mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.07.2024 : 08:24:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Moj Bučko in naša Pika...pa še mucka se skrivata nekje...
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 ... 277   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moj Bučko in naša Pika...pa še mucka se skrivata nekje...  (Prebrano 427637 krat)
0 članov in 18 gostov pregleduje to temo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #555 : sreda, 14.10.2009 : 15:28:52 »

Sara, hvala  Kiss
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #556 : sreda, 14.10.2009 : 17:06:47 »

Šele, ko se je v vas, kjer imamo vikend (na Dolenjskem) priselil en zelo ubrisan tip, ki je za cigani streljal s puško, ko so motovilili okoli njegove hiše, se je njihova frekvenca ˝obiskov˝ v tej vasi zmanjšala in se je število ulomov drastično zmanjšalo.
Prej so kradli svašta, verjamem (ne vem pa zagotovo), da tudi kakšnega psa.
ravno kakšen mesec nazaj so pa spet vlomili v naš vikend in pokradli svašta.
Branka verjamem, da si zaskrbljena.
Posploševala ne bi, varjamem, da je nekaj odstotkov Ciganov tudi takih, ki se trudijo in so pridni in delovni, velik procent pa zelo ustreza Brankinemu opisu.
Naš vikend je dobesedno zablindiran z železnimi vrati, lesena so redno stolkli.
Imamo takih ciganskih zgodbic še pa još na zalogi....
Pazi na pse.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #557 : sreda, 14.10.2009 : 18:09:13 »

Sara, hvala  Kiss

Ni za kaj, Branka. Smiley  Moram ti povedati, da zelo rada spremljam temo o tvojem Bučku in Piki Kiss,
in rada berem kaj se vam dogaja ter komaj čakam da boš spet kej slikic prilepla. Tvoj Bučko je pa itak en zelo prisrčen kuža. Lepo se imejte vsi skupaj! Kiss

Pozdravček, Sara
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #558 : sreda, 14.10.2009 : 23:32:58 »

Branka to o romih si nisem izmislila, verjamem da so takšni in drugačni a ne gre pa posploševat, da so kaj slabši kot slovenci npr. Poznam npr. ogromno slovencev pa so totalno nevedni in si tudi nočejo nič dopovedat glede psov in mačk. Glede Romov pa slabih izkušenj nimam. Se pa strinjam da so tudi problematični kolikor berem po temah. Te ki jih jaz poznam so Srbski romi in verjamem da je razlika. So precej bogati in to na zelo pošten, delaven način - res dobro poznam saj sem dobra prijateljica z njimi (čeprav so mi starši ravno zaradi te diskriminacije kar dolgo težili pa me ni zanimalo) in imajo doma dva velika psa v hiši in zanju skrbijo res odlično. Wink

Ne mislim nič slabega a tako posploševat pa tudi ni o.k saj je verjetno kar nekaj dobrih lastnikov tudi med njimi, saj tu pri nas kar jih jaz poznam.

Bučkota pa kar pazi saj nikoli ne veš ukrade ga lahko čisto vsak ali pa iz same žlehtnobe spusti (to se je zgodilo pri nas...zato je tudi pri nas ključavnica).
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #559 : četrtek, 15.10.2009 : 08:51:00 »

Katya, problem je, ker je žal na Dolenjskem stanje tako, da Brankin opis dejansko velja za večino. Mislim na večino tistih, ki tudi s svojim življenjskim stilom izdajajo, da po narodnosti so, kar so (življenje v povezanih skupnostih znotraj od sveta pozabljenih naselij). Pa ne mislim tu nikakršne romofobije zganjat - ampak je pa za nas kot družbo dejansko težko priznat, da je tako, ker smo za to pač sokrivi.

In zakaj je stanje tako? Zato, ker je prvič težko iz pradavnine v današnji čas prestavit nekoga, ki ni dal čez vsega razvoja vmes (v Afriki so to probali, pa imajo zdaj strašne štale z orožjem, iz rodnih vasi izseljenimi reveži, pa s kupom ljudi, ki dejansko ne najde več svojega mesta; pri Bušmanih tudi, rezultate poznamo - postali so civilizacija brezupa, iz česar se le stežka izvijajo). Je žal tako, da le stoletja lastnega napredka nekaj štejejo, prinešeno od zunaj ne pomaga, razen če se stvari lotiš res subtilno, strokovno in premišljeno.

Drugi razlog - dopustili smo jim, da so se iz nabiralcev gob, nomadov in poznavalcev zelišč razvili v družbo, ki zna živeti le od drobtin, ki padejo iz naših miz. Postali so smetiščarji, pobiralci ostankov (sem sodijo tudi socialne podpore), naša civilizacija jim je z dobronamerno pomočjo zvezala roke in glej čudo - nesposobni samostojnega življenja so nam postali zoprni in odveč. Iin dejansko kot taki (kraje itd.) so nadležni.

Branko razumem, njeno jezo tudi in verjamem, da je grozno živet v njihovi bližini, mi je pa hkrati žal prav vsakega od njih, ker imajo tako zavoženo življenje, ker niso več ne tič ne miš, napol 'civilizirani' o samih sebi sprejemajo povsem napačne odločitve, hkrati pa niso več tisto prvobitno, kar jih je delalo 'Cigane'. Nihče pa se tega ne loti zares, s spoštovanjem do njih in z željo, da nekoč postanejo nekaj drugega kot samo 'moteč element', da se jim pomaga do samostojnosti, da se bodo nekoč lahko odgovorno (ni nujno enako kot mi) odločali in živeli. Samo tako, celostno gledano, lahko pričakujemo izboljšanje - kako naj danes terjamo od njih urejeno skrb za živali, ko pa s svojimi lastnimi otroki ravnajo enako. Pa jih imajo dejansko radi.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #560 : četrtek, 15.10.2009 : 16:42:22 »

Lynn, obljubim, da bodo hitro nove slikice  Afro

Fižolova župca, spet super napisano. Tvoji sestavki so mi zelo všeč. Se strinjam s tabo  Smiley

ka ty a, super da je tako, mogoče se pa srbski romi močno razlikujejo od naših  Wink
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #561 : četrtek, 15.10.2009 : 17:31:35 »

Joj, kar srh me spreletava ob branju zadnjih nekaj strani, zadnjič so tudi pri nas pobirali staro železo (mimogrede - a je res tako zelo vredno to staro železo?) in jih je bilo nekaj dni vsepovsod polno - kombiji so se vozili cel dan in celo noč gor pa dol po ulici.  Undecided

Drugače pa imaš res srčka od kužka, ko sem avatar gledala, sem ves čas mislila, da je border, zdaj sem pa tole temo pogledala in vidim, da sem se motila Grin
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #562 : petek, 16.10.2009 : 09:33:03 »

To imajo romi spet eno prednost pred nami civili, ker če boš ti prinesla npr. na Dinos staro železo, ti ga ne bodo odkupili, če pa ga prinese rom, ga pa odkupijo. In to se njim fino splača. Zato ga tudi ves čas iščejo in pobirajo okrog hiš. Ne mine dan, ko se ne bi skozi našo vas peljali vsaj trije romski kombiji - oni se vozijo čisto počasi in ogledujejo, kaj imajo ljudje okoli hiše. Zelo radi (ne vsi) nam poberejo tudi vse, kar imamo iz bakra, ker baker tudi super prodajo. Silvo Mesojedec je lepo opisal našo romsko problematiko v svojem blogu:

http://www.park.si/2008/09/romska-problematika/

Jaz sem hodila na bršljinsko OŠ, če jo kdo pozna, ve, da je na tej šoli največ romov, ki bi lahko na prste našteli, kdo jo je končal. Dokler jih niso zjutraj začeli preoblačiti v Novoteksove trenirke, smo imeli ves čas uši, pa tudi lepo niso dišali. Drugače sem jaz imela dobre odnose z njimi, to moram reči. En sošolec rom Dane je sedel zraven mene, da sem mu pomagala pri snovi. Bil je zelo prijazen.  Smiley Še in še bi lahko pisala o njim, ampak zaenkrat bodi dovolj.  Smiley

Penny, hvala za pohvalo Bučka. Nisi edina, ki ga je zamenjala za Border Collie-ja, če bi ga pa v živo videla, bi spoznala, da je mnogo bolj odlakan od njih.  Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #563 : petek, 16.10.2009 : 09:41:27 »

Šele, ko se je v vas, kjer imamo vikend (na Dolenjskem) priselil en zelo ubrisan tip, ki je za cigani streljal s puško, ko so motovilili okoli njegove hiše, se je njihova frekvenca ˝obiskov˝ v tej vasi zmanjšala in se je število ulomov drastično zmanjšalo.
Prej so kradli svašta, verjamem (ne vem pa zagotovo), da tudi kakšnega psa.
ravno kakšen mesec nazaj so pa spet vlomili v naš vikend in pokradli svašta.
Branka verjamem, da si zaskrbljena.
Posploševala ne bi, varjamem, da je nekaj odstotkov Ciganov tudi takih, ki se trudijo in so pridni in delovni, velik procent pa zelo ustreza Brankinemu opisu.
Naš vikend je dobesedno zablindiran z železnimi vrati, lesena so redno stolkli.
Imamo takih ciganskih zgodbic še pa još na zalogi....
Pazi na pse.

kocka, ti čisto vse verjamem. Vem kako je...saj je res, da niso vsi enaki, vendar je žal takšna velika večina. Sploh se mi zdi, da so mladi slabši od starejših, in to je zaskrbljujoče...
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #564 : petek, 16.10.2009 : 09:43:56 »

Fižolova župca, spet super napisano. Tvoji sestavki so mi zelo všeè. Se strinjam s tabo  Smiley
Hvala Smiley. Saj ponavadi mislim zaključit pri tretjem stavku, potem pa dodam še enega in še enega Roll Eyes nepoboljšljiva klepetulja...
En čohčoh Bučkotu prelestnemu Kiss.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #565 : petek, 16.10.2009 : 09:50:28 »

Fižolova župca, ti kar klepetaj, te je res lepo brat  Smiley en čohčoh tvoji Piciki  Kiss Bučku sem pa že prenesla čohanje, je takooo vesel  Smiley
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #566 : petek, 16.10.2009 : 10:32:45 »

Imam občutek, da se vsesplošna liberalnost in politična korektnost, pa še občečloveška toleranca manjša sorazmerno s številom vlomov in ostalih kozlarij, ki jih doživiš z njihove strani.
Je že tako, da ko večkrat fejst nadrajsaš in te repetitivno Roll Eyes okradejo do ˝golega˝, si težko takooo zelo strpen.
Vseeno ostaja občutek za sočloveka Smiley, samo fuuuul bolj si previden, oprezen, nezaupljiv ipd. in to kar na splošno do vseh Ciganov.

Branka, a za Piko Kiss pa ni zanimanja Tongue Tongue Evil
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #567 : petek, 16.10.2009 : 10:52:27 »

Ne, za Piko ni zanimanja, nisem še slišala, da bi jo kdo imel  Grin pa še Pika je popolnoma drugačnega karakterja kot Bučko, Pika namreč renči na neznance, dokler človeka dobro ne spozna, ne bi šla nikoli z njim, ni zaupljiva do tujcev, kar je v tem primeru super. Bučko pa vsem zaupa, vse ima rad... Undecided

Ampak res, koliko zgodb imam jaz od romov...tudi lepih, da ne bo pomote.  Smiley Pa še nekaj je pri Romih, ko mu enkrat nekaj objubiš, ne bo nikoli pozabil. Vedno te bo spominjal. Ali pa bog ne daj, da roma malo izsiliš na cesti.  bruham Sva enkrat s fantom doživela, da je rom, ki ga je Damjan (moj fant) malo izsilil, (tako, kot se to dela po mestih) parkiral avto, in tekel za najinim avtom, in ko sva parkirala, je dal roko v avto, in zagrabil Damjana. On je pa samo šipo zaprl, in sva se odpeljala, rom pa je še nekaj časa tekel za nama, ker je imel v avto priprto roko.  Roll Eyes Potem zadnjič na pokopališču: romi so se sprli, ker je ena romkinja ves čas na grobu, kjer je pokopan njen mož. Rom, najbrž sin, ji je ukazal, naj gre domov kaj delat, spulil križ iz groba, ter ga vrgel do sredine pokopališča. Kmalu so bili tam policisti z "marico", in napokali noter tri romkinje, ki so se glasno prepirale in prerivale...
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #568 : petek, 16.10.2009 : 11:14:56 »

No, jaz od romov bom samo to napisala, da sem bila enkrat v velikem šoku, ko so se tri ciganke sprehajale po Grosuplju z na vrvici privezano 5 tednov staro čivavo!?! Shocked Angry  No comment!!
No, pa sem jim potem jaz lepo razložila, da bi morala biti 5 tedenska čivava pri mami in ne na vrvici in da naj jo vsaj nosijo, ker je še dojenček, ta mali kužek. Bila je pa tako majhna in drobna ta čivavica Cry, boga reva res, meni se je tako smilila, sam kaj pa sploh češ naredit, sej ne moreš nič.. No, vsaj nesle so jo potem domov.


Pa pocartaj Bučka in Piko še v mojem imenu!! Kiss Kiss
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #569 : petek, 16.10.2009 : 11:20:43 »

Bom, Lynn  Kiss
Logiran
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 ... 277   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Moj Bučko in naša Pika...pa še mucka se skrivata nekje...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines