mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 17.08.2024 : 01:23:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 204 205 206 207 208 [209] 210 211 212 213 214 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 338317 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3120 : petek, 16.05.2008 : 11:24:38 »

Analne vrečke se mašijo tudi iz drugih razlogov, na primer zaradi driske, neustrezne hrane, hormonov (psice po kotitvi) itd.
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #3121 : petek, 16.05.2008 : 11:53:17 »

v bistvu ne smrdi,smrdi le zaradi tega ker je velika radovednica in rada ovohava in poskusa pojesti vse kar najde na dvoriscu  Grin
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3122 : petek, 16.05.2008 : 12:03:17 »

V tem primeru ji redno, vsak dan, z vlačno krpo in glavnikom čisti brkice, z vlažno vato vsak dan neguj očke in dlako pod njimi, redno tačke in rito peri s čisto vodo.

Predvsem pa poskrbi, da ne bo sama, brez nadzora vohljala okoli. Lahko poje kaj, kar ji bo škodilo. Šicuji so zeloooo požrešni in radovedni, zato moraš biti na to še posebej pozorna.

lp
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #3123 : petek, 16.05.2008 : 14:17:49 »

Lep pozdrav vsem skupaj  Cool

Že cel teden opažam pri Endyju, (potem ko je kakšno urco ali tri dopoldne sam doma, zaradi moje odsotnosti) ko se vrnem nazaj domov, da je čisto moker Shocked! Zgleda, da se joka, kadar je sam Cry! Dlako okoli očk in gobčka ima čisto premočeno, pravtako je moker po prsnem košu in sprednjih tačkah!!! Pa moker ni prava beseda, ker je dobesedno "gnil"... ko me ugleda, prične skakati po meni, cviliti od veselja in se stresati, tako da je vse okoli njega mokro Tongue! Da ne omenim, kako ta "tekočina", ki jo proizvaja iz očk smrdi  sram... Pa ga zjutraj (že čisto rutinsko), ko prideva s sprehoda postavim v bano, mu umijem očke, brke okoli gobčka, podvozje in ritko, nato pa ga s fenom do suheha osušim (da ne omenim koliko časa mi to vse skupaj vzame, ampak nič ne de, ko pridem domov morava iti še enkrat skozi vso to "rutinsko" umivanje!)

Najprej sem mislila, da je morda kriva voda, da ko pač pije, se zmoči cel... ampak to ni to! V stanovanju ima 3 litrske (zajčje) napajalnike, iz katerih najraje pije, ampak mu vseeno pustim še skodelico vode, katera je (ko se vrnem domov) še vedno enako polna, kot pa zjutraj, ko mu vanjo nalijem svežo vodo!
Sem stopila tudi do sosede, pa jo vprašala, če dopoldne Endy fejst cvili, joka ali laja, pa je rekla, da ga ne sliši (pa je skoz v stanovanju)! Torej potemtakem joka po tihem oziroma samo solze toči  Cry?

Danes in dneve kadar sva pa cel dan skupaj, pa nimama takšnih problemov, je lepo suh okoli očk in nič ne smrdi  Roll Eyes!

No, zanima me, če ima še kdo od vas enake oz. podobne probleme  Undecided?!

Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #3124 : petek, 16.05.2008 : 14:48:17 »

Pa še malo slikic z raztavnega tečaja, (ki je potekal v Kinološkem društvu Maribor) s prejšnjega tedna in včeraj...

(pa gremo mi na tečaj...)



(že na začetku malo poziramo fotografu...)



(pa v krogu mor`mo hodit!)


(Endyjev najljubši del tečaja - igra PO KONČANEM TEČAJU...)


(včeraj pa spet "jovo na novo!"... pridemo tja...)



(žeja, žeja me muči...)


(pa spet moramo v krogu hodit...)


(pa nočemo sodelovat, ker pač nam ni...)



(pa še vedno nočemo sodelovat...)


(zdaj pa sploh nočemo več sodelovati...  Grin)



(pa brezveze, da me postavljaš v "pozo", ker ne bom sodeloval...)



(rep pokonci  Grin - Endyjev drugi najljubši del tečaja: "gremo domov!!!)



("dijo")



Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #3125 : petek, 16.05.2008 : 14:50:35 »

Endyju ni vsec, da je sam Tongue. Takrat zacne shih tzu pospeseno izlocat slino kot kak bernardinec...
Moja Tashi je to pocela na razstavah, ker jih izrecno ni marala. Ko sem jo peljala v ring je delala take uzaljeno besne frise, da je bilo ocitno videt, da ji ni vsec. Zato smo njeno razstavno kariero prav hitro koncali, ko je dobila mladinski sampionat.
Razlogi za slinjenje so razlicni, strah, ljubosumje, razvajenost...

Vsekakor pa ni dobro, da je koza mokra, ker lahko pride do vnetja. Je treba cimprej posusit, ker se lahko posledicno vnamejo tudi ucke. Pa poiskat razlog za ekstremno slinjenje. Se mora navadit biti sam doma, ampak mu zgleda ni vsec Tongue. Mogoce mu lahko kako pomagate z naravno medicino ali homeopatskimi pripravki. To bo znal verjetno kdo se kaj vec povedati ali pa poglej po forumu. Mislim, da bi se dalo kaj najti Smiley.

Lp
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #3126 : petek, 16.05.2008 : 15:38:12 »

Eva D., lustne slike Cheesy! Endy je prav postaven fant  s tipicno shih tzu naravo Smiley. Takle tecaj je super zadeva, ker se lahko navadi na druzbo drugih psov, pa se poslusnost se izboljsa.

Tudi Pikec obiskuje tecaj ring dresure. Prejsno soboto je bil prvic in je moral takoj nalajat zlatega prinasalca Grin. Pa se je kasneje umiril in se sprijaznil z dejstvom, da ni najvecji kuza na svetu Tongue...

Lp
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #3127 : petek, 16.05.2008 : 16:12:42 »

Agnesana hvala za odgovor! 100% ustreza mojemu problemu! Sem se zdaj še spomnila, da je včeraj, ko sem se vrnila s faxa, pred vrati bila dobesedno lužica nekakšne prozorne tekočine, pa sledi "pene" so bile še vidne, sem mislila, da je morda bruhal, samo ni bilo rumenih pen, ampak prozorne, tako da je bila to verjetno slina na tleh pred vrati, kjer me je nestrpno pričakoval, da se bom končno vrnila!
Sicer sem Endyja že od malega (beri odkar sem ga dobila) postopno navajala, da je bil sam, najprej samo kakšne pol urce, kasneje pa tudi do 4 ure in do začetka tega tedna nisva imela nobenih problemov, razen tega, da ko sem se vrnila, me je včasih "pošprical" z "lužico veselja"... zdaj pa je začel še s tem...

Ne zdi se mi, da bi ga razvajala, ali da bi bil razvajen - vsaj, kar se moje naklonjenosti do njega tiče, mu je ne posvečam preveliko; ljubosumen tudi ni; je verjetno razlog v strahu, da bi ga kje pustila (čeprav se mu še to ni zgodilo)! Ampak je res zelo zelo navezan na mene oziroma mojo prisotnost, in ne "funkcionira" normalno, kadar me ni doma, pa čeprav ni vedno sam (včasih ga popazi moja mamca, ali pa fant), tisti čas nič ne je, se noče igrati, nič ne spi, ampak samo stoji pred vrati in čaka, dokler se ne vrnem... meni se sicer to, na nek čuden način dopade, ker ko se vrnem, me je tako zelo vesel, kot da se 100 let ne bi videla in mi skače v naročje, ter celo pusti, da ga malo pocartljam (ker drugače se zelo "nerad" cartlja in "bognedaj", da bi kdaj sam po sebi (kadar sem doma) prišel k meni v naročje!)

 Grin Grin Grin pikec  Grin Grin Grin pa Endy imata očitno čisto enak karakter! Endy sploh ne "šl`ivi" manjših ali sebi (po velikosti) enakih kužkov, kadar je v bližini večji pes! Nor je na velike pse, če so se "voljni" igrati z njim pa še toliko bolj  Cheesy ! Če ga pa kateri ignorira, pa hitro pritegne njegovo pozornost z laježem ali pa "norim laufanjem" okoli njega  Cheesy! Zanimivo... zgleda, da večina shih tzujčkov misli, da so veliki ...  Smiley

Logiran
zamaro
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #3128 : petek, 16.05.2008 : 16:38:47 »

Pa ga imaš zaprtega v enem prostoru?
Kajti ko je bil moj v enem prostoru je cel dan cvilil pol pa smo ugotovili za njegovo težavco pa smo ga , ko je sam doma pustili  po celem stanovanju pa ni nekega velikega problema sam  pred vrati pa tudi kar dosti čaka.
Logiran
sweety
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #3129 : ponedeljek, 19.05.2008 : 18:10:14 »

Ojla...

Jaz pa bi imela eno vprašanje glede zaprtja pri kužkih.
Sweety hranimo s hrano Arden Grange puppy z majhnimi dodatki, kakšna žlička ali dve juhice, omakice, smetane, zelenjave....
Do sedaj je imela normalno prebavo, na blato je šla približno 3 krat na dan, zdaj pa že več kot 24 ur ne. Sedaj na sprehodu se je trudila in ji je  s težavo uspela pokakati majhen kolobarček.

Kaj svetujete?

Drugače je vesela, normalno poje, ni opaziti nobenih drugih sprememb
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3130 : ponedeljek, 19.05.2008 : 19:22:43 »

Daj ji jogurt. Wink
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #3131 : ponedeljek, 19.05.2008 : 19:34:16 »

Daj ji jogurt. Wink

Ali pa žlico olivnega olja.
Logiran
sweety
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #3132 : ponedeljek, 19.05.2008 : 19:53:48 »

Hvala Kalsang  Smiley

To bi si lahko mislila...isto kot pri nas ljudeh..... Cheesy, pa bo veselje v prebavi
Logiran
majaoko
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 54


« Odgovor #3133 : sobota, 24.05.2008 : 15:52:30 »

Mene pa zanima če se komu sanja kaj bi lahko bilo Miši. Nekako je nemirna (ampak ne vedno). Npr. ko leži se kar naenkrat sunkovito (kot da bi jo kaj zabolelo ali uščipnilo) premakne, ponavadi z glavo seže h ritki. Veliko se drgne po ritki, kot da bi jo srbelo (čeprav sem ji rito umila). A ima lahko gliste ali je kaj drugega?  Undecided
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3134 : sobota, 24.05.2008 : 17:31:24 »

Lahko so gliste, lahko jo črviči, tišči kakat ali pa ima polne analne žleze in jih je treba sčistit.

lp
Logiran
Strani: 1 ... 204 205 206 207 208 [209] 210 211 212 213 214 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines