mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 17.08.2024 : 17:27:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 177 178 179 180 181 [182] 183 184 185 186 187 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 338713 krat)
0 članov in 17 gostov pregleduje to temo.
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #2715 : petek, 29.02.2008 : 09:38:05 »

Heheheheh....ta njihov pogum je res nekaj. Moj je zadnjič na sprehodu renčal na tibetanskega mastifa in ga v noge grizel, ker kaj več ni dosegel,  mastif pa ga je samo čukavo gledal in mu ni blo nič jasno, kaj ta mala bolha ustvarja. Po moje mu niti kapnilo ni, da bi se mali rad zrangiral, mali pa je renčal, označeval, zakopaval z zadnjimi tačkami, cel ples uprizoril, da bi bil opažen in potrjen, pa nič. Smo se pa vsi prisotni zelo nasmejali. Grin
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #2716 : petek, 29.02.2008 : 10:50:01 »

Ja, energčni so tile naši kosmatinci. Midve s Tijo na sprehodu odženeve skoraj vse kužke stran, še posebno tiste malo starejše. Tongue Včeraj, sosedov pes, ni želel z nama v dvigalo, ker je mala preveč razigrana za njegove pojme. Si je ziher mislil, da iz tam pa nima (hitrega) izhoda pred našo navihanko Roll Eyes Grin
Naj samo omenim, da je bila dober teden nazaj operirana (sterilizacija) in le tisti dan je bila malo bolj umirjena kot sicer, potem pa jovo na novo - igra do nezavesti. Jo moramo kar "bremzat", vsaj dokler ima še šive.  Tongue

Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2717 : petek, 29.02.2008 : 11:21:20 »

Felina, tale Žepkov pes si pa v živo predstavljam,  Grin pa mastifov čukasti pogled tudi.   Huh Roll Eyes
Logiran
moly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #2718 : petek, 29.02.2008 : 14:51:49 »

Moja kužika se pa malo čudno obnaša do drugih štirinožcev  Sad
Pred mladički beži, se jih izogiba (malo povoha potem pa se jim umika), na večje - prevsem staforde pa renči in laja - spremeni se v pravo malo zverinico.  sram

Pred kratkim je spoznala novo pridobitev v sorodstvu (sestrino terierko) in smo imeli pravo gledališče. Bella je bežala pred njo in sta imeli divje teke, dokler ni ugotovila, da mala še ne zna na sedežno. Potem je pa ležala na sedežni kot kaka kraljico in jo opazovala ter se izmikala njenim poskusnim skokom.

Kako jih naj navadimo, da se bosta normalno družili?

Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2719 : petek, 29.02.2008 : 15:43:05 »

Počasi in potrpežljivo. Predvsem morate paziti, da se terierka s šicujko ne bo pregrobo igrala. Terierji in šicuji niso ravno najboljša kombinacija, saj imajo terierji dosti lovskega nagona in se zato drugače igrajo. Z drugimi besedami, šicuja imajo za zajca.

Glede srečevanj z drugimi psi. Omogoči ji stike, ne je pa silit v druženje. Naj bo stalno v stiku z drugimi psi, ne je pa silit npr. v prijateljevanje. Pred mladimi psi verjetno beži zato, ker so zanjo preveč vihravi in divji.

Koliko je tvoja psička stara?

Veliko šicujev si tam pri starosti enega leta zaključi krog svojih prijateljev in vanj ne sprejemajo več novih. Mogoče je ravno v tej fazi.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #2720 : petek, 29.02.2008 : 15:43:54 »

Odgovor za Kalsang, ki je ekspert za taksne stvari...

Moje skromno mnenje, mogoce ste zeleli prijateljstvo ustvarit malo prevec na silo, bo treba pol pocasi in s potrpljenjem. Tudi pri psih namrec na silo ne mores nic. Sploh pa so terierji radi precej divji in vcasih malo najedalo kaksnemu starejsemu psu, sploh pa ce je bilo to pri vas doma in jo je terierka napadala na lastnem teritoriju. Namesto pa da bi ju dali narazen ste pustili, da sta imeli dirke, ne vem ce je to bilo pametno no.

Ooo, me je ze prehitela Kalsang.  Cheesy Grin
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2721 : petek, 29.02.2008 : 15:46:16 »

A veš, da sem na tebe pomislila, ko sem tole pisala? Takrat, ko je sestrica od Flore pri rosnih devetih tednih čisto ob živce spravila moji babi...  Grin
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #2722 : petek, 29.02.2008 : 15:57:24 »

Ja, ja se spomnim, ko sva cakali, da gre k svoji  novi druzinici.

Saj vmes sem se tudi jaz ogromno naucila, predvsem ko sem prisla na drugo stran, ko vidim, da Umo ful moti ce se ji nek pes vsiljuje, tudi ce je to njena lastna hcerka, kaj sele kak drug mlad razigran kuza. Samo gospa sefica pri nas kr red nardi in se ne pusti motit. Zato zdaj ful boljse razumem te odnose in raje dam pse narazen, kot pa da bi enega ali drugega posiljevala z nekimi prijateljstvi, ki si jih mi ljudje mogoce zelimo, nase pasje mrcine pa sploh ne.
Logiran
majaoko
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 54


« Odgovor #2723 : sobota, 01.03.2008 : 13:24:38 »

Še dve novi slikici od Miše:



Logiran
Lea*
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


« Odgovor #2724 : sobota, 01.03.2008 : 13:52:14 »

majoko, tvoja Miiša je takšen srček
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #2725 : sobota, 01.03.2008 : 14:53:18 »

Anja, kako kaj Tobek? Upam, da je še tak navihanec in da se bomo kdaj kaj videli, da ga vidim, če se še spomni, da je nekaj enkrat govoril, da bo seter, ko bo velik. Imaš kake nove slikice? Enega velikega lupčka zanj od Minija in en počohek od mene, Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #2726 : sobota, 01.03.2008 : 19:00:23 »

Kakšna srčica, tale Miša. Kiss
Logiran
moly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #2727 : ponedeljek, 03.03.2008 : 09:02:01 »

Kalsang in McKruster, hvala za odgovore.

Psička je stara leto in pol.

Mogoče sem malo narobe napisala - nismo samo opazovali druženje, ampak smo skrbeli, da je imela šicujka mir, terierko pa smo zelo omejili v njenih poskusih. Sicer je pa naša šicujka takoj ugotovila kje ima mir in je ležala na kavču. Tako da ni bilo govora o kakem nasilju.

Bomo poskušali počasi, problem je edino ker ne živimo blizu in so zato obiski redki in dolgi.

lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2728 : ponedeljek, 03.03.2008 : 11:41:44 »

Glede na psičkino starost, je čisto mogoče, da se dogaja to, kar sem napisala: njen krog prijateljev se je sklenil. Ampak vi ji kar omogočite stike s tujimi psi, sicer z antuhtjo, ampak naj punca ve, da je še kakšen drug pes na tem svetu. Šicuji so glede tega včasih malo smotani. Sicer pa v vaše sposobnosti ne dvomim. Wink
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #2729 : ponedeljek, 03.03.2008 : 12:17:33 »

Ja tudi moja Lina je po 3 letnih ratala smotana (ampak vornk smotana) na tem področju Sad V zadnjem mesecu je narenčala 2 prikupna mladička. Prva je bila 3 mesečni francoski buldog - cotknana za popapat in tukaj sem jaz naredila napako (sem se malo preveč razživela) pa je dobila vzgojno renčanje in časvs (čavsnila je sicer mimio ampak me je že z vzgojnimi metodami full presenetila). No pred dvem dnem pa ipodobna zgodba z 8 mesečnim kavalirjem, tokrat sem ga jaz ignrorirala (pa je bil tud cuker za polubčkat Smiley))) lina mu je pa zobe pokazala, ko jo je prišel pozdravit. Sploh ne vem od kje ji ta 'agresija' kar na enkrat. Smotka mala se je včeraj spravila še na čivavo, sem bila prepričana da bosta pridna če dobita vsak svojo žvako, kot to ponavadi uredimo z njenimi prijatelji. No revček jih je skoraj dobil, gospodična pa je imela kar naenkrat 2 žvake na svojem prostoru....Na koncu sta bila oba brez, ker konec koncev se je pa šefica odločila kdo bo žvečil in kdo ne Smiley No potem sta se pa čist fino razumela. Aja pa ko se je pribljižal njeni posodi z briketi jih je hitro letela pojest...ker pa očitno ni mogla vse je kar nekaj časa potem presedela pred posodo, on pa jo je od daleč gledal  Grin

U glavnem me kar malo skrbi tole 'agresivno' obnašanje, pa še kolegica v roku 4 mesecev dobil mladička (z njeno prejšnjo psico so se full razumele) in me prav skrbi da se ne bodo razumele, no da je lina ne bo marala. Ker pa preživimo kar dosti časa skupaj, bi bilo zares fajn da  bi se razumele, ali pa vsaj ignorirale (kar je pa od mladiča nemogoče zahtevati).

LPK
Logiran
Strani: 1 ... 177 178 179 180 181 [182] 183 184 185 186 187 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines