mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 16.08.2024 : 23:39:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 212 213 214 215 216 [217] 218 219 220 221 222 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 338275 krat)
0 članov in 39 gostov pregleduje to temo.
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #3240 : petek, 13.06.2008 : 12:38:17 »


Tudi z moje strani veliko uspehov na razstavi vsem, ki boste hodili po modni pisti. Smiley

Pa le vzemite fotiče s sabo. Wink
Logiran
zamaro
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #3241 : petek, 13.06.2008 : 15:17:40 »

Tudi z moje strani veliko uspehov na razstavi vsem, ki boste hodili po modni pisti. Smiley

Pa le vzemite fotiče s sabo. Wink
Logiran
metha
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #3242 : nedelja, 15.06.2008 : 22:23:50 »

Moja BP čestita "tepihu Wink" Pamo za zaključen slovenski šampijonad!!! Cheesy Cheesy
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3243 : nedelja, 15.06.2008 : 22:47:02 »

O, hvala! Pamo vrača pozdrave vsej familji in seveda njenemu zvestemu občudovalcu!  Smiley
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #3244 : nedelja, 15.06.2008 : 23:10:48 »


Super!! Cheesy

Vse vse čestitke zlatolaski Pamo za osvojen šampionat! Kiss Kiss Kiss

Kalsang, ali pa kdo drug, bo slučajno kaj fotk z razstave možno vidit tudi na forumu?  Huh Smiley
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #3245 : ponedeljek, 16.06.2008 : 08:10:33 »

Čestitke Pamo in Kalsang  Cheesy
Logiran
moly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #3246 : ponedeljek, 16.06.2008 : 08:44:19 »

Bravo Pamo!

Še eno nujno vprašanje: kam k frizerju?

Redno hodimo frizerju v Celje (na dva meseca) in sem kar zadovoljna. Že nekaj časa poslušam razne čveke o dajanju pomirjeval, celo inekcij....  Angry; najprej sem vsem trdila da je frizer preverjen itd, ampak sedaj sem včeraj spet slišala eno izmed različic "umirjanja kužkov". Odločila sem se da psa ne pustim več pri nobenem frizerju - hočem biti zraven tako da ne bo dvomov in mojih sivih las.

Kakšen predlog? Kje strižejo ok in si lahko prisoten?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3247 : ponedeljek, 16.06.2008 : 09:15:20 »

Hvala vsem za čestitke! Fotke sledijo. Smo po ocenjevanju priredili en mini photo session in ko fotke dobim, jih bom seveda delila z vami. S Pamo sva zelooooo zadovoljni, da sva končali šampionat, ker sva že obe ornk naveličani česanja, peglanja, kopanja, omejitev itd. Zdaj bodo škarje pele potem pa šport.  Cheesy

Moly, piši mi na mail.
Logiran
kimmy
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #3248 : ponedeljek, 16.06.2008 : 09:42:14 »

Kalsang pozdravljena,

tudi mi se odločamo za striženje pred sezono poležavanja na plaži (kopanje je rezervirano samo za ta hudo vročino Grin, drugače pa dama samo tačke zmoči Grin, pa še to le do kolen, da slučajno trebuščka ne zmoči. Se lahko tudi jaz oglasim na tvoj mail?

Lep dan vsem
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3249 : ponedeljek, 16.06.2008 : 11:44:38 »

Ni problema Smiley

Za vse dvomljivce, ki vas je strah, da so zlonamerne govorice o uspavanju psov pri frizerjih resnične, pa naj napišem tole:

Pri zdravi pameti si ne znam predstavljat nobenega profi frizerja, ki bi bil tako neumen, da bi uspaval psa in s tem tvegal cel kup komplikacij, tudi življenjsko nevarnih. Dobri frizerji so obenem odlični poznavalci pasje psihe in znajo s psom vzpostaviti stik brez vsakih pomožnih sredstev. Da bi jih uspavali? Mi lahko kdo pojasni, kako bi v tem primeru vedeli, da se bo pes res zbudil do takrat, ko bo lastnik prišel ponj? Pomirjevala na različne pse različno delujejo. Na ene blažje na druge močneje. Psi lahko po njih bruhajo, imajo različne stranske učinke. Res mislite, da bi si dober frizer to privoščil?

Dajte bolj logično razmišljat, no.

Zakaj frizerji raje vidijo, da lastnika ni zraven? Zato, ker je pes v lastnikovi prisotnosti veliko bolj nemiren, se pritožuje, hoče k lastniku, noče stat pri miru. Takšna je tudi moja Tara, pa se redno striže že veliko let. Če me ni zraven, je veliko bolj mirna in veliko lažje jo je urediti.

To je vsa skrivnost.

lp
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #3250 : ponedeljek, 16.06.2008 : 12:20:24 »


Kalsang, komaj čakam fotkice in si že prestavljam Pamo postriženo! Cheesy


Tudi jaz ne verjamem v te zgodbe o uspavanju psov pri frizerju. Konec koncev kot je rekla Kalsang, kako bi pa frizer vedel točno, kdaj se bo kuža zbudil in kako bo reagiral na "uspavalo".

Tam, kamor vozim Tijo k frizerju, delata dva, eden je frizer drugi pa pomaga in psa npr. drži med striženjem.  Verjetno bi bilo za njih res bolj "ekonomično" delati z uspavali. Ampak četudi ne, so (dobri) pasji frizerji zelo zverzirani v poslu, ki ga opravljajo in ne bi nikoli škodili psu. Frizerji vedo, da je pomembno to, da se pes pri njih počuti kakor se da dobro in varno, saj se bo le tako njegov lastnik še vračal tja. Jaz pri frizerju ne bi ostajala, ker se to pri nama ne bi obneslo, pa tudi velikega smisla nima.
Logiran
zamaro
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #3251 : ponedeljek, 16.06.2008 : 17:24:56 »

Zanimivo.
Moj pa je priden tudi če sem zraven .
Vsaj frizerka je tako rekla.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #3252 : ponedeljek, 16.06.2008 : 17:40:18 »

mi smo ga ornk pobiksali, ker nismo našega shih tzujčka navadli na krtačo, glavnik in škarje, ko je bil še čisto majhen. Ker se nam je, zelenecem, takoooooo smilil, ko je jokal in bežal pred njimi.... Zdaj pa imamo "mrcino", ki je k frizerju ne upamo peljat, ker nima smisla (=ali se ga ustraši, ker res čisto pop...i ali pa ga hoče uspavat, kar pa - ne, hvala, imam pa že raje malo manj lepega kuža). Tko da - zdaj vemo - če začneš zgodaj in se ne pustiš pretentat "uboščku", je vse kul. Šola, ki nam bo prav prišla pri naslednjem našem kosmatincu. Do takrat pa - e kva čmo, mal smo zastriženi pa ne lih za razstavo, ampak radi se mamo pa ful!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3253 : ponedeljek, 16.06.2008 : 17:47:58 »

V takem primeru je pametno psa pobriti in ga začeti spet od začetka navajat. Bolje, kot da je petnajst let v vozlih. Wink
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #3254 : ponedeljek, 16.06.2008 : 17:48:12 »


Oaza88, lahko poskusite strici sami, ampak ne s skarjami, ker lahko nemirnega kuzka zastrizete v kozo. Se da dobiti kaksno ugodno masinco, vsaj za osnovno strizenje/britje po telesu.
Razvajeni kuzki se obnasajo povsem drugace pri frizerju kot doma. Mogoce bi ga bilo lazje strici doma?
Logiran
Strani: 1 ... 212 213 214 215 216 [217] 218 219 220 221 222 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines