mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 11:26:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 234 235 236 237 238 [239] 240 241 242 243 244 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 333187 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #3570 : sobota, 02.08.2008 : 20:24:11 »

ursika meni se zdi da ti paket že imaš, saj ti piše midi pod nickom  Wink
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #3571 : sobota, 02.08.2008 : 20:26:53 »

aja še eno vprašanje ursika - kako pa ves da ima alergijo na bolhe?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3572 : sobota, 02.08.2008 : 22:35:01 »

Za vzrejni pregled je pri shih tzujih obvezen samo pregled oči, pregled pogačic pa je priporočen. Oboje lahko opraviš konec septembra na klubskem dnevu, ko potekajo telesne in vzrejne ocene.

Glede pametnih komentarjev mimoidočih ... eh ja, mislim, da smo jih vsi deležni. Mene so pa že prepričevali, da naša Tara ziher ni shih tzu, ker je tako drugačna od njihove nerodovniške shih tzujke.

Ursika, tako iz firbca me zanima, ali lahko napišeš imena staršev tvoje psičke?

Drugače pa tvojo vzrediteljico poznam in je ena zelo fejst gospa. Smiley
Logiran
ursika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 118


« Odgovor #3573 : sobota, 02.08.2008 : 22:49:24 »

Zaprosila sem za paket. Zdaj pa še morem samo spogruntat kak ga preko neta plačat. hehe

Starša od Ruby sta Showcase Bigboss in Shakira Domenika Coppa Florio. Sem prepisala kar z rodovnika.

Kar se alergije tiče. Že odkar jo mam si glavo razbijam od kod alergija. Od menjave hran, mehčalcev, pralnih praškov do povsem enostavne ugotovitve - bolhe. Vedno ko pride v stik z drugimi psi, oziroma ca. 3 tedne po preteku ampule dobi alergijo. Potem jo matra in spet mir. Ob piku bolhe mesto zateče in Ruby se spopraska do krvi. Zato je ponavadi postrižena čisto na kratko-si vsaj ne more populiti dlakic. Zdaj pa sem ji hotela dlako pustit in vidim kaj imam. Luknje in rane Cry boga revica.

Kar se pa hrane tiče jo hranim samo z briketi in sicer Royal Canin - Veterinary Diet- Hypoallergenic.  Na to hrano sem naletela ko smo iskali vzrok za alergije, ima jo zelo rada cene boljše hrane pa so tako ali tako skoraj iste. Pač na njej ne mislim varčevat-nisem je zato kupila.  Drugače pa lahko za nasvet glede hrane vprašaš ostale so pravi eksperti-sem tudi sama na začetku spraševala njih. Poleg hrane pa sem jo navadila na svežo zelenjavo izogibam se samo korenju-obarva dlako baje. Tako da dobi namesto kupljenih posladkov raje košček paprike ali podobnega. Je tudi s sadjem, čeprav ga zadnje čase ne prenaša dobro-se trebušček pritožuje.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3574 : sobota, 02.08.2008 : 23:07:08 »

Če so za alergijo res krivi bolšji piki, ti priporočam, da vsaj v poletni sezoni uporabljaš sprej Zyzek ali kaj podobnega, kar deluje na kontakt, saj ampule delujejo šele potem, ko bolha že piči.

V tako soparnem vremenu, kot je letos, je treba biti še zelo previden, saj lahko iz bolšjega pika hitro nastane grda gnojna rana, ki jo je treba zdraviti z antibiotiki itd. O tem smo debatirali kakšno stran prej.

Mislim, da smo si v žlahti. Če se ne motim, je po mamini strani tudi vaš dedek Shafer's Crimson Pride ali po domače Agnesanin Pipi?
Logiran
ursika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 118


« Odgovor #3575 : sobota, 02.08.2008 : 23:10:50 »

Jup. Imate prav Grin Kapo dol-noro dober spomin. Hvala za nasvet za sprej. Kje se ga da dobit?
Pa še eno vprašanje. Je dovolj če spiram rane s kamilicami ali moram z jodom. Ker tak joka da me srce boli poleg.
Logiran
ursika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 118


« Odgovor #3576 : sobota, 02.08.2008 : 23:13:03 »

Še eno vprašanje?
Brala sem da naj bi ti spreji povzročali raka na sečilih. Kaj bolj naravnega tudi pomaga?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3577 : sobota, 02.08.2008 : 23:18:57 »

Zyzek sprej sem nazadnje kupila v Zooticu v Celju. Poglej po bolje založenih prodajalnah za živali.

Rane je treba nujno z jodom čistit. Jo tako boli, da joka? Sta pokazali veterinarju? Jaz bi na tvojem mestu šla k dobremu veterinarju, ker je res frka, če se vname, saj rane zelo hitro napredujejo, še zlasti, ker je tako soparno in vroče. Treba je jemat antibiotike, umivat s Plivaseptom in čistit z jodom parkrat na dan. To sem pravkar dala skoz s Pamo in res ni prijetno. Pri Pamo je bila kriva alergijska reakcija na visoko cvetočo travo. Mogoče je lahko tudi pra vaju kaj takega, glede na to, da sta bili v naravi.

Nimam sicer tako dobrega spomina, ampak rodovniških legel pri nas ni toliko, da se ne bi dalo spremljat. Sploh pa Toto ni imel toliko legel. Pipi je oče naše Tare in torej dedek naše Pamo, živi pa pri Agnesani, ki je tudi članica tega foruma.

Prvič slišim, da bi povzročali raka na sečilih. Nekako mi ni logično, saj gre za zunanjo uporabo in psa ni treba sprejat po sečilih. Naravnih zadev sem sprobala kar nekaj, pa ni nič dovolj učinkovito. Zyzek je drugače zelo nežen, lahko se ga uporablja tudi za mladičke in na dlaki se praktično nič ne pozna, ko se posuši.

PS: Saj se lahko tikava, kajne? Wink
Logiran
ursika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 118


« Odgovor #3578 : sobota, 02.08.2008 : 23:26:54 »

Ja seveda  Smiley Dobro, bom v ponedeljek skočila v Zootic. Pa ga nabavila.

Ja ponavadi takoj oddirkam k živinozdravniku, se že norca delajo. hehe No, vsaj pozna jih že in se več ne boji tak fejst.
Samo verjetno veš kak je ko je to tvoj prvi pes in se tak bojiš da bo kaj narobe. Sem že imela slabe izkušnje z živinozdravnikom ko je bila čisto mala in zdaj tolko bolj pazim komu jo dam v roke.

Rana je sveža pa nočem k dežurnemu-njen zdravnik ni dežuren k tistemu ki pa je pa je nočem peljat. Tako da bom počakala do ponedeljka, do takrat pa bom poskusila rešit sama. Trenutno se ne čoha, spančka poleg mene kot polhek.
In ja, ko sem ji hotla jod gor dat je tak zacvilila da mi je slabo postalo.

Mislim da pa so za alergijo bolhe krive tudi tokrat. Sem našla eno na njej in eno na mačku. No oba sem oborožila vsaj s kapsulami. Očitno premalo. Mi lahko priporočaš kakšno sredstvo proti bolham za pošpricat po hiši? Sem že ven skuhala koce, posteljnine in posesala. Ampak se bojim da ne bo dovolj.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3579 : sobota, 02.08.2008 : 23:37:39 »

Za pošpricat po hiši sem doslej uporabljala Avantgard sprej.

Upam, da bo rana jutri suha in da po nepotrebnem paniko zganjam. Wink

Lp
Logiran
ursika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 118


« Odgovor #3580 : sobota, 02.08.2008 : 23:42:07 »

Ok  hvala za nasvet. Zdaj pa še malo pokopat ranico pa spat. Se ju3 ob 6h že delovni dan začne  Sad
lp
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #3581 : nedelja, 03.08.2008 : 08:51:14 »

Ursika, mi se borimo z alergijo na bolšji pik že leta, zato tudi vprašanje po čem sodiš da gre za to. Najbolj značilni znaki za to so praskanje tik nad repom, nismo pa še nikoli imeli zaradi tega takšnih ran, le nadležno praskanje, izpadanje dlak itd. Priporočam ti da gresta k dobremu dermatologu, ker po napisanem bi lahko bila tudi alergija na kaj drugega in čimprej ugotovite na kaj je alergična.
Jaz uproabljam Frontline spray že odkar smo ugotovili in se odlično obnese, ne da pa se ga dobiti v Sloveniji.

Če boste pri psički ugotovili alregijo jaz toplo priporočam da je ne parite, sicer ni nikjer dokazano da je dedno, ampak po mojih 'laičnih' raziskavah se velko pojavlja prav v leglih kjer je eden od staršev alergik. Jaz osebno nikomur ne privoščim takšne 'agonije' praskanja kot jih ima / je imela Lina (s spreyem in prehrano sva namreč to zelo omejili) in tudi to je bil eden od razlogov da sem dala Lino sterilizirat. Njena mama je imela podobne probleme, v lažji obliki ampak niso nikoli dokončno dokazali da je to to.

lpk
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #3582 : nedelja, 03.08.2008 : 09:00:15 »

Da ne bo pomote zgorja govorim o alergiji na bolšji pik, ker sem se poglabljala samo v to alergijo.

lpk
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3583 : nedelja, 03.08.2008 : 09:29:34 »

kimi, cisto frisna informacija od najinega veta...frontline spray se da dobit pri nas! Cheesy Wink
Logiran

Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #3584 : nedelja, 03.08.2008 : 09:48:06 »

To je pa krasna novica  Cheesy no sicer imam še zaloge (po otoških cenah - se mi zdi da tam zaračunajo še stroške trajekta zraven, me je kap ko sem plačevala  Shocked) ampak je res fajn da ga bomo lahko od sedaj kupovali tudi pri nas  Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 234 235 236 237 238 [239] 240 241 242 243 244 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines