mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 05.07.2024 : 06:39:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Pekinezer - čvek
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 48   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pekinezer - čvek  (Prebrano 113056 krat)
0 članov in 18 gostov pregleduje to temo.
spisek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #255 : sreda, 08.03.2006 : 18:18:08 »

Tudi mojemu ni všeč mazanje tačk s kremico Angry. Imava prave borbe preden mu jih namažem, zato večkrat obupam in takrat greva na sprehod brez zaščite. Po sprehodu pa mu vsakič sperem tačke ter mu jih zvečer ko spi kot klada tam pa tam namažem s kremo. Krema se čez noč lepo vtre v blazinice. Obstajajo tudi copatki, ki pozimi ščitijo tačke, vendar dvomim, da bi jih moj pobalinček prenesel na svojih tačkicah. Se mi zdi, da so precej nerodni ter da bi mu v njih drselo. Upajmo, da bo kmalu konec zime, da bodo lahko naši kužki veselo letali ne da bi sol in kamenčki škodovali njihovim tačkam.
Logiran
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #256 : sreda, 08.03.2006 : 21:08:12 »

Tai-Či se pa prav dopade ko ji tačke mažem s kremo. Verjetno zato, ker je punčka Cheesy. Drugače pa tudi jaz komaj čakam toplejše dneve. Sem se že prav naveličala tega snega. Tai-Či niti še ni imela kaj dosti priložnosti za malo lepše vreme.

lp
Logiran
lemmy
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #257 : sreda, 08.03.2006 : 21:52:42 »

Haha, ponoci, ko spi kot klada. Jaz se samo premaknem, ze sta oba pokonci. Da bi ga pa v spanju motil... Zaenkrat imata blazinice lepe in zdrave, zato niti ne kompliciram, takrat, ko vidim, da ju matra, pa poskrbim, da ju ogrejem (ovijem v svoj sal:)) in hitro spravim domov.

Glede copatk... Enkrat sem govoril z neko gospo, ki je svojemu pekinezu vse spletla - tudi oblekico (ne vem, ce je na tem forumu). Me prav zanima, ce je hotel nositi copatke...

lp,
Gregor
Logiran
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #258 : četrtek, 09.03.2006 : 15:56:54 »

Meni se drugače tejle copatki zdijo malo hecna zadeva, vendar gotovo pridejo prav, če ima kuža poškodovano blazinico. In Tai-Či bi se pomoje prav dopadli kakšni copatki, glede na to kakšna važička je Roll Eyes.

lp
Logiran
lemmy
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #259 : sobota, 11.03.2006 : 02:00:13 »

Nasemu bi jih samo pokazal, ga ze ne bi vec nikjer videl Smiley. Sam se zdalec nisem navdusen nad oblacenjem psov, ceprav sem mu plascek kupil. Ker se je izkazalo, da ga ne mara nositi, ga nisem vec silil. Ko smo dovolj dolgo zunaj, mi povesta in to takoj upostevam. Me pa veseli, da sedaj, ko pridemo domov s sprehodov, sama zavijeta v kopalnico in pocakata na umivanje.

Danes smo srecali Tibetansko druzinico (en samcek in dve samicki). Joj, kako je bila Liza vesela, Ficotu pa ni bilo prevec vsec, da se Tibetancek smuka okoli njegove ljubice Smiley. Zelo redko srecam dobre ljudi, s katerimi se je tak uzitek pogovarjati. Predvsem, ko zacutis, da te ne bodo imeli za cudaka, ce poves, kako tezko ti je bilo, ko si moral mladicka oddati, koliko zapravis za hrano... Skratka, pravo veselje; za psa in zame!

lp,
Gregor
Logiran
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #260 : sobota, 11.03.2006 : 21:51:13 »

A to ste srečali tibetanske španjelčke? Sej Tai-Či jim je zelo podobna.

Danes je bila Tai-Či na čuvanju pri sodelavki od moje mami, kjer imajo tudi psičko Zajo. Se mi zdi, vsaj po slikcah sodeč, da ji ni bilo nič hudega.
*****
lp

[leni je sama zahtevala izbris fotk; Jana, 29.6.2007]
Logiran
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #261 : nedelja, 19.03.2006 : 14:24:02 »

No, končno malo topleješe vreme za daljše sprehode.
Kako pa so kaj vaši lumpki? S Tai-Či pridno obiskujeva malo šolo in zdaj bo tudi zaradi vremena učenje malo lažje (vsaj upam, da bo tako ostalo). Zadnjič se je v šoli tako prestrašila tibetanskega mastifa, da do konca ni hotela nič več delati, barabica mala. Se je oglašala kot en star medved Grin.

lp
Logiran
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #262 : torek, 28.03.2006 : 15:31:16 »

No, kje ste zdej vsi? Upam, da so izgovor samo dolgi sprehodi, ob lepem vremenu Tongue.
S Tai-Či smo bili v nedeljo na Rašici pa je tko laufala gor. Je sploh nisem mogla imet jaz na povodcu, ker sem med tistimi počasnejšimi, ki se jim ne da v hrib hodit sram Roll Eyes.

lp
Logiran
bolhica
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 56


« Odgovor #263 : nedelja, 09.04.2006 : 18:12:20 »

Glede tega, pri manjših psičkah prva gonitev nastopi bolj zgodaj, torej tudi pred 6 meseci že, tako da ni nič prehitro Wink.

lp
Pozdrav!

Zanima me glede menstruacije pri psičkah. Tisti, ki imate psičke mi boste znali najbolje svetovat. Kar hitro jo dobijo - pri 6 mes že ? Huh Koliko krat na leto jo imajo, kako dolgo in kak sploh to zgleda ? Mi bi meli psičko v stanovanju, kako se spopadate s tem ? res si ne znam predstavljati kako je to pri psičkah.. upam da ne bom izpadla glupo, ampak o tem res nimam pojma..  sram :[

hvala za odgovore!
Logiran
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #264 : nedelja, 09.04.2006 : 18:26:27 »

Na te stvari se ravno ne spoznam najbolje saj smo našo sterilizirali že pred prvo gonitvijo. Malo si preberi tole temo o gonitvi psičke, gotovo boš našla kakšen odgovor tukaj http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,5023.0.html.
Ali nameravate imeti pekinezerko?

lp
Logiran
bolhica
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 56


« Odgovor #265 : nedelja, 09.04.2006 : 18:41:35 »

hvala, bom prečekirala. še razmišljamo o pekinezerki Grin
kakšni pa so po karakterju ? poznaš kakšnega vzreditelja ?

lp Kiss
Logiran
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #266 : nedelja, 09.04.2006 : 20:12:41 »

Sama imam, ne ravno najbolj tipično predstavnico pekinezerjev saj sem jo na nek način posvojila iz nerodovniškega legla. Kolikor mi je znano pekinezerji niso ravno najbolj učljivi, kar sicer pri moji ne drži (še toliko bolje Cheesy) in so precej trmaste narave. Je pa na prvi strani te teme objavljena spletna stran in e-mail naslov vzrediteljice v Sloveniji. Ona bo verjetno vedela povedati malo več o pekinezerčkih če te še kaj zanima Wink.

lp
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #267 : nedelja, 09.04.2006 : 21:54:51 »

A veš, da je danes pekinezer zmagal v Vrtojbi kot pes razstave, pes razstavnega dne, ... itd Cela gora dlake ... hm hm to ni zame - čeprav je pa bil res lepotec. Jaz ti priporočam Tibetanskega terierja.

lp

MARKO

ps
... pa mal poglej na www.ple.si/tt

[attachment deleted by admin]
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #268 : nedelja, 09.04.2006 : 21:57:20 »

Moj prejšnji odgovor je bil za BOLHICO

lp

marko

če koga zanima več slik zmagovalnega Pekinezerja naj mi pošlje zasebno pošto - mislim pa da je bila celo psička - ampak nisem prepričan  Wink
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #269 : nedelja, 09.04.2006 : 22:11:51 »

Ja, sem se koncno tudi jaz vrnila z Vrtojbe in cestitam prekrasnemu  predstavniku te zanimive pasme!!! Neverjetno fascinantna kepica vendar za moj okus nekoliko prevec zahtevna za oskrbo ...... v vsakem primeru pa te ne pusti ravnodusnega!!  Wink
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 48   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Pekinezer - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines