mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 05.08.2024 : 12:13:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 335512 krat)
0 članov in 25 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1080 : torek, 24.10.2006 : 15:55:57 »

Ne, filmčkov ni gor. Samo par slikc.
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #1081 : torek, 24.10.2006 : 16:10:59 »

Čestitke Anja za lepo spletno stran! Te bom dodala pod Jonijeve povezave, če lahko.


Lp, Tinkara
Logiran
hgvkjcvajgvbsgdfb
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 534


« Odgovor #1082 : torek, 24.10.2006 : 18:04:40 »

Joni: Seveda lahko! Cheesy Jaz še imam slikice za tebe. Bom tudi jaz dodala Jonija.
Logiran
kimmy
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #1083 : četrtek, 26.10.2006 : 12:48:14 »

Punce zdravo, naša kimmy se je nehala gonit, seski so v narmalnem stanju (hvala za nasvet glede čaja iz malinovih listov - deluje), zdaj pa imam spet  eno čudno vprašanje o koži. Na delih, kjer ima temno kožo, je le-ta suha, se tudi malo lušči, na delih, kjer pa ima "rožnato" kožo, je ta čisto lepa. Ne razumem nič. Alergija verjetno ne more biti, ne? Šampon in balzam sem kupila v Studiu nege v BTC-ju, cena precej visoka, tako da upam da je dober. Hrana briketi hills in doma pripravljena posebej zanjo - v obratnem vrstnem redu  seveda. Pa sadje in zelenjava - je prva zraven, ko se mož spravi jesti jabolke ali hruške. Obožuje sladoled in sadne skute. Ampak nič od tega ne uvajamo na novo, vsega je že vajena. Tako da tu ne vidim vzroka. Kaj bi še lahko bilo?

Lep dan

kimmy
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1084 : četrtek, 26.10.2006 : 13:21:12 »

Kateri šampon si kupila? Linijo poznam, samo proizvodov je ogromno, od odličnih do manj dobrih. Šamponi so zelo skoncentrirani in jih je treba dosledno redčit in dobro sprat.

Kako pogosto pa jo kopate?

Drugi možni razlogi: hormoni, se pravi posledica gonitve.

Premalo maščob v hrani - dnevnemu obroku dodajte žlico jedilnega olja (olivnega, sončničnega, kar pač mara).

Po 1. gonitvi začne pospešeno izpadat mladičkasta dlaka, takrat tudi bolj srbi, več se praskajo... Hormoni imajo velik vpliv na stanje dlake in kože.

Možno je tudi, da ji hrana ne ustreza. Pri dolgodlakih pasmah se zelo hitro na dlaki in koži vidi, če so briketi oz. prehrana ustrezni. Po mojih izkušnjah so za dlako in kožo (govorim o svojih psih) najbolj primerni briketi Nutro (Lamb and Rice, Maintenance), s Hillsom pa nimam izkušenj.
Logiran
kimmy
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #1085 : četrtek, 26.10.2006 : 13:55:30 »

Imamo šampon in balzam San Bernard, pred kopanjem ga zelo razredčimo. Kopamo  pa jo na en teden do 10 dni, ker gospodična spi v moji postelji, seveda se je treba čim bolj stisnit k meni, tako da sem zelo vesela, kadar je skopana. Ker pa je hkrati pravi mali vražiček, ki komaj čaka, da se podi po travi in blatu in gozdu in tako naprej, bi jo alhko kopali še bolj pogosto, samo jo ne upam zaradi kože. Razmišlam, ali ne bi bila potem vsa koža suha, če bi bil razlog šampon, ali pa hrana?

Maščob bi morala imeti tudi dovolj, saj ji njeno hrano pripravljam na olivnem olju.

Ko pa sem prebrala tisti del o praskanju in menjavi dlake po 1. gonitvi, bi pa lahko bilo to to. Res se več praska, več dlake je na krtači ko se zvečer češeva... Dlako ima pa lepo, svetlečo in svilnato. Vsak ki jo pocrklja pravi, kako je mehka. Upam, da so hormoni in da bo hitro minilo.
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #1086 : četrtek, 26.10.2006 : 14:19:21 »

Kimmy, ne se sekirat. Tako kot je prišlo, tako bo tudi  zginilo.
Včasih se kaj pojavi, pa za to ne najdemo pravega vzroka.
Drugače pa je Hills dokaj "suha" hrana, s tem mislim na olje oz. maščobe.
Večini dolgodlakim psom ne odgovarja, razen, da dodaja zraven še posebna olja za pse.
Glede kopanja pa tole:
Za moj občutek jo kopaš prepogosto!!!
Če jo pa že, jo raje kopaj z navadnim otroškim šamponom.
To kozmetiko poznam, ni slaba, samo problem je v tem, da se more balzam čisto izprati in s tem ostaja koža bolj suha.
Moj nasvet:
Kopaj jo z otroškim šamponom, 1x na mesec pa z tem pesjim, ki ga imaš.
Upam, da sem ti kaj pomagala,
Gremlin.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1087 : četrtek, 26.10.2006 : 15:06:16 »

Kimmy, tudi jaz uporabljam kozmetiko Iv San Bernard, toda nisi odgovorila, točno kateri šampon in balzam imaš. Kot sem dejala, jih je v tej liniji veliko, niso pa vsi enako dobri. Zato prosim preveri, točno kateri šampon in balzam imaš. Če imaš npr. šampon za bele pse (modra tekočina), ti priporočam, da ga nehaš uporabljati, ker suši dlako in kožo. Najboljši šampon in balzam Iv San Bernard za šicuje je Mela Verde.

Sama svoje punce kopam na 10 dni, z Iv San Bernard kozmetiko Mela Verde in je vse v najlepšem redu. Gremlin, res imaš več izkušenj od mene, ampak sama ne bi kužkov nikoli kopala z ničemer drugim kot z dobrim pasjim šamponom. Balzama pa ni treba čisto sprati. Nekateri ga celo puščajo v nespranega, da spravijo dlako k sebi. Bolj pomembno je, da se čisto spere šampon.

Sicer pa, vsak ima svoje izkušnje.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1088 : četrtek, 26.10.2006 : 15:35:30 »

A res da za bele pse susi dlako, jaz ga namrec tudi imam in tega nisem opazila??? Res pa je, da so moje relativno poredko kopane in mogoce to ne pride tako do izraza ali je to pasemsko toliko razlicno??
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1089 : četrtek, 26.10.2006 : 15:54:06 »

Ja, za višavce ne morem trditi. Pri šicujih pa izsuši dlako. Vsekakor so pasemske razlike.
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #1090 : četrtek, 26.10.2006 : 17:32:39 »



Gremlin, res imaš več izkušenj od mene, ampak sama ne bi kužkov nikoli kopala z ničemer drugim kot z dobrim pasjim šamponom.
Sicer pa, vsak ima svoje izkušnje.
Točno tako, Gremlin
Logiran
kimmy
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #1091 : petek, 27.10.2006 : 08:34:36 »

Nisem doma tako da ne morem preveriti glede šampona, je pa v zeleni steklenički, balzam pa v rumeni. Smo imeli psičko s seboj in so nam svetovali ti dve zadevi. Stara je 9 mesecev in je gospod rekel, da naj kupimo šampon za "mladičke", ker še nima prave shih-tzujske dlake. Jo pa včasih tudi skopam z Johnson otroškim šamponom, samo potem je pa kot puhek. Se pa po otroškem šamponu manj praska.

Gremlin, saj bi jo tudi jaz raje bolj poredko kopala, pa kaj ko je pravi mali razbojnik in raziskovalec in je po 10 dneh že tako umazana, da komaj spim zraven nje (oziroma spi ona zraven mene). 

Potem ima pa še navado, da se skoraj vsako noč sredi noči kar naenkrat zbudi in začne deliti poljubčke in se crkljati, vsa vesela da je "naša", tako da mora biti vsaj približno čista.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1092 : petek, 27.10.2006 : 11:46:05 »

Šampona za mladičke sama nisem nikoli uporabljala. Že od začetka uporabljam kvaliteten šampon in balzam za odrasle, v tem primeru Iv San Bernard Mela Verde. Z njim nimam nobenih težav, odlične izkušnje pa imajo z Mela Verde tudi nekateri moji prijatelji, ki svoje pse dosti razstavljajo.

Jaz bi na tvojem mestu šampon še bolj razredčila. Mogoče je premočan. Prevedena navodila na tej kozmetiki so zelo slaba. Sama slovensko nalepko dol spraskam in preberem, kaj piše v originalnih navodilih. Ponavadi je v originalnih navodilih dosti več napisano kot v prevodu.
Logiran
Laguna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1093 : petek, 27.10.2006 : 11:49:03 »

Še malo tok, da bo vaša psička še malo odrastla pa ne boste imeli več problemov s spanjem zraven vas ,ampak vam bo vaša lubica spala na glavi! Smiley Jst najprej nisem verjela ko sem prebrala oz. sem slišala, da se radi spravijo čisto na povštr oz. nad glavo spat. Pa sem to zdaj doživela oz. doživljam. Naš razbojnik je zdaj star malo več kot eno leto in gospod se je odločil, da bo pa on spal nad mojo glavo. si ne morem predstavljati, da bi ga vohala celo noč če ne bi bil skopan usaj na 10 al pa 14 dni! Smiley Cheesy Pa še vprašanje za Kalsang; kje se pa kupi ta šampon(da ne bo reklame,če mi pošlješ na ZS, če ti ni problem),kerm eni počasi zmanjkuje šampona, pa nisem več tok navdušena nad sedanjim, ker se Zenč praska po njemu!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1094 : petek, 27.10.2006 : 11:54:21 »

Ne, ne bo nepotrebne reklame, ker so člani foruma in imajo ustrezni paket:

http://www.mojpes.net/modules/news/index.php?storytopic=78&storynum=5

Ampak res vzemi Mela Verde šampon in balzam. Enobarvnim psom radi ponudijo šampon za bele pse, ampak je slab. Iv San Bernard ima ogromno proizvodov, od odličnih in profesonalnih do slabših. Imam srečo, da je moja prijateljica zastopnica za to firmo na Danskem in ima tudi šicuje. Veliko razstavlja in je naštudirala tole kozmetiko v nulo, tako da mi je zelo natančno svetovala. Ja, pa res je treba angleška navodila brat. Slovenski prevod je opupen. Če dosledno slediš navodilom, se kozmetika super obnese.
Logiran
Strani: 1 ... 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines