mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.07.2024 : 22:41:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Okoljevarstveni kotiček  |  Tema: TESTIRANJE NA ŽIVALIH
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 21   Dol
Natisni
Avtor Tema: TESTIRANJE NA ŽIVALIH  (Prebrano 55093 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #75 : petek, 14.01.2011 : 09:44:47 »

Pa kaj no... RC je tudi testiran, ali mars testira na splošno Sad?
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #76 : petek, 14.01.2011 : 09:58:47 »

V Hoferju dobijo naslednji teden kozmetiko z  BDIH certifikatom.
Torej vsaj ta ni testirana na živalih.
Fino, da vem.
 
Jap, ko začneš raziskovat, kaj vse testirajo, ta srat prime. Ampak, to še ni nič, v primerjavi s tem, ko iščeš izdelke v povprečni trgovini, ki bi ustrezali "tvojim" kriterijem. Moram priznat, da sem pred leti šla v trgovino s spiskom firm, ki jih smem ali ne smem kupit. Na začetku je bilo tako, da sem šla iz trgovine brez željenega rezultata oz. vsa poklapana, ker sem videla, da tega sploh v "navadni" trgovini ni za dobit. Cene v specializiranih pa so bile huh visoke. Ampak danes se je to že spremenilo in razlike v cenah niso več tako velike in celo več se dobi v bližini mojega doma (brez iskanja specializiranih trgovin...).


Za Niveo sem o mislia, da ne tsetira, saj sem to nekje prebrala. Zato me malo čudi. Edino to znamko sem namreč v kozmetičnem asortimanu povprečnih trgovin našla, da ustreza kriterijem...
Logiran
pinga
rad pišem
****
Sporočil: 370


WWW
« Odgovor #77 : petek, 14.01.2011 : 12:18:47 »



Za Niveo sem o mislia, da ne tsetira, saj sem to nekje prebrala. Zato me malo čudi. Edino to znamko sem namreč v kozmetičnem asortimanu povprečnih trgovin našla, da ustreza kriterijem...

Nivea nekaj časa nazaj ni testirala, nato se je zamenjal lastnik oz. vodstvo in so začeli testirat, tako da sem tudi jaz menjala vso kozmetiko. Je zadevo treba redno spremljat, ker se kar spreminja.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #78 : petek, 14.01.2011 : 12:36:56 »

Ok, sem mislila, da sem res zašla in živela v "neveri". Hvala!
Logiran
an-ja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 255


« Odgovor #79 : petek, 14.01.2011 : 13:07:18 »

Nivea je pred časom prišla pod Biernsdorf (upam da sem prav napisala, nimam nobene embalaže da bi pogledala Wink) in oni vsesplošno testirajo. Torej tudi če Nivea sama ni testirana, izhaja iz hiše, kjer opravljajo teste na živalih.


Pa kaj no... RC je tudi testiran, ali mars testira na splošno Sad?

sem še pred jutranjo kavo, ampak mi ne potegne..kaj je to RC?
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #80 : petek, 14.01.2011 : 13:37:42 »

Royal Canin
Logiran
an-ja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 255


« Odgovor #81 : petek, 14.01.2011 : 13:52:53 »

sram

ups, se vidi da sem že predolgo brez živalske družbe. Cry
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #82 : torek, 01.02.2011 : 01:45:31 »

Testirani so celo LIPTON ČAJI Lips Sealed Shocked butnglavc
KLIK

Danes sem dobila e-mail od PETE da Lipton čaj ne bodo več testirali na živalih. Super, bravo PETA! bravo
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #83 : torek, 01.02.2011 : 12:14:49 »

Mi smo pri čiščenju za veliko stvari začeli uporabljati kar kis. Predvsem za tiste površine, ki ali potrebujejo "razkuževanje" ali pa odstranitev vodnega kamna. Res je da malo draži nos, ampak deluje pa super pa tudi hitro se razsmradi.


Do tega, da bi si določeno kozmetiko sama izdelovala še nisem prišla, se pa seveda do določene mere tudi to da,  internet pa je prepoln receptov (kreme, losijoni, soli, labele, maske ....)


Za čiščenje razlinih stvari se da uporabit tudi soda bikarbona, pa kakšen surov krompir, alkohol ...

Ta čistila so potem čisto naravna, pa seveda tudi niso testirana na živalih (razen če štejemo lastne, ki potem ovohavajo očiščene predele in se ob tem ne zgrudijo).


Največji problem imam ubistvu s pomivalnim strojem. Ker dosedaj nisem imela sreče z nobenimi od OK tablet (ali ni opralo, ali je pa opralo ampak pustilo zeloooooooooo vidno belo sled), tako da uporabljam Luno, ki naj ne bi bila testirana na živalih.


Ali mogoče kdo ve kako je z Dvorcem Trebnik?  Pravzaprav sem skoraj ziher, da sami niso testirali seveda, jih je pa po drugi strani potem kupil Merkator ...


Čaje imam pa raje ta razsute, ker sem boolj ziher, da jih bom porabila preden se jih naveličam Wink


Sem pa za Frosch (oz. Erdal Rex) jaz zaseldila, da je na sivi listi (na DZZŽ Lj ne, na Prijatelji životinja in kar nekaj tujih  pa), sedaj pa ne vem kaj naj bi držalo
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #84 : torek, 01.02.2011 : 12:31:50 »

Mi smo pri čiščenju za veliko stvari začeli uporabljati kar kis. Predvsem za tiste površine, ki ali potrebujejo "razkuževanje" ali pa odstranitev vodnega kamna. Res je da malo draži nos, ampak deluje pa super pa tudi hitro se razsmradi.
Se povsem strinjam. Tudi v eko čistilih ga je večinski delež, celo 90 % sem že zasledila, je pa neprimerno cenejši Wink.

Za čiščenje razlinih stvari se da uporabit tudi soda bikarbona, pa kakšen surov krompir, alkohol ...
O tem je precej v knjigi Eko nasveti za vsak dom - nekaj takega (pa tudi v Vodniku po veganskih nakupih, ki je bil nedavno na licitacijah). Sem jo že listala in jo pravkar čakam, da bo vedno pri roki.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #85 : torek, 01.02.2011 : 12:34:21 »

Tudi mene nekaj zanima, ce bo katera imela cas odgovorit.  Smiley Smiley

Kozmetika alverde je na belem seznamu. A je to od drogeriemarkt proizvod? Nikjer ne najdem, da bi imela znakec, da ni testirano na zivalih. Enako me zanima za weledo. Obe imata le znakec "natrue", alverde pa se "vegan". Help! Huh
Logiran

kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #86 : torek, 01.02.2011 : 13:01:48 »

Na spletni strani aromaterapija imate nikoliko receptov za lastno izdelavo čistil, kozmetike ipd.

Btw - a kdo ve kaj je boraks?
Vem da so borovo raztopino, ki se je včasih uporabljala za obkladke sedaj razglasili za kancerogeno, pa me zanima, ali je tole kaj povezano, ko se že podobno sliši...
Logiran
Meredith
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #87 : torek, 01.02.2011 : 13:23:27 »

kaja, obe, Alverde in Weleda imata BDIH certifikat, kar med drugim pomeni, da ne testirata na živalih  Smiley.

Več o tem si lahko prebereš tu: http://www.kontrollierte-naturkosmetik.de/e/guideline_natural_cosmetics.htm.
In tu so navedene še ostale znamke kozmetike s BDIH certifikatom: http://www.kontrollierte-naturkosmetik.de/e/producer_natural_cosmetics.htm
Logiran
an-ja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 255


« Odgovor #88 : torek, 01.02.2011 : 13:24:35 »



Alverde in Weleda imata certifikat BDIH, kar pomeni tudi netestiranje na živalih, Vegan oznaka pomeni, da ni nobenih sestavin živalskega izvora - npr. medu..
Ampak  Alverde nastaja najbrž pod isto streho kot ostala DMjeva kozmetika, ki pa je testirana....
Dvorec Trebnik najbrž nima svojih laboratorijev, lahko pa uporablja surovine, ki jih je nekdo drug testiral na živalih.
Ne vem.
Kaj pa L - angelica, italijanska firma, ima okusne zobne paste?

Jaz sem si omislila visokotlačni parni čistilec. Čistim stanovanje izključno z njim. Včasih, predvsem za kopalnico, dam v rezervoar za vodo kar precej jabolčnega kisa. Smrdi, ampak saj se prezrači. Saj tudi razni Cilitbangi in podobna kemija smrdijo.
Ker ima nastavek za pomivanje tal, samo čez povijem cunjo in tako poribam parket. Zaenkrat mu še ni škodilo. Brez cunje odsvetujem, sem probala na pohištvu in je barva precej obledela, zaradi previsoke temperature najbrž.


Kaj je boraks, se mi pa niti ne sanja.
Logiran
Meredith
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #89 : torek, 01.02.2011 : 13:28:26 »

an-ja, a DM ziher testira? Ker jaz sem imela v glavi, da Balea, ki je tudi od DMa ne testira na živalih, zdaj pa ne vem.. Undecided
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 21   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Okoljevarstveni kotiček  |  Tema: TESTIRANJE NA ŽIVALIH
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines