mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.07.2024 : 09:18:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: horjulski frajer in horjulski bojni pes (Mr. Skoki in Poco)
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 ... 115   Dol
Natisni
Avtor Tema: horjulski frajer in horjulski bojni pes (Mr. Skoki in Poco)  (Prebrano 283655 krat)
0 članov in 16 gostov pregleduje to temo.
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #555 : sobota, 17.01.2009 : 18:56:15 »

Našemu atu sem kar na mejl poslala slike vseh novih pridobitev (je revež v službi Tongue) in je tud čisto navdušen, tako da bom mogla it jutri verjetno še enkrat na GR - z njim. Grin

Hurtta je pa zakon, mi smo jo že pomerili in se Siski odlično poda (kletka pa malo manj  Roll Eyes), moramo res en fotosešn naredit. Wink

Sicer je blo pa res fajn - super babja družba za šoping in ogledovanje čudnih natupiranih psov Grin
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #556 : sobota, 17.01.2009 : 19:04:40 »

Dajte res naredit en fotosešn,da vidimo hurtto.
Mi smo tudi fani, imamo doma že 2 ovratnici, plaščki za nas pa preidejo na žalost šele jeseni.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #557 : sobota, 17.01.2009 : 19:43:49 »

Hihihi, babji šoping in natupirani psi Cheesy
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #558 : petek, 23.01.2009 : 10:30:45 »

Poci-Poc odrašča in postaja vse bolj možat - zadnjič je dvignil nogico, ko se je fotru polulal na žok za obleko transportirat. Pa v parku mu je tudi enkrat ratalo. Je bil zelo ponosen sam nase. Je kar priden mali pes - seveda glede na posebej njemu prirejene kriterije:
- Skokiju veliko manj teži in ga več lupčka,
- pri prehranjevanju se manj repenči in Vanni ne krade več hrane (sedaj leži in laja nanjo medtem ko je - baje mu dajem premalo za jest Roll Eyes),
- še vedno krade vse kar se ukrasti da in tudi mizari/rezbari na skrivaj (vendar neha na ukaz),
- naučil se je skočit na stol in iz stola na mizo (nauk: skrbno izberi varuško za psa oz. fotri so polni prima idej Grin),
- na sprehodih vedno lepše hodi na štriku in že celo leto ni napadel ne avta, ne motorista,
- ne je več drekcev Tongue,
- zadnjič se je igral skupaj s Skokijem in se mu ni obesil za vrat Kiss Kiss Kiss,
- pa še bi lahko naštevala, kako priden je mali sonček!
Skoki ima še vedno obdobje hibernacije - kakat in lulat se gre le takrat ko je res nujno - drugače nima časa; spi na več lokacijah (predvsem postelje in kauči Cool); je priboljške in banane in je zelo zadovoljen mali pes.
Vanna je pa naš razbojnik - vihar, ki fanta spravi do tega da norita naokrog kot dve sneti raketi. Ima največ energije in jo kar v luft meče, če sta fanta utrujena in se nočeta igrat z njo - se mi zdi, da nujno rabi hiperaktivno družbo... Roll Eyes Wink

lp, maja Smiley
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #559 : petek, 23.01.2009 : 10:36:56 »

- naučil se je skočit na stol in iz stola na mizo (nauk: skrbno izberi varuško za psa oz. fotri so polni prima idej Grin),
Naši stoli so vdeno skrbno potisnjeni s sedalom pod mizo. Pomaga, veš Roll Eyes Tongue Missy nas je naučila, da mora biti jedilnica urejena.
Lepo je brat take vzpodbudne opise. Vesela, res Kiss Kiss
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #560 : petek, 23.01.2009 : 13:16:10 »

Oooo, Poco, čestitam za dvigovanje nogice pa da skoz pridnejši ratuješ Smiley
Skokija pa Glu čist razume in mu sporoča, da nje ne upoštevajo tko, da je lih dans zjutri mogla 45 minut laufat  Undecided
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #561 : petek, 23.01.2009 : 20:20:40 »

O Poco, noga je že skor gor  Smiley. Boš še Flipa prehitel  sram. On je še vedno 50:50. Na pol baba  Grin
Tle v Celju ima en mini šnavcerja. In je že kr v letih, 16 let baje. Je pa še vedno tak k fedrca. Si lahko mislim, kakšna fedrca je šele Vanna  Cheesy
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #562 : sobota, 24.01.2009 : 10:50:59 »

Sem Poca včeraj hvalila, pa je spet naredil štalo... Poscal se mi je čez celo dnevno - zanalašč in me gledal! Ko sem mu dala vedet, da se s tem ne strinjam me je hotel iz vsega srca zbutat. Sva se potem nekako zmenila, da on mene pa res ne bo... Angry
Danes spet - tokrat sem mu nekaj jemala iz gobca. Napad na mojo roko - brez razmišljanja. Ker ni mogel mene začopatit se je pokusil znest nad Skokijem. Direkt za vrat se mu je obesil! Je v time-out kišti se gre nevidnega angelčka...

Pismo ti Pocotovo malo blesavo! Ne more iz svoje kože. Pa ve, da ne sme tega počet - mu je popolnoma jasno, samo kaj, ko je on mali šizo Poci-Poc. Vzrejna linija za prekinit in to čim prej. Legende bodo pa živele še naprej (pa kaka saga ziher tudi). Ga imam rada na smrt, pa všeč mi je, da imam psa, ki mi ne pusti samo uživat in moram z njim fejst delat. Ponosna sem nanj, kadar se zadrži in recimo ne napade Skokija cel dan, tudi če si drzne it pit vodo ko je Poco blizu. Ga ful pohvalim in mali je potem naudušen. So pa dnevi, ko hudiček zmaga in imamo potem družinske drame. Me gleda, ve da nečesa ne sme narest, pa vseeno naredi štalo. In tako gre to pri nas iz dneva v dan... Pa nežen zna biti moj mali mišek, ko se pride zjutraj pocrkljat v posteljo - nas vse prelupčka, Skokiju poliže zaspančke in se po hrbtu svaljka sem in tja. Poseben mali pes...
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #563 : sobota, 24.01.2009 : 10:57:29 »

Ja... brez izzivov je življenje res dolgočasno, a ne?  Cool Roll Eyes
Ampak tale time-out kišta mi ni jasna... hočeš reči, da ko ga not zapreš, ne skuša vsega ubit, razbit, raztrančirat in uničit? Se on lepo sprijazni in čiča priden not?
Pozdravček pridnemu sončku Skokiju  Kiss, pa en čoh čoh velikemu-malemu levu  Grin
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #564 : sobota, 24.01.2009 : 11:03:44 »

Ampak tale time-out kišta mi ni jasna... hoèeš reèi, da ko ga not zapreš, ne skuša vsega ubit, razbit, raztranèirat in unièit? Se on lepo sprijazni in èièa priden not?

Še pisnit si ne upa - sedi in je priden (izgleda pa kot kup nesreče).
Res je hudič, ker je tako majhen in luškan in puhast in oh in sploh, da moram it v drugo sobo ali pa bit zelo skoncentrirana, da mu ne nasedem in ga vzamem ven.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #565 : sobota, 24.01.2009 : 11:50:03 »

Joj Poci, da nisi ti slucajno kaj s Flipijem v sorodu  Roll Eyes. On ima tudi vcasih popadke in grize vsevprek. In ko dobi prepoved priblizevanja meni, se spravi na ubogo Miso  Angry. Ko je kregan pa me gleda, kot da sem mu prepovedala dihat  Grin. Zato Poci, Flip te cisto razume in socustvuje s tabo. Ce ga poklices, bi ti celo Majo pomagal zbutat  Roll Eyes. Ampak, jaz vama strogo prepovedujem, da se druzita in mislim, da se tvoja sefica strinja z mano  Wink
So pa pravi, taki za rad imet  Kiss
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #566 : sobota, 24.01.2009 : 11:58:04 »

Maja, a to ga daš potem v kletko na tale time-out?
Moja baba mala ima namreč tudi take izpade, je pa skoncentrirana na bitja okoli mene, ki se mi ne smejo približati - mene pusti pri miru. Sedaj jo dajem na ohlajanje v sosednjo sobo, ampak bi mogoče tudi tale kletka prav prišla (če jo že imam doma).
Pa je potem ta kletka "kazenska" ali jo uporablja tudi kadar ni kaznovan?

Ma tale tvoj Poci je ena moja Lina .... in moja Lina dviguje nogico ob lulanju, sam tolk da veš Tongue
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #567 : sobota, 24.01.2009 : 12:08:08 »

Poci Poc, kaj ga pa špičiš?
Majas, ti si pa res en dobra dušca, da veš.... Da ti ne poči film, ko ga takole sračka in izziva. Ja sej vem, potem te pa čisto lepo pogleda in se stisne, pa te napad besa mine. Kako to dobro znajo...
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #568 : sobota, 24.01.2009 : 13:01:17 »

Ce ga poklices, bi ti celo Majo pomagal zbutat Roll Eyes.

Hehe... to bi bil žur! dva norca na eno Majo Roll Eyes Tongue Še dobro, da imam Skokija, ki bi jima kazni za prekršne napisal in ju v arest stlačil.

Maja, a to ga daš potem v kletko na tale time-out?
Pa je potem ta kletka "kazenska" ali jo uporablja tudi kadar ni kaznovan?

V time-out gre v boks ali kletko (imam oboje). Boks je itak dolgočasen. Kadar gre v kletko pa vzamem ven vse igrače (tudi pliškota!) in ga fliknem not brez lupčka in česarkoli prijetnega. Tako da ve, da je kaznovan. Si ne upa niti pisnit. Sedi in izgleda najmanjši trpinčen ubožec na svetu. Odsedi svoje - trajanje se prilagodi glede na lumparijo, ki jo je ušpičil. Ko pride ven, je vse normalno. Kletko uporabljamo tudi, kadar nas ni doma, pa kadar mora spat - takrat ima na voljo igračko za spančkat, igračke za grist in preden gre notri se igramo in pocrkljamo. Tako da točno ve kdaj gre v svojo "sobo" spat, kdaj ga pa pošljemo v "sobo" in ne sme ven.
Skoki svoje time-oute preživlja na hodniku - samo vrata odprem, ko ga začne lomit in takoj zašiba ven. (Hodnik mu je všeč, ker so tam spravljeni vsi tanajboljši priboljški Wink.)

Poci Poc, kaj ga pa špièiš?
Majas, ti si pa res en dobra dušca, da veš.... Da ti ne poèi film, ko ga takole sraèka in izziva.

Kaka dobra dušca, samo živce imam jeklene.  Cool
Nikoli mi ne poči film, ker nima smisla. Mali pač tak je. Pa tudi jezo je treba zelo nadzirat kadar discipliniraš mini penzeljčka - moraš bit totalno strog, trden (pa ne sme ti it na smeh, ko recimo mulc, že petič v istem dnevu, ves ponosen šiba okrog s krtačko za nohte čistit Roll Eyes Tongue).

Nekaj časa smo vsak dan vadili, da Skoki sme pogledat/povohat Pocotovo šalčko, ko tamali poje... (Poc vedno poliže Skokijevo). Pocotu se je trgalo - žnablje je vihal in se tresel, zaganjal, norel. Pa smo to 100x ponovili, zdaj pa gre - mu še vedno ni všeč, ampak da mir in se potiho ves napet smili samemu sebi.
Tudi jogurt znata že skupaj jest iz iste šalčke Smiley - to je bil tudi izziv. Skoki je priden in z veseljem deli papico, mali je pa počasi dojel, da pač ne bo dobil ničesar "spešl", če ne bo delil z drugimi. Celo žvake že jesta v istem prostoru (seveda nadziram).

Glede crkljanja je pa tudi en navaden rinko - samo da pride Skoki k meni se mi že namontira v naročje. Zdaj to naredi na lep način in da obema lupčka - včasih se je pa obesil Skokiju za vrat (pa sem mu razložila, da pri nas pač ne bo tako...cccc...cc..) Smiley
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #569 : sobota, 24.01.2009 : 13:40:15 »

Itak, da nič ne pomaga, če znoriš. Se pač tako reče in itak, da so jekleni živci zlata vredni Wink Smiley Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 ... 115   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: horjulski frajer in horjulski bojni pes (Mr. Skoki in Poco)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines