mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 17.08.2024 : 09:27:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 193 194 195 196 197 [198] 199 200 201 202 203 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 338512 krat)
0 članov in 16 gostov pregleduje to temo.
Laguna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #2955 : petek, 18.04.2008 : 15:37:32 »

joj cuker  Kiss Kiss Pa una mala glavica v ozadju -tut njemu Kiss  sara okrogli so najlepši! Taki lušni knedelčki! Jst se kr topim zraven računalnika k gledam slikce, mi je moj reku, da morm pazit, če ne bom sldkorno dobila Cheesy.
Logiran
sweety
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #2956 : petek, 18.04.2008 : 19:31:50 »

Vsem hvala za navodila. Kalsang homeopatsko zdravilo bom poskušala nabaviti do naslednjič. Res hvala. Ful mi vsi pomagate in zato sem vam iz srca hvaležna.  Smiley

Sweety mi je ful zamerila injekcijo in je že vse ok...me je kar pošteno prestrašila. Zdaj se vidi, da je ta prava shih-tujka.  Grin

Mei Tashi mladički so prekrasni. Sploh Sonček....črno rjav...prekrasen je.... Kiss  Kiss Ti samo pridno pošiljaj slikice, saj komaj čakamo na njih.

Ko vse vas poslušam in vem, da imate več kot enega srčeka doma, se me že loteva želja po še enem, pa imam Sweety komaj mesec dni doma...bom že kar začela doma s pogovori, da ta boljšo polovico prepričam v to, da bi Sweety nabavili družbico.  Wink

Mogoče pa bomo sami imeli mladičke in enega obdržimo....to bi bilo veselje..... Cheesy
Logiran
Laguna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #2957 : petek, 18.04.2008 : 20:47:44 »

Jst te čist razumem sweety! Pri meni je bilo isto. Ko sem dobila Zena me je tolk prevzel, da sem že imela u mislih še eno kepco! Samo pol k je pa prišel u puberteto! jooj ker hudiček je ratal! Nikol si ne bi misnla, da lahko iz take mejhne lušne kepce rata ena velika neposlušnost! use kar smo se naučil u mali šoli (sedi, lezi,...) ja nč od tega ni znal oz. ni hotel nč narest. Sm mu rekla sedi, pa me je gledu k tele v nova vrata. Da ne govorim o poslušnosti. Na sprehodu ko sem ga poklicala k sebi sploh ni ubogal! Je šel po svoje, tekel za vsakim psom ki ga je videl! In moram priznat, da me je takrat kr mal panika zagrabile, ker sem se bala, da bo zmeraj tako! in takrat  sem takoj nehala sanjat še o eni kepci! Ker če je en takšen hudiček, bi bla dva...
No  use to se je potem seveda vse normaliziralo in zdj spet razmišljamo o še eni kepci!
Ampak tisti meseci, k je bil u puberteti, mi je pa kr nekaj živčkov skravžlu!
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #2958 : petek, 18.04.2008 : 21:03:48 »

ja, ja sanje o še eni kepici.....no mene niso nikoli minile, ker Lina je očitno ena posebna predstavnica pasme, ki ni bila nikoli v puberteti...no ja v tisti pravi puberteti o kateri piše Laguna. Midve, no u bistvu jaz sem imela probleme, ker se ni hotela družiti s psi, pa me je skrbela njena nedružabnost  Roll Eyes Res ne vem ali sem jaz tako zelo pristranska, ali je Lina res tako zlata kot jaz mislim da je...pa če sem še malo 'pocukrana', midve sva se očitno res našle (ljubezen na prvi pogled) in se bojim da tudi če si bomo umislili še kakšno kepico bo Lina vedno ostala ena in edina in najboljša in oh in spolj....tudi zato sem si želela samo njenega potomca...dokler se nisem odločila,  da kepice ne pridejo v poštev.  Sem se kar malo raznežila Smiley najbolje da neham Smiley Smiley
Logiran
sweety
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #2959 : petek, 18.04.2008 : 22:10:50 »

 Grin  Grin puberteta...kaj je že to?Huh? Še dobro da vem kako puberteta zgleda pri moji hčerki, pa še dva sinčka za puberteto me čakata....pa še sweety....ne vem če bom preživela.... Huh

Sem pa vesela, da če bo že Sweety v puberteti, upam da jo hitreje mine kot pri otrocih....
Tudi sama sem razmišljala o šoli za pse, samo sploh ne vem, če pri nas v Prekmurju kdo izvaja šolo za take male štručke....se moram pozanimati.

Kdaj pa je jih te naše srčke začne loviti puberteta, da se pripravim na veselje..... Cheesy
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #2960 : sobota, 19.04.2008 : 19:08:39 »

Puberteta se zacne pri nasi pasmi tam okoli sestega do sedmega meseca. To je cas, ko samcek poskusa dvigovati nogo, samicka pa se pripravlja na prvo gonitev. Takrat tudi spremenijo obnasanje in zahtevajo veliko vec casa in razumevanja Smiley. Sam fizicen prehod v odraslost ne traja prav dolgo, rangiranje pa traja malce dlje...

Ce se z njimi v tem obdobju zaradi nerazumevanja problemov in pomanjkanja casa ne ukvarjamo dovolj, lahko postanejo plasni in se zacno celo bati znanih situacij.
V tem casu ni zazeljeno spreminjanje pogojev bivanja, npr prodaja psa, selitev itd.

Po mojih izkusnjah lahko recem, da je v tem casu vec dela s samcki kot s samickami. Verjetno tudi zato priporocamo samicke za lastnike prvega psa Smiley.

Lp
Logiran
Mei Tashi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 194


« Odgovor #2961 : sobota, 19.04.2008 : 19:59:55 »

Tako, mi smo nazaj s Celjske ratstave, utrujeni, malo važni in zelo veseli  Smiley
Naš zlati Santek je najprej pobral rCAC v lepi konkurenci, nato pa še rCACIB  Cool  Cheesy

Drugače pa čestitke Anji in Tobiju za BOB!  Wink

Pa če koga slučajno zanimajo vsi rezultati (upam da sem si vse prav zapomnila):
-vmesni samci: Ozzy CAC
-odprti samci: Toby CAC, CACIB, BOB
                       Santi rCAC, rCACIB
-šampioni: Sava CAC

-mlade psice: Megy (Assaya) PRM, best junior, prišla v ožji izbor v BIS mladi
-vmesne psice: Tayra CAC, CACIB
-odprte psice: Jomo CAC, rCACIB

Slike sledijo malo kasneje.

Za moje pojme je sodnik zelo vredu ocenjeval. Se mi pa zdi, da smo bili vsi veseli, da polikani italjan ni nič odnesel. Psa so tri ure likali in mu delali skulpture na glavi zato da je bil na koncu zadnji  Roll Eyes . Mi je to kar vrnilo malo zaupanja v sodnike. Pa le ne padajo vsi na kilometersko dlako, pod katero ni nič  Smiley

LP
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #2962 : sobota, 19.04.2008 : 20:23:39 »

Cestitke vsem, se posebej pa Anji s Tobijem za BOB  Smiley!

Veseli me, da se se najde sodnik, ki ne ocenjuje skulptur na glavi, ampak dejansko ocenjuje psa! Veseli me tudi, da se najde prireditelj razstav, ki se vsaj trudi, da najde sodnike, ki vedo kaj sodijo Smiley.

Lp

Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #2963 : sobota, 19.04.2008 : 20:38:10 »

Wannabe seter je dobil BOB. ČESTITKA NAJVEČJA od MINI SETRA in njegove guvernante.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Mei Tashi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 194


« Odgovor #2964 : sobota, 19.04.2008 : 23:20:45 »

Fotodokumentacija današnjega dne:

[attachment deleted by admin]
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #2965 : sobota, 19.04.2008 : 23:27:25 »

Hvala Mei Tashi za lepe slikce Smiley!

Te povejo najvec.

Se ze veselim, da vas zopet srecam na kaksni razstavi v Slo Smiley!

Lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2966 : nedelja, 20.04.2008 : 00:08:23 »

Čestitke Tobyju in Santiju! Bravo!

Kateri polikani Italijan se je pa prišel pokazat?
Logiran
Mei Tashi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 194


« Odgovor #2967 : nedelja, 20.04.2008 : 00:28:40 »

Polikanemu Italijanu je ime Milkshake di Casa Corsini  Wink
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2968 : nedelja, 20.04.2008 : 09:45:19 »

No, končno po dolgem času sodnik, ki ni nasedel frizuri. Vse jasno! Wink
Logiran
sweety
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #2969 : nedelja, 20.04.2008 : 10:14:05 »

Mei Tashi čestitke tudi z moje strani. Super pobirata vidva naslove. Smo ponosni da smo si v sorodu.  ;)Santiju Sweety pošilja  Kiss

Na žalost se nisem uspela udeležiti razstave, saj sem si za prvič želela ogledati razstavo, kako to sploh zgleda, da ne bi prvič izpadli kot, če bi padli iz drugega planeta.  sram

Kje pa se da prebrati kaj več o razstavah? Kaj pomenijo vsi ti nazivi, naslovi? Kaj vse potrebuješ na razstavi, kaj vse mora kuža vedeti? Milijon vprašanj imam.... sram  Undecided  ???Pa če bomo šli na razstavo rabim dve, tri, štiri izkušene asistentke...  Grin

Še enkrat vsem čestitke.
Logiran
Strani: 1 ... 193 194 195 196 197 [198] 199 200 201 202 203 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines