mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 02.07.2024 : 06:37:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 331215 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #165 : četrtek, 19.01.2006 : 21:58:20 »

pravijo da pes prevzame nekaj lastnosti po lastniku  Grin Grin
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #166 : četrtek, 19.01.2006 : 22:05:42 »

 sram Ups...

Bo treba pogledati resnici v oči...  Grin
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #167 : četrtek, 19.01.2006 : 22:56:53 »

Kalsang si se ze odlocila katera bo ostala pri tebi?? A imas drugo ze tudi oddano??
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #168 : četrtek, 19.01.2006 : 23:11:04 »

Ja, druga je tudi oddana, ne vem pa še, katera bo ostala doma...

Se bom čez kakšen teden odločila, al pa spet premislila...
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #169 : četrtek, 19.01.2006 : 23:28:29 »

če je ena bolj mirna in druga bolj divjaška (če sta obe enaki je skoraj vseeno) izberi kar ti bolj ustreza Wink verjamem da se je zeloooo težko odločit.koliko mladičkov imajo ponavadi shih-tzuji?ali je to nemožno sklepat iz tega koliko mladičkov je imela mamica moje shih-tzujke?
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #170 : četrtek, 19.01.2006 : 23:44:42 »

majchi - Luna je narejena za poziranje; ko zagleda fotoaparat se lepo naštima, gleda naravnost in počaka, da jo ornk poslikamo. Tudi v pasji šoli je bila takšna, prava "piflarka" ... Z Rozi je pa čisto drugače; moraš jo slikati tako, da ne opazi; čim vidi kakšen namen imaš, proba zbežati, ali pa zanalašč gleda v drugo smer ... Zato imam pa tako malo dobrih skupnih fotk ...

Jaz sem že rekla Kalsangu - naj lepo zadrži obe, pa bo! Wink Wink Wink Ampak se mi pa zdi v njenem primeru res totalno težko odločit; obe sta ful izenačeni, zelo lepi, hkrati pa tako različni npr. po karakterju, mimiki, pogledu - vse to pa je spet tako prikupno pri vsaki. Ko sem bila danes tam, sem si prav zamišljala za katero bi se odločila jaz; pa se je mnenje iz trenutka v trenutek spreminjalo. Najprej mi je bila bolj všeč razbojniška, igriva lepotička Lhamo, potem pa nežna princeska z magičnim pogledo mPamo, potem pa spet ...
Ja, ta bo težka.
Logiran
majs007
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #171 : četrtek, 19.01.2006 : 23:58:32 »

No evo, jaz sem lastnica enega od malih perspektivnih Diablovih shih-tzujev, ki se prvič v ringu nisem najbolje znašla, priznam. Vem, da je kritika dobronamerna, zato že razmišljam o mali šoli - za začetek. Kdaj se začne v Švrku in ali obstaja kakšna krajša varianta, ker sem zelo na tesnem s časom. Kje bi lahko dobila več informacij?

LP.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #172 : petek, 20.01.2006 : 00:05:36 »

Pozdravljeni! Več informacij lahko dobite pri moji kolegici Miri Bizjan, ki sestavlja skupine in urnike, pa tudi za kakšne individualne ure se je mogoče dogovoriti. Njena telefonska številka je: 041 734 995.

Za mojo idejo o ring treningu še ne ve, ker se mi je porodila danes, ampak ji bom kmalu omenila. Zaenkrat je vreme še neprimerno za resno skupinsko delo. S tečaji naj bi začeli marca. Zdaj pa se je mogoče dogovoriti za individualno uro, v smislu uvoda v tečaj, na katerem vodnikom pokažemo osnovne zadeve, se pogovorimo itd.. Mira je tudi kinološka sodnica in ponavadi rada svetuje novopečenim razstavljalcem. Z veseljem pa se vam bom na individualni uri pridružila tudi jaz, če se boste odločili zanjo...

lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #173 : petek, 20.01.2006 : 00:08:38 »

Glede izbire, katera bo ostala domov... Težko bo zato, ker bosta očitno pripadali vsaka drugemu tipu, obe pa sta zaenkrat zelo čedni.

Zato še vedno ne morem reči, katero bi raje imela doma, ker mi je na vsaki nekaj zelo všeč. Mogoče pa bo na koncu stvar rešila moja vzrediteljica, ki bo vzela eno od njih...

Bomo videli. Itak pa bosta na vse veke vekov obe moji lubici iz našega prvega legla... Mislim, da verjetno prvo leglo vsakemu vzreditelju najbolj ostane v spominu...
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #174 : nedelja, 22.01.2006 : 22:45:44 »

imam eno vprašanje (spet) ki nevem če spada lih k shih-tzujem,ampak se nekaj navezuje tudi na to temo.prijateljica ima tudi shih-tzuja ki so ga do zdaj (star je 4 leta) trikrat postrigli zaradi vozlanja dlake.opazili so da je dlaka na zadnjem delu telesa čisto malo skodrana,ampak res malo in da nima več tako goste dlake kot pred prvim striženjem.je možno da se mu je zaradi striženja zredčila dlaka  Huh ?kalsang se ti že mogoče sanja katero boš obdržala?no sej nevem niti zakaj sprašujem ki verjetno še ne veš.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #175 : nedelja, 22.01.2006 : 23:20:54 »

Dlaka se kodra, če kužka po kopanju ne posušimo do suhega in ga med sušenjem ne krtačimo. Še posebno se rada kodra kratko postrižena dlaka, ampak tu ne gre za trajno nakodranost. Če bi kužka res skrbno negovali in bi mu zrasla dlaka, bi bila spet ravna ali kvečjemu malo valovita.

Mladi šicuji imajo veliko več podlanke kot potem, ko odrastejo. Njihova dlaka je drugačna, rečemo, da je mladičkasta in ok. 1 leta jo zamenjajo za odraslo dlako. Seveda je odvisno od posameznega psa in njegove genetike, toda ponavadi imajo odrasli psi manj podlanke kot mladiči, še vedno pa je lahko obilna. Verjetno se je zgodilo to tudi pri psu tvoje prijateljice.

Možno pa je seveda tudi nekaj. Če kužka ne češejo redno in se vozla, kožušček izgublja na kvaliteti. V njem ostaja odmrla dlaka, ki preprečuje obnovo kožuščka. Tudi to je lahko razlog za redkejšo dlako. Če bi želeli, da ima njihov kuža lepšo dlako, bi ga morali vsak dan negovati in krtačiti ter redno kopati, se pravi vsakih 14 dni, vmes pa po potrebi, in sicer s kvalitetnimi šamponi in balzami.

Za lepo dlako pa je pomembna tudi hrana.

Verjetno nimajo časa in interesa vlagati toliko časa v nego. Zato naj ga raje redno (1x na mesec ali mesec in pol) strižejo na kratko, na ok. 2 cm, pa bo stvar rešena. To je tudi za kužka veliko bolj prijetno in zdravo, če ni deležen ustrezne nege. Vsak knedl in vozel kužka ovira pri gibanju, spodaj se mu lahko vname koža, srbi itd

Majchi, tuhtam, tuhtam, pa ne vem, katero bom obdržala... Bom z odločitvijo še počakala kakšen teden...
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #176 : ponedeljek, 23.01.2006 : 17:24:06 »

hvala za obširen odgovor  Smiley bom takoj povedala prijatelci kako in kaj,potem pa naj se sama odloči.
ti kar tuhtaj...mogoče te bo pa res na koncu odrešila tvoja vzrediteljica.
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #177 : torek, 24.01.2006 : 23:41:10 »

sm slišala (mi je povedala ta prijateljca) da talco (uni prah za dojenčke) naredi lepšo dlako...malo dvomim v to,ampak mislite da je res?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #178 : sreda, 25.01.2006 : 00:43:32 »

S prahom za dojenčke pred razstavami kozmetično pobelijo brke in brado, ki bi morala biti bela, pa je rumena ali rdečkasta zaradi solzenja oči. Toda to je samo kozmetika, kot takrat, ko si mi pudramo obraz. S tem ne dosežeš, da je pes bolj urejen, manj zvozlan in čistejši. Uporablja se ga samo za tistih pet minut v razstavnem ringu.

Za lepo dlako je še vedno najboljše redno kopanje in krtačenje, pa ustrezna hrana. Smiley
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #179 : sreda, 25.01.2006 : 09:18:57 »

Pozdravljene,

Katere šampone in balzame poleg #1 All Systems še uporabljate? Ali je Biogroom kozmetika ravno tako kvalitetna kot #1 All Systems? Zanimam se zato, ker Lini šampon in balzam ne ustrezata več. Po zadnjem kopanju je namreč dobila lišajčke, ki jih sicer odpravljamo s plivaseptom, ki pa je obupen za dlako, zato bi rada zamenjala kozmetiko, seveda za vsaj tako kvalitetno kot je #1 All Systems.

Hvala in lep pozdrav,
K
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines