mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 09.08.2024 : 15:04:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Missy, Horjulska jazbečarka in njena vajenka Lili
Strani: 1 ... 106 107 108 109 110 [111] 112 113 114 115 116 ... 174   Dol
Natisni
Avtor Tema: Missy, Horjulska jazbečarka in njena vajenka Lili  (Prebrano 381039 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1650 : petek, 07.09.2012 : 07:34:45 »

Rezime: najbolj udobno je življenje z mačkami Smiley
Če se ne buni, ker nima čisto svojega wc-ja in ščije pred njega....  Roll Eyes
Če se ne buni, ker ni taprava hrana in vidno hujša zraven, ker niti pod  razno tega ne bo jedla, pa če crkne zraven...  Roll Eyes
Če se ne depilira, ker ji nekaj ne štima, pa ti nikakor ne ugotoviš, kaj za vraga je pa zdej.... Roll Eyes
Če ne uničuje pohištva namenoma, ti pa zraven gruntaš, kaj bi ji dal v zameno.... (mačka ali pes?)  Roll Eyes
V bistvu smo pri psih in mačkah približno na istem.... Tongue Evil Evil
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1651 : petek, 07.09.2012 : 09:18:58 »

Za otroke velja: doslednost, doslednost, doslednost.
Za pse pa, kakor berem, enako
Deifinitivno. Problem je, ker je ni. Pa se otrokom "grozi" kar nekaj v tri dni, pa se potem tega ne realizira - kdo te potem še resno jemal? Da o psih ne govorim.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #1652 : petek, 07.09.2012 : 09:53:27 »

Če se ne buni, ker nima čisto svojega wc-ja in ščije pred njega....
... če pa nisi dojela, da je Ona center vesolja  Roll Eyes
Če se ne buni, ker ni taprava hrana in vidno hujša zraven, ker niti pod  razno tega ne bo jedla, pa če crkne zraven...
... če pa nisi dojela, da je Ona center vesolja  Roll Eyes
Če se ne depilira, ker ji nekaj ne štima, pa ti nikakor ne ugotoviš, kaj za vraga je pa zdej....
... če pa nisi dojela, da je Ona center vesolja  Roll Eyes
Če ne uničuje pohištva namenoma, ti pa zraven gruntaš, kaj bi ji dal v zameno.... (mačka ali pes?)
... če pa nisi dojela, da je Ona center vesolja  Roll Eyes
V bistvu smo pri psih in mačkah približno na istem....
Oh, to pa ni res - pri mačkah si ob pol sedmih zjutraj še zmeraj v postelji - seveda, če si pred tem dojela, kdo je center vesolja  Cool
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1653 : petek, 07.09.2012 : 10:11:34 »

 Grin Grin Grin Grin
Cats, moram preverit v treh pogodbah o posvojitvi: mam psa ali mačko...  Tongue
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #1654 : petek, 07.09.2012 : 11:34:03 »

Cats, tole o postelji pa sploh ni res! Jaz sem morala zdaj tri dni zaporedoma našo Ave vlečt na silo iz njene postelje, ker ona pač ob 7h zjutraj ne bi šla še ven na sprehod. Da ne govorim kolk se vleče potem, dokler se pot ne prevesi čez polovico in gremo že nazaj proti domu. V glavnem, hočem povedat da obstajajo tudi pasji zaspanci, pa da se jih da tud vzgojit tako, da ratajo . Je imel Skipi ene ideje na začetku, da nas bo že ob 6h pokonci metal, pa je hitro dojel da je pri nas drugačen red Tongue. Mi za vikende spimo tudi do 10h, če je treba. Ampak seveda gremo prejšnji večer pozno na zadnje lulanje Wink.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1655 : petek, 07.09.2012 : 11:38:22 »

Ti maš ene čudne pse, Cats, ne verjemi vsega Tongue Wink
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1656 : petek, 07.09.2012 : 12:20:28 »

Pri nas je Royalty - spimo, dokler Šefla ne reče, da vsatemo, al pa koga od dvonožcev prezgodaj prime lulat. Pol pa pač ne spimo več, ampak tist ki ne more držat, za kazen tudi pse ven pelje Evil Evil
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1657 : petek, 07.09.2012 : 12:21:21 »

Pri nas je Royalty - pri nas je isto kot pri Royalty Smiley
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1658 : petek, 07.09.2012 : 13:00:24 »

Cats, tole o postelji pa sploh ni res! ... V glavnem, hočem povedat da obstajajo tudi pasji zaspanci, pa da se jih da tud vzgojit tako, da ratajo . ... Mi za vikende spimo tudi do 10h, če je treba. Ampak seveda gremo prejšnji večer pozno na zadnje lulanje Wink.
Tole je vse čisto res Smiley
Oziroma je to (spanje) ena redkih stvari, ki jih je meni uspelo obvladat celo brez nemške šole Grin Je bila čisto zadosto dolgoletna mačja šola Wink

Jaz bi rekla, da je temeljni kamen odnosa z živaljo naravni talent s katerim se rodimo Wink
Recimo, jaz sem zelo očitno zelo mačja oseba in zato se mi nikoli v življenju ni bilo treba kaj posebej "prilagajat oz. razumevat" tako imenovanih "mačjih muh", ki to sploh niso, ampak je to pač mačji način gledanja na svet Tongue Ker jih preprosto že od rojstva razumem, a ne Tongue
Nasprotno je pri psih - tu pa si nikoli (prej) ne bi mislila, da je potrebno toliko "gledanja pod prste" in ves čas nekega "reguliranja in korigiranja", skratka nadzora ali kako bi temu rekla. In nekih problemov, jao meni, z mojega stališča si psi komlpicirajo življenje čist tu mač!
Ker se (kot mačja) precej počasi navajam na pasji režim, je moje trenutno stanje "pasjosti" pač tako kot je, ane Tongue
To je ravno tako kot pri otrokih, ko grejo enemu jeziki odlično od rok, za fiziko in matematiko rabijo pa isti reveži vedno inštruktorje.
No, mačke so pri meni "družboslovje", psi pa "tehnične znanosti"  Evil Grin ... in jezik tehnike je Nemščina, kajpak

Na nasprotni strani pa srečujem pasje osebe, ki popolnoma sproščeno "plavajo" v pasjih zakonih. In imajo zato seveda tudi v večini skoraj nič problemov s psi, oziroma problemov sploh ne vidijo, ker zanje to niso problemi Smiley Sama to prav tako pripisujem prirojenemu pasjemu talentu. Lahko pa se potem zgodi, da ravna ta oseba nikoli ne bo "razumela" zadev, ki so "mačjerojenim" nekj čisto normalnega. In mačke bodo seveda to s pridom izkoriščale, tako kot izkoriščajo psi nas "mačje"  Evil

Tako to gre  Cool

Kar se spanja tiče - glede na mojo "pure" mačjo preteklost je bila ena mojih največjih skrbi, kako bom kot uzrazito nočni človek sposobna zjutraj zgodaj vstajat za "obvezni pasji sprehod". Zakaj? Ker pač "vsi" vozijo pse zgodaj zjutraj ven in sem mislila, da je to tako pač potrebno. No, hvalabogu za črnogorske gene mojega zlatega psa, ki se s tem "zlatim pravilom" nikakor ne strinja - valjda, če greš zadnjič lulat ob treh zjutraj ti ni treba ravno ob sedmih že spet po vrtu skakat, ane Tongue

In tako v tem segmentu življenja (torej spanju) odlično sobivamo tako z njim, kot z mački (ki pa itak nikoli niso bili vzrok razburjanja ). Roko spi, dokler spim jaz in gre spat, ko grem spat jaz - simple as that.

Kar se tega tiče sem dobila odlično zagotovilo ene moje inštruktorce za fiziko, da je to edino pravilno. Tudi njen, po mojem več kot idealen pes (G. Pes, kajpak ljubezen ) je tako navajen. In če vrhunsko talentirana pasja reče, da se mora pes tudi pri sanju prilagoditi tebi in ne obratno - kaj čem še več Cheesy

Oh, to pa ni res - pri mačkah si ob pol sedmih zjutraj še zmeraj v postelji - seveda, če si pred tem dojela, kdo je center vesolja  Cool
Afro Itak!
Važno je razumevanje materije v osnovi  Azn
Logiran

Unikatne tablice in portretki
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #1659 : petek, 07.09.2012 : 13:37:00 »

Oh, to pa ni res - pri mačkah si ob pol sedmih zjutraj še zmeraj v postelji - seveda, če si pred tem dojela, kdo je center vesolja  Cool

Cats, se vidi, da nimas psa ... Ves kaksni pogledi streljajo naokrog, ko hocem Spelo vlect ven pred deveto? Ok, najprej jo je treeba zbudit, potem glumi, da me ne vidi (in ne slisi), ker je sredi najtrdnejsega spanca, potem uni frisi "A ti to resno stara?", pol pa huda nejevolja, ker je treba se ves matav vstat in it v mokro travo scat. Tongue

Dobro, zadnje ni je sicer malo drugacna pesem, ampak to je kriv vnet mehur ...

Macki pa ... ce vstanes sredi noci za it lulat, so vsi zbrihtani in zbrani pred vrati in hitijo razlagat kaj vse strasnega se je zgodilo cez noc. Naprimer to, da se je skleda s hrano cist cudezno in sama od sebe na tricetrt spraznila in da bodo lihkar omedleli od lakote. Da o strasnih krivicah in zapostavljenosti, ker jih pac noces cohat ob nekih cudnih urah, se ves zaliman, sploh ne govorimo.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #1660 : petek, 07.09.2012 : 13:37:51 »

Spoštovane gospe, udarile ste čist mim bistva - četudi vaši psi pridno spijo celo takrat, ko vam zvoni budilka, še vedno morate a) vstat in b) it ven na mraz/sneg/dež/tropski naliv/led/meglo/žgoče sonce/šit od vremena/izbaci uljeza  Cool
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #1661 : petek, 07.09.2012 : 13:38:50 »

Sej ti tud. Moras it mackom po futer.
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #1662 : petek, 07.09.2012 : 13:41:32 »


Macki pa ... ce vstanes sredi noci za it lulat, so vsi zbrihtani in zbrani pred vrati in hitijo razlagat kaj vse strasnega se je zgodilo cez noc. Naprimer to, da se je skleda s hrano cist cudezno in sama od sebe na tricetrt spraznila in da bodo lihkar omedleli od lakote. Da o strasnih krivicah in zapostavljenosti, ker jih pac noces cohat ob nekih cudnih urah, se ves zaliman, sploh ne govorimo.

  S tem, da je naša posodica s hrano že prazna in je tragedija toliko večja Roll Eyes....še dobro, da ne hodim pogosto sred noči scat Tongue
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1663 : petek, 07.09.2012 : 13:42:46 »

še dobro, da ne hodim pogosto sred noči scat Tongue

Še par let počaki, pa boš pol povedala.... Evil
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #1664 : petek, 07.09.2012 : 13:49:12 »

No, jaz pa ne vem, kakšne mačke so vam uvalili - ko jaz po noči grem lulat, se tihotapim brez luči, ker moje zlate ritke luč moti in pogodrnjajo, preden zasmrčijo nazaj. Hoja brez luči je dokaj nevaren šport, ker se pri nas vrata omar v temi vedno sama odprejo in potem zadanem vsaj ene trikrat z glavo in še vsaj tolikokrat s kolenom, kar ustvari hrup, to pa mačkom seveda ni všeč in zagodrnjajo, preden zasmrčijo nazaj.

Po noči pa itak nihče ne dobi za jest, vključno z mano, in posledično nobenmu ne pade na pamet težit, da je ravno takrat lačen. Vključno z mano. Center vesolja gor ali dol.  Evil
Logiran
Strani: 1 ... 106 107 108 109 110 [111] 112 113 114 115 116 ... 174   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Missy, Horjulska jazbečarka in njena vajenka Lili
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines