mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 30.09.2024 : 01:35:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Pekinezer - čvek
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 48   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pekinezer - čvek  (Prebrano 116001 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #525 : sreda, 27.06.2007 : 19:41:12 »

Pozdravljena!
Za našega Tačkota ti lahko povem, da diha bolj glasno - kot bi hrgolil, pa to ne vedno, ampak le občasno, ko spi, ko počiva ali pa ko kaj fehta  Wink . Mi ga vodimo na dolge in kratke sprehode, tako da ni problemov in ga tudi ne nosimo nič, razen po stopnicah. Vročino prenaša dokaj dobro, je pa res, da ko so zelo vroči dnevi, gremo na sprehod zjutraj in proti večeru, ker tudi nam vročina ne paše, tako tudi njemu ni najbolj do skakanja in norenja, ko je vroče. Sicer pa veliko pije. Glede na to, da nekateri pravijo, da niso pekinezerji primerni za otroke, to se ne strinjam, ker sta naša dva (Tačko in Žan) najboljša prijatelja in vem, da en brez drugega ne moreta. To bi bilo z moje strani. Od kod si če smem vprašat? Ker tudi pri meni v Mariboru je ena gospa nemka, ki ima pekinezerja, samo kr dobro govori slovensko, tako da očitno ne gre za isto osebo.  Cheesy
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #526 : četrtek, 28.06.2007 : 11:27:39 »

Zdravo Tacko. Hvala za odgovor. Gospo sem srečala na sprehodu v Portorožu tako, da je verjetno bila turistka. Aha tudi pekinezarji dihajo glasno - sama imam doma buldoga in vem kako to zgleda Grin....pa smrču tudi zelo glasno Cheesy....res so srčkani tej kužki.....moj naslednji kuža bo sigurno take manjše oz. pritlikave rasti, za točno pasmo pa se še nisem odločila. Kako pa se kaj obnašajo, če srečajo večje pse?? A vas je kdaj strah, da bi se kak večji pes zagnal v vašega psička? Mene je tega zelo strah, saj je veliko nesocializiranih psov (in lastnikov Angry) naokoli...
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #527 : četrtek, 28.06.2007 : 11:30:55 »

Pa še nekaj me je zanimalo. A imajo vsi pekinezarji isto dolžino dlake in velikost ali obstajajo različne vrste?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #528 : četrtek, 28.06.2007 : 13:18:58 »

Rodovniški pekinezi so samo ene sorte - takšne, kot jih določa standard.
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #529 : četrtek, 28.06.2007 : 13:30:53 »

A kako to, da so nekateri zelo kratkodlaki drugi pa zelo dolgodlaki? Ali jih mogoče strižejo ali pa gre za nerodovniške pse?
Tacko tvoj se mi zdi po slikah precej kratkodlak, a je postrižen ali je morda še mlad pa še ne tako "odlakan"?...tisti pekinez, ki je na sliki pod opisom pasme je zeloooooo "odlakan", jaz takega še nisem nikjer videla...
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #530 : četrtek, 28.06.2007 : 13:37:05 »

Velika večina populacije psov, ki se jih pri nas povezuje s to pasmo, je nerodovniških. Takšen tip psa prodajajo tudi za šicuje, japonske čine, tibetanske španjele... Rodovniški pekinez je takšen, kot si ga videla na sliki pod opisom pasme.

lp
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #531 : četrtek, 28.06.2007 : 13:43:11 »

Hmmm potem je tudi na tem forumu ogromno nerodovniških pekinezev. Vsaj tako kot se gledala po slikicah, ki jih imajo gor je večina kužko precej kratkodlakih...

Tacko a tvoj pekinez je rodovniški?
Logiran
merrii
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #532 : četrtek, 28.06.2007 : 14:55:10 »

Ja, mislim, da je precej nerodovniških pekinezerjev. Za rodovniške mislim, da je samo ena vzrediteljica (no lahko se motim, pred tremi leti je bila ena Tongue), zato je "težko" dobit rodovniškega in se večinom ljudje potem odločajo za nerodovniške, ki pa povečini nimajo tako dolge dlake. To je samo ena pomanjkljivost nerodovniških pekinezov
lp
Logiran
merrii
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #533 : četrtek, 28.06.2007 : 14:56:04 »

eh, sem bila prehitra .... to je samo ena od pomanjkljivosti nerodovniških pekinezov
lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #534 : četrtek, 28.06.2007 : 15:10:02 »

Pravzaprav se mi zdi, da velika večina ljudi sploh ne ve, kakšen je pravi pekinez. Drugače me ne bi kar naprej spraševali, če sta moji šicujki pekinezarki, s tem da se zelo razlikujeta tako od  pravih pekinezov kot mešancev, ki veljajo za pekineze. Za njih je pekinez vse s krajšim gobcem, zato tovrstni mešanci gredo za med kot nerodovniški pekinezi, šicuji, japonski čini ali tibetanski španjeli.

Seveda si čisto vsak kuža zasluži topel dom, ne glede na svoje poreklo, mi gre pa na živce širjenje napačnih informacij in to pasemsko  temo štejem med oblike širjenja napačnih informacij. Med sodelujočimi v njej nisem še zasledila nekoga, ki bi živel s pravim pekinezom.   Lepo bi bilo, če bi bila ta pasemska tema res vir verodostojnih informacij o pekinezih. Med drugim je bila v tej temi enkrat celo debata o tem, kako so nerodovniški pekinezi veliko lepši in boljši od rodovniških. Me zanima, po čem to sodite? In če je tako, zakaj svojim kužkom še vedno rečete pekinez?

Merrii, mislim da je pri nas še vedno samo ena vzrediteljica rodovniških pekinezov, ki pa ima zelo lepe uspehe s svojimi psi in ima dolgoletne izkušnje s pasmo. Tinta, na tem forumu ta vzrediteljica na žalost ne sodeluje, njeni podatki pa so na voljo pri KZS.

lp

PS: Tacko, moje pisanje ne leti na nikogar osebno. Kolikor sledim vaši temi, so mi v bistvu tvoji posti še najbolj všeč.
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #535 : četrtek, 28.06.2007 : 15:43:26 »

Kalsang strinjam se popolnoma s tabo ko praviš, da gre za širjenje napačnih informacij, saj sama pasme ne poznam (oz. jo sedaj spoznavam) in seveda ko sem tukaj kaj prebrala pod temo "pekinezer" sem to jemala kot "sveto" - hočem rečt, da pač temu kar berem tukaj sem pač verjela, ker sem mislila, da se pogovarjam z ljudmi, ki imajo čistokrvne pekineze. Če pa pravite, da dejansko tukaj sploh ni nič (ali skoraj nič) ljudi, ki bi dejansko sploh imelo pravega čistokrvnega pekineza se mi zdi to nekoliko zavajujoče oz. nepošteno in kakor praviš ti ne gre za verodostojne informacije Angry.....
Najbolj žalostno pa se mi zdi to, da če ne bi sedaj začela s to debato in naletela na tvoje odgovore, sploh ne bi vedela, da dejansko je ta tema tema o mešančkih  Angry
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #536 : četrtek, 28.06.2007 : 15:48:58 »

Ma, saj veš, nekje se je treba dobit in debatirat, samo pri tej pasmi je res situacija taka, da je resnica na milijone svetlobnih let daleč od kramljanja v tej temi.

Predlagam ti, da si nabaviš zadnjo številko Kinologa. V njem je članek o vzrediteljici, ki sva jo z Merrii omenili (bolj v zadnjem delu - reportaža o svetovni razstavi v Mehiki), njene podatke dobiš pa na KZS. Mislim, da je gospa zelo prijazna in boš lahko navezala stik z njo.

lp
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #537 : četrtek, 28.06.2007 : 16:06:23 »

Pa upam, da ni tako tudi v drugih temah (o drugih pasmah), ker je res zavajujoče za nekoga, ki želi spoznati neko pasmo (ker si jo mogoče želi), da dejansko dobiva napačne informacije o njej. Sploh pa za to, ker se lahko odloči za nakup psa in šele na to ugotovi, da to pa ni pasma o kateri je bral....sicer mislim, da vsak "pameten" človek ne zaupa samo debatiranju na forumih, ampak prebere še kake knjige, članke in razne teme o pasmi katero si želi. Vendar vseeno mislim, da so forumi za marsikoga pomemben vir informacij, ker pač omogoča postavljanje direktnih vprašanj, ki jih mogoče v razni literaturi niti ne zaslediš.

Pa če ima kdo tukaj čistokrvnega pekineza naj se javi.

Kalsang hvala za nasvet se bom pozanimala. Sicer kot sem rekla se ne odločam za nakup te pasme, ampak je v meni zbudila veliko zanimanje in bi jo rada bolje spoznala...
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #538 : četrtek, 28.06.2007 : 19:19:06 »

Moj Tačko ni čistokrvni. Sem ga dobila, je pa očka penikezer.
Logiran
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #539 : četrtek, 28.06.2007 : 22:02:47 »

No, tudi sama sem ena izmed tistih, ki imamo doma nerodovniškega pekinezerja, tudi nekaj njenih slikic je objavljenih v tej temi ... sedaj, ko vem malo več o vsem problematiki nerodovniških kužkov mi je zelo žal, da sem jih objavila. Sploh pa v temi pasme, katera je že čisto spremenjena zaradi nevestne vzreje nerodovniških kužkov.

Pravzaprav se mi zdi, da velika večina ljudi sploh ne ve, kakšen je pravi pekinez. Drugače me ne bi kar naprej spraševali, če sta moji šicujki pekinezarki, s tem da se zelo razlikujeta tako od pravih pekinezov kot mešancev, ki veljajo za pekineze. Za njih je pekinez vse s krajšim gobcem, zato tovrstni mešanci gredo za med kot nerodovniški pekinezi, šicuji, japonski čini ali tibetanski španjeli.


Poznam to, ko skoraj vsak označi mojo mešanko za pekinčana. Sama se zavedam kaj imam doma, zato tudi v tej temi ne objavljam več njenih slikic in tudi ne pišem več o njej. Razmišljam če bi slike, ki sem jih objavila raje kar odstranila. Veliko ljudi verjetno pride na forum malo pobrskat za pasmo, ki bi jim bila všeč. Na hitro preberejo naše poste, glavnina njihove odločitve pa so verjetno slike naših kužkov. Potem povprašajo, kje bi se dalo kužka dobiti in ko jih napotiš k pravim vzrediteljem rodovniških kužkov, kjer  bi res dobili tisto kar naj bi jim bilo všeč je vsega konec. Se mi zdi, da se večini ljudem bolj dopadejo "kratkodlaki" pekinčani.  Škoda, pa po eni strani tudi ne. Tisti tapravi so pač posebni za posebne ljudi in naj tako tudi ostane Smiley.

lp, Tea
Logiran
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 48   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Pekinezer - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines