mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 30.09.2024 : 01:46:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Pekinezer - čvek
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 ... 48   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pekinezer - čvek  (Prebrano 116022 krat)
0 članov in 22 gostov pregleduje to temo.
falotka
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #555 : torek, 06.11.2007 : 23:55:49 »

Najbolje, da v brskalnik vtipkaš besedo pekinčan ali "Pekinese", pa boš našla cel kup strani o tej pasmi.

em oprosti da popravim, pekiGnese:)

drugače mamo pa mi dva pekinezerčka doma pa enga labradorca, moj je črnuh maksi in bo 18.11 star eno leto, sestra si je pa kupila psičko mini, ki je lisičje barve. psička je zelo boječa, razvajena in prikupno izsiljuje, ampak kljub njenemu obnašanju je nepopisno sladka in se resnično zna prikupit. ima natanko enak karakter kot moja sestra/njena lastnica tako da včasih prav ne veš več ali je to resnično:)
mislim da bo sestrina psička znala ugriznit ko bo starejša, že zdaj velikokrat bevska na ljudi in se razen sestri, meni ter staršema ne pusti nikomur pobožati ali prijeti v roke.
no pa še malo o mojem maksiju. na sprehodih zeloooo vleče za drugimi kužki, brez povodca je kljub temu v moji okolici in če ga postane strah priteče k meni in začne skakati po meni. sede na ukaz, prav tako zalaja ali je tiho na ukaz, vendar samo, če ve, da bo dobil nagrado (če jo vidi). sedaj ko še vedno voha psice, je na sprehodih cel penast. česati ga moram vsak dan, kopam ga po potrebi (če ni umazan in ne smrdi mu umijem samo tačke ter trebušček). je pa tut zelooo potenten ta moj kmaksi in da vsaj enkrat dnevno temeljito razganja na njegovem povštrčku ali medvedkih,copatih...samo da ima nekaj pod sabo. s tem sem imela in še vedno imam nekaj težav-pri kopanju ko mu paše topla voda, mu "pride" brez božanja. včasih zjutraj če ga boža sestra ali jaz mu tut vasih preveč paše. najprej sem bila glede tega zelo zaskrbljena ker se mi ni zdelo normalno-božala sem ga namreč samo po glavi,hrbtu ker spi pri meni v postelji oz.se pride zjutraj "pocartat." sedaj takšno dogajanje poskusim preprečit-opazujem ga,oziroma čedo tega pride ga preprosto neham božat,dam iz postelje in ga popolnoma ignoriram. tako da so zadnje čase takšni izpadi že bolj redki.
oba se razumeta z muckami in se z našo igrata večino časa (ko sta na "počitnicah" pri starših)
 na sprehode oba hodita zeloooo rada, tudi po uro in pol, samo da mamo vodo zraven pa jima en zmanjka energije.
bom še kdaj kaj napisala, ln
Logiran
tinimalini
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #556 : petek, 23.11.2007 : 14:10:53 »

Oj!

Jest si že nekaj let želim psa pasme pekinezer in me zanima kolikšna je približno cena pekinezerja z rodovnikom, nekje sem gledala na internetu da so cene tudi "samo" okoli 200 evrov, pa me zanima če je ta cena prava, ker men se zdi da je malce nizka (al je to cana pr kakšnih preprodajalcih). Pa še koliko je vzrediteljev te pasme v Sloveniji, jest vem samo za eno. LP
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #557 : petek, 23.11.2007 : 16:45:03 »

Za 200 evrov sigurno ne boš dobila rodovniškega pekinezerja. Za informacije o leglih in vzrediteljih se obrni na Kinološko zvezo Slovenije in na Klub za pritlikave pasme. Oboje najdeš na internetu.

lp
Logiran
piranja113
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #558 : nedelja, 09.12.2007 : 17:52:19 »

pozdravljeni,tudi jaz imam leto in pol starega pekinezera,ki pa je pred 3 meseci postal očka zelo lepih 3 mladičkov in sicer enega rjavega,enega črnega in enega belega.
večkrat prebiram ta post in včasih najdem kaj koristnega,vendar me zanima koliko kaj pojedo vaši pekinezeri,saj imam jaz zelo,zelo veliko težavo s hrano,noče jesti niti konzerve niti briketov,poskusila sem že z marsičem in noče in noče in noče Angry,zelo sem že jezna,toliko različnih briket sem kupila za prazen nič ,včasih poje 2ali 3 brikete kupila pa sem mu tudi v zoo ticu ene konzerve,ki so v obliko paštete,tiste je kolko tolko jedel,zdaj pa še teh noče več,pa še tako drage so, mislim da pride tista mala konzervica 1,14€ pojedel pa je okoli 2.samo čaka kdaj mu bomo dali kaj z mize,pa ga včasih prinesem okoli in mu ponudim solato,samo tolko da  vidi kaj jaz jem,ampak je pameten in zelo dobro voha  Grin vendar mu nočem dati,ne vem več kaj naj mu dam,včasih sem mu kuhala kurjo mese in ga je zmazo ful hitro,in ker sem mu to delala non stop,zdaj še tega noče več,ne vem kaj naj naredim,,da bi mi začel malo bolj jesti in to hrano ki je primerna zanj,drugač pa je zelo priden in brihten,moti me tud to na njem,da se pusti vsakemu božati in da leti k vsakemu,kako bi ga lahko odvadila tudi tega,saj se mi je zgodilo tudi to,da so mi ga odnesli z domačega dvorišča.res bi ga rada navadila da ne sme teči k vsakemu mimoidočemu in se ne sme pustit da bi ga vsak lahko vzel v naročje.ali kdo od vas ve kako rešiti moje težave ??
če ve,lepo prosim da mi napiše tako glede hrane kot božanja tujcu.
lep pozdrav!! Cool Cool
Logiran
piranja113
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #559 : nedelja, 09.12.2007 : 18:27:43 »

slike mišela pa si lahko pogledate na: http://kuza.moj-album.com pod rubriko misel
Logiran
Janjas1
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #560 : sreda, 12.12.2007 : 11:52:28 »

Najprej vsem skupaj en lep pozdarvček!
Imam en problem, zato sem, se odločila, da pišem sem. Mogoče pa mi le kdo pojasni izginotje zobka:-\
Sem lastnica 2 leti starega pekinezka. Pred 4 dnevi je neznano kam izginil njegov spodnji sprednji zob. Videti je, da je odpadel. Zanima me ali je možno, da komaj zdaj menja zobovje, saj se do zdaj tole še ni zgodilo. Točno niti veterinar ne ve za kaj se gre... Rekel mi je le, da bi najbolj videl kaj je, če bi mu pokazala izpadli zob, vendar kaj ko ga nikjer ne najdem:'( Ima kdo kakšno podobno izkušnjo?

Lp, Janja
Logiran
maychy21
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #561 : ponedeljek, 17.12.2007 : 13:37:43 »

piranja113...pač kolikor se jst spoznam, pač če ga želiš navaditi na brikete, da pač res sam te brikete in konzerve dobi, da ne dobi ničesar drugega, pač čeprav najprej ne bo hotel, potem bo že lačen...js vem, da naša tut ni hotla jest briket, potem sčasoma pa jih je začela, ampak smo naredili napako in smo ji dali tut kaj druge hrane in ni več hotla jest briketov, ampak žal je naša alergična na hrano in lahko je samo tako za alergetike:< ampak zdej je dobila neko drugo vrsto hrane in jo ima zelo rada...
ja naša je ista, gre k vsakemu, pač mi jo imamo zunaj vedno na povodcu, ker je zelo neposlušna in bi šla povsod, tako da glede tega pa res ne vem kaj bi se dalo narediti...pač moraš ga vedno gledat ko je zunaj, da ga ne bo kdo odnesel...

lep pozdrav!
Logiran
maychy21
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #562 : ponedeljek, 17.12.2007 : 13:44:45 »

ooo še nekaj bi vprašala...v mojem kraju in okolici ne poznam nobenega pekinezerja (ne rodovniškega, tistega sem sam na slikah vidla, pa ne nerodovniškega)...pač moja psička ima zelo krive noge in to vsak opazi in me zanima, če imajo vaši psički tut sprednje noge tak na "O" :>

hvala za odgovor!
Logiran
Toia.
novinec
*
Sporočil: 48


« Odgovor #563 : nedelja, 17.02.2008 : 10:21:18 »

To je pa naša pekinezerka Tara:





stara je 2 leti. doma razmišljamo o pupitih...sam  ne vemo če bi blo pametn jo dat part, ko jo je avgusta lani zbiu auto.
če veste kej, mate izkušnje PLIIIIS povejte!!

Lu.*Toia.*
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #564 : nedelja, 17.02.2008 : 10:26:55 »

Ce psicka nima rodovnika lahko kar nehate razmisljati o mladickih. Na tem forumu nihce ne podpira proizvodnje mesancev.  Roll Eyes lp
Logiran

Toia.
novinec
*
Sporočil: 48


« Odgovor #565 : nedelja, 17.02.2008 : 10:37:11 »

no dej mi povej kua je lahk narobe če se parta psa brez rodovnikov??!?!?  Undecided Undecided
Logiran
Toia.
novinec
*
Sporočil: 48


« Odgovor #566 : nedelja, 17.02.2008 : 10:37:37 »

*dejte mi povedat
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #567 : nedelja, 17.02.2008 : 10:45:48 »

Glej Toia. Psi brez rodovnikov so mesanci in teh je na zalost pri nas toliko, da koncajo v zavetiscih, zavrzeni in podobno. Poleg tega tukaj nihce ne podpira stepanja nerodovniskih psov, ker to niso pasemski psi, ampak samo psi, ki so podobni neki pasmi. Na splosno pa nihce nima nic proti taksnim psom, veliko nas je, ki jih imamo doma (mesancke), samo parimo jih ne. Kaj pa ves kaj lahko  taksen pes prinese s seboj na svet, njegovih prednikov (ker nima rodovnika) ne mores nikjer preveriti, prav tako njihovega zdravstvenega stanja ne.

Svetujem, da si malo pogledas celoten portal (clanki) in pobrskas po forumu, se spoznas s problematiko nerodovniskih psov, potem pa se kaj vprasas, ce te bo zanimalo. Smiley lp

Logiran

Toia.
novinec
*
Sporočil: 48


« Odgovor #568 : nedelja, 17.02.2008 : 11:18:51 »

jbg. se ne d nism ljubiteljica psov, sam se ne strinjam s tem, kolk psov je nerodovniških pa so zdravi. Cheesy
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #569 : nedelja, 17.02.2008 : 11:27:11 »

Toia, lahko vprasam koliko si stara? Da vem ali se pogovarjam z otrokom ali odraslo osebo.

p.s. na tem forumu se trudimo pisati slovensko.
Logiran

Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 ... 48   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Pekinezer - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines