mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 00:09:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 251 252 253 254 255 [256] 257 258 259 260 261 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 333090 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
ursika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 118


« Odgovor #3825 : četrtek, 21.08.2008 : 13:17:48 »

Hodim na Kliniko k dr. Eiznerju, sem zadovoljna. Pa tudi rešili so ji življenje takrat ko je bila kriza. Seveda pa bi rada tudi drugo mnenje.
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #3826 : četrtek, 21.08.2008 : 13:29:18 »

Urškia če še kar kolebaš zaradi domnevne alergije ti predlagam da se zapelješ v LJ, odkar je avtocesta si tik tak v LJ Smiley
Glede oči (oftamolog) pa mislim da je Dr. Zemljič iz MB, sicer dela v LJ tako da ne vem če morda kaj prkaticira tudi v MB oz. če sploh še je tam. Je pa zelo dober oftamolog in moja Lina je pod njegovim 'nadzorom' lahko rekli da skoraj čudežno ozdravela  Cheesy, napovedi so bile zelo slabe (najmilejša je bila oslepitev) ampak smo v 3 letih dejansko naredili čudež in jaz mu res zelo, zelo zaupam.

LPK
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3827 : četrtek, 21.08.2008 : 13:31:40 »

Porkaflek Kimi, kaj pa je bilo z Lininimi očmi? (se zdaj ne spomnim, če si mi kdaj povedala)
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #3828 : četrtek, 21.08.2008 : 13:36:15 »

Zemljič je včasih še hodil v Maribor, zdaj pa nazadnje, ko sem ga kontaktirala je rekel, da ne hodi več.  Mi pa je priporočil ravno dr. Kebriča za oči, saj se je on nekaj dodatno izobraževal na področju oftamologije. Če pa je kaj resnega, bi se jaz kar direkt naročila k Zemljiču, ker se ni za hecat pri očeh.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3829 : četrtek, 21.08.2008 : 13:48:06 »

Ali pri Zlati Čop v Lescah
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #3830 : četrtek, 21.08.2008 : 14:14:59 »

Porkaflek Kimi, kaj pa je bilo z Lininimi očmi? (se zdaj ne spomnim, če si mi kdaj povedala)

Raje vprašaj kaj ni bilo Smiley No PRA ni imela, vsaj takrat ko smo delale teste. U bistvu na kratko, začelo se z vnetjem 14 dni po tem ko je prišla k meni. Potem pa ji je začela temneti beločnica, pa začetek mrene, pa preveč solzenja, ampak tako slaba sestava solz da ji sploh niso ščitile oči, katastrofalen refleks zapiranja oči oz. žmrkanja. U glavenm ni da ni. Najmilejša diagnoza slepota v par letih, črnogleda diagnoza da ji lahko učki padejo ven. U glavnem nič dobrega. Ampak midve smo borke, literatura o slepti preštudirana, vsak dan kapljice, redni pregledi in po 3,5 letih sploh ni mogle verjeti rezultatu, jst sm se itak skor zjokala pred njim, on je bil pa kr tiho, ker sploh ni mogel verjeti kaj sva dosegla  Shocked Trenutno so njene oči zdrave, ampak preventivno smo še vedno na kaplicah (sama zelišča, nobene kemije) in če bo tako ostalo bo super, če se pa poslabša pa pravi da bo možna operacija   Cheesy zakaj veselje? Zato ker pri njenih diagnozah operacija nikoli ni pršla v poštev, oz. lahko bi jo operirali ampak nebi imelo nobenega haska......tko da Linč ne bo slepa  Cheesy  Cheesy  Cheesy

Bile smo tudi pri Čopovi (sem seveda hotla še drugo mnenje), ki je postavila popolnoma isto diagnozo in pohvalila delo Zemljiča.

LPK

Logiran
Mava
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #3831 : četrtek, 21.08.2008 : 14:20:53 »

Hvala Felina za opozorilo. Sem že sicer enkrat slišala, da sta na Pobrežju dve ustanovi (ambulanta in klinika), ampak sem pozabila na to.

Se pa res vedno bolj nagibam k ambulanti v Sloveniji vasi. Upam, da ne bom razočarana  Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3832 : četrtek, 21.08.2008 : 14:23:14 »

Pred parimi meseci sem se pogovarjala s prijateljico, ki ima psičko iz podobnih linij kot ti. Kar naenkrat je ostala brez solz. Prej nikoli ni imela problemov z očmi, imela je pa vedno probleme s hormoni, navideznimi brejostmi, zelo redkimi gonitvami itd. Dr. Čopova ji je na pregledu povedala, da je lahko suho oko povezano tudi z delovanjem hormonov. Skratka, dobili sta kapljice, mislim pa, da se je stanje sčasoma popravilo.

Mogoče je pri Lini tudi sterilizacija pripomogla k boljšemu stanju oči.
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #3833 : četrtek, 21.08.2008 : 14:27:13 »

Lep pozdrav  Undecided!

Mi2 z Endyem sva se vrnila s ekstremne stilske preobrazbe in zdaj ko je poletja konec, imava čisto poletno frizuro! Še zdaj se jokam, ko ga pogledam, se mi zdi, da se ga ne bom hitro privadila s to "skinhedovsko" frizuro! GROZEN JE  Cry!

Prilagam pa par fotk (prej in potem)...



(pred dopustom sem ga še kopala in tako je norel ves moker)


(ku-ku)


(tak ponosno pa se Endy vozi v avtu)


(za prvim ovinkom že zeha, za drugim že smrči)


(včeraj: moker, zavozlan Endy po kopanju)


(zavozlan Endy 1)


(zavozlan Endy 2)


(danes: pri frizerju)


(danes: po stilski preobrazbi)


(oskubljen Endy, izgleda mešan z jazbečarjem in kitajskim golim psom)


(glava + rep na nogah)

P.S.: Konc koncev raje začasno "grd" in zdrav, kot pa da bi bilo kaj narobe z njim! Kimi* upam, da vam bo uspelo čim prej Linčko porihtat  Kiss!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3834 : četrtek, 21.08.2008 : 14:29:05 »

Eva, ne sekiraj se, dlaka bo zelo hitro zrasla nazaj! Ta čas pa uživajta, saj gresta zdaj lahko tudi v hosto, če bi želela. Wink
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #3835 : četrtek, 21.08.2008 : 14:46:11 »

Pred parimi meseci sem se pogovarjala s prijateljico, ki ima psičko iz podobnih linij kot ti. Kar naenkrat je ostala brez solz. Prej nikoli ni imela problemov z očmi, imela je pa vedno probleme s hormoni, navideznimi brejostmi, zelo redkimi gonitvami itd. Dr. Čopova ji je na pregledu povedala, da je lahko suho oko povezano tudi z delovanjem hormonov. Skratka, dobili sta kapljice, mislim pa, da se je stanje sčasoma popravilo.

Mogoče je pri Lini tudi sterilizacija pripomogla k boljšemu stanju oči.


Solze so bile pri nas najmanjši, zanemrljiv problem in za solzenje nismo nikoli dajale kapljic (umetne solze ipd), pa mi smo imeli solze (nikoli suho oko) ampak full slabe kvalitete. Pri nas je bila mrena tista ta glavna in barvanje beločnice - ta zadeva ni ozdravljiva. Solze pa priznam da na zadnjem pregledu sploh nismo merili, ker sva bila oba čist preč ko je bilo vse ostalo bp, tko da u bistvu u tem momentu ne vem kako je s solzami. Če so se pa popravile tudi zaradi sterilizacije pa  Cheesy, pri nas se je sterilizacija res, ampak čisto zares izkazala kot ena boljših potez in toplo priporočam vsem ki ne vzrejate, sploh ša če imate zraven še kakšne probleme (alergija, navidezna brejost ipd....) hormoni so res huda reč. Saj alergija ne bo izginila ampak je pa en dejavnik manj.

lpk
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #3836 : četrtek, 21.08.2008 : 14:48:25 »

hihih lušten Eva D., ko kitajček  Grin (BTW: meni so kitajčki zelo všeč).

lpk
Logiran
zamaro
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #3837 : četrtek, 21.08.2008 : 14:49:48 »

Eva D. Moj kuži je enako ostrižen le da ima glavico malo bolj postriženo pa ti povem da , ko se navadiš je pravi cukerček pa še ta frizurca je praktična.
Tudi nam se je zdel Zamarro čuden ko smo ga prvič  peljali ostričt (tisto lepo dolgo dlakico)   ampak smo se po parih dneh navadli.
Endy pa je  je zelo lep prej in potem.

P.S. sploh se ne sekiraj.
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #3838 : četrtek, 21.08.2008 : 15:24:32 »

Aja še to glede oči. Ta zadeva načeloma ni dedna (oz. ni dokazano), eden možnih vzrokov je vnetje / okužba oči že pri mladiču, še preden odpre oči, torej lahko zadevo tudi vzreditelj z lahkoto spregleda (če ni nekih zelo vidnih znakov, kot npr. gnoj). Mi nismo odkrili pravega vzroka, je pa sum ravno na bakterijsko okužbo preden je odprla oči, ki je potem malo poniknila, ko pa je psica zamenjala okolje (torej prišla od mame k meni) se je pa zadeva pokazala. Na srečo smo mi takoj začeli z zdravljnjem pri oftamologu, kar je pri boleznih oči ključnega pomena.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #3839 : četrtek, 21.08.2008 : 16:01:30 »

U madoniš, kakšna lepa frizura Smiley   Joj pa kakšna palmica zadaj  Wink 
Logiran
Strani: 1 ... 251 252 253 254 255 [256] 257 258 259 260 261 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines