mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 15.08.2024 : 21:08:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 242 243 244 245 246 [247] 248 249 250 251 252 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 337914 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #3690 : sreda, 13.08.2008 : 01:16:17 »

dlaka shih tzujev raste, ampak potrebuje cas.
jaz lucy hranim s royal canin briketi za shih tzuje-junior. Sem kr zadovoljna. Se smatra to kot vredu hrana ali priporocate kaj boljsega?
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #3691 : sreda, 13.08.2008 : 08:06:27 »



Tale 'žrebec' je pa res en krasen primerek. Meni je pri dolgodlakcih najbolj všeč takšen ta pravi, dolg čop....se mi zdi da to radko vidimo tudi na razstavah. No nasploh meni tisti nafrfulani čopi niso včeš....tale je pa res mega Smiley

Sicer pa glede dlake, Lina je ime kot mladič tako gosto in krasno dlako, da sem si prav želela da bi bila redkejša (po mojem sem tudi tukaj na starejših straneh pisala o tem). Pravi puhec je bila  Kiss  Kiss ....no potem je kljub kvalitetni hrani to krasno dlako zgubila (pravijo da pazi kaj si želiš, ker morda se uresniči  Sad), po mojem mnenju zaradi alergije, ker se ji je dlaka neizmerno popravila odkar uspešno 'nadzorujemo' alergijo.

lpk
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #3692 : sreda, 13.08.2008 : 09:21:46 »

sem zelo nevedna glede rodovniskih psov in vsega in me zanima nekaj-ce prav razumem moram psa registrirati pri kinoloskem drustvu ali kako je s tem?
Logiran
zamaro
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #3693 : sreda, 13.08.2008 : 10:39:18 »

Jas dam tu pa tam kakšno sončnično olje ali pa rumenjak od jajčke.
In ja mene zanima če je za razstavnega shih-tzu ja potrebno še kakšno dopolnilo k prehrani za dlako ali pa zanj kako drugače skrbeti ?Razen tega da moreš gledat kje hodi pa ga redno česat?
Pa kuža na slikci je res lep.
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #3694 : sreda, 13.08.2008 : 10:42:47 »

hoj sessa, postopek je kar precej daljši, kot le registrirat psa pri Kinološki zvezi (v nadaljevanju KZS). Prične se ko se odločiš, da bi želela psa uporabiti tudi v paritvene namene. Preveriti moraš kakšne zahteve so pri pasmi, da dobiš vzrejno dovoljenje (slikanje kolkov, pregled oči, pregled pogačic...) Ko pridobiš vsa potrebna zdravstvena dokazila se s psom udeležiš vzrejnega pregleda. Psa še v celoti premerijo in mu izdajo/ali pa tudi ne, če ima pes kakšno napako/ vzrejno dovoljenje.
Potem vzrejna komisija psičkam priporoča določene samce, lahko pa si paritveno kombinacijo zamisliš tudi ti, a potem bi morala biti požegnana s strani vzrejne komisije.
Ko pride čas paritve, lastnik samičke pokliče lastnika samca (seveda morata oba imeti vzrejno dovoljenje), da se dogovorita za paritev. Ko je paritev opravljena, je potrebno na KZS oddati napoved legla in navesti vse paritvene podatke- kdo, kdaj, cena paritve, kdaj se pričakuje leglo.
Ko je leglo skoteno moraš o tem obvestiti vzrejnega referenta, da pride in pregleda leglo, da se dogovorita o vseh potrebnih cepljenjih..... nato se na KZS odda poročilo o leglu, kdaj so bili skoteni, koliko jih je v leglu, imena, barve mladičev... in na podlagi tega se prejme rodovnike za mladiče.
Evo to je čisto na kratko in upam, da sem ti v grobem razjasnila kako nekako to gre.
Logiran
zamaro
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #3695 : sreda, 13.08.2008 : 10:46:08 »

moj zadnji post je bil odgovor na strani 290 zadnji post od ursike.
Vprašanje pa pozabite sem že našla odgovore saj 291 strani nisem videla oz.sem jo spregledala.
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #3696 : sreda, 13.08.2008 : 11:00:39 »

aha, hvala za pojasnilo Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3697 : sreda, 13.08.2008 : 11:47:31 »

Moonbeam, dlaka shih tzujem neprestano raste kot nam lasje. Na razstavah dostikrat vidiš pse, katerim se dlaka po tleh vleče za njimi. Seveda pa je za kaj takega treba biti zelo vešč nege in vložiti je treba ogromno truda. Nekaterim se ne da, pa pse zapirajo v kletke, drugi pa so bolj vestni in si pomagajo tako, da dlako zavijejo v papirčke, spletejo v kitke ali jo kako drugače zaščitijo in lahko potem s psom skoraj normalno hodijo na sprehode. Skoraj zato, ker potikanje po kakšnih hostah in grmovju še vedno odpade. Pamo je imela dlako zavito v papirčke in zato je lahko imela normalne sprehode in normalno pasje življenje. Nega dlake je lahko pri shih tzujih zelo kontraverzno področje, saj se nekaterim res ne da, pa raje pse zapirajo v kletke.

Kimi, tak čopek kot ga ima Airforce je razstavna norma v Skandinaviji, v Angliji, v Nemčiji, na Nizozemskem ... Nafrfulene palme in piramide so norma v južni in srednji Evropi in Ameriki, J Afriki, Aziji. Meni bi veliko bolj ustrezalo, če bi lahko tudi pri nas delali takšne čopke, ampak žal sodniki (po navadi all rounderji) pričakujejo in zahtevajo umetelne frizure. Se je že zgodilo, da je sodnik ob pogledu na preprost čopek pripomnil, da bo slovenski KZS poslal navodila, kako se frizira razstavne šicuje...

Zamaro, glede kvalitete dlake in dodatkov - vse je odvisno od genetske predispozicije. Če ima pes genetsko dobro dlako, je ustrezna nega in kvalitetna hrana povsem dovolj in ni treba posebnih dodatkov. Če pa je genetska osnova slabša, se naravi pomaga s kakšnimi vitaminsko mineralnimi dodatki in olji. Vsaj po mojih izkušnjah je tako. K sreči imata tako Tara kot Pamo dobre gene za dlako, tako da mi ni treba drugega, kot samo negovati.
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #3698 : sreda, 13.08.2008 : 12:25:34 »

Kimi, tak čopek kot ga ima Airforce je razstavna norma v Skandinaviji, v Angliji, v Nemčiji, na Nizozemskem ... Nafrfulene palme in piramide so norma v južni in srednji Evropi in Ameriki, J Afriki, Aziji. Meni bi veliko bolj ustrezalo, če bi lahko tudi pri nas delali takšne čopke, ampak žal sodniki (po navadi all rounderji) pričakujejo in zahtevajo umetelne frizure. Se je že zgodilo, da je sodnik ob pogledu na preprost čopek pripomnil, da bo slovenski KZS poslal navodila, kako se frizira razstavne šicuje...

Meni se zdi prava umetnost doseči takšno dolžino čopa in res škoda da to tudi pri nas ni cenjeno, čeprav pri nas še nisem videla psa, ki bi imel tako dolgo dlako v čopu - a to pomeni da jo pri nas nekateri strižejo za v čop al samo uničijo s frfulanjem, ali pa da grem jaz premalokrat na razstavo in jih zamudim  Huh

lpk

PS: a bo kdo v Trbovljah razstavljal?
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #3699 : sreda, 13.08.2008 : 12:36:24 »

Moonbeam, dlaka shih tzujem neprestano raste kot nam lasje. Na razstavah dostikrat vidiš pse, katerim se dlaka po tleh vleče za njimi. Seveda pa je za kaj takega treba biti zelo vešč nege in vložiti je treba ogromno truda. Nekaterim se ne da, pa pse zapirajo v kletke, drugi pa so bolj vestni in si pomagajo tako, da dlako zavijejo v papirčke, spletejo v kitke ali jo kako drugače zaščitijo in lahko potem s psom skoraj normalno hodijo na sprehode. Skoraj zato, ker potikanje po kakšnih hostah in grmovju še vedno odpade. Pamo je imela dlako zavito v papirčke in zato je lahko imela normalne sprehode in normalno pasje življenje. Nega dlake je lahko pri shih tzujih zelo kontraverzno področje, saj se nekaterim res ne da, pa raje pse zapirajo v kletke.

Hvala za pojasnilo  Wink
To je pa potem kr zahtevno. Joj, pa smo spet pri kletkah. Ampak se vidi, da tisti, ki delajo s srcem, omogočijo psu normalno življenje. In Pamo je ena tistih srečnežev Smiley  Se bom drugič potrudila in jo skuštrala kar se da, da bo imela Kelsang malo več dela  Wink 
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3700 : sreda, 13.08.2008 : 12:44:55 »

Hehehe, ti jo kar daj, zdaj ko je postrižena... Pred parimi meseci bi te pa grdo gledala (da ne bo pomote, jaz, ne Pamo)
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3701 : sreda, 13.08.2008 : 12:46:29 »

Kimi, saj imajo tudi pri nas dolgo dlako na glavi, samo ker se čopke dela v luft in tupira, to na razstavi ne pride do izraza. Pri takem čopku, kot ga ima Airforce, pa dlaka dol pada, pa se to lepo vidi. Wink
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #3702 : sreda, 13.08.2008 : 12:50:40 »

Hehehe, ti jo kar daj, zdaj ko je postrižena... Pred parimi meseci bi te pa grdo gledala (da ne bo pomote, jaz, ne Pamo)

Potem pa pravijo kako imajo psi kosmata ušesa in da so nevarni  Grin   Po mojem bi me Kelsang še ugriznila  Roll Eyes   Sej bom zelo počasi božala, da slučajno ne odnesem s sabo kakšne strogo, lepo negovane in varovane dlake  Wink   Če pa jo le odnesem, ti jo pošljem po pošti  Roll Eyes  
Sej niti ne vem , če sem koga od teh lepotcev pobožala takrat na divjanju  Shocked  
Bomo pa ob drugem srečanju, če jih pripelješ  Kiss
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3703 : sreda, 13.08.2008 : 12:55:12 »

Velja! Dlake pa ni treba nič nazaj pošiljati. Jo tudi mi zdaj veselo skubimo...
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3704 : sreda, 13.08.2008 : 13:11:13 »

In kje pise kako se frizira razstavne sicuje? Wink Mater, mene pa ma, da bi na kaksni razstavi kaksnemu Čehu frizuro podrla preden gre v ring. Cool Pa sej obljubim, da ne bom! Wink
Ni bilo lepsega za videt kot sicuje (no siperke se bolj  Wink) na cruftsu, ko so vsi bili taksni kot airforce. Pa tudi pri nas vidis lepe slovenske sicuje, ki so normalno sfrizirani. lp
Logiran

Strani: 1 ... 242 243 244 245 246 [247] 248 249 250 251 252 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines