mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 04.08.2024 : 22:07:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 334909 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #540 : torek, 18.04.2006 : 08:37:14 »

Jaz sem Lino vpisala v šolo šele letos (pri enem letu) in mi ni žal (mogoče mi je žal da jo nisem vpisala že v malo šolo). Lina res ful uživa v šoli, ko ji pokažem šolski povodec se zelo razveseli in po koncu dirka v krogih Smiley Koristi pa šola bolj meni kot njej ker ona je itak ubogljiva in rada pokaža kaj zna, jaz pa sem se do sedaj naučila že marskaj.
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #541 : torek, 18.04.2006 : 14:47:38 »

Kalsang eno vprašanje zate, no seveda tudi za koga drugega lahko, samo na Kalsang sem se najprej spomnila Smiley

A je možno da naša mala damica noče dati prostor v šoli zato ker je mokra trava (do sedaj samo enkrat ni bila)? Doma da takoj prostor, na betonu tudi, pa na travi sicer tudi. Predvčerajšnejm pa smo malo vadile na travi pa ni in ni dala prostor, seveda sem na koncu jaz odnehala. Potem mi je pa kapnilo, da je bilo mokro in mogoče zato ni hotela dati prostor? Ker drugače ji je jasno kaj je prostor sploh pa če že vnaprej vidi da jo nekaj čaka v moji roki  Wink

LPK
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #542 : torek, 18.04.2006 : 14:50:22 »

Zelo možno, da ni hotela dati prostor zaradi mokre trave.

V slabih vremenskih razmerah jo je treba bolj motivirati, z vsemi možnimi orožji. Poskusi tudi z igro!

Naj se zabava!
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #543 : torek, 18.04.2006 : 14:53:06 »

HAHAH - te je ista kot moja - moja še po mokri travi nebi hodla  Grin
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #544 : torek, 18.04.2006 : 15:12:48 »

Smiley Lina pa divja z veseljem tudi po blatu če je treba Smiley samo prostor pa ni šans. Tudi  sedi nama gre - samo tako smešno malo rito privzdigne kot da jo nebi želela zmočiti   Wink

Ja saj na igračo pa tudi na mokri travi da porstor, ampak sem jaz malo zahtevna ratala pa hočem da blesti v šoli - ona pa s prizdigjeno rito sedi  Tongue

Bomo poskušali z malo več motivacije pa zabave (mogoče sm pa jaz res malo preveč resna ratala glede šole?), čeprav če malo pomislim so naši kosmatinci kar pameteni saj mi tudi ne sedimo / ležimo na mokrem pa umazanem Smiley
Logiran
Laguna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #545 : torek, 18.04.2006 : 15:40:28 »

No s tem sem imela tudi jst težave v pasji šoli! Samo da je bilo mal mokro pa ni bilo nič od prostora, pa tudi sedi je bil tak kot ga kimi opisuje, tko na pol z privzdignjeno rito! Da ne govorim, da smo opravljali končni izpit  točno takrat, ko je začel padati prvi sneg! Katastrofa! Wink Je Zen takrat prvič videl sneg in ni bilo nič od sedenja, kaj šele da bi dal prostor! Kimi mal vztrajnosti, pa se obrestoval! samo ne živcev zgubit Wink!
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #546 : torek, 18.04.2006 : 15:51:05 »

Kako si pa vedela da sem skoraj zgubila živce  Shocked sem ene 2x zavpila prostor pa me je tako gledala kot da bi se utrašila da se mi je čist zmešalo Smiley no potem sem se pa sama sebi režala in smo se raje igrale  Cheesy
Logiran
Laguna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #547 : torek, 18.04.2006 : 21:45:19 »

Ne vem, sem imela tak občutek! Wink Sem se prav spomnila kako sem se jst matrala z ukazom prostor, pa me je zen čist ob živce spravu. Neki časa je bil ful priden in je vse delal prav, potem pa kr naenkrat ni nč dal od sebe. Sem mu rekla, da naj da prostor pa me je sam gledal, sej veš tist pregovor da gleda k tele v nova vrata! Smiley ! res mi je takr živčke kr ornk skravžlu Grin Tko,da se mi zdi, da je pri vseh shih tzujih približno enak vzorec! Smiley
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #548 : sreda, 19.04.2006 : 09:43:57 »

hehe, annie tudi noče v prostor, če je mokra trava. še sedi je bolj tako, z ritko 2 cm nad tlemi!  Grin
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #549 : sreda, 19.04.2006 : 10:04:28 »

Shihtzuji so zelo učljivi psi. V naši šoli vedno blestijo. Tega ne govorim samo zato, ker je to tudi moja pasma...

Trenutno jih imamo v šoli kar 7 rodovniških!!!! In vsi po vrsti zelo lepo delajo....

Prostor je za vsakega psa težka vaja, ker v pasjem jeziku pomeni podrejanje in izpostavljanje. Marsikateri kratkodlaki pes ima še več težav z ležanjem na mokri travi. Treba je vztrajat in pazit, da se psu vse skupaj ne priskuti. Veliko igre, zabave, motivacije. Sicer pa bo vreme kmalu boljše in ko bodo izpiti bo veliko bolj suho in toplo.

lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #550 : sreda, 19.04.2006 : 10:12:01 »

Gremlin, med temi sedmimi šicuji jih je kar nekaj "tvojih": Taja, Tango in Sanajin Taj. Cukri za požret!  KissŠe posebno Tango je en zelo mičen mladenič...  Cheesy  Taja in Tango sta sošolki naših banditk. Na začetku je Tango preganjal njiju, zdaj sta se pa odločili vrniti mu milo za drago!  Roll Eyes  Wink

Taj je pa moj učenec in moram reči, da je zelo prikupen piflar. Z njegovo vodnico sta zelo učinkovit par...  Wink Smiley
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #551 : sreda, 19.04.2006 : 14:59:49 »

Ja hvala Kalsang vem, da sta moja dva Tango in Taya pri vas v šoli.
So pridni in mi redno poročajo vse, kar se novega naučijo.
So zelo zadovoljni tako s šolo kot brihtnostjo svojih psov.
Pa le tako naprej!!
Gremlin
Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #552 : sreda, 19.04.2006 : 15:01:24 »

Zanima me še to, zakaj so shih tzuji tako dragi? Poslala sem email nekaterim psarnam pa so zelo dragi! V jeseni ga namreč mislimo kupiti, pa so usi tako dragi, oz. so 800evrov.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #553 : sreda, 19.04.2006 : 15:23:31 »

Rapgirl, ne vem, če bi zdaj spet romane pisala. Na tem forumu imaš že veliko napisanega o razliki med rodovniškimi in nerodovniškimi psi, zakaj so cene rodovniških psov takšne kot so. 800 evrov ni "drago", kaj šele "zelo drago". Solidna vzreja z vsemi papirji in pregledi terja veliko stroškov. V Italiji šicuja ne dobiš za manj kot 1000 evrov, v Skandinaviji ga ni pod 1500 evrov. Vzreja ne pomeni spustiti skupaj psa in psico, ko se psica goni, temveč je tu ogromno dela, iskanja primernih kombinacij, stroški s samo paritvijo (samec ni zastonj), veterinarskih pregledov, dovoljenj, ukvarjanja in dela s psi, prečutih noči in skrbi.

Saj lahko dobiš "šicuja" ceneje, samo ponavadi to ni šicu - pač simpatičen mešanec brez papirjev, ki ga tržijo pod znamko "šicu".

Ko kupuješ avto, se tudi sprašuješ, zakaj je na primer mercedes "tako drag" v primerjavi s fičkom???

Zagotavljam ti samo eno:  s prodajo mladičkov vesten vzreditelj ne služi denarja in si ne mane rok nad dobičkom. Če ima srečo, se mu povrnejo stroški, pa čeprav je mladiček "tako drag" in stane 800 evrov.

Dobiček ima štepar, ki laže ljudem in prodaja mešance za šicuje po 50 jurjev, ker v leglo popolnoma nič ne vloži. Po možnosti kužke še celo hrani z ostanki od mize.

Šparat, šparat in našparat. Vmes pa marljivo knjige brat in spraševat, da boš pripravljena na psička!

lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #554 : sreda, 19.04.2006 : 15:26:00 »

Pa še nekaj, ima lahko bitje, ki te bo spremljalo in te razveseljevalo naslednjih 15 let sploh kakšno ceno? Je lahko sploh kaj predrago za novega sopotnika in družinskega člana?

Cena ni kar nekaj kar tako nastavljenega, temveč vsota, ki pokrije vzrediteljeve stroške. To si pa verjetno vesten vzreditelj vsekakor zasluži.
Logiran
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines