mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 15.09.2024 : 22:18:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: havanski bichon
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 42   Dol
Natisni
Avtor Tema: havanski bichon  (Prebrano 124871 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #390 : četrtek, 23.06.2011 : 01:20:40 »

Melody, nalepi še kaj slikic od tvojih psičk! Smiley Kiss
Logiran
Iri
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #391 : torek, 28.06.2011 : 21:23:01 »

Hvala za odgovore!
Vsak dan preberem kaj novega o havančkih in vedno bolj so mi všeč (še posebej karakter). O česanju bo treba dobro razmisliti, pudlja smo česali 1-2x na teden.
Našla sem zanimivo stran, ki kaže spreminjenje barve dlake skozi čas: http://www.mts.net/~mckay55/colours12.html    ->kako nenavadno Smiley  Ima kdo takega z belimi "zokni"?
Spet bom šla skozi vse forume, ker je bilo napisanih kar nekaj informacij od kod ste jih dobili.

Mi smo dobili takega v Zagrebu. Ima bele tačke, bel slinček in belo konico repa. Sicer je bil črn, sedaj pa postaja čokoladica.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #392 : sreda, 29.06.2011 : 01:34:51 »

Prilepi še kako njegovo slikico, Iri! Smiley
Logiran
radovedna tačka
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #393 : torek, 05.07.2011 : 12:25:00 »

Pozdravljeni po dolgem času!

Kuža je super. Naj povem, da sem težave s praskanjem rešila z briketi Fish4Dogs puppy in za priboljške dobi jogurtove dropse. Enkrat mi je zmanjkalo briketov in sem mu dala stare, po katerih se je spet začel praskati. Zdaj je dobil kar 12kg žakelj hrane Cheesy
Dlaka se mu kar spreminja; po glavi ima bel narastek, po hrbtu pa del rjavega -ko bo postrižen, se bo pokazala sprememba.

Da odgovorim še na vprašanje o rodovniškem imenu: Berill Canis Minor Dudley , kličemo ga Fido.
Kar daleč sva šla ponj, a se je na koncu splačalo, ker je veliko šlo za malo dražjo hrano, cepljenja, igrače itd. ******.

Mogoče bo komu koristilo: ugotovila sem, da so plenične podloge za otroke dosti bolj poceni (npr. Műller), kot v trgovinah za živali, čeprav je ista zadeva, oz. še malo bolj debela.

Pasma mi je resnično všeč, ni mi žal. Ko je bil malo manjši, so vsi naokoli dobivali dvig sladkorja in so mi že malo najedali Smiley Zdaj pa se je malo umirila zadeva, hehe. Aja, v leglu je bil manjši od svojih bratov -mislite, da bo vedno manjši, ali pa se to potem izenači? Zdaj ima okoli 4kg, star pa je malo več kot 5 mesecev.

Še en nedavni posnetek:


Uploaded with ImageShack.us
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #394 : torek, 26.07.2011 : 01:30:25 »

Zelo srčkan je Fido, koliko je zdaj star, kot prava igračka izgleda! ljubezen Kiss
Logiran
Melody 1
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 61


« Odgovor #395 : petek, 12.08.2011 : 14:41:31 »

Vesela novica! Septembra bomo spet dobili mladičke Cheesy! Oče je Roni, mama pa Debby.

[attachment deleted by admin]
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #396 : sobota, 13.08.2011 : 02:13:31 »

Lepo, lepo, mladičke je zagotovo lepo imeti, čestitke! Kiss Smiley
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #397 : torek, 23.08.2011 : 14:02:26 »

Čestitke, Melody 1! Ste pa hitri!  Wink Mi moramo najprej podaljšati vzrejno dovoljenje, potem pa se bomo verjetno spet začeli razlgedovat za samcem... Uf.  Shocked

Pri nas je vse po starem - poletno: Tajga je spet odvrgla vso dlako in to spet kar naenkrat.... Pika pa je že skoraj tako velika kot Tajga, a je za razliko od nje vsa kosmata...  Roll Eyes Vroče je, vroče! Naj se pohvalim: v eni od pasjih revij v Slo so se odločili za predstavitev redke pasme - havanski bišon in so za to uporabili naši dve psički za slike. Imeli smo pravi foto sešn - profesionalni fotograf pa to! Uau! No, me prav zanima, kako bo članek zgledal. Sem se ful namatrala, da sem obe princesi spravila v red. Kot za razstavo, res. Slik še nimam, a če jih dobim, bom kakšno pokazala tudi tukaj.

Tudi naša spletna stran je zdaj spet v delu. Vmes smo malo spali - vse sorte se nam je dogajalo, pa ni bilo časa za kaj več, kot za redno življenje in česanje psov. Upam, da bo zdaj na jesen kaj bolje, tako da se bom večkrat oglasila. Lep havanski pozdrav vsem!  Smiley
Logiran
Melody 1
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 61


« Odgovor #398 : sreda, 24.08.2011 : 19:35:46 »

Hvala za čestitke. Debby se počuti dobro, v tej vročini smo raje kar v hiši na hladnem. Na ultrazvoku so se videli najmanj štirje mladički Cheesy! Zelo sem radovedna, kakšne barve bodo. Spelamg, komaj čakam na kakšno fotko tvojih princesk. Na spodnji fotografiji je naš bodoči plemenjak Alfy iz našega prvega legla.

[attachment deleted by admin]
Logiran
Melody 1
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 61


« Odgovor #399 : ponedeljek, 29.08.2011 : 21:47:32 »

Včeraj je naš Roni praznoval 2. rojstni dan. Dobil je prekrasno darilo. Njegov mladiček Alfy je na bil razstavi v Trbovlju tretji najlepši mladiček!!! bravo Vse najboljše Roni, bravo Alfy! Cheesy

[attachment deleted by admin]
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #400 : sreda, 31.08.2011 : 00:39:39 »

Vau, čestitke Melody za pričakovano leglo in za lep uspeh na razstavi!  Smiley

Čestitke Roniju za njegov rojstni dan! Kiss Kiss
Logiran
bela_tacka
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #401 : torek, 06.09.2011 : 16:51:23 »

Sestavljam seznam, ki ga moram realizirati pred prihodom havančka, pa imam nekaj vprašanj. Vesela bom vaših komentarjev in nasvetov.

1. Razmišljam o kletki, ki bi jo imeli kot "kučo", vsaj v začetnem obdobju. Kako velika naj bila? Ali bi bilo bolje imeti kar potovalni boks? Kakšne dimenzije so primerne za havančka? Na kletko ali na boks bi ga rada navadila, da ne bo težav s prevozi in dopustovanjem. Poleg tega v kletki No, o kletki ali boksu razmišljam predvsem zato, da bo kužek imel možnost umakniti v miren kotiček, ko bo to sam želel. Zanimajo me vaše izkušnje in mere - kako veliko kletko in boks. Ker prostora ne v avtu in ne v stanovanju ni na pretek, me zanima tista primerna velikost ;-)

2. Kako nevarne so za havančka stopnice? Saj vem, rekli boste zelo. Zanima me predvsem, kdaj je havanček sposoben se povzpeti se na stopnice? Imam otroka, ki je "zrastel" na stopnicah, pa nismo nikoli uporabljali ograje in mu je hoja po stopnicah bila odlična vaja motorike. Saj vem, psa se ne da primerjat z otrokom. Seveda me zanimajo vaše izkušnje in načini reševanja.

3. Ali za pasje pleničke uporabljate kakšno podlogo, ali jih kar tako položite na tla? Hvala za nasvete pri reševanju prvih lužic ;-) V forumih sem zasledila, da je pasje plenične podloge možno nadomestiti s cenejšimi, ki se jih dobi v lekarni. Kaj predlagate? Če niso za pse, kako se po njih vpraša  sram

4. Katero hrano uporabljate. Na seznamu imam Royal Canin za maltežane (za bišone je ni, so pa psi v sorodu), ki je dostopna v lokalnih zoo trgovina ali o AG  in Canidae, ki jo je moč nabaviti na spletu.

5. Nega dlake - je boljši glavnik ali krtača? Kaj priporočate? Ker kužka ne bomo razstavljali, bomo vzdrževali kratko frizurico ;-) Zanima me, kako strižete kužke. Je možno uporabiti strižnik za mulce? ;-)

Toliko zaenkrat. Mislim, da bom kmalu zatežila še s koškom za kolo itn.  Cheesy
Logiran
Canis Lupus
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #402 : torek, 06.09.2011 : 17:07:11 »

V zadnji reviji Kinolog je nekaj napisano o teh ljubkih psičkih.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #403 : torek, 06.09.2011 : 17:07:50 »

1. kletka naj bo tako velika, da bo kot odrasel pes v njej imel dovolj prostora za svojo posteljo in še za skledo z vodo. Boljša je kovinska kletka kot potovalni boks, ker ima večje reže - boljše zračenje -, pa še pospravi se na manjše.

3. reče se jim plenične podloge. Dobiš jih v Leclercu, Sanolaborju,... V prvem imajo eno samo velikost, v lekarnah in sanolaborjih pa ponujajo različne mere (večja lahko pride prav, da z eno samo pokriješ npr. celo njegovo ležišče ali večjo površino na sploh - manj možnosti, da bo šlo mimo).

4. ko ga boš dobila, bo že navajen hrane, ki jo bo pred tem jedel pri vzreditelju. Nadaljuj s to hrano.
Vse hrane, ki si jih naštela, so kakovostne. Katera bo ustrezala posameznemu psu, pa ni mogoče povedati na pamet, saj je vsak pes posameznik s svojo prebavo in tudi s svojim okusom.
Da pa se izogneš težavam z driskami ali še čem hujšim, pa ne menjuj po nepotrebnem. Če mu bo hrana, ki jo bo poznal že od vzreditelja, ustrezala, ostani na tej.

To so stvari, ki veljajo za vse pse ne glede na pasmo. Ostalo ti bodo znale pa "havanarke" povedati.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #404 : torek, 06.09.2011 : 19:26:17 »

Sestavljam seznam, ki ga moram realizirati pred prihodom havančka, pa imam nekaj vprašanj. Vesela bom vaših komentarjev in nasvetov.

1. Razmišljam o kletki, ki bi jo imeli kot "kučo", vsaj v začetnem obdobju. Kako velika naj bila? Ali bi bilo bolje imeti kar potovalni boks? Kakšne dimenzije so primerne za havančka? Na kletko ali na boks bi ga rada navadila, da ne bo težav s prevozi in dopustovanjem. Poleg tega v kletki No, o kletki ali boksu razmišljam predvsem zato, da bo kužek imel možnost umakniti v miren kotiček, ko bo to sam želel. Zanimajo me vaše izkušnje in mere - kako veliko kletko in boks. Ker prostora ne v avtu in ne v stanovanju ni na pretek, me zanima tista primerna velikost ;-)


Potovalni boks v avtomobilo, kovinsko keltko pa v hiši. Kovinska kletka je lahko velika kolikor želiš, vednar vsaj tako, da se bo psiček lahko po mili volji preobračal, stal, ležal, sedel ter se vsaj malo premikal, sploh, če bo v njej več kot le nekaj minutk denvno (npr. v času, ko ste zdoma Wink ) Boks za v avto naj bo velik ravno toliko, da se pes lahko udobno nastani in preobrača, ne pa prevelik, saj ga bo med vožnjo premetavalo.


2. Kako nevarne so za havančka stopnice? Saj vem, rekli boste zelo. Zanima me predvsem, kdaj je havanček sposoben se povzpeti se na stopnice? Imam otroka, ki je "zrastel" na stopnicah, pa nismo nikoli uporabljali ograje in mu je hoja po stopnicah bila odlična vaja motorike. Saj vem, psa se ne da primerjat z otrokom. Seveda me zanimajo vaše izkušnje in načini reševanja.
Mladiček naj ne hodi po stošnicah, saj lahko to sploh njegovim kolkom prej škodi kot koristi, ko pa je enkrat odrsel in če nima nobenih drugih zdravstvenih težav v povezavi s tem, pa lahko hodi brez problema.

3. Ali za pasje pleničke uporabljate kakšno podlogo, ali jih kar tako položite na tla? Hvala za nasvete pri reševanju prvih lužic ;-) V forumih sem zasledila, da je pasje plenične podloge možno nadomestiti s cenejšimi, ki se jih dobi v lekarni. Kaj predlagate? Če niso za pse, kako se po njih vpraša  sram

4. Katero hrano uporabljate. Na seznamu imam Royal Canin za maltežane (za bišone je ni, so pa psi v sorodu), ki je dostopna v lokalnih zoo trgovina ali o AG  in Canidae, ki jo je moč nabaviti na spletu.


5. Nega dlake - je boljši glavnik ali krtača? Kaj priporočate? Ker kužka ne bomo razstavljali, bomo vzdrževali kratko frizurico ;-) Zanima me, kako strižete kužke. Je možno uporabiti strižnik za mulce? ;-)

Toliko zaenkrat. Mislim, da bom kmalu zatežila še s koškom za kolo itn.  Cheesy
Logiran
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 42   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: havanski bichon
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines