mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 21.08.2024 : 09:17:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: vožnja z avtom
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 21   Dol
Natisni
Avtor Tema: vožnja z avtom  (Prebrano 74653 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #195 : sreda, 05.11.2008 : 19:09:42 »

bokser, se strinjam s teboj, da je najprej varnost, potem smiljenje.
Prijatelja sta imela nesreco na avtocesti - avto se je prevrnil, vrata so se odprla, pes je prestrasen zbezljal na cesto, kjer ga je do smrti povozil avto. Ostali psi, ki so bili v boksih, so bili v redu. Ta ni bil v boksu.
Znani so tudi primeri, ko pri nesrecah resevalci in policisti niso mogli do ponesrecencev, ker jih prestrasen spuscen pes v avtu ni pustil blizu.
Logiran

Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #196 : sreda, 05.11.2008 : 19:11:34 »

bokser, pozdravljen!
Žal mi je za tvojo izkušnjo, se mi zdi pa super, da si jo delil z nami. Priznam, da sem tudi jaz mojega Timija vozila na zadnjem sedežu; na srečo ni bilo nikoli nič narobe, ampak priznam, da nisem resno razmišljala o možnosti nesreče. Vendar pa vsi vemo, da se dogajajo - in dobro pritrjen box (ali ograja, če je pes v prtljažniku) lahko psu rešita življenje (pa vozniku tudi).
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #197 : četrtek, 06.11.2008 : 23:11:25 »

 ojla,

se strinjam pes se mora peljati v boxu. Jaz mojega Neona od prvega dneva peljem v boxu. Kupla sem karavana, pa ga vseeno dam v box na zadnji sedež,ker se bojim, da če bi se mi kdo zabil v zadnji del od avtomobila, da bi lahko prišlo do boxa in zato imam raje box na sedezu. Neon se vozi z mano vsak dan cca. 1,5 ure in si ne predstavljam, da bi mi skakal po avtu. Pa niti se mi ne smili kaj dosti, ker je na box navajen od malega in gre rad noter, nekako se mi zdi da se počuti varnega, v redu v boxu. Po dveh metrih že spi. Ko prispemo na cilj, ga moram prav prosit da iztopi.

Velikokrat pa slišim očitke od kolegic, da zakaj ga zapiram v box, da kako oni njihovim psom privoščijo da se peljejo na armaturki, pa na zadnjih sedežih pa,.... mah  Sad
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #198 : četrtek, 06.11.2008 : 23:19:49 »

jaz menim, da je box za prevažanje psa v avtu najboljši. Psa je samo treba navadit nanj. Potem se pa zelo rad notri prenaša, pa tudi če kam greš, ga imaš potem lahko v boxu (da tam spi,..).
Bella se je na začetku tako bala boxa.. pa cvilit je bilo nujno treba, potem je pa ugotovila, da gremo z boxem na pasje urice,.. je bila taka tišina! Grin
Pa še ena prednost boxa.. avto se vtaplja v dlakah.. Grin
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #199 : četrtek, 06.11.2008 : 23:24:58 »

  dlake Lips Sealed, ojoj nebi komentirala tega  Lips Sealed ! Pomaga samo tedensko ekstremno več urno sesanje avtomobila. Pa imam samo mopsa!!! Pa kaj, če koga moti tak moj avtomobil, naj gre peš  Grin
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #200 : četrtek, 06.11.2008 : 23:34:21 »

No saj zato imamo pa mi Bello veno v boxu, pa še bolj varno je.
Z avtom se ne vozi tako pogosto, ampak ko se je v boxu. Starša ne prenašata dlak...
Drugače pa Bella rada gleda skozi okno ko se vozimo. Seveda samo takrat ko ni v boxu ... to pa malokrat:Smiley
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #201 : petek, 07.11.2008 : 00:23:59 »

Mi trenutno Oskarja vozimo v prtljažniku pripasanega z varnostnim pasom na oprsnico Smiley Vse lepo in prav, Oskar zelo uživa, vendar ne sprašujte kakšen je avto. Naslonjala za glavo na zadnjih sedežih so vedno vsa odlakana in poslinjena, kljub velikokratnem čiščenju Smiley Okej, naj mu bo do novega leta, potem pa dobimo nov avto.
Torej, odločamo se med boxom in mrežo. Kakšne se vam zdijo prednosti in slabosti boxa in mreže?
Jaz sem bolj za box, vendar si ne predstavljam, da Oskar ne bi več mogel gledati skozi okno, saj obožuje "čekiranje" okolice med vožnjo.

Lp,
Teja
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #202 : petek, 07.11.2008 : 08:11:25 »

Jaz sem sicer za box. Z mrežo nimam izkušenj.
Murka se je prav tako vozila v pritljažniku. Zdaj imamo box, pa je čisto vredu. Fajn je tudi, da se da box vporabit kako drugače..npr. Bella je imela box za posteljico, ko smo bili na morju,...
Pa še čist avto je, tako kot sem prej povedala. Sploh je fino, ker gremo velikokrat v gozd, potem si pa lahko predstavljatekakšno bi bilo.. Lips Sealed
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #203 : petek, 07.11.2008 : 09:24:47 »

Čip se vozi na zadnjih sedežih pripet na varnostni pas. Smešno je bilo, ko me je ustavil policaj (težka noga Undecided) in našteval, kaj vse bi lahko, če bi hotel (pregledal dodatno opremo, veljavnost 1. pomoči itd). Pa mu jaz prijavim: A tega pa ne vidite, da imam še psa privezanega? On pa; Ja, ja , sedaj boste pa rekla da na varnostnem pasu? Naredila sem oči kot da me bo ravnokar kap in: Ja seveda, a ne veste da mora tako biti?  Grin Grin. V glavnem, kakorkoli že, pes mora biti fiksiran v avtu zaradi lastne varnosti.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #204 : petek, 07.11.2008 : 10:43:16 »

Mreža je pač zaščita, da pes ne poleti v sprednji del avtomobila če se zgodi nesreča in je super. mi smo naše velike kosmatince vedno prevažali z mrežo. O čistoči avta takrat pa  Lips Sealed. Avto bo pa še vedno kot pravi svinjak, sploh je to kriza, če je avto nov Tongue. Se mi zdi da se prag tolerance za umazanijo malo zniža pri novem avtu Roll Eyes.
In če ga dobite v blatno deževni sezoni..... Saj sami veste kako to izgleda, ko daš blatnega in mokrega psa v avto - saj ga obrišeš, pa vseeno..
Če je box tako velik/visok da lahko pes v njem sedi, bo verjetno še vedno videl ven, se mi zdi (odvisno od avta in boxa).

Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #205 : petek, 07.11.2008 : 17:03:04 »

Pri nas imamo tubo - gre ravno lepo na zadnje sedeže. Je močnejša in stabilnejša kot zgleda na prvi pogled. V large se zbašejo tri manjše samojedke, če je sila. Dve pa komot. Meni se zdi krasna - v avtomobilu ni skoraj nobene dlake, nič blata, nič poslinjenega. Ko jo odpreš, pokrov lepo  prekrije zic, da se ne umaže, ko psi skačejo noter. Samo tega ne vem, kako bi zgledalo, če bi kakšne bolj žleht nabasali noter, pa bi se zgarbali.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #206 : petek, 07.11.2008 : 17:05:01 »

Lanabela, kaj pa je to - tuba?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #207 : petek, 07.11.2008 : 17:59:44 »

poglej slikce 2 strani nazaj
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #208 : petek, 07.11.2008 : 18:19:46 »

Aha, zanimivo. Sem malo poguglala ta pet tube in predvidevam, da se ga pri nas ne da dobit... Kje si ga pa ti kupila?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #209 : petek, 07.11.2008 : 18:32:08 »

enkrat so jih imeli v Mr Petu, mogoče leto ali dve nazaj, potem jih pa nisem več videla.
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 21   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: vožnja z avtom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines