mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.07.2024 : 20:36:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 261 262 263 264 265 [266] 267 268 269 270 271 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 333024 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
ursika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 118


« Odgovor #3975 : sreda, 03.09.2008 : 13:23:10 »

Jaz Ruby skoraj cel čas strižem, samo za čez zimo ji pustim daljšo dlako.
Morem jo pohvalit da že 1 teden ni nič srbečice  Cheesy tako da se končno spet malo teža povečuje. Ko se dosti praska posledično namreč manj spi in ima takoj vsaj pol kg manj  Undecided
Logiran
moly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #3976 : sreda, 03.09.2008 : 14:23:56 »

da se pridružimo Ruby na manekenski pisti ostriženih...  Cool

Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #3977 : sreda, 03.09.2008 : 15:38:42 »

moly, kakšna lepotička! Je pa res skor čist bela (in lepa), tak da ima lahko z razlogom tako ime  Grin...
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #3978 : sreda, 03.09.2008 : 16:57:47 »

koliko vem, je rubin rdec? Smiley
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #3979 : sreda, 03.09.2008 : 16:58:33 »

uuups, moja napaka, nisem prebrala vseh postov Smiley
Logiran
ursika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 118


« Odgovor #3980 : četrtek, 04.09.2008 : 00:16:33 »

Eno vprašanje-spet. Ker mi je zmanjkalo starih briketov in čakam na dostavo novih sem Ruby kupila hrano v konzervi-Royal Canine Sensitivity Control. In je popolnoma navdušena. Težava je da je danes že pojedla sklečko briketov (zadnja porcija), in skoraj celo konzervo hrane pa še vedno čaka pred skledico in laja (ponavadi laja samo ko je lačna). Je možno da laja ker je tako požrešna in razvajena? Do sedaj je imela hrano na razpolago zjutraj in popoldan glede na to da težav s prekomerno težo nima (je kvečejmu preveč drobna). Je narobe če en ali dva dni poje dosti preveč - nočem da jo trebušček boli. Se bi pa rada izognila laježu saj sem bolana in mi kar odmeva v glavi ko se oglasi.
Logiran
ursika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 118


« Odgovor #3981 : četrtek, 04.09.2008 : 08:08:22 »

Danes sem ugotovila da ima slovenski preprodajalec o katerem je že bilo toliko povedanega celo internetno stran Shocked
Kaj mu res ne morejo stopit na prste? Zadnjič sem se pogovarjala z eno ki ji je prodal "mini Shih-Tzuja". Seveda na rodovnik še čaka. Potem pa govorijo da se take stvari dogajajo samo v Ameriki.  Cry
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #3982 : četrtek, 04.09.2008 : 10:12:42 »

ursika, pri nas smo imeli isti problem, ko je bil Endy tako navdušen nad temi istimi konzervami, da ni hotel jesti nič drugega  Cheesy! Ko je pojedel svojo "dozo" konzerve je krožniček polizal, da se je svetil (medtem ko vse ostalo kar je dobil, je vedno pustil za 2 grižlaja ostankov)   Grin! Po tem je pa kar naprej hodil gledati, če je slučajno kaj ostalo (na krožniku in vse naokoli njega v premeru 1m)  Shocked! Pa sem mu ukinila konzerve, no, ne čisto... dobi 1 na 14 dni. Tak da nič pustit, da fehtari za še - daj ji kaj drugega, pa boš vidla, da ni lačna, ampak ji je samo tako neznansko dobro, da nima podna... Poskušaj ji dopovedat, da ni več... pa ji pokaži prazno embalažo - pri mojmu to zaleže  Wink...
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #3983 : četrtek, 04.09.2008 : 10:44:14 »

Pri nas pa imamo zdaj čisto obraten primer... Endyju še vedno dam na razpolago 3 (manjše obroke) - za  zajtrk po sprehodu dobi brikete, za kosilo mu kuham piščančja prsa (file) in dodam malo zelenjave ter riž, rjav riž ali proso, za večerjo pa dobi še malo briketov - do pred 4 dnevi je vedno vse "zmazal", sedaj pa kuhanega obroka noče več jesti  sram!
Pa sem mu izpustila zajtrk, da ga malo "zlakam", pa mali vseeno noče jesti kosila! Pa sem mu predvčerajšnjim servirala samo večerjo (piščančka), pa ni hotel jesti, okrog polnoči pa je hrustalo, ko je jedel brikete! Včeraj ni jedel nič - v šoli je še nagrado - sir - ven pljunil! Danes zjutraj pa sem videla, da je ponoči spet vse brikete pohamsal  Tongue! Njegova neješčnost me skrbi zaradi tega, ker z Endyjem opravima 2 dolga sprehoda (zjutraj in zvečer) in je v 4 dneh izgubil skoraj pol kilograma! Drugače, obnaša se čisto normalno (je igriv, živahen, energičen, iztrebljanje je tudi tak ko mora bit...)!
Ali je možno, da se mu je piščanc "zagravžal", da se ga je prenajedel, ker mu ga kuham že pribl. 6 mescev? Kaj takega še namreč nisem doživela, da bi pes namesto kuhane hrane preferiral brikete!... Še z roke mi noče jesti! Pa še to naj omenim, da brikete sicer res je, ampak mu jih moram nasut v njegovo plastično posodico, potem pa jo nosi po dnevni sobi in meče po tleh, da briketi ven padajo, potem pa jih lovi - tudi iz žogice jih je! Isto sem poskusila s mesom, šunko, sirom - pa noče jest!
Sem klicala veterinarja in je rekel, da naj me ne skrbi, če pes ni spremenil vedenja in je iztrebljanje o.k., je strah odveč, pač naj mu omogočim, da bo imel brikete vedno na voljo in da naj bom vesela, ker mi pes hoče brikete jest. Iz njih naj bi dobil vse potrebno in da naj psi sploh ne bi potrebovali tako raznolike prehrane, kot si mi (ljudje) mislimo  Shocked! Jaz še vedno vztrajam pri svojem - ker tudi meni ne bi bilo všeč celo življenje jesti kosmiče, v katerih bi imela vse kar bi potrebovala  Angry! Plus tega je shujšal za pol kg!
Logiran
zamaro
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #3984 : četrtek, 04.09.2008 : 11:20:30 »

zamaro, a to ga vsako poletje tok na kratko postrižete, pol čez leto mu pa pustite rasti dlako? Zanima me, če se mu potem kaj "kravžlja" dlaka? Nekdo mi je enkrat rekel, da naj bi se postriženim shih tzujem nanovozrastla dlaka prav kodrala! Je to res?

Bravo mali Žep  Grin, Felina - vaja dela mojstra, tak da mu "univerzitetni naziv" zaziher ne bo ušel  Grin...

Zdaj pa mi deluje link in Ruby je res prava lizika mala (to je več kot cuker  Smiley ).

Lp




Ne to sigurno ne drži pa sej so ti to že povedali hihihi.
Mi to delamo vsako poletje čeprav ga  včasih strižemo na pol leta.
Prej sem ga strigla sama zdaj pa ga vozim frizerju drugače pa je bil Zamaro zdaj prvič ustrižen na tak način da je bil po telesu pobrit  na tačkah pa imel malo daljšo dlako.
Je bil pa vedno za na morje ustrižen na zelo kratko.
Ko sva prišla od frizerja se mi je zdel tako suh   samo ima 8kg tako da ni presuhcen .
Logiran
zamaro
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #3985 : četrtek, 04.09.2008 : 11:28:00 »

Eva D. tvoj kuži je pa res razvajen Grin
Je tako kot kralj. Cheesy
Mene pa nekaj zanima jas sem slišala da je psu najbolje devat za jest briketke  pa tu in tam kaj zraven.
Logiran
ursika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 118


« Odgovor #3986 : četrtek, 04.09.2008 : 12:05:40 »

Ja danes sem se odločila da ji ne dajem več teh konzerv. Včeraj je bil iztrebek normalen danes pa gigantski-4x večji kot ponavadi, pa še dosti bolj mehek in smrdeč.Sad
Logiran
zamaro
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #3987 : četrtek, 04.09.2008 : 12:30:49 »

Ja to sigurno drži tisto kar pes ne porabi oz. kaj ni koristno gre v kakec.
Logiran
Laguna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #3988 : četrtek, 04.09.2008 : 13:37:10 »

Eva D. po moje ti ni treba nič skrbet, očitno je Endy spremenil malo prehranske navade. Pri nas je na Zen na začetku jedel soraj vse kar sem mu ponudila od piščančka, do ribe, govedine, zelenjave..., potem pa, kot da bi ga naenkrat nekaj pičilo, je nehal jesti vse to. Je bil prava zmrda, sem se še nekaj trudila okoli njega, potem pa sem si rekla, klinc če nočeš jesti pač nočes in sem mu natrosla briketov in ko je bil lačen, je šel do birketov in jih pojedel( ponavadi tko kot tvoj ponči), kar sem bila zelo vesela, saj naš pač ne je biketov sploh.. ker smo tudi mi aktivni, je tudi naš shujšal za okoli pol kile, ampak ni bilo z njim nič narobe, je bil še vedno tisti aktivni kuža. Zdaj pa ima obdobja, ko bi pojedel tudi dva zvrhana krožnika govedine, če bi mu dala, pa še eno konzervico bi lahko zmastil( ja je nehal jesti brikete  Cry ), drugo obdobje pa je ko kakšen dan skoraj nič ne poje oz. samo mal poskuša.  Tako da čisto mogoče,  da endy pač mal spreminja prehranjevalne navade, naš je bil nor na ribo, zdaj pa jo tud povohat noče.  In tako kot je veterinar rekel, bodi vesela, da je brikete, s tem ni nič narobe,ima pač obdobje briketov Wink, pa mogoče ga vseeno mal preveč crkljaš, kaj praviš ?? Wink
Logiran
Mei Tashi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 194


« Odgovor #3989 : četrtek, 04.09.2008 : 13:51:03 »

Madonca, ste se razpisale. Si bom morala vzet kar nekaj časa, da vse preberem.
Zaenkrat pa obljubljene slike:

[attachment deleted by admin]
Logiran
Strani: 1 ... 261 262 263 264 265 [266] 267 268 269 270 271 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines