mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 05.08.2024 : 14:25:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 335637 krat)
0 članov in 48 gostov pregleduje to temo.
hgvkjcvajgvbsgdfb
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 534


« Odgovor #1125 : sobota, 04.11.2006 : 20:23:32 »

Kaj pride kdo v Zagreb? Me je kar strah, ker se bodo sedaj začele razstave v halah Cry Grin Bomo vidli kako se bo izšlo Cheesy

Kalsang: Kaj pa Pamo, je že bla v kaki hali? Te nič ne skrbi?

Uživajte Kiss
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #1126 : sobota, 04.11.2006 : 21:23:07 »

Anja, mislim, da bo tokrat imel Toby toliko dela z Megy, da bo pozabil, da je v hali, HA,HA.
Sicer si pa že tako navajena na veliko konkurenco med samci, da te nič ne more več presenetiti.
Najverjetneje vas bo spet najmanj 5.
Glede psic pa ne vem ali bo imela Pamo takšno srečo kot v MB, ko je bila čisto sama brez konkurence.
Gremlin
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1127 : sobota, 04.11.2006 : 22:01:38 »

Ne, v Zg naju ne bo. Sem nameravala iti, vendar imam tisti dan druge obveznosti. Se vidimo v CE.
Logiran
hgvkjcvajgvbsgdfb
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 534


« Odgovor #1128 : nedelja, 05.11.2006 : 11:21:23 »

Gremlin: Saj nisem pričakovala drugega kot velike konkurence Undecided Grin Mogoče bom pa enkrat dočakala, da nas nebo veliko Wink Na to sploh nisem pomislila, verjetno bo res tako zaposlen z Megy, da tokrat sploh nebo živčen. Potem bo pa protestiral, da v ring noče brez nje Grin

Pri nas se pa sedaj dogaja, da zjutraj takoj ko se vstanem in Toby to opazi, dobim taki naval lubčkov, da se potem skoraj umit več ne rabim Cheesy Ali pa če se z mamo objamema naju pogleda kaj si mislima, da se objemama brez njega in takoj prileti zraven Cheesy

Škoda Kalsang, torej se vidimo v Celju.
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #1129 : nedelja, 05.11.2006 : 12:32:36 »

Ja, Anja, pri nas je tako že od nekdaj, da se lubčkamo v nedogled. Kaj hočeš, kri pač ni voda in jabolko ne pade daleč od drevesa. Če je njegova mama profesionalnka v lubčanju, bi bilo res čudno, da bi bil  Toby drugačen.
Gremlin
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #1130 : nedelja, 05.11.2006 : 12:35:17 »

Ja, v Celju bo pa še posebno pestro, saj bodo ubogi šicujčki pri sodnici, ki bo sodila same velike pasme.
Upam, da bo dovolj prostora okoli ringa.
Gremlin
Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #1131 : nedelja, 05.11.2006 : 14:13:54 »

Jaz tudi pridem v Celje! To bo najina prva razstava! Upam, da mi bo šlo, ker še ne razumem vsega točno okoli ringa pa to!
Logiran
hgvkjcvajgvbsgdfb
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 534


« Odgovor #1132 : nedelja, 05.11.2006 : 14:46:50 »

Sej Toby že tudi od nekaj deli lubčke in je zelo radodaren z njimi Cheesy Ampak zdaj še posebaj rad zjutraj, da si sploh ne rabim zaspančkov umit Wink Cheesy

rapgirl: Lepo, da prideš. Mi poveš kaj o tvojem malčku, ker jaz nič ne vem sram
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #1133 : nedelja, 05.11.2006 : 16:31:59 »

No, lepo, da te bomo končno spoznali Rapgirl.
V Trbovlju te nismo nič videli, čeprav si napovedala, da prideš.
Sicer se pa obrni na vzreditelja tvojega psa, da ti razloži, kako poteka razstavljanje.
Vsak vzreditelj rad pomaga novim lastnikom, ki imajo mladičke iz njihove vzreje.
Gremlin
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1134 : nedelja, 05.11.2006 : 20:47:31 »

Pred par dnevi smo na forumu v dveh drugih temah imeli debato o tem, če so shih tzuji res tibetanska pasma in zakaj niso tudi pri nas v klubu za pritlikave pasme. Moje nerodno pojasnjevanje so prebrali nekateri ustanovni člani Kluba za tibetanske pasme in mi poslali podrobno pojasnilo, kako je s to klasifikacijo in kako je potekalo ustanavljanje kluba. Tole bom objavila v naši temi, ker gre res za shih tzuje, da ne smetim drugih tem:

1. v casu Jugoslavije klubov sploh ni bilo - znotraj JKS/KZS so bile le vzrejne komisije, ki so pokrivale razlicne pasemske skupine. Za celo IX. skupino je bila torej ena vzrejna komisija (je pokrivala vse druzne pse devete pasemske skupine, skupno 36 pasem in torej tudi vse tibetanske pasme, razen tib.mastifa).
 
2. po osamosvojitvi se je spremenila struktura KZS in klubi so se spet smeli ustanavljati. Takrat smo ustanovili Klub za tibetanske pasme Slovenije in nanj prenesli vse aktivnosti, ki se nanasajo na te pasme. Klub za pritlikave pasme je nastal iz bivse "jugoslovanske" vzrejne komisije za IX. grupo. Ustanovljen precej kasneje in ni nikoli pokrival shih tzuja, pa tudi ne npr. kodrov ali pa jorkshire terierjev ali pa pritilikavih spicov, ki so ravno tako zelo pritlikave pasme. Shih tzuji od tam torej niso mogli pobegniti. Velikost pasme same ni bil kriterij za razvrscanje. V klubu za pritlikave pasme so ostale tiste pasme IX. skupine, ki niso ze prej ustanovile svojih klubov. Tudi sam klub je bil ustanovljen predvsem zato, da ne bi bivsi vzrejni komisiji pobegnilo se vec pasem, ker velja pravilo, da ima vsaka pasma lahko vzrejno komisijo samo znotraj enega kluba.
 
3. Vse tibetanske pasme, razen Tib. Mastifa so po klasifikaciji FCI uvrscene v IX. pasemsko skupino - podskupina 5. Tam so tudi nastete in sicer so to: lhasa apso, shih tzu, tib. spanjel in tib. terier. Tako,da ni nikoli bilo nobene dileme ali shih tzu je ali ni tibetanska pasma.
Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #1135 : nedelja, 05.11.2006 : 22:48:29 »

V Trbovljah sem pomagala na razstavi ne pa razstavljala, saj je bil Pan še premajhen.
No Če hočete vam povem nekaj o njem: Pan je sedaj star 5 mesece, oz. čez 1 teden bo 6! Je ful nagajiv in živahen, tipičen shih tzu. Je moj prvi shih tzu in moj prvi rodovniški pes tako da o razstavah vem toliko kot sem videla narazstavah! Sicer pa se dobro razume z Ajko (zlato prinašalko) in Benom (mačkom) in z vsemi psi ki se igrajo u njim! Wink Ne belo rjave barve in ima malo črne barve na repu in koncih ušesk. Je pravi klovn! Vsako jutro, ko se prebudi pride k vsem v posteljo in nam pripopa moker poljubček za dobro jutro! Smiley Če bi radi še kaj izvedeli mi povejte!
Logiran
hgvkjcvajgvbsgdfb
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 534


« Odgovor #1136 : nedelja, 05.11.2006 : 23:11:57 »

Lahko nam kakšno slikico pokažeš Cheesy Kje si ga pa kupila?
Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #1137 : ponedeljek, 06.11.2006 : 15:46:12 »

Slikice žal ne znam prilepit! Lahko pa mi pošljete email in vam pošljem slikice na eamil!
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #1138 : ponedeljek, 06.11.2006 : 15:50:18 »

Slikic žal ne bo šlo prilepit, ker nimaš ustreznega paketa.
Se pa tako vidimo v Celju in bomo tvojega malčka lahko pogledali kar v živo.
Gremlin
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #1139 : ponedeljek, 06.11.2006 : 15:58:17 »

Gremlin lahko da slikce tudi brez ustreznega paketa - reče naj Jani pa jih bo ona prilepila  Wink
Lahko ti jih pa tudi jaz dam gor če želiš.
Logiran
Strani: 1 ... 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines