mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 06.07.2024 : 18:37:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 311 312 313 314 315 [316] 317 318 319 320 321 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 331730 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #4725 : sreda, 04.02.2009 : 19:00:25 »

Sploh si ne predstavljam, da bi bello pobrila.. mi dlaka nebi zrastla 1 leto.. Sad Shocked hec hec..  Wink
Logiran
kata
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 85


« Odgovor #4726 : sreda, 04.02.2009 : 20:13:13 »

 Cry  Tole si jaz mislim o britju.........pa ne, da te ne bi razumela Eva, ampak shih tzu zgleda kot druga pasma, če je pobrit.

Lunu smo dlako skrajšali toliko, da se ne vleče po tleh, pa dlako na tačkah smo malo skrajšali. Tudi jaz ga 3 x na dan stuširam po tačkah in trebuščku, obrišem ga z brisačo, potem pa se sam posuši. Vsak drugi dan se češemo 1 uro in to je to. Vozli se pa pod spreji (dobrimi) kar topijo.

Joj, sem hotla sliko iz Rogle prilepit, pa spet ne znam. Kam že moram, da potegnem sliko dol? sram

Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #4727 : sreda, 04.02.2009 : 20:14:26 »

se priporocam za ime kaksnega taksnega ''cudeznega'' spreja, ker se ga nisem srecala Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4728 : sreda, 04.02.2009 : 20:25:24 »

Za vozle sta odlična Vellus Static Stabiliser in Vellus Satin Silk Conditioning Cream, na primer Smiley

Predvsem pa je treba znat česat. Nič ne pomaga, če dlako razčešeš s krtačo, potem pa odmrle podlanke ne izčešeš ven z glavnikom, ker se bo dlaka takoj spet zavozlala. Veliko je sicer odvisno tudi od kvalitete dlake. Mehkejša (tanka) dlaka se raje vozla kot trša (debelejša).

Vozli se tudi naredijo zaradi sneženih kep, zato je še toliko bolj pomembno, da se dlako razčeše s slickerjem in glavnikom na predelih, ki so bili zakepani, potem ko se dlaka posuši.

Eva D., za Endyjeve vozle pod vratom bi pa lahko bila kriva tudi ovratnica, ki jo ima na slikah. Takšne ovratnice niso primerne za dolgodlake pse (žal, saj so zelo lepe). Najboljše so mehke ovratnice iz blaga in s plastično zaponko.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4729 : sreda, 04.02.2009 : 20:27:06 »

Aja, pa še nekaj - če vozličkov sproti ne razčešeš in pustiš, da se dlaka zafilca, res ne preostane drugega kot britje. Frizerje po eni strani čisto razumem, saj je razčesavanje takšnih starih vozlov zelo mukotrpno za frizerja in za psa. Mašinca je takrat najboljša rešitev, saj se drugače oba matrata.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #4730 : sreda, 04.02.2009 : 20:28:21 »

Meni ustreza od biogroom-a coat polish. Pa še lepo diši Wink Pa sveti se dlaka po njemu, je pa nič ne naredi trde,.. v bistvu je prav mehka.. Wink

Drugače pa jaz Belli vozle kar s tem našpricam malo počešem, če pa noče ven (kar je bolj redko.. pri tistih kosmih dlake.. ) pa kar s škarjami zarežem v vozel pa gre lepo ven. Wink
Logiran
kata
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 85


« Odgovor #4731 : sreda, 04.02.2009 : 20:58:49 »

Ja, samo krtača je čisto premalo. Z glavnikom potem šele potegneš ven male vozličke, ker se podlanka takoj začne sprijemat. Ko je bil Lun še majhen mi niti približno ni bilo jasno kaj me čaka, čeprav sem dosti prebrala. Ko je šla znanka na operacijo roke in je potem svojo shih tzujko postrigla na kratko sem si mislila, da bi jo lahko pač njen mož malo počesal, če ona ne more. Šele kasneje mi je postalo jasno kaj je to česanje. Jasno mi je pa tudi, da Luna ne morem nikjer pustit, če kam grem, ker enostavno nihče, ki nima shih tzuja ne ve ali pa ne verjame, da ga je res potrebno tako česati. Še moj mož pravi, da pretiravam. Wink
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4732 : sreda, 04.02.2009 : 21:22:28 »

Moj bivši je tudi vedno mislil, da pretiravam. No, zdaj ima tudi on shih tzuja in se ornk ukvarja z dlako. Wink
Logiran
kata
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 85


« Odgovor #4733 : sreda, 04.02.2009 : 21:28:42 »

Ha, ha.....verjetno si je mislil - ji bom že dokazal, da je pretiravala.  Grin
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4734 : sreda, 04.02.2009 : 21:30:18 »

V bistvu od začetka mogoče res. Ampak moram reči, da mu gre kar dobro od rok. Sicer je tudi on dobil lekcijo, kaj se zgodi, če ne uporabljaš glavnika, ampak mislil, da jo je zdaj osvojil. Wink
Logiran
kata
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 85


« Odgovor #4735 : sreda, 04.02.2009 : 21:37:05 »

Kalsang daj povej, ko punci kopaš, ju najprej dobro zmočiš, šampon razredčiš in poliješ po dlaki, kaj pa potem? Jaz Luna ne morem šamponirat kot  svojo glavo, ampak bolj previdno gnetem vso tisto količino dlake. Že 2 x pa se mi je zdelo, da mogoče nisem dobro oprala ali pa ni dobro prišel zraven balzam, na bedrcah in ritki, kjer je dlake ogromno. Ko sem sušila se mi je tam dlaka zdela manj voljna kot drugje.
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #4736 : sreda, 04.02.2009 : 21:40:41 »

Citat
ampak shih tzu zgleda kot druga pasma, če je pobrit.
 Grin - sem ravno prišla s sprehoda, pa me je neka gospa spraševala kake pasme je Endy, pa sem ji rekla, da je "goli tibetanski pes"  Grin... Pa šalo na stran... tudi meni se zdi, da že postriženi shih tzu-ji niso tako "veličastni" kot dolgodlaki, tako da raje ne povem, kaj si mislim o zabritih  Lips Sealed, ali o zabritih pozimi  Lips Sealed!
Jaz sem vozlje sprejala z hair re-vitalizer texturizer & instant anti-static coat spray od #1 all systema... pa se vozli niso ravno "topili", ko sem jih hotela s prsti narazen spravit, kaj šele z glavnikom... Od bio grooma sem poskusila, ko je bil Endy še mali, pa mi ni bil všeč sploh! Celotno bio groom kozmetiko sem raje podarila...
Vem, kako se krtači in izčesava shih tzu-ja, pa sem ga tudi redno tako česala prvih 10 mesecev... pa mi je to vzelo približno 2 uri na dan... dlaka je bila res prekrasna, pa tudi daljša od dlake Endyjevih vrstnikov - pa je potem prišel (neplaniran) dopust, pa se je vse začelo, ko sem se vrnila nazaj... 1. britje... pa jok 3 tedne potem... pa veselje, ko sem mela spet kaj česat na njem itd... Zdaj pred novim letom pa je imel že kar dolgo dlako in to sam puh!!! Navkljub česanju in vsemu se mu je še vedno vztrajno vozljala... pač nisem bila več kos vsej tej dlaki oziroma mi niti čas ni dopuščal, da bi ga lahko česala spet 2 uri na dan Undecided! Pa sploh ni važno kako dolgo ga češeš, važno je kako ga češeš! In pri Endyju mi na kovinskem glavniku (na katerega sem gumice ovila), pred tem sem ga z pin brush krtačo razčesavala, ni ostalo skoraj nič dlake  Shocked!!! Tako da Endy ima res prekleto zahtevno dlako, kar se nege tiče... Že na otip je taka - mehka, tanka, puhasta... sicer prijetna za otip, neprijetna pa za nego!!! Groza od groze! Vsi 4. mladički iz tega legla so ful odlakani... se pravi so podedovali to po očetu Savi, in vsi so postriženi, ker kar je preveč je pa preveč...
Mene imajo vsi sorodniki za neko "mučiteljico Endyja", ker sem non-stop s krtačo in glavniki in spreji za njim laufala, pa obsedenko, ker večino časa in ves svoj prosti čas prav njemu namenjam (predvsem negi)... tako da sem se res trudila z njegovo dlako, ne vem... nisem nesposobna, ampak očitno njegovi dlaki nisem kos... Tako, da vem, da bo šel čez 6 mescev spet k frizerju (upam, da ne bo potrebno britje), in tako naprej, dokler mu dlaka ne dozori, ker to je res sam puh! Niste ga še uspele videti v živo, da bi ga lahko bile otipale... razen Mei Tashi... ona ga je videla na razstavi (takrat je bil star pribl. 7 mesecev) v Portorožu in njen odziv je bil: "Vau, koliko dlake!"...  
Glede ovratnice... imava jih malo morje doma in te dotične ovratnice res nisem uporabljala, ko je imel dolgo dlako, po prvem britju pa uporabljama samo še to... Nekako ji bolj zaupam, ker včasih, ko vidi kakšno "ptičko" ali pa kaj podobnega, "znori" in zna tako cukniti, da je enkrat ena izmed tistih "pletenih" tankih s plastično klipsno popustila!... Potem sem mu nekaj časa kar 2 ovratnici hkrati devala gor - na eni je imel še tisti elektronski odganjalec klopov in bolh...
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4737 : sreda, 04.02.2009 : 21:40:41 »

Res ne moreš dlake med šamponiranjem gnesti kot človeške lase, saj jo zameštraš in polomiš. Predvsem je pomembno, da je dlaka res premočena, da se šampon lahko "prime".
Na bedrcah in ritki najdlje ostane mladičkasta dlaka, zato je tam bolj puhasta, suha. Naslednjič tam dodaj več balzama, pa mogoče ga ne izperi do konca.
Logiran
kata
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 85


« Odgovor #4738 : sreda, 04.02.2009 : 21:57:11 »

Oprosti Eva, nisem hotla zvenet, kot da ne znaš skrbet za Endyjevo dlako. Sama sem še prevečkrat obupavala nad Lunovo dlako, ki je je tudi ogromno in je zelo mehka na otip. Tudi on je kopija svojega očeta Li-Taya, ki je mimogrede blestel v Ljubljani. Slike seveda ne znem prilepit  Angry Zdaj je Lun star 13 mesecev in je bistveno bolje kot npr. pri 9-ih, ampak seveda dlaka še ni čisto dozorela. Li-ja (očeta) češejo 2 x na teden, papirčkov mu ne devajo gor, po vrtu koplje luknje in je na sploh pravi gavnar, ko ga pa vidiš na razstavi, je tak lepotec, da bi kdo mislil, da je skoz na kavču.
Upam, da Luna ne bomo nikoli čisto postrigli, ampak kaj se ve..........
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4739 : sreda, 04.02.2009 : 22:01:19 »

Eva D., verjamem, da je hudo skrbet za njegovo dlako. Zato pa ne čakaj pol leta do naslednjega striženja. Po mojem boš lahko šla že čez tri mesece. Striži ga na dva centimetra, dokler mu dlaka ne dozori. Tebi bo veliko lažje za nego, on bo pa svoboden in še vedno bo shih tzu. Wink
Logiran
Strani: 1 ... 311 312 313 314 315 [316] 317 318 319 320 321 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines