mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 02.07.2024 : 06:40:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 353   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek  (Prebrano 331217 krat)
0 članov in 10 gostov pregleduje to temo.
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #150 : četrtek, 19.01.2006 : 15:46:19 »

uf kako ste se razpisali Smiley na področju razstav sem "bosa" tako da ne morem nič napisat v zvezi s tem...
se ne preveč uniči dlaka če kopate tako pogosto?je kje objavljen kakšen seznam razstav mogoče?bi si prišla malo napast oči Smiley
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #151 : četrtek, 19.01.2006 : 16:42:39 »

bom poklicala Kd Maribor! ker midve ne znava čisto nič, rada pa bi znala čim več, če se že lotim zadeve, se je nočem polovičarsko! tako da Gremlin, če bo kaj za ring dresuro, sem prva zraven! ( v malo šolo pa tako greva zdaj marca, sva se že pogovarjali )!  Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #152 : četrtek, 19.01.2006 : 17:00:22 »

Majchi, s pogostim kopanjem se dlaka ne uniči. Prej nasprotno, uniči se s premalo pogostim kopanjem, ker je prašna in umazana, pa se lomi, vozlja, delajo se knedli etc.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #153 : četrtek, 19.01.2006 : 17:03:04 »

Gremlin, pojma nimam! Obe sta mi luštni...

Bo težka odločitev.

Fotke pa bodo kmalu...
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #154 : četrtek, 19.01.2006 : 18:10:44 »

jaz bi na tvojem mestu (in če bi starši dovolili) kar obe obdržala Cheesy
Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #155 : četrtek, 19.01.2006 : 18:49:27 »

Jaz se še prav dobro spomnim svojih skromnih začetkov, ko sem začela hoditi na razstave s Samijem. Saj sem o  tem mislim, da že nekaj napisala, pa vseeno.
Moje mnenje je, da če si že pri svojem prvem psu na razstavah uspešen imaš res srečo. Srečo že moraš imeti, da sploh kupiš dobrega psa, potem pa še vse ostalo. Od bokserjev na ši cuja je prava groza. Različno razstavlj
anje in drugačna nega psa je bila zame en velik šok. Je premalo, da imaš psa samo rad in ga crkljaš, tu zadi se skriva zelo trdo in vztrajno delo. To, da sem pri Gremlin kupila psa, je bilo dolgoletno dogovarjanje, hotela sem, da otroci malo zrastejo, da bo več časa za novega člana (v tistem času so bili pri hiši trije bokserji).
Brez pomoči in nasvetov Gremlin bi pogorela, čeprav sem rekla, da na razstave ne bom hodila. In ker so bili ostali psi prestari za razstave, sem šla z njim in se učila. Verjetno sem bila smešna vsem ostalim izkušenim razstavljalcem, ampak sem to pustila ob strani, ker se z razstavljanjem druge pasme ukvarjam vrsto let in vem, kako je začetniku. Zmeraj je bila velika konkurenca, vendar mi ni bilo žal nobenega trenutka, ki sem ga vložila v to delo. Ko je bilo "hudo" sem si rekla, pa kaj, saj ni nobenega slovenskega samčka, pa bova midva, saj nisva tako slaba, samo znava še ne. Bila sva prava amaterja med profesionalci in preživela. V dveh letih razstavljanja sem se naučila toliko, da imam nekaj podlage, za nov začetek, ko me bo prijelo ali pa tudi ne.
Vsem bodočim razstavljalcem želim, da so vztrajni, naj poslušajo svoj notranji jaz in naj se učijo - tudi z gledanjem in opazovanjem drugih. Vsi so bili enkrat začetniki, pa pred leti na razstavah še ni bilo takega profesionalizma, kot sedaj.
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #156 : četrtek, 19.01.2006 : 21:19:47 »

Mi smo bili pa danes na obisku pri Kalsangu Cheesy Cheesy Cheesy Slikice lahko vidite v mojem albumu; sicer so posnete z mobijem, ampak se prav lepo vidi kakšni lepi malčici sta. Tako sta že veliki, igrivi, pametni, pravi razgrajaški raziskovalki, pa manekenki seveda  Kiss

Kalsang, upam, da je ok, da sem jih dala gor.

lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #157 : četrtek, 19.01.2006 : 21:21:00 »

Inge, tudi jaz se spomnim, kako sem se počutila prvič, drugič, tretjič... v ringu. Ampak eno je, kako se počutiš, drugo pa, da se nič ne potrudiš...

Kolikor se spomnim, si se ti zelo trudila in s Samijem nista bila videti nič preveč štorasta.

V bistvu pa ne kritiziram popolnih začetnikov. Pravzaprav sem dva čisto nova v ringu celo pohvalila, ker sta se res dobro odrezala.

Pravim samo, da ne razumem ljudi, ki so že bili v ringu, pa se obnašajo, kot da jim je popolnoma vseeno in se nič ne pripravijo. Nasprotno, ko so v ringu, sploh ne opazujejo, kaj počne sodnik, ampak veselo gledajo ven iz ringa ali celo psa kar sodniku prepustijo in rečejo, da ne vejo kaj početi, čeprav so ŽE bili v ringu...

To so stvari, ki jih res ne razumem. Bilo bi mi vseeno, če ne bi ti ljudje imeli res luštnih kužkov, ki jih pri nas ni tako veliko in bi jih lahko bolje predstavili, če bi jim bilo do tega. V bistvu mi ni popolnoma jasno, zakaj potem pridejo na razstavo....

Ampak pustimo to. Vem, da je v ringu težko, tudi jaz se nisem najbolje znašla in upam, da mi bo bolje šlo, ko se bom spet vrnila na sceno....

Se pa pridružujem tvojim besedam, ko praviš, da brez pomoči in spodbude vzreditelja težko vztrajaš.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #158 : četrtek, 19.01.2006 : 21:23:55 »

Ne, Tia, je že OK!

Ko sem pa jaz tako počasna kar se fotografiranja tiče...

Nisem pa vedela, da lahko s telefonom tako dobre fotke posnameš...
Logiran
Laguna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #159 : četrtek, 19.01.2006 : 21:27:56 »

Jaz moram priznat,da me je bilo prvič groza. Prvo nisem imela pojma kako to sploh izgleda,dugo, da o frizuri ne govorim,hvala bogu, da mi je gremlin pomagala,ker bi jaz čisto pogorela, tretje nisem imela pojma kako je treba v ringu hodit. No vsaj malček je bil priden in je ubogal,kar se mam za zahvalit pasji šoli Švrk! sam bi se tudi jaz udeležila treninga oz. priprave, ker me je še zmeraj strah. Sem bila v nedeljo na razstavi(kot gledalka) in me je blia prov groza. Da ne govorim, da sem zvedla stvari,ki sploh nisem vedla da obstajajo. Npr različni čopki (angleški in ameriški) . Pa ko ste sta gremlin in moja vzrediteljca pogovarjale o  tem in onem glede shih tzujem sem sam gledala ko " tele v nova vrata". Sej mi je vzrediteljca kr dost pomagala, sam še zmeraj sem čist zmedena oz.kot je rekla mjaci sm tut jst " bosa". Tako da bi bila res vesela, če bi organiziral kakšen trening. Se z največjim veseljem pridružim!
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #160 : četrtek, 19.01.2006 : 21:29:47 »

pravi princeski.sem pogledala še ostale slikce v albumu in nevem kako ti uspe da rozi in luna vedno pogledata v aparat Cheesy srečka vedno zanalašč obrne stran glavo.samo da vidi aparat  vrti glavo v vse možne smeri Grin
Logiran
Laguna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #161 : četrtek, 19.01.2006 : 21:34:12 »

Res ta lušni !Se mi zdi, da se boš težko odločila, katera bo doma ostala.Meni je lhamo zanimiva, še posebej ker je zelo temn okoli enega učka! Prov simpatična je! Tko za "pojest" sta obe!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #162 : četrtek, 19.01.2006 : 21:37:05 »

Ja, težko bo. Lhamo je res prava razbojnica, Pamo pa srček za požret....
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #163 : četrtek, 19.01.2006 : 21:38:17 »

Glede na to, da vas je kar nekaj izrazilo interes, se bom potrudila res organizirati kakšen ring trening. Sem že govorila z Vesno Kranjc, ki te stvari res obvlada in kot vedno je pripravljena pomagati. Samo na pomlad bomo morali počakati...
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #164 : četrtek, 19.01.2006 : 21:49:14 »

Se popravljam...

Pamo je pravkar narenčala moj prst, ga "zgrabla", "fentala" in požrla.... Shocked

Izgleda, da imamo razbojniško leglo v hiši.  Grin Grin
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 353   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines