mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 15.08.2024 : 21:30:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 245 246 247 248 249 [250] 251 252 253 254 255 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 337923 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #3735 : petek, 15.08.2008 : 11:46:28 »

A to je tista potepinka, ki je želela odkrit Ameriko, pa je prišla samo do ceste  Roll Eyes
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #3736 : petek, 15.08.2008 : 14:50:32 »

Včeraj mi je soseda, ki ima maltežanko povedala da je en srčkan šicu njen sošolec v švrku...pa se mi dozdeva da bi to lahko bila Ruby....Pravijo da je krasna punca Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3737 : petek, 15.08.2008 : 14:52:20 »

Nisem prepričana. Ruby je štajerka.

Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #3738 : petek, 15.08.2008 : 17:54:59 »

kje pa se da kupit tale Arden Grange?
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #3739 : petek, 15.08.2008 : 18:10:17 »

Potem je pa ena druga krasna punca Smiley
Logiran
ursika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 118


« Odgovor #3740 : petek, 15.08.2008 : 18:55:27 »

Zdravo!
Ruby je ok, danes sma se cel dan razvajali Cheesy Kar pomeni sprehodeki, igračkanje predvsem pa cartanje na kubik.  Grin Sma obe dosti srečnejši.
Ja Ruby je tista ki je odšla na potep. Jezi me to, ker vsak dan isto govorim, da ko sem v službi naj bo vedno zunaj samo takrat ko jo lahko imaš na očeh non stop. In je ni imel. Hvala bogu razen driske in bruhanja ni bilo posledic.
Ruby nisem peljala v pasjo šolo. Naučila sem jo toliko, da mene bolj ali manj vse uboga ko sva na sprehodu. Samo je pa res da če nisma nekje v naravi je vedno na povodcu.
Kaj mogoče kdo ve kje se dobi hrana Arden Grange (Maribor, okolica)? In kaj mislite o Canin Royal?
Logiran
sweety
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #3741 : petek, 15.08.2008 : 21:21:53 »

Jaz Arden Grange naročam direkt pri distributerju oz. uvozniku, pa mi paket po pošti pošljejo domov.  Smiley
Logiran
sweety
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #3742 : petek, 15.08.2008 : 21:26:24 »

Imam pa še eno vprašanje.
Sweety je stara 7 mesecev in smo včeraj in danes opazli na blazini posušene madeže.  Undecided Predvidevam, da je kri. Ali je to to kar mislim, da je in da Sweety postaja ženska, da je dobila menstruacijo?  Wink

Ne vem kako se to pri psičkah imenuje, ampak mislim, da isto kot pri nas ženskah. Kako dolgo pa traja menstruacija in kdaj jo psička prvič dobi, jo tudi ima vsak mesec?  Huh

Vem, da so za večino od vas neumna vprašanja, prebrala sem knjige, ampak sedaj sem v paniki in sem vse pozabila.

Kako pa vi rešujete tole zadevico? A imajo psičke tudi tiste hlačke oblečene doma?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3743 : petek, 15.08.2008 : 22:20:11 »

Sweety je dobila prvo gonitev. Psičke se gonijo dvakrat na leto, približno na šest mesecev, nekatere bolj, druge manj pogosto. Gonitev traja približno tri tedne. Prva faza je krvavitev. Ta traja en teden do deset dni. Potem nastopi druga faza, ko je psička godna za paritev. Vse skupa pa traja približno tri tedne. Ves ta čas moraš paziti nanjo, imej jo ves čas na povodcu, ne spuščaj je, saj so psičke pod vplivom hormonov zelo svojeglave. Ne hodita v družbo samcev, ker si bosta nakopali samo nepotreben stres zase in za pse. Glede hlačk, to je tvoja odločitev, če te madeži motijo.

Priporočam ti, da si v knjižnici sposodiš knjigo Moja psička in si jo temeljito prebereš.
Logiran
kata
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 85


« Odgovor #3744 : sobota, 16.08.2008 : 19:04:23 »

Prosim za pomoč! Lun je pravkar imel neke vrste napad. Prvič se je zgodilo pred mesecem na morju in to ponoči. Začel je čudno in glasno (kot bi si kdo brisal nos) dihati, ampak z zaprtim gobčkom. Trajalo je kakšno minuto ali dve, potem pa je zaspal in drug dan je bil kakor vedno. Zdajle pa je tudi spal in ko je sin prišel domov, se je na brzino zbudil in začel zopet spuščati čudne zvoke in je sunkovito dihal skozi smrček. (Spomnila sem se na sinov laringitis, ko je bil majhen.) V gobčku ni imel nič. Zopet je trajalo slabi dve minuti in zdaj je čisto normalno živahen. Smrček ima normalen in ne kaže, da bi bil prehlajen. Moj veterinar ni dosegljiv in bom šla k njemu v ponedeljek, če bo do takrat seveda vse OK.
Ima kdo kakšno idejo kaj je bilo to?     
Logiran
zamaro
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #3745 : sobota, 16.08.2008 : 19:41:27 »

če to zgleda nekako tako:
_izbuljene oz. zelo velike oči
-glasno dihanje oz. sopenje

To je tudi moj mel 2 taka napada prvič ko se je kopal drugič ko sem ga po pomoti zaprla na balkon.
Mislim da je to samo razburjenje.
No tako so meni povedali,pa tudi svojega psa tolko poznam da bi vedela če bi bilo kaj resnejšega.
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #3746 : sobota, 16.08.2008 : 19:48:18 »

Drugic mu zapri nosek, da bo moral dihati skozi usta, potem pa se mu bo v grlu odlepil jezicek, ki locuje nosni kanal od grla. To se shih tzujem rado zgodi, ker imajo kratek nos. Ponavadi kadar jih presenetis ali na hitro zbudis Smiley.

Edino, ce se tako dihanje pojavlja veckrat na dan in dalj casa je treba iti do veterinarja, da izkljuci morebitne tezave z dihali.

Lp
Logiran
kata
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 85


« Odgovor #3747 : sobota, 16.08.2008 : 20:28:54 »

Najlepša hvala za odgovora! Pravkar sva bila z Lunom na sprehodu in sem srečala sosedo, ki ima shih tzuja in me je tudi že potolažila. Nekje potiho se mi je zdelo, da mora biti kaj povezano s tem malim sladkim smrčkom  Kiss No samo, da ni nič hujšega!

Zamaro, kam hodita s tvojim kužkom na sprehode, da bi se lahko videli?

lp
Logiran
kata
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 85


« Odgovor #3748 : sobota, 16.08.2008 : 21:29:29 »

Trenutno jemo Nature's Diet, imamo pavzo od briketov (Arden Grange), s katerimi sem tudi zelo zadovoljna. Kot dodatek uporabljam Dorwestovo zeliščno zelenjavno Čuvajevo mešanico (Keeper's Mix), vendar ne samo za dlako, temveč za splošno boljše zdravje in vitalnost.

Ali se ta hrana in dodatki - AG in Čuvajeva mešanica - sploh dobi v naših trgovinah in če se, kje?
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #3749 : sobota, 16.08.2008 : 21:35:22 »

Arden Grange in Dorwest lahko najdes na tem forumu Smiley.
Logiran
Strani: 1 ... 245 246 247 248 249 [250] 251 252 253 254 255 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines