mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 15.09.2024 : 18:23:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: havanski bichon
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 42   Dol
Natisni
Avtor Tema: havanski bichon  (Prebrano 124797 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
radovedna tačka
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #330 : ponedeljek, 07.03.2011 : 14:46:15 »

Pozdravljeni!
Z dragim že dlje časa planirava psa, primernega za stanovanje. Preučevala sem različne pasme, njihove karakterje, potrebe, itd.
Najprej sem se omejila na pasme, ki jim ne izpada dlaka (to mi je v stanovanju zelo pomembno). Razni vodni psi potrebujejo zunanji prostor, torej odpadejo. Zaradi otrok (v prihodnosti), odpadejo tudi terierji. Všeč so mi tibetančki, cottoni, "powder puff" kitajski goli psi, najbolj pa mi je bil všeč opis karakterja havanskih bišonov. In seveda šekast kožušček.

Doma smo imeli pritlikavega pudlja (nerodovniški), ki ni bil najboljše vzgojen (starši so mu vedno popuščali). Nekje pri osmih letih je oslepel, a ga ni preveč oviralo, čez nekaj let pa je preminil zaradi tumorja Sad    Moj pa je lepo vzgojil nemškega ovčarja, ki je ostal na podeželju.

Zanimajo me vaše izkušnje s to pasmo, imam toliko vprašanj, da ne vem, kje bi začela  Shocked

V opisih sem prebrala, da se dobro razumejo z skoraj vsemi, niso preveč težavni za vzgojo in obdržijo igriv karakter skozi vse življenje. Niso vzvišeni in ne lajajo veliko. Primerni so za v stanovanje in potrebujejo srednjo stopnjo aktivnosti. Z zdravjem nimajo posebnih problemov. Drži v praksi?

Ali je lahko kuža sam osem ur na dan, med tednom? Kaj menite o tem?
Ste imeli probleme z jokanjem, ko je ostal sam doma? Je boljša košara, ali boks? Koliko sprehoda na dan potrebuje, časovno? Ali mora biti oblečen pozimi?

Mu dlaka res izpada minimalno (če primerjate s pudljem)? Kako dolga zraste, če mu je čisto nič ne strižemo? Bi lahko kužka strigla sama, na »puppy cut« varianto? Tudi pudlja sem včasih ostrigla, ker mu je frizerka pustila predolgo dlako na ušesih. Malo me skrbi za dlako, ki mu seže čez oči, lahko to škoduje vidu? Kako je s sprehodi po gozdu? Se mu vse zapleta v kožušček?

In zanima me kakšna je dostopnost pasme pri nas? Kot sem brala po forumih, jih je pred nekaj leti bilo zelo malo, zdaj pa že več. Zanimajo me realne cene, da vidim, če si ga lahko sploh privoščiva (lahko tudi na privat sporočilo).
Veliko sem brala o rodovniških vs. čistokrvnih brez rodovnika. Zanima me kakšna garancija za zdravje je rodovnik (kaj če čez pet let kuža zboli; ali oslepi, kot je naš)? V nobenem primeru pa nočem psa od preprodajalcev. Zato prosim za vaše izkušnje z vzreditelji (lahko tudi iz tujine), da naju ne bodo »nasankali«.

Naj povem, da si psa želiva kot ljubljenčka, ne za razstave ali vzrejo. V azilu nama je bil všeč mladi mešanček, ampak, nikoli ne veš kako velik bo zrasel, kakšen karakter bo imel, če mu bo izpadala dlaka,… Nisva se hotela kar na hitro odločit. Rada bi prej dobro naštudirala vse stroške, pravilno vzgojo in potrebe.

Najbrž sem še kaj pozabila. Prosim za čim več informacij in popravite me , če se kje motim :>
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #331 : ponedeljek, 07.03.2011 : 17:43:44 »

Pozdravljeni!
 Zaradi otrok (v prihodnosti), odpadejo tudi terierji.
Pozdravljena.
Naj kar začnem Smiley. Prvo kot prvo, to s terierji je VSE odvisno od vzgoje. Res je sicer, da imajo bolj trden in samosvoj karakter in morda res ni čisto vsak terier za začetnika, če pa to nisi, verjetno o vzgoji ne veš malo, zato vzgojiti terierja ne bi bil problem. Pač doslednost, odločnost, meje, nagrade, ljubezen, zaposlitev (fizična, mentalna), pa se vse brez problema da.

V opisih sem prebrala, da se dobro razumejo z skoraj vsemi, niso preveč težavni za vzgojo in obdržijo igriv karakter skozi vse življenje. Niso vzvišeni in ne lajajo veliko. Primerni so za v stanovanje in potrebujejo srednjo stopnjo aktivnosti. Z zdravjem nimajo posebnih problemov. Drži v praksi?

No, osebnih izkušenj ti sicer ne morem dati, ampak pravilno vzgojen havanec (sicer pa to velja za vse)se dobro razume s tako rekoč vsem. Pač že kot mladičku mu je treba predstaviti vse stvari, s katerimi se bo srečeval kot odrasel, torej vse življenje.
Lajanje... Mja, malo je tudi odvisno od psa, samo majhni psi ne slovijo ravno po tem, da bi zelo malo lajali. Je pa spet vse odvisno od tebe, moja prijateljica, ki ima havanca, ga nikoli (in ga tudi nikoli ni) ne krega, zato se njen havaček zdere na vsakega Tongue Evil
Za stanovanje težko najdeš bolj primernega psa  Cool.


Ali je lahko kuža sam osem ur na dan, med tednom? Kaj menite o tem?
Ste imeli probleme z jokanjem, ko je ostal sam doma? Je boljša košara, ali boks? Koliko sprehoda na dan potrebuje, časovno? Ali mora biti oblečen pozimi?
Ja, je lahko brez problema osem ur dnevno (med tednom, ne prav vsak dan) sam doma, a ga je treba na to redhodno navajati (več o tem zagotovo najdeš v vzgoji in šolanju...). In psa pred odhodom dobro izmučit, da se bo lažje umiril in da iz dolgčasa ne bo delal šlkode. Seveda ga lahko zaposlite tudi s kakšno govejo kostjo za glodanje, igračami, kongom. In ne se menit zanj, če bo prvih nekaj dni, tednov po vašem odhodu jokal, cvilil, tako pač je, če boste ga hodili tolažit, s tem njegovo vedenje le še podpirate  Evil. Naša je jokala nekaj časa, tudi ponoči, a ko je videla, da ne bomo odšli za vedno, je nehala, danes ne spusti niti glasu več. Samo vztrajat je treba Smiley!
Glede košare, boxa, odloči se sama, a če kuža ne bo delal nobene škode, je vsekakor boljša košara, da se lahko prosto giblje po prostoru, ki mu je pač na voljo, da ni ravno osem ur zaprt v boxu Za prevažanje v avtu pa vsekakor box.
Sprehod je vedno v prvi vrsti odvisen od psa, njegovega karakterja, pasme, velkosti, fizičnih zmožnosti. Moja, ki je zelo živahna (maltežan) potrebuje dnevno min. dve uri, pa ne samo sprehajanja, vedno jo moram še dodatno razgibati z metanjem predmetov, tekom, agilitije, plavanjem, igro kako drugače... Je pa stara tri, pa želi res zelo veliko teči, ampak, to je pač ona Tongue Wink. Ne skrbi, po navadi majhni psi niso tako živi Smiley.
Obleči ga, če vidiš, da ga zebe, sicer, če bo norel, se bo itak segrel sam in to ne bo potrebno. Ko pa se trese, pa mu seveda nadeni plašček, pač presodi sama, da se ne bo prehladil.


Mu dlaka res izpada minimalno (če primerjate s pudljem)? Kako dolga zraste, če mu je čisto nič ne strižemo? Bi lahko kužka strigla sama, na »puppy cut« varianto? Tudi pudlja sem včasih ostrigla, ker mu je frizerka pustila predolgo dlako na ušesih. Malo me skrbi za dlako, ki mu seže čez oči, lahko to škoduje vidu? Kako je s sprehodi po gozdu? Se mu vse zapleta v kožušček?

Dlaka mu sama od sebe sploh ne izpada, torej se ne "goli", ne menjava dlake. Odmrlo dlako (odpadlo) boš našla le v krtači, ko ga boš krtačila. To je treba početi redno, veliko je odvisno od dolžine dlake. Če mu je ne boš nikoli strigla, mu bo zrasla do tal in še dlje, se bo že vlekla za njim. S tako dlako pa JE OGROMNO DELA, če ne želiš imeti umazanega in vozljastega psa. Drugače če ga postrižeš, dlke ni treba česati prav vsak dan, a še vseeno vsaj štirikrat tedensko (odvisno na kako kratko ga postrižeš). Lahko ga strižeš tudi sama, a moraš imeti kar nekaj znanja, da boš s končnim izdelkom zadovoljna Tongue (raje prepusti frizeju).
Dlaka, ki sega čez oči vidu kot takemu sicer ne more škodovati, pospešuje pa solzenje (treba mu je vsakodnevno čistit dlko pod očmi in odstranjevati zaspančke), zato mu jo raje spni v čopek ali pa odstriži. Pazi pač, da ga dlaka, če bo segala V oči ne bo dražila.
V gozdu je spet odvisno od dolžine dlake, če ima daljšo, pa ti povem, da moja prinese s seboj pol gozda Tongue. Pa nima dlake čisto do tal Roll Eyes. Ampak, saj ni toliko dela, se ga pač skrtači, umije in je to to.

Rodovnik nikoli ne more biti zagotovilo, da pes ne bo nikoli zbolel. Ampak vseeno lahko pogledaš, kakšne (če sploh kakšne ) bolezni so imeli prednike in si tako lahko naje bolj pozorna, hitreje ugotoviš njihov nastanek, . Več o tem pa preberi v kakšni drugi temi, ker o tem pa je RES OGROOOMNO napiisanega. Vsekakor pa rodovnik ni le list papirja, ampak poreklo psa, dokaz, da kot mladič nima nobene izklučujoče napake, zdravstvene težave, da je tudi starši in predniki niso imeli in da so bili tudi vsi predniki omenjeni pasme. Dokaz, da mladiček ni preprodan, da se lastniki trudijo vzrediti kar se da dobrega, lepega in zdravega predstavnika svoje pasme itd. ... Stanejo pa mislim da okrog 1500 evrov.
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #332 : torek, 08.03.2011 : 01:25:15 »

Itlam, krasen odgovor, res! bravo Ves opis pomaga celo meni, ki sem ponosna skrbinca havančice z mladiči... A naj še sama dodam nekaj podatkov iz lstnih izkušenj.

Predvsem, radovedna tačka, pozdravljena v tej temi. No, če se še posebej zanimaš za to pasmo, ti lahko potrdim, da gre za malega veseljaka, ki bo kljub vsemu delu z dlako, prehrano in vzgojo razveseljeval mlado in staro daleč naokrog. Upam, da tudi do visoke starosti, česar zaenkrat še ne morem potrditi, ker je naša stara "šele" štiri leta. Vzreditelj, ki nam je dal našo Tajgo, nas je naučil, da je havanec pač pravi pes. Čeprav je majhen, ga je treba jemati kot vsakega drugega psa. Ima pravo pasjo dušo, v kateri se še kako skriva starodavni volk. Nobenih popustov torej pri vzgoji, nobenega zanemarjanja vzgoje se tu ne priporoča. Seveda ne gre uporabljati sile, a vedeti je treba, da je to res pes. Z vsemi fintami pasje psihe, ki vključuje zlasti hierarhijo tropa. V očeh havanca ljudje nismo nič drugega kot člani tropa. Da ne bi kdo mislil, da ni tako... Tajga nas "dresira", da je veselje. Če drugače ne, pa s tem, da noče jesti. Ne moreš verjeti, če ne doživiš. Veliko literature smo prečitali, da smo ugotovili, kaj se dogaja z našo psico in ugotovili, da je to pač pasja narava. Tudi če bi imeli veliko dansko dogo, bi bilo enako.... hehe...

No, grem po vrsti. Velikost: havanec po standardu zraste do 27 cm plečne višine, tehta do 6 kg (so neka manjša odstopanja), dlaka je dolga cca 18 cm, a videla sem primerke, ki dlako dejansko vlečejo za sabo... Barva dlake pri havancih je res zanimiva lastnost - dovoljene so različne barve, le snežno bela je velika redkost (snežno beli so drugi bišoni - malteški, bolonjski in kodrasti oz. frizee. Sorodni pasmi sta še coton de tulear in mali levji pes. Se pravi, če kdo govori, da ima "bišona", ni še nič povedal. Treba je vedeti, katere vrste bišon naj bi to bil. Lahko so tudi več barvni. No, naša zalega je zlate barve. Ne glede na barvo dlake pa se še posebej ceni (tak je standard), če imajo temno rjave, skoraj črne oči (šarenica), črno obrobljene veke, črn smrček (razen pri čokoladno rjavi dlaki je smrček lahko rjav - včasih je bila to napaka, a dandanes je to baje celo skladno s standardom), kar kaže, da ima pes dovolj pigmenta. Žal sem videla celo havance s sinje modrimi očmi, čeprav so imeli rodovnik....Ne vem, kako je to možno.

Značaj: po naravi so to veseli in igrivi psi, a z napačno vzgojo (oziroma s pomankljivo vzgojo) lahko "pridelamo" osebek, ki praktično ni za nikamor. Zato se je treba havanca lotiti tako, kot se je treba lotiti vsakega drugega psa - s potrpljenjem, doslednostjo in z zavestjo, da gre za živo bitje z lastnimi nagoni (da ne rečem željami). Ker imamo trenutno mladiče, se trudimo, da bi jima (dva sta) pokazali čim več različnih situacij, v katerih se bosta morda kdaj kasneje še znašla in v katerih je z vidika človeka bistveno, da se odzivata sprejemljivo. Kako bo pri novih lastnikih, lahko samo ugibamo. Zato svetujem vsakomur, ki se zanima za našo mularijo, da psička da v šolo, če ga ne zna (ne upa) izšolati sam. Šolanje oz. dresura osnovne poslušnosti je itak v dobro psu. Ko se enkrat pes in njegovi ljudje med sabo navadijo drug na drugega, pa je stvar zelo enostavna - eden do dva dnevna sprehoda, česanje in kvalitetna hrana. In to je to. Lajanje ni problem, če pes nima kakšnih "slabih" zgledov ali če ni ves čas v stresu zaradi napačne vzgoje. Kljub temu, da so me skušali različni ljudje prepričati, da so npr. maltežani nadležni bevskači zradi izrojenosti, tega ne verjamem, ker se vsakega psa da dokaj enostavno in s tem tudi temeljito vzgojiti po lastnem okusu. Če je okus lastnika psa čuden (da ne rečem zgrešen), pa ni kriv pes, a ne.... Ko smo bili s Tajgo v pasji šoli za osnovno poslušnost (šli smo zlasti zato, da smo se sami naučili, kako s psom pravilno ravnati, da mu ne bi povzročali škode), smo imeli enega maltežana za "sošolca", ki je lajal na vse, kar je šlo mimo njega. Raztrgal bi se, da bi le zgrizel vse in vsakogar. A s pravilnim pristopom (hvala, šola Švrk!) je dosegel krasen uspeh. Opazovala sem trenerke, ki so se posebej posvečale temu psičku in ga skupaj z njegovo lastnico uspele pripeljat do stopnje, ko je nehal lajati na pse iz svojega razreda. Potem se je naš tečaj končal in ne vem, kaj se je z njim naprej dogajalo, a mislim, da je bil "rešen" najhujšega. Njegova lastnica je bila zelo zainteresirana za to, da psa "prevzgoji". Ta primer se mi je zdel pravi prikaz tega, kako se da potruditi za posameznega psa. Upam, da so zdaj vsi OK.

Dlaka: ja, česat je treba. Havanec je dolgodlak pes in sama menim, da če kdo ne mara dolge dlake, naj si omisli kratkodlakega psa. Pri havancu je tako, da dlaka dejansko ne izpada, oz. izpada zelo malo, raje kot da izpade, se odmrla dlaka zaplete in ostane v kožuhu in tako ustvarja velike vozle. To psa seveda grozno moti, poleg tega pa se pod temi vozli lahko vname koža, kar je sploh zoprno. REšitev je v rednem česanju, približno 3x tedensko temeljito česanje. Pes je majhen, zato to ne vzame veliko časa, če to opravljamo redno. Seansa česanja tako traja cca pol ure ali manj, zlasti pri odrasli dlaki. Dokler je pes mladič, traja dlje oz. je treba česat pogosteje, ker se puhasta dlaka vozlja hitreje kot sicer. Jaz Tajgo najraje češem medtem, ko so na TV poročila, saj me to pomirja, glede na to, kakšne bedarije slišiš po TV dandanes.... hehe... Če je zunaj suho vreme, je česanje dovolj, kadar pa je dež in mokrota, pa je treba tuširat - vsaj tace, včasih kar celega psa. Tudi če ne uporabimo vsakič šampona, je priporočljivo, da se uporabi balzam. Psa potem dobro obrišemo, če je cel stuširan, pa tudi fen. "Razstavna" frizura zahteva seveda več časa, med feniranjem je treba krtačiti dlako, da se zravna, saj je po naravi rahlo valovita. Ko je havanec pravilno počesan, pa je lep "kot prvi maj". Se splača, res. Glede primerjave s pudljem sicer ne vem prav dosti, a za pudlje pravijo, da jim dlaka stalno raste, zraradi česar jih načeloma redno strižejo. Pri havancu to ni tako, on ima svojo dolžino dlake, pri kateri pač ostaja in je treba preprečevati,da bi se zvozljala. Zato redno česanje. Če pa se odločiš za striženje, bo to treba stalno vzdreževati. To pomeni pasji frizer na cca 2 meseca (tako mi pravi naša pasja frizerka, preizkusili pa nismo). Domače striženje torej zahteva kar veliko znanja in prave opreme, da bo pes zgledal sprejemljivo, kar je lahko problem.

Kaj početi s psom, ki je veliko sam doma? Zjutraj spehod za lulanje, popoldan, ko pridemo domov, obvezen spehod, ki naj traja vsaj eno uro, zvečer pa spet izhod za lulanje in večerne pasje novice, kar sploh ni tako hudo. Vedeti moramo, da psi tudi veliko spijo oz. dremajo. Nekako se izklopijo.... Na srečo pri nas ni problemov s tem, čeprav živimo v bloku. Naša tudi ne laja, ko smo jo dobili, je trajalo skoraj dva meseca, da smo slišali, kakšen lajež ima... Seveda pa se psa da naučiti, da laja. To odsvetujem. Če pa že po naravi rad laja, je treba to ignorirati in ob njegovem lajanju s čim manj besedami zaustaviti tako početje. Bolj kot se ukvarjaš z laježem, bolj bo lajal. Naša Tajga torej ne laja, razen takrat, ko je kaj nenavadnega (zato se tem psom reče, da so to psi za alarm). Mladiča sta pa druga zgodba - ona dva kar naprej nekaj cvilita in "klepetata" po svoje. Me prav zanima, v kaj se bo to razvilo. Zaenkrat lajata le takrat, ko se igra med njima razvname do konca. NO, to še lahko prenesemo, če pa bo to preraslo v kaj hujšega, bomo pač posegli po vzgoji, a ne....

Ležišče: v stanovanju imajo tudi psi svoj kotiček: Tajga spi na naši postelji ali pod njo, mularijo pa navajamo na to, da imata svojo sobo (pri nas je to dnevna soba), kjer si lahko izbereta več ležišč - boks ali pa povšti zraven boksa. Na začetku sta spala v boksu, zdaj pa opažam, da si sama izbereta vsak svoje ležišče. Vsekakor nimata dovoljenja za vse sobe, ker pač nista stabilna glede lulanja itd. Ko je čas za spanje, se počasi odmajeta na svoj prostor in to je to. No, zjutraj je seveda vik in krik, ker sta pač lačna in nas zbudita še pred budilko. Vsaka stvar je za kaj dobra, pravijo, zato se ne sekiramo preveč.

Hrana: samo briketi! In to najbolj kvalitetni! Govedina in svinina sta prepovedani, kar ostane na razpolago, je piščanec, jagnetina in ribe. Dodajati je treba še omega 3 in omega 6 maščobne kisline (npr. lososovo olje), naš vzreditelj pa nam je priporočil še dodajanje glukozamin-hondroitin sulfata, ki je preparat za boljšo kondicijo sklepov. Teh malih psov tudi ni priporočljivo pustiti, da skačejo z višine in hodijo po stopnicah, ker se jim lahko okvarijo sklepi in tudi hrbtenica. Zlasti v prvem letu starosti. So pač majhni psi.

Pri havancu je hecno tudi to, da nima pasjega vonja (razen, ko je res umazan in moker od sprehoda). Preverjeno je tudi, da je to antialergijski pes. Bili smo na obisku pri družini, v kateri so vsi člani alergiki in zato ne morejo imeti doma nobenih živali in nobenih zaves in tepihov. No, s Tajgo smo bili tam na obisku celo uro in pol, pa družinski člani niso začeli niti kihat... Vsi smo bili presenečeni.

Torej, havanec je čisto kul pes za v stanovanje, rad ima svoje ljudi, ki jih prav potrebuje (družni pes!), paziti pa je treba, da ga ne pohodiš, ker se dejansko kar naprej plazi za tabo kot senca. Pazi, ko stopiš en korak nazaj, ker tam je on.... No, pa saj bo zacvlil.  Wink

Želim kvaliteten razmislek in potem srečo pri izbiri!  Smiley


Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #333 : torek, 08.03.2011 : 20:15:56 »

Česati je res treba, če se ti to ne da, potem si ne omisli havanca... Če se ti res fejst zvozla, nastane ti. filc, ki ga nikakor ne moreš razčesati in je edina možnost, da se psa pobrije... Dlaka sicer hitro zraste, a vseeno se mi ne zdi smiselno najprej zanemarjati, potem ga pa briti... Shocked
Pa za česanje je fajn uporabiti tudi kakšen kakovostni sprej, jaz sem zelo zadovoljna z C. Christensen Ice on Ice Smiley. Dlako boš lažje in hitreje razčesala, pa še le-ta bo fantastično mehka in lepa Smiley!
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #334 : torek, 08.03.2011 : 22:00:26 »

Aja,sem pozabla dodat, da če češeš s sčrejem prav tako preprečiš nastanek statične elektrike in posledično tudi lomljenje konic, torej poškodbo dlake Wink.

spelamg, tvoj odgovpr pa res super Smiley Afro
Logiran
radovedna tačka
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #335 : torek, 08.03.2011 : 22:30:52 »

Hvala za odgovore!
Vsak dan preberem kaj novega o havančkih in vedno bolj so mi všeč (še posebej karakter). O česanju bo treba dobro razmisliti, pudlja smo česali 1-2x na teden.
Našla sem zanimivo stran, ki kaže spreminjenje barve dlake skozi čas: http://www.mts.net/~mckay55/colours12.html    ->kako nenavadno Smiley  Ima kdo takega z belimi "zokni"?
Spet bom šla skozi vse forume, ker je bilo napisanih kar nekaj informacij od kod ste jih dobili.
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #336 : sreda, 09.03.2011 : 18:46:12 »

radovedna tačka, za take mladiče havance z belimi zokni pri nas še nisem slišala. Naša dva sta cela zlate barve. Bi ti bilo mogoče všeč? Če te kar tu vprašam.... hehe  Wink Slike mladičev so sicer že objavljene, nekaj sporočil nazaj jih najdeš in si lahko pogledaš, kaj pri nas trenutno raste.  Cheesy
Logiran
Chanel
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #337 : sreda, 09.03.2011 : 21:41:51 »

Živjo, po dolgem času se zopet oglašam.Kar redno prebiram vaša sporočila in vidim, kako hitro rastejo mladički ( spelamg). Kolk sta fletna! Smiley Vglavnem ste se kar fajn razpisali o bišončkih in kar si spelamg napisala res drži Cheesy. Tudi naša Chanel ima dolgo dlako in je res pomembno redno česanje( to ima čez moj mož). Me pa zanima prehrana, tudi pri nas je brikete in enkrat na teden dobi v brikete lososovo olje.Moram pa povedat, da čez vikend ko skuhamo govejo juho dobi naša Chanel za kosilo čisto goveje meso in riž. Je goveje meso res prepovedano?? Vemo za svinino, za govedino pa res nismo vedeli.
Zdaj pa glede vedanja. Je res ljubezniva, igriva, prisrčna gospodična naša Chanel, toda malo pa se zaplete pri srečanju z drugimi psi. Sva bili v šoli ( tudi slučajno se niso tolk ukvarjal z nami kot si napisala spelamg da je bilo v vaši šoli), vglavnem mi živimo na vasi in pri nas res nihče ne sprehaja psa, vsi jih imajo privezane ali pa so v boksih. In ko naša sreča psa čist znori, laja na njih se obnaša popolnoma nemogoče. In ko smo bili za počitnice na smučanju se ji je kar mešalo  ker je bilo tam  veliko psov in seveda njeno obnašanje ni bilo ravno najlepše. Vem, da bo vsak rekel vzgoja psa se začne pri lastniku, toda malo je pa tudi karakter. Smo bili potem do nje kar  strogi in je delno pomagalo. Tako da moramo vztrajati, če pa ima kdo dober nasvet ali pa kdo priporoča kakšnega prevzgojitelja psov pa mi naj kar sporoči.
Zaenkrat bi bilo to,   pa lep pozdrav. Smiley
Tamara& Chanel



Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #338 : sreda, 09.03.2011 : 23:29:52 »

O, Chanel, živjo! Super, da si se javila! Sem se že spraševala, kaj se dogaja pri vas...  Wink

Govedina.... Mi nismo o tem nič vedeli, dokler naša princesa ni dobila krvave driske in nam je veterinarka razložila, da je govedina težko prebavljiva in da veliko živali (psov) razvije alergijo na govedino. Debelo smo gledali, a Tajga od takrat praktično ne dobi govedine. Tudi goveje kosti iz juhe ji ne damo. Ona sicer sline cedi, a ni druge. Je pa mojstrica za francoske sire (tiste smrdljive). Za tisto prodaja dušo... Roll Eyes A ne pretiravamo.

Srečanje z drugimi psi - jah ne vem, verjetno je kakšna fora s slabimi izkušnjami ali pa ni bila dovolj socializirana v tistem času, ko je to skoraj avtomatizem, ali pa še kaj drugega. Nisem strokovnjak. Jaz sicer imam na sprehodu Tajgo vedno na povodcu, ker nikoli ne vem, ali jo bo kakšen pes spravil v besnilo, ali pa bo ona kakšnega spravila ob živce, tako da sem vedno pripravljena. A sem ugotovila, da vsaj načeloma s tem nima problemov. Chanel, vem, da se te težave da odpraviti, le ne vem, kako. Obstajajo knjige in šole in kaj vem kaj še vse, poskusi kaj od tega. Predvsem pa poišči kakšnega psa, ki ga ima vaša havanka rada, pa trenirajta na njem (z njim). Ampak to kar praviš, da je potem, ko ste jo malo bolj trdo prijeli, dala mir oz. malo bolj ubogala, verjetno nakazuje, kako bi se morali lotiti problema. Verjetno s kakšno striktno vzgojo, ki ne vsebuje popuščanja (pa tudi nasilja ne, saj se da tudi brez tega), in to naj potem traja kakih par mesecev, potem pa bi moralo postati avtomatsko. Vsekakor upam, da vam uspe najti rešitev, ker pes, ki znori vsakič ko vidi drugega psa, res ni enostaven. Za vse je dobro, če so prijazni ali pa vsaj nekonfliktni. Srečno!  Smiley
Logiran
Melody 1
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 61


« Odgovor #339 : četrtek, 10.03.2011 : 12:41:11 »

Imeli bomo mladičke!!! Cheesy Danes nam je to potrdil veterinar.
Zadnje čase ste bili zelo pridni in ste veliko napisali o havancih. Glede česanja bi dodala, da je res kar precej dela, sploh če imaš tri, kot jaz. Če jih ne voziš na razstave, jim pa lahko malo skrajšaš dlako. Mi smo jo Rini skrajšali za 4 cm in česanje je veliko enostavnejše, pa skoraj nič se ne opazi. Glede srečevanja z drugimi psi-včasih pomaga, če jim dovoliš, da se v miru povohajo.
Pozdrav vsem!
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #340 : četrtek, 10.03.2011 : 16:32:58 »

Ooo, Melody1, krasna novica Cheesy Smiley. Pa čim več informacij in kakšno slikico, ko seveda boste tako daleč Smiley Cheesy.

Lupčka bodoči mamici Kiss Kiss
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #341 : četrtek, 10.03.2011 : 19:11:16 »

BRAVO!!!!  Cool  Cheesy Čestitke, Melody1!! In kup  Kiss Kiss Kiss mladi mamici! Joj, upram, da se bo dobro izteklo, brez problemov pa to. Koliko srčkov pa bije?  Wink
Logiran
Melody 1
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 61


« Odgovor #342 : sobota, 12.03.2011 : 18:16:57 »

Hvala za čestitke, res smo zelo veseli. Ne vem, koliko srčkov je, jaz sem na eni strani videla tri, na drugi pa dva, ampak lahko, da sem dvakrat videla istega. Bomo videli. Zelo me zanima, kakšne barve bodo. Mama in ata sta temna, njuni starši pa svetli. Bo še zanimivo! Roll Eyes
Pozdravljeni.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #343 : sobota, 12.03.2011 : 21:40:15 »

Joj, se že veselimo slikic Smiley Cheesy!
Logiran
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #344 : sobota, 12.03.2011 : 23:28:00 »

Krasno, Melody1! No, to pa bo kar velik in barvast šopek!  veselje Držim pesti, da se bo dobro izteklo. Kako pa se počuti mamica? Se že kaj bolj crklja?  Roll Eyes Smiley Hej, in kako na vse skupaj reagirata ostala dva? Je glede tega vse isto, ali je vendar kaj razlike? To me res zanima, kaj delajo psi, ko je med njimi ena psica breja.  Kiss Kiss Kiss vsem, mamici še posebej.
Logiran
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 42   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: havanski bichon
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines