mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 30.09.2024 : 01:55:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Pekinezer - čvek
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 48   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pekinezer - čvek  (Prebrano 116037 krat)
0 članov in 24 gostov pregleduje to temo.
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #375 : nedelja, 12.11.2006 : 10:19:42 »

Ja, je res ista psička. Kaj pa je bil razlog za oddajo?
Je pa ful luštkana Kiti Kiss.

lp
Logiran
*NiKiCa*
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


« Odgovor #376 : nedelja, 12.11.2006 : 10:37:56 »

razlog za oddajo je biu pomankanje časa.

joj danes me je zverinca mala zbudila že ob 7ih da sva šli na sprehod. Roll Eyes

včeraj sem brala v reviji moj pes da je nujno psu čistit zobe VSAK DAN, pa me zanima al ti čistiš Tai-Či zobke? jst do sedaj nisem ampak očitno bom mogla če je tako nujno  Wink

kako je pa pri te pasmi kaj problemou s hrbtenico? včeraj sem na sprehodu srečala gospoda ki je imel pekineza in je rekel da ima enega še doma samo ne more na sprehod ker ga čaka opercija hrbtenice. vprašala sem ga kakšen je biu razlog za to in je rekel da ko je biu še mlad da je skos skakau po stopnicah, po stolin, postelji... in me zdej full skrbi za kiti da se ne bo še nje kaj takega zgodila ker ona skos skače gor pa dol po postelji in stolih. Sad
Logiran
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #377 : nedelja, 12.11.2006 : 10:53:37 »

Sem tudi jaz to brala v reviji, samo priznam, da ji zobkov ne čistim najbolj redno, tako da kdaj tudi spustiva umivanje zobkov sram. Se pa trudim čim večkrat ji umit zobke.

Glede hrbtenice je res lahko problem, samo če kdaj skoči dol s postelje mislim da nebi smel biti problem, samo pretiravati ni treba. Tai-Či jaz edino po stopnicah nesem vedno, ker živimo v bloku v 3. nadstropju brez dvigala Angry. Namerav pa iti s Tai-Či tudi na agility ker je precej hitra in ful živahna, ima pa tudi malo daljše tačke kot je značilno za pekinezerje.

lp
Logiran
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #378 : sobota, 25.11.2006 : 15:27:29 »

Danes sva s Tai-Či opravili ipit B-bh. Sicer ni bila tako pridna kot bi morala biti in je en del izpita zgledal grozno Lips Sealed. Malo je popravil vtis prvi del izpita na povodcu, kjer je bila res pridna, tako, da nama je na koncu le uspelo uspešno opraviti.

lp
Logiran
*NiKiCa*
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


« Odgovor #379 : sobota, 25.11.2006 : 21:26:36 »

Čestitke za opravljen izpit! Smiley

moja Kiti pa še vedno noče lepo hodit na povodcu  sram
Logiran
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #380 : nedelja, 26.11.2006 : 13:49:28 »

A to sploh hoditi noče? Kaj pa če bi jo odnesla nekam malo dlje od doma, pa bo mogoče potem sama hotela domov in jo takrat pohvališ, če bo lepo na povodcu hodila? Če ni na povodcu, takrat pa normalno hodi za tabo?

lp
Logiran
*NiKiCa*
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


« Odgovor #381 : nedelja, 26.11.2006 : 20:49:44 »

Situacija je taka, da ko se malo oddaljiva od doma rata čisto prestrašena in to se vleče že 2 mesca - vsak dan  Undecided
 Na začetku sva hodili samo po naši ulic in vsak dan sva šli za kakšen meter dlje, ko greva pa po mestu je pa itak obup.
 ok razumem po mestu da jo je strah avtomobilov in hrupa ampak tukaj pri nas na ulici da jo je strah pa ne zastopim ker je full mir pa gozdiček je zravne pa travniki tega pa ne zastopim. ko pa pride moja sestra s svojo psičko pa na ves strah pozabi.

Enkrat sva jo s fantom peljala z avtomobilom nekam stran da smo šli na sprehod pa tudi ni nič pomagalo na vsak način hoče it domov. Ko jo sputim da ni na povodcu na kakšnem travniku me pa sploh ne sliši ko jo pokličem tako da jo za enkrat raje na spuščam.

tako da če imaš kakšen nasvet bi bila zelo vesela če mi ga zaupaš  Smiley
dobrodošel je tudi nasvet kakšnega drugega lastnika teh ljubkih psičkov.  Wink
Logiran
*NiKiCa*
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


« Odgovor #382 : nedelja, 26.11.2006 : 20:51:02 »

aja no pozabla sem napisat da ko jo je strah hodi zelo počasi, včasih pa jo morem kar malo povlečt za sabo da se sploh premakne. na neki točko se kar ustavi in ne gre naprej.
Logiran
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #383 : ponedeljek, 27.11.2006 : 17:12:44 »

Mogoče je pa problem samo v povodcu, glede na to, da ko je spuščena, jo je pa sploh problem nazaj ulovit. In tudi kakor si napisala, če je zraven sestrina psička na vse pozabi. Kaj pa, če bi jo z njeno najljubšo igračko ali kakšno hrano malo spodbudili, da bi mogoče malo pozabila na strah? Kateri povodec pa uporabljaš; navaden ali flexi? Mogoče bi pa lahko probala, da kakšen daljši povodec za sabo vleče in bo imela občutek kot da je spuščena?

lp

ps: Hvala za čestitke Kiss.
Logiran
*NiKiCa*
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


« Odgovor #384 : ponedeljek, 27.11.2006 : 17:55:48 »

Uporabljam flexi povodec. sem probala z njeno najljubšo igračko da sm ji malo metala ko je bila privezana da bi šla naprej pa ni nič pomagalo, ko pa ji doma mečem igračko je pa čisto nora nanjo.probala sem tudi s pribolški pa mislim da ji tisit pribolšek na sprehodu ni nič kaj dosti pomenil. ko ga dobi doma bi zanga naredila vse, tudi po "trepalnicah bi hodila"  Wink
jst upam na najboljše, da bo s časoma ugotovila da ji nihče nič noče na sprehodu. Samo to mi je full zanimivo da ko ji rečem da greva na sprehod čisto znori in nosi svoj flexi okol v gobčku potem pa kot bi odezal si čisto spremeni.

ta pasma ima res en svoj značaj in prav zaradi njega so tako posebni te kužki, ne moreš jih kar tako na "finto vršt".  Wink
Logiran
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #385 : torek, 28.11.2006 : 21:56:23 »

Poznam to ja, kako bi doma vse naredili samo, da bi dobili tisti en briketek, zunaj ni pa nič. Mogoče bi pa probali iti na sprehod z navadnim povodcem, kaj pa veš kaj si je Kiti izmislila, da noče hoditi na flexiju Roll Eyes. Kakšne slabe izkušnje verjetno tudi ni imela? Jaz bi se tudi pri prejšnji lastnici pozanimala, če je imela kakšne probleme na sprehodih. Drugače pa tudi jaz upam, da se čimprej navadi na karkoli že  Wink.

lp
Logiran
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #386 : torek, 28.11.2006 : 22:07:09 »

Včeraj sem Tai-Či slikala v njeni prejšnji posteljici, pa se komaj še zbaše notri.

Evo dve slikici za primerjavo:

stara 2 meseca
*****

stara 1 leto in pol
*****

[leni je sama zahtevala izbris fotk; Jana, 29.6.2007]
Logiran
*NiKiCa*
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


« Odgovor #387 : torek, 28.11.2006 : 22:18:12 »

 iiiiii kok je srčkana!!!!! pa full je podobna moji Kiti, samo da ma naša malo bolj potlačen nosek.  Smiley

drugače pa bom probala z navadnim povodcem, samo dvomim da je kriv povodec. drugače pa ne vem ali je imela kakšne slabe izkušnje ko je bila še pri prejšnih lastnikih, moboče bom res mogla stopit do njih in jih povprašat, saj živijo le nekaj minut strani.  Undecided mi je včasih prav neprijetno ker hodiva s kiti mimo njihove hiše ker nimava veliko drugih možnosti za sprehode kot tam mimo.  Sad mogoče je tudi to kakšen razlog da rata prestrašena, saj sem njena 3 lastnica in mogoče se boji da bi jo tudi jast odpeljala kam drugam.   Grin ali pa je to le moja domišlija  Cheesy
Logiran
mani
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #388 : sreda, 29.11.2006 : 10:18:51 »

pozdravljeni.. no je minilo že kar nekaj časa odkar sem se oglasila.. nazadnje sem iskala malega pekija.. se spomnite? no, pa jo mamo.. kraljico Lori ... ko uredim moj album.. pa jo boste še vidli.. tolk da vam javim.. pa da mamo tud par problemčkov z njo.. predvsem s trmo... vam kaj več napišem, ko bo več časa.. lp vsem
Logiran
*NiKiCa*
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


« Odgovor #389 : sreda, 29.11.2006 : 14:06:33 »

želim vam veliko lepih trenutkov z vašo Lori Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 48   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Pekinezer - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines