuba), ne. Priporočam ti kakšen Taste of the wild, Canidae, Acana, Fitness trainer... Wink

5. Za krtačenje potrebuješ glavnik in vsaj eno krtačo, jaz ti priporočam dve. Najboljše in zakon so (vsaj meni) tiste od C. C. ja, so res malce dražje, ampak se ne uničijo še več let po nakupu in super krtačijo, ne lomijo dlake, sploh v kombinaciji s sprejem za lesanje Ice on Ice. Wink Smiley
Logiran
bela_tacka
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #406 : torek, 06.09.2011 : 23:45:54 »

Hvala za nasvete. Pri kletki/boksu me zanima katere imate, da se lažje odločim.

Joj, sem se prebijala skozi "prehranske" forume. Pa to je huje kot v supermarketu ;-) S čim hranite svoje havančke, pa kakšen so izkušnje? Eni pišejo, da je blata več, pa mehko je.... Pa večino so to veliki in delovni psi. No, Royal canin je že črtan iz seznama. Hvala Itiam. Bom pa vsekakor štartala s hrano vzreditelja, pa potem prešla na hrano, ki se mi bo zdela dovolj kakovostna, cenovno ugodna in dobavljiva. Čeprav vidim, da se prek spleta da naročit skoraj vse.

Kakšni so vaši nasveti/izkušnje s havančki v prvih tednih? Vesela bom kakršnih koli nasvetov in namigov.
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #407 : sreda, 07.09.2011 : 13:14:26 »

V zadnji reviji Kinolog je nekaj napisano o teh ljubkih psičkih.

Za revijo Kinolog ne vem, vem pa, da je članek v rubriki "Redke pasme" objavljen v zadnji reviji Moj pes (pa ne želim delat reklame), ki je izšla prejšnji teden. Vem, ker smo dali naši psici za "mušter"...  Cheesy Cool Wink Tolk smo važni, da bomo počli.  Roll Eyes
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #408 : sreda, 07.09.2011 : 13:18:03 »

Ravnokar sem prijavila našo mlado psičko Piko na oktoberski CACIB v Kopru. Khm.... Zgleda da se bo spet začelo....  Shocked Gre še kdo od havancev v Koper?

Jah, nič, na vrsti je trening.
Logiran
bela_tacka
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #409 : sreda, 07.09.2011 : 16:39:34 »

Spelamg, videli. Lepi ste.  Cheesy Odlična reklama za pasmo.
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #410 : četrtek, 08.09.2011 : 20:15:38 »

Živjo vsem!  Smiley

Za vse ljubitelje havancev in ker ste bili tako potrpežljivi z mano, ki slike vedno le obljubljam, naredim pa nič  Angry, zdaj predstavljam naslednji link do albuma s slikami naših obeh princes Kiss : (traraaaaa) Cheesy

http://www.mojalbum.com/spelamg/foto-session-23-08-2011-ljubljana-vic

Upam, da bo povezava delovala.

Melody1, čestitke za Alfyja!  bravo To je res carski rezultat! BRAVO, mali!  Afro Kar tako naprej. A bo prišel v Koper? Auč, konkurenca.... in to slovenska....  Shocked O, hudooooo....

Ej, zmerom več nas je! Zaenkrat je to super! No, vsaj meni čisto paše. Vam povem, "havancev ni nikoli preveč"! hehe  Grin
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #411 : četrtek, 08.09.2011 : 20:26:08 »


tale je pa res za v revijo  Kiss
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #412 : četrtek, 08.09.2011 : 20:46:54 »

Miskica, res je, in tudi je v reviji.... oh in ah....  ljubezen Imeli smo profesionalnega fotografa.  Cool Mislim, s kakšno mašino je prišel na slikanje  Shocked ... joj prejoj.... še nikoli videla kaj takega...  No in potem ni čudno, da iz dveh nabritih pasjih duš rata kaj takega. Cheesy Ampak je bilo pa fejst vroče tisti dan. To je bilo konec avgusta, ko smo se v Ljubljani kar tajali od te asfaltne vročine. Tajga in Pika na trenutke seveda nista hoteli (mogli) sodelovat. A nekaj fotk je le ratalo, tako da imamo zdaj z dovoljenjem avtorja fotk nekaj reprezentančnega materiala.

Res smo zadovoljni.  Zelo. Smiley
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #413 : petek, 09.09.2011 : 03:59:02 »

Vau, pa res kake dobre slikce Cheesy, ta je tudi meni zelo všeč! Afro
Logiran
Canis Lupus
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #414 : sobota, 10.09.2011 : 16:48:17 »

ja revija moj pes je,prav imaš,ne vem zakaj toda mi še vedno govorimo o K.skratka, prijetni lepi psi.Hvala za popravek!
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #415 : sobota, 10.09.2011 : 18:48:57 »

Vau, prekrasni sta. Fotke pa tudi. Smiley
Logiran
Melody 1
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 61


« Odgovor #416 : torek, 13.09.2011 : 21:02:24 »

Bela tacka, a že imaš kužka? V prvih tednih bo največ dela z lužicami po hiši. Predlagam ti, da se ne obremenjuješ preveč z njimi. Če boš kužka redno vozila na travo, bodo lužice hitro izginile.
Spelamg, krasne fotke!! Pa kako sta si psički podobni!
V Koper me ne bo, bom zaposlena z mladički, pride pa Alfyjev bratec Andantino Lino.
Logiran
bela_tacka
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #417 : torek, 13.09.2011 : 22:51:54 »

Melody, nimam še kužka. V drugi polovici oktobra ga pričakujemo. Na lužice se pa psihično pripravljam in na veliko prebiram forume, se pogovarjam.... in imam nekaj dilem, ki jih ne znam rešit :-(

Vem, da je kužka potrebno peljati ven takoj ko vstane, po hrani, po igri.... Razmišljam o kletki, kjer bi kužek spal in nas počakal, ko nas ni doma. Vsaj dokler ne bo čist. Pojavlja se mi dvom, da bi mu v kletko dala pleničko, saj bi mu potem omogočila opravljanje potrebe v "brlogu". Ne zdi se mi pošteno. Zato razmišljam, da bi čas, ko nas ni doma, kletko "razširila" z ograjico, kamor bi dala pleničke za prvo silo. Mislila sem si, da bi odprla stranska vrata kletke, da bi se kužek lahko šel olajšat v razširjen prostor. Imate kakšne izkušnje s tem? V eni izmed zoo trgovin sem videla ograjice 6 kosov po 60x60 cm, pa sem mislila, da bi jih povezala s kletko. Takšen režim bi prakticirala tudi ponoči. Kaj menite?

Sem pa na tujih forumih našla zanimive pogruntavščine. Nekateri imajo za havančke pripravljene zvončke, prek katerih kužek opozori, da mora ven  Cheesy

Ali imajo majhni kužki kaj več težav pri navajanju na sobno čistočo od večjih pasem?

Brala sem tudi, da nekateri lastniki majhnih pasem kužke ob grdem vremenu sploh ne peljejo ven in, da kužek, potrebo opravlja na plenički. Sem sicer pristaš zunanjih sprehodov, pa me vseeno zanima, kako vam, tistim, ki prakticirate dvojna merila, to uspe? Kako "izberete" - vi ali kužek, kje se bo opravila potreba? Kaj pa, če greste s kužkom na dopust - ali se potem zgodijo kakšne nezgode, ali pa povsod, za vsak slučaj, nastavljate pleničko?

Na nekem ameriškem forumu sem zasledila, da ameriške letalske družbe omogočajo prevoz havančkov v t.i. sherpa torbah, kar v potniški kabini. Torba je mehka in gre kar med noge, pod sedež. Ali ima kdo od lastnikov izkušnje z letalskim prevozom kužkov?

Vnaprej hvala za odgovore.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #418 : sreda, 14.09.2011 : 02:17:03 »

No, jaz nimam sicer havanca, ampak bi rekla da velikost nima nobene veze s tem ali se kuža hitreje navadi lulat zunaj, po mojem je odvisno koliko jih tudi vzreditelj že navaja na sobno čistočo, jaz osebno sem dva kavalirja zelo hitro navadila na sobno čistočo, enega v parih dneh celo, drugega pa v malcem daljšem času, moja osebno mnenje je, da se z lužicami ne obremenjujte preveč ker se kužki dokaj hitro če si vztrajen navadijo lulat zunaj, če živite v hiši z vrtom ga lahko najprej navadite opravljati potrebo na vrtu, naslednji korak pa je da jo opravi na sprehodu, tako sem jih jaz navadila in je bilo uspešno. Wink
Logiran
bela_tacka
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #419 : sreda, 14.09.2011 : 07:26:06 »

Lynn, hvala za vzpodbude. Žal nismo v hiši. Smo v bloku. Pred blokom pa košček zemljice in kopica otrok, ki bo pritekla takoj ko bova s kužkom na potrebi. Kar pa za opravljanje potrebe ni najbolj primerno, saj bodo, jih razumem zakaj, od navdušenja skakali okoli. Druge zelenice so čez cesto....
Logiran
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 42   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: havanski bichon
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines