mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 17.08.2024 : 01:30:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 213 214 215 216 217 [218] 219 220 221 222 223 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 338339 krat)
0 članov in 28 gostov pregleduje to temo.
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #3255 : ponedeljek, 16.06.2008 : 20:10:59 »

Agnesana - saj GA strižemo doma. S škarjami, ker mašince pa sploh ne prenese, ker presneta reč še ene čudne zvoke spušča. Ful pazimo, vedno sva dva - en ga drži, drugi striže, oba pa hvaliva na vse pretege, da sliši pozitiven glas in lepe misli in se kolkor tolk pusti.  ;)Cel projekt, res. Da ne rečem, kakšna šara je za poštimat učke. Mazat ne pusti, stišt še manj, tko da nam rata zgolj po goli sreči.   :(Pa vse smo si sami krivi, tepci zeleni.  :-\No bo že - dobrih 10 let smo ga kar nekako shecali, ga bomo pa še naslednjih X. Ni pa za na razstavo, to sem pa že rekla - no pa itak nimamo takih ambicij. Smiley
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #3256 : torek, 17.06.2008 : 17:24:24 »

zanimivo, ker shih tzuji so po naravi zelo pridni in mirni psi...tud nenavajene na te zadeve sem vidla pri urejanju dlake zlo pridne.
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #3257 : torek, 17.06.2008 : 19:33:04 »

Lep pozdrav  Wink!

Najprej iskrene čestitke kalsang in pamo za zaslužen, zaključen šampionat  Cheesy! Pamo bo po mojem ravno tako "navdušena" nad "petjem škarij" kot lastnica  Grin  Grin  Grin (če že ni)! Pa bomo vsi veseli slikic z razstave in "stilske preobrazbe" (before and after)  Grin!

Hvala tudi Sari in prečudovitemu Santiju, ki sta si na razstavi vzela par trenutkov za naju z Endyjem, za nasvete tik pred zdajci  Smiley! Pa vse čestitke tudi njima za ... (na žalost ne vem, kakšen naslov sta osvojila, ker naju potem ni bilo pred ringom   sram, ampak smo kasneje videli, da sta se slikala s sodnico - torej sta ziher neki osvojila  Smiley ).

Endy pa se je za 1. razstavo odrezal superfajn - proti mojim pesimističnim pričakovanjem in tremi! Pričakovala sem, da v ringu sploh ne bo hotel hodit, pa je kar fajn hodil, še celo skakal je za mojo obleko  Grin, tak da sreča, da nama je sodila zelo tolerantna sodnica Roll Eyes! Edin mal se je začel "upirat", ko mu je želela zobke (ugriz) pregledat, tak da sem mu mogla jaz gobček odpret! Ocenjen je pa bil kot za zelo perspektivnega, tak da se bova po vsej verjetnosti začela mal bolj "intenzivno" posvečat ring dresuri, ki nama je manjka!
Edin neki me je malce razočaralo: ko sva šla na "poslednji shod", na defile prvakov (razred najmlajših), je sodnica že uvrstila v "finale" svoje favorite, ko smo bili ostali šele na pol poti! Sej ne, da sva mela z Endyjem kakšne možnosti za naprej prit, ampak vseeno... če se je že itak vse skupaj zvleklo v nedogled, bi lahk pa še 10 sekund počakali, da vsi pridemo pred njo...

Da pa o italijasnskih razstavljalcih sploh ne izgubljam besed  Angry  Angry  Angry!!! Ampak jih bom vseeno... naši sosedi v hali (kjer smo bili "utaborjeni") so imeli v boksih 10 psov, tisto argentinsko dogo v tako malem, da se revica ni mogla niti pretegniti! Prišli smo ob 9h šli pa ob 17h, pa jim budale niso dali ves ta čas nič za pod zob, nič za pit... skoz so mel v ringu zaprte, edin kar so jih v ring peljali, pa pol po možnosti še "nahrulili" boge kužke, ker pač niso dosegli po kar so prišli! Sem stopila do njih po kakšnih petih urah, kar smo bili tam, pa enmu razstavljalcu zatežila, da naj dajo kužkom, ki so nas tako milo gledali, medtem ko smo se "basali" s sendviči in "nalivali" z vodo, vsaj kaj za pit! Pa mi je rekel nazaj, da ne, ker pol jih bo mogel pa še na wc peljat  Shocked !!! Mislim, groza!!! Pa seveda niso osamljen primer! Ne vem kaj naredit v takšnem primeru naslednjič, jaz sem se na koncu "francoza" naredila in pač nisem gledala tistih bogih kužkov, ker sem že tako ali tako "nagnjena" k doživljanju živčnega zloma zarad takih primerkov  Angry!


Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #3258 : torek, 17.06.2008 : 19:36:05 »

Pošiljam vam pa še par slikic z razstave...

















Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3259 : torek, 17.06.2008 : 20:12:22 »

Čestitke Endy-ju in Evi za uspešen debi!

Prva razstava je milo rečeno vedno nepozabno doživetje. Tole z zobki mi je pa znano. To je Tara tudi meni zagodla na moji in njeni prvi razstavi. Sodila je pa naša Mira in rezultat tega je bil, da sva takoj naslednji teden leteli k Švrku v šolo.

Super fotke! Take, akcijske! Samo en nasvet. Bolje bi bilo, če bi imela oblačila bolj umirjenih barv, da bi Endy bolj izstopal. Če je kuža svetel, naj bo vodnik oblečen temno, če je temen, pa svetlo. Tako je vodnik primerno ozadje psu, ki ga predstavlja v ringu. Ponavadi je najprimernejši hlačni kostim in čevlji z nizko peto. Wink

Sara (Mei Tashi) in Santi sta dobila CAC.

Glede tistih italijanov - ja, takšni osebki se najdejo na vsaki razstavi. Nimaš kaj, ponavadi so tako freh, da jim ne moreš do živega. Zato pa se pokupčkamo skupaj takšni, ki se med sabo razumemo in si naredimo prijeten dan.


PS: Hvala za čestitke. Before/after fotke pa sledijo, ko jih dobim in naredim. Pamo še ni postrižena, ker bom raje najprej na diplomo KZS počakala, da se kaj ne zaplete. Čeprav me zeloooo škarje srbijo že zdaj.

lp
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #3260 : torek, 17.06.2008 : 22:11:40 »


Eva D., super novičke, čestitam vama tudi jaz, za tako uspešen štart na razstavah. Le tako naprej! Wink

Fotkice so super! Smiley


Čestitke tudi Sari in Santiju! Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3261 : torek, 17.06.2008 : 22:49:09 »

Eva D., sem pozabila napisati, kako je Endy podoben svoji mamici Žani! Res je videti lušten kuža.
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #3262 : torek, 17.06.2008 : 23:07:45 »

Hvala kalsang in pokica! In pa kalsang: nasvet za obleko pa mi bo prav prišel za naslednje razstave, kjer upam, da bo Endy mene "zasenčil" in ne jaz njega  Roll Eyes...

Ja, se mi zdi, da je podedoval mamino konstitucijo (evropski tip), in Savino količino dlake  Grin!!! Ga je Sara (Mei Tashi) prijela, pa je rekla, da se mu "vidi", da je potomec od svojga atija Grin  Grin, ker ima res enormno količino dlake, sicer pa mislim, da imam še nekaj časa, preden bo Endy dokončno zrastel in bomo potem "ugotavljali" po kom je podedoval kaj  Grin...
Logiran
ursika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 118


« Odgovor #3263 : sreda, 18.06.2008 : 08:24:55 »

Eva D:
Ti si kupila psička pri gospe Ružici v Zagrebu?
Jaz namreč tudi in je moja mala pravi bombon:D
Eno vprašanje za ostale. Moja Ruby ima samo 3,5 kg visoka pa je 123,5 cm. Je to premalo? Letos bi namreč imela leglo torej moreva opravit vzrejni pregled...
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #3264 : sreda, 18.06.2008 : 08:31:16 »

Koliko pa je stara tvoja Ruby? S 123,5 cm si se pa malo zatipkala verjetno  Shocked to je kar malo veliko za šicuja no kar za katerega koli psa  Grin
Logiran
ursika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 118


« Odgovor #3265 : sreda, 18.06.2008 : 08:48:46 »

hehe,
ja mislila sem 23,5 cm:) stara je pa 2 leti in 2 meseca Smiley
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #3266 : sreda, 18.06.2008 : 09:04:38 »

3,5 kg je hudo malo za moje pojme, moja Lina ima npr. 5,5, no sedaj morda že 6 kg pa je nebi nikoli parila, se mi zdi prešibke konstitucije za takšen stres kot je kotitev....to je moje laično mnenje. No sicer je pa Lina že nekaj časa sterilizirana (tudi gonitev je bila zanjo precej stresna - no samo to ni povezano s kg Smiley)) tako da res ne bo nikoli kotila.

Kaj bolj pametnega ti bodo pa verjetno napisale vzrediteljice, ki se na te zadeve tudi bolje spoznajo.

LPK
Logiran
Laguna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #3267 : sreda, 18.06.2008 : 13:16:29 »

3,5 kg pa ni glih veliko kilogramov! Se mi zdi,da boš imela kr malo problemo najti primernega ženina zajo! Se spomnim zZena, ko je okoli Line skakal, pa se mi je zdela Lina drobižek proti njemu Wink pa ima 6 kg, no ja moj Zen je vseeno predstavnik malo močnejših shih tzujev ima tam okoli 8kg, ampak vseeno se mi zdi, da se kilogrami pri ostalih predstavnikih shih tzujev vrtijo tam okoli 7kg, po mojih izkušnjah sodeč. Me bodo pa ostale popravile oz. ti bodo izkušene punce kaj več povedale! Če ima res samo toliko kg, boš morala paziti, da ti jo ženin ne bo čist pomečkal! Wink
Logiran
zamaro
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #3268 : sreda, 18.06.2008 : 13:19:28 »

Aja ena pomota.
Tam ko sem napisala da je vzreditelj ××××××××××××××× sem se zmotila.
Moj kuži je iz češke in je bil ta samo  posrednik.
In ja še enkrat ČESTITKE usem ki ste sodelovali na razstavi v Protorožu Wink
Logiran
zamaro
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #3269 : sreda, 18.06.2008 : 13:22:59 »

In ja jas na tvojem mestu ne bi tvegala ali pa bi poiskala malo "lažjega" samca da sti je res ne bo pomečkal.
Drugače  pa se na  to ravno ne spoznam  tako zelo dobro imam nekaj izkušenj vendar zelo malo.
To je samo moj predlog  Wink
Logiran
Strani: 1 ... 213 214 215 216 217 [218] 219 220 221 222 223 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines