mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 30.06.2024 : 08:50:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Moj Bučko in naša Pika...pa še mucka se skrivata nekje...
Strani: 1 ... 240 241 242 243 244 [245] 246 247 248 249 250 ... 277   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moj Bučko in naša Pika...pa še mucka se skrivata nekje...  (Prebrano 424895 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #3660 : sobota, 16.08.2014 : 08:46:00 »

Pozabila sem na Bučitov rojstni dan, in sicer, v četrtek je praznoval 13,5 let.  Kiss Kiss Kiss Vse najboljše dragi moj Buči.  Kiss Kiss Kiss

Žal pa imam občutek, da gre njegovo zdravje fajn navzdol...na hitro. Včasih se mi zdi njegovo dihanje malo čudno, danes zjutraj še salame ni hotel pojest, včeraj popoldne ni hotel konzervice, ne vem, kako bo to šlo naprej. Včasih se mi zdi, da ga samo matram...ker ni več takšen kot je bil, in nikoli več ne bo. Moj dragi zlati Bučko  Cry Kiss Kiss Kiss
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #3661 : sobota, 16.08.2014 : 08:58:03 »

 Kiss Kiss hu:gBranka, če gre za občasno nezanimanje za hrano in sicer še hodi ter komunicira s tabo, se te razveseli in je rad v tvoji družbi, ni odsoten, ne skrbi preveč.
Logiran
Aponi
rad pišem
****
Sporočil: 316


« Odgovor #3662 : sobota, 16.08.2014 : 09:50:25 »

Če se ti di, da dihanje ni ok, ga pelji na pregled, lahko se na hitro poslabša. Čim prej, potem bodo itak dežurstva, ki so dražja.

Hitro dihanje, če je kot takrat, ko mu je malo vroče, je lahko znak bolečine (ni nujno da od raka, lahko je npr. hrbtenica...). Vet ti lahko da tudi kaj za domov, v tabletah ali injekcijah. Hitro lahko diha tudi zaradi tega, ker se mu nabira voda (pogosto pri metastazah), lahko mu pomagajo s sredstvi za odvajanje vode.

Branka, verjemi, Buči ti bo sam povedal, takrat boš vedela. Kot pravi sancotova, če ne je, še ni panike, važno, da pije. Če tudi to ne, mu sama počasi dajaj vodo ali čaj (jaz sem mojemu brusnični, mu je ful pasal) po brizgi. Mogoče je samo fasal kakšno infekcijo, ki so zdaj kar pogoste. Če ga boš hranila po brizgi, kupi par konzervic recovery ali a/d, ker so že fajn spasirane in gre lažje čez brizgo. Imajo pa tudi brizge s širšim spodnjim delom (50-60 ml), s katerimi gre sploh lažje.

Res ti svetujem, da ga pogleda veterinar.

Drži se! objem Bučiju pa pošiljam čohce in naj se čim prej boljše počuti. Kiss Kiss Kiss
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #3663 : sobota, 16.08.2014 : 11:01:45 »

Dihanje občasno ni OK, ampak se vedno popravi (za sedaj). Pije veliko, več kot je prej. Razveseli se me zelo, zjutraj ima še vedno enak ritual da greva po kavici na sprehod, sicer se premikava po polžje, ampak gre lepo. Drugače pa seveda veliko spi. Sedi skoraj ne več, si ne znam razlagat zakaj, ležat pa mu bolj paše na eni strani kot na drugi. To, da mi ljudje govorijo da se matra, ne poslušam več. Smo se pogovarjali že o vsem živem, kako bo potekala evtanazija, ali bo doma ali ne (jaz bi rada, da ga uspava doma pri meni, na njegovi dekici), realna sem, kaj hočem. Razmišljam in pogovarjam se o tem, ker drugače bi me raztrgalo. Ponavadi se o njemu pogovarjava ko je zraven, in to ni dobro, ker solze tečejo on pa vse to vidi. Najlepše mi je, ko smo vsi štirje na vikednu, kjer nas nihče ne vidi, in delamo kar želimo in kakor želimo. Damjan me sprašuje, če bm zraven ko ga bodo uspavali, seveda bom, ne morem tega naredit, da bi bil sam, in se bal gospoda kaj mu bo naredil. Stisnila ga bom k sebi, in zadnjič bova skupaj stisnjena, dala mu bom 100 ljubčkov in odšla. Kaj bo pa potem pa ne vem, in si ne predstavljam. Sploh zdaj, ko ga gledam ko pišem tole, on stoji in z dvignenjim repkom strmi vame. Tako bi lahko stal cel dan in me gledal  Kiss.  Hudo mi je, hudo.
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #3664 : sobota, 16.08.2014 : 11:20:26 »

Branka, Bučkotu (pa tudi vsem ostalim) najprej  objem ljubezen
Zdaj pa odgovor na tisto, kar najbolj boli ... ko bo prišel čas ... Jaz sem z Galo sedela na njeni blazini na tleh in jo čohala. Ona mene gledala s tistimi njenimi očki. Veterinar je mirno čakal in sčasoma vprašal, če sem pripravljena ... mirno je pokleknil zraven, še on posvetil Gali nekaj sekund preden  Cry Cry  Branka, priznam, bolelo je peklensko! Ampak še bolj bi, če bi vedela, da je Gala odšla sama. Na zadnjem pregledu v vet ambulanti so jo hoteli drugi dvigniti na mizo, ona pa se me je tako oklenila s tacami okoli mojih nog, ... In jaz naj bi jo pustila samo zadnje minute?
In če in ko bo ponovno treba sprejeti podobno odločitev ... bom naredila enako.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #3665 : sobota, 16.08.2014 : 12:25:16 »

Branka zelo hudo mi je to prebrat in kar nekako brez besed sem zaradi žalosti, čisto te razumem kako se počutiš, jaz na tvojem mestu bi vprašala veterinarja kaj ti svetuje, ampak a to že dlje traja da ne je in čudno diha? Jaz upam da mogoče se mu vseeno še kej izboljša... Drži se Branka,  objem  mislim nate in na Bučija..   Kiss Kiss Kiss
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #3666 : sobota, 16.08.2014 : 12:57:38 »

Absolutno je treba bit zraven, ko prode ta čas. Kdor ima možnost bit zraven, pa gre stran in psa pusti samega, je največji egoist in sebičnež na svetu.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #3667 : sobota, 16.08.2014 : 13:55:58 »

Absolutno in stoprocentno drži.  To je ena najtežjih stvari v življenju skrbnikov psov, vendar brez tega ne gre.  Vsakič posebej je strašno hudo - ko pelješ na uspavanje npr. že svojega petega psa, ni prav nič lažje kot pri prvem. Ampak, to si zaslužijo. Kogar ni zraven, je navaden izdajalec.

- Branka, dihanje bi jaz dala preveriti. Ker ga pri Pepsi nisem pravočasno, ji je pozno zvečer voda zalila pljuča in mi je v nekaj minutah umrla na rokah. Razen dihanja ni bilo popolnoma nič nenavadnega - obnašala se je normalno, zato se mi tudi ni preveč mudilo na veterino. Sad

Mislimo nate in na Bučija!  objem
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #3668 : sobota, 16.08.2014 : 14:46:37 »

Branka ... objem objem
Logiran

Unikatne tablice in portretki
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #3669 : sobota, 16.08.2014 : 17:49:42 »

Huh, tudi meni je bilo precej težko, kaj naredit... Veliko sem se spraševala, ali bom zmogla in ali bom vedela, da je zdaj res čas, če bo potrebno uspavat.  Undecided
Pa sem tisti ponedeljek čisto potihem, nekje v ozadju točno to vedela, čeprav nisem imela namena pridet nazaj z veterine brez Lune. Na kratkem sprehodu pred prihodom na veterino sem enostavno vedela, da se ne bova več vrnili obe. Malo sem še poklicala prijatelje, da sem se še malo "naglas"prepričala, drugače pa sem kar vedela, kaj je najboljše zanjo.
Je hudo, ampak, veš, da je to dobro zanj.
In bila sem z njo do konca.  Cry objem
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #3670 : sobota, 16.08.2014 : 20:14:40 »

Tudi jaz bi dala dihanje preverit.Bos videla jaj je in si kdaj kasneje ne bos ocitala,da nisi naredila vsega kar je v tvoji moci....
Ko pa bo prisel cas slovesa pa je absolutno potrebno,da si z njim.Je blazno hudo, a ko vidis,da kuza mirno oddide,je lazje.Pri Kaji smo bili zraven jaz,Leon, moja mami in Keli.Odsla je tako kot sem si vedno zelela.V mojih rokah je ob odhodu iz hise zalajala,kot bi se zelela posloviti in mi umrla dobesedno na rokah....Injekcija je bila zgolj formalnost....Jokali pa smo vsi,vkljucno z veterinarjem.

Branka bodi mocna in ne razmisljaj toliko o temu kaj bo.Zivi za trenutke ko si z Buckom.Buci, tebi pa zelim,da si z Branko cim dalj casa,seveda brez bolecin .....


Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #3671 : nedelja, 17.08.2014 : 10:42:33 »



Buči vas lepo pozdravlja in sporoča, da je vse v redu  Kiss

Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #3672 : nedelja, 17.08.2014 : 10:51:12 »

Lubek...  Kiss Kiss Kiss
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #3673 : nedelja, 17.08.2014 : 11:02:32 »

Ej Bučko  Kiss lepo te je videti  objem
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #3674 : nedelja, 17.08.2014 : 11:50:57 »

A ne da me je lepo videt?  Cheesy S Pikico pa sploh  Kiss Kiss (današnje slikce)

Logiran
Strani: 1 ... 240 241 242 243 244 [245] 246 247 248 249 250 ... 277   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Moj Bučko in naša Pika...pa še mucka se skrivata nekje...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines