mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 20.10.2024 : 15:06:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 170 171 172 173 174 [175] 176 177 178 179 180 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 354016 krat)
0 članov in 14 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2610 : ponedeljek, 14.01.2008 : 20:01:38 »

Pa je tale črno bel zelo lep videt. Super rep in vrat! In seveda sprednji koti...
Logiran
Laguna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #2611 : ponedeljek, 14.01.2008 : 20:19:08 »

Ja naše razstave se lahko skrijejo pred  temi, ki ste jih omenile. Moram pa priznati, da so se organizatorji od lanske razstave malo popravili. Lepo od njih da so malo razširili razstavni prostor in dejansko se je (no vsaj tam, kjer so se razstavljali shih tzuji) dalo dihat, je bilo tudi dovolj prostora, tako da si se lahko normalno pogovrajla ne da bi te non stop odrival. Pa še čisto do ringa sem lahko stopila ,ne da bi se pri tem spotaknla ob kakšnega psa ali pa ob kakšen stol! Mogoče se pa bodo tudi pri nas s časoma te razstave uredile na neko normalno raven! A pa še to sem letos opazila kar lani nisem, so gospodje redarji kar vestno maširali okoli z metlami in pobirali drekce, ni bilo sicer idealno pospravljeno, je pa bilo po telh deginitivno bolj čisto kot prejšnje leto!
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #2612 : ponedeljek, 14.01.2008 : 21:46:03 »

Se strinjam z vsem, kar ste napisali!!! Tile lepotci zgoraj, ki so bili poslikani na skandinavdskih razstavah, so pa res res res res prekrasni! So zelo lepo negovani, a hkrati neizumetničeni in "nepokvarjeni" s tistimi kičastimi frizurami  Angry. Se mi zdi, da pride pasma tako bolj do izraza, brez vsakršnih pretiravanj do ekstremov! Ne vem no, saj prav, popolnoma razumem, da so tudi sodniki na teh naših in našim podobnim razstavam samo ljudje in mi je čisto logično, da ne morejo 100% objektivno ocenjevati, škoda se mi zdi samo tega, da lahko potem ti estetsko popravljeni psi s prikritimi napakami zmagujejo in premagajo tiste "premalo zlikane", vendar "popolne" shih tzujčke! Jaz bi enostavno prepovedala nošenje takšnih in drugačnih natupiranih dvo-nadstropnih čopkov, zdelo bi se mi "sumljivo" kaj se skriva za tako estetsko dovršenim izgledom Huh... Zakaj si sodniki ne vzamejo malo več časa in zakaj ne "pregledajo" psa v ringu bolj podrobno, zakaj ga ne celega pretipajo?
Jah nič, bo treba zaiti malo v "skandinavske dežele" na kakšno takšno (psom in ljudem prijazno) razstavo  Smiley in zraven peljati še naše in našim podobne organizatorje, da bodo dobili en lep vzgled, po katerem bi se pa itak morAl zgledovati cel svet (sploh pa Američani Lips Sealed)!
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #2613 : ponedeljek, 14.01.2008 : 22:39:24 »

Teli "ljubitelji" shih tzujev uporablajo tudi vato, ki jo natlacijo pod copek, da zgleda glava vecja....uporabljajo pa tudi lasne vlozke, da je copek daaaljsi... Na fotografijah zgledajo sanjsko... ko pa jih vidis v zivo (ce imas sreco pri njih doma;-) pa ti vse dol pade...

Je bil enkrat hec, ko je sodnica vlekla vato ven iz copka... Grin!!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2614 : ponedeljek, 14.01.2008 : 23:02:50 »

Ja, pa enkrat je Darja na WC-ju slučajno zalotila eno Čehinjo, ki je šicuju poskušala pritrditi umeten čop...  Cool

Drugače pa med ocenjevanjem posameznih pasem večinoma sodniki kar dobro pretipajo, med izborom za BIS pa ponavadi ni časa. Problem je bolj v tem, da nekateri sodniki sicer tipajo, ne vedo pa, kaj tipajo in kako bi moralo biti na otip.  Roll Eyes

Tile dve slikici zgoraj sta iz Anglije, na sliki v mojem albumu pa je skandinavski dečko.
Logiran
moly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #2615 : torek, 15.01.2008 : 09:51:57 »

Sem si kar oddahnila. Sem mislila, da samo meni niso bili všeč dvonadstropni čopki in popeglanost do onemoglosti, ker imam raje skuštrane (urejeno, seveda).  Wink

Pa kaj ti psi res živijo v kletkah?  Angry V čem je catch - v nazivu, zaslužku...

Pri shih tzuju je meni najlepše gibanje - ritmika, gracioznost... Nisem še ugotovila koliko psov hodi na takšen način, da se jim vidijo blazinice, meni se zdi to super, čeprav ima po moje to posledice - moja kužika je vedno pošpricana po tačkah, tako kot kakšna "dama" ki ji ne uspe najboljše hodit s petkami  Cheesy
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #2616 : torek, 15.01.2008 : 10:27:25 »

Tudi sama sem se na razstavi spraševala, tako kot moly, v čem je catch? Saj zaslužka na razstavah ni (direktnega)? Je potem to stvar bolj "prestiža"?
Logiran
žiko
novinec
*
Sporočil: 28


WWW
!!
« Odgovor #2617 : torek, 15.01.2008 : 21:55:29 »

Lep pozdrav vsem skupaj še posebaj lisički Tiji v katero je moj Žiko prav zaljubljen.
Svojo prijateljico obožuje tako kot njeno lastnico!!! Grin

En pasji pozdravček od naju Kiss
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #2618 : torek, 15.01.2008 : 22:32:06 »

Hi Žiko!!  Cheesy Hvala za pozdravčke s "sosednjega" foruma, v imenu male razposajenke Tije, kakor tudi od njene lastnice! Pozdrav vsem na forumu maltežančkov! Tudi ona pošilja Žikcu in tebi en koš poljupčkov Kiss in vem, da že komaj čaka, da bi svojo simpatijo čim prej videla! Roll Eyes Grin
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #2619 : petek, 18.01.2008 : 17:51:45 »

Danes so nasi kuzki dobili nekaj, kar je tezko definirati...Jaz bi temu rekla zelo zdrava lezalna podloga (ovcja koza), oni pa bi temu rekli plen, ki so ga ujeli in zvlekli v brlog...

Posiljam pa vam slikco trofeje, ki so jo "ujeli" in seveda dva ze lezita na njej... Da vam raje ne povem, kaj se je zgodilo par sekund kasneje (samo, da sem jaz zapustila prizorisce Grin).



Vsem vam zelim, da vam vasi soncki popestrijo te dezevne dni kot so meni Roll Eyes.

Lp
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #2620 : petek, 18.01.2008 : 19:14:34 »

Ooo, Agnesana, super fotka! Dva sončka, s svojim "plenom", ki sta tudi nam polepšala večer!  Smiley

Kaj se je pa potem dogajalo,..., lahko le slutimo in si živo predstavljamo!  Roll Eyes  Cheesy

Pozdrav vsem iz Ljubljane! Smiley
Logiran
PIKASA
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 31


« Odgovor #2621 : petek, 18.01.2008 : 19:17:27 »

   Hojla Agnesana,  Smiley

super fotka ! Tale ležalna pridobitev pa je nedvomno vredna takšnega posestniškega odnosa pa še vonj jima ustreza.  Grin  Že njun navihan pogled pove vse.  Roll Eyes 
Le kaj je sledilo za tem ... ?!  Cool
   
Nekaj podobnega se je zgodilo tudi pri nas, ko smo pred 12-imi dnevi prinesli domov malega BooBoo-ja. Po začetni "aklimatizaciji" ga je
čisto prevzel otroški fotelj v levjem dizajnu. Skobacal se je nanj in se valjal po njem, zdaj pa vsak dan po BooBoo-jevi zaslugi služi svojemu namenu. Ne le, da se na  njem crklja, skače po njem, ga vleče za tace in grivo, se "pogovarja" z njim ter seveda obvezno renči in laja nanj.
Še dobro, da je samo pliš.
V "mirujočem stanju" pa  na fotelju izgleda nekako takole  (klikni na slike):   Grin

      

 ... ali pa med poziranjem na mizi... :   Wink

      


Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


!
« Odgovor #2622 : petek, 18.01.2008 : 19:46:33 »

Pokica in Pikasa,
hvala za dobronamerne komentarje Grin!

Res je tezko "reklamirat" pozitivne strani shih tzujskega znacaja...ampak, naj Vam bo  Cool...ko ste ravno Ve Roll Eyes,
se en filmcek, kaj se je zgodilo po tej sladkorno obremnjejoci fotografiji Roll Eyes...
http://www.youtube.com/v/_6ISBOMe68Q&rel=1

Upam, da nisem kogarkoli uzalila s tem kratkim filmckom.... Ampak takole je pri nas, ko dobimo novo igracko Cool

Lp

Irena&Agnesana


Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2623 : petek, 18.01.2008 : 20:01:10 »

Agnesana, kako lahko kar naprej govoris "fuj", ce je pa taaaaako faaaaaajn Grin Cheesy
Hm, me prav zanima, katera rit bi si pri nas uspela izboriti plac na eni takile ovcki Wink.
Logiran

Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #2624 : petek, 18.01.2008 : 20:11:14 »

Besedo "fuj" imam v mozganskih celicah se od takrat ko sem imela vecje kuzke (dobermana in velikega snavcerja  Roll Eyes).

Sem pac nepopravljivi optimist Smiley. Se pa ocitno vidi, da me mali ne smirgla Grin...

Njegov komentar "ne cujem dobro" Grin...


me spominja na enega politika Wink.

Lp
Logiran
Strani: 1 ... 170 171 172 173 174 [175] 176 177 178 179 180 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines