mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 21.10.2024 : 08:25:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Pen
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 ... 43   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pen  (Prebrano 117282 krat)
0 članov in 16 gostov pregleduje to temo.
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #495 : ponedeljek, 27.06.2011 : 16:00:38 »

No:), sej, pametni najprej prebere, pa potem sprašuje ...kesam se:))
Že vem, kako je s tinkturo, še vedno pa ne vem, kako jih najdeš, če ti ravno ne skočijo v oko. A razumem prav, da kakiče zbiraš in jih neseš na pregled k vetu?
Kristus....Najk jih je pa z velikim užtkom pomalical, ko nismo bili prav hitri....more biti kaj narobe?Smiley
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #496 : ponedeljek, 27.06.2011 : 17:00:45 »

Antiparazitik se da drobnici z injekcijo, se trenutno ne morem spomnit kako se reče zdravilu.  Tongue Dobijo v mišico in jih res peče, pri nas so boge koze vreščale in skakale okoli, lame pa so se po tleh valjale.
Kar tako se ne vidi, če imajo zadejavce. Iztrebke je treba pogledat pod mikroskopom, kar delajo na klinikah, tako da zberite iztrebke (tri dni zaporedoma pobirajte kuglice  Roll Eyes) in jih nesite na kliniko pa naj naredijo parazitološki pregled. Če bo imela zajedavce ji potem dajte za prvič enkrat antiparazitik (drži pol leta), potem pa redno nadaljujte s tisto tinkturo in bi moralo bit vredu.  Smiley
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #497 : ponedeljek, 27.06.2011 : 22:19:25 »

Ivermektin  Smiley. Peče k pras****.

Kozico imate, jejhata  Kiss.

A kdo ve, s čim je najbolje hranit majhno srnjad? Ko smo že ravno pri kopitkih pa takih  Tongue.
Logiran

Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #498 : ponedeljek, 27.06.2011 : 22:27:45 »

Ta smeško z zavijajočimi očmi se je nenamerno pojavil noter.  Angry Koliko pa je koza stara? Drekce lahko odnesete tudi samo od enega dneva, je pa to manj zanesljivo, ker zajedavci ne izločajo jajčec ves čas. Pa vsakič jih poberite takoj sveže, ne pobirat kakšnih starih in jih zapakirajte v plastično vrečko.

Še mogoče kar se parkljev tiče. Naše dosti norijo po asfaltu in se jim kar lepo brusijo. Enkrat letno pa jih primemo in jim na hitro s konjsko pilo potegnem dol odvečne robove, ki so se jim naredili. Če se gibajo po dovolj grobi podlagi (vse, kar ni trava in blato) se jim naredi res minimalni rob, ki se malo upogne navznoter, nad podplat. Tisto potem spilim.
To da pes kozje bobike je je pa itak čisto logično, pri nas je Winnie ko mali sesalec in sproti čisti, kar pujse pustijo glih kjerkoli jim paše.  Grin

Hvala Smetka, ivermektin ja. Po odzivu naših živali res neprijetna zadeva, kozam ni bilo jasno kaj jih je zadelo in so zmešano norele gor in dol in vreščale. Takrat sva se s fotrom odločla, da gremo tudi pri kozah na tinkturo, pa tudi, če jih bo treba na tri mesce po par dni lovit (naše so bolj svobodomiselne, prijet se ne pustijo, plezajo pa v naročje  Tongue)

Za srnjad bi rekla, da na isti način kot koze in ostalo drobnico. Osnova seno in trava, pa čim več različnega listja in vej. Vem pa ne.  predaja Imate nove prostoživečke?  Evil
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #499 : ponedeljek, 27.06.2011 : 22:43:58 »

Hvala Smetka, ivermektin ja. Po odzivu naših živali res neprijetna zadeva, kozam ni bilo jasno kaj jih je zadelo in so zmešano norele gor in dol in vreščale.

Ja, enaka reakcija je pri psih in mačkah.

Imate nove prostoživečke?  Evil

Ne morem tega zatrdit ravno  . Ampak glede na letošnje leto je dobro biti pripravljen  vegi
Logiran

majch
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 101


« Odgovor #500 : ponedeljek, 27.06.2011 : 23:52:43 »

Čist dobronamerni nasvet... ne je preveč razvaditi  Tongue Meni se je maščevalo. Smo super uživali, z mano in psom sta (imeli smo pritlikavo kozico in kozla) hodila na sprehode, zunaj pri hiši sta imela ograjeno kar veliko ogrado, svojo hiško, spuščena na vrtu... Vedno sta se malo drla če ni bilo nikogar zraven, pa sta slišala da nekje nekdo je (pa četudi je bil to samo sosed, ki ju pač ni imel namena čohati in crkljati kar sta onadva zahtevala  Roll Eyes ). Kmalu je to preseglo meje, drla sta se skoraj ves čas kar nas ni bilo zraven, je bilo mogoče res huje ker je imel kozel zelo močan glas, pa vseeno. Prišlo je tako daleč da smo ju mogli preseliti na drug pašnik (sicer veliko večji) ampak stran od hiš kjer sta se lahko drla kolikor je bila volja in to pač ni bilo več to, vsaj zame. Sem ju vzela bolj kot hišna ljubljenčka kot vzrejno/mlečno/karkoli žival. Previdno z razvajanjem koz, izkušnje (ne samo moje) s tem niso najboljše Smiley Upam, da pri vas ne bo tako seveda. Uživajte, koze so super živalice  Smiley
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #501 : torek, 28.06.2011 : 00:36:15 »

Ne vem zakaj, ampak zdaj koza Roza me je spomnila na knjigo Koza Kunigunda. Moram prav preverit, če se jo kje da dobit in ponovno prebrat.

 Kiss za Rozo!
Logiran
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #502 : torek, 28.06.2011 : 11:51:15 »

No fajn:), pa je mel prijatelj kar prav, ko je rekel, da smo u dreku...tamala se dere nemogoče!! zdaj resno razmišljava, da bi ji dodala še eno malo kozico, morda bi bila to prava tabletka, da bi se malo pomirila, ko naju ni. Načeloma je tako, da po tem, ko ostale sama, vpije do neba ene 10 min, potem pa le še malo brunda in se dokončno umiri. Boh ne dej pa, da gre kdo po cesti, ker dosledno vsakega nakriči, da folk postoji pred bajto in gleda v njeno smer, videt je tako in tako ne morejo in si najbrž mislijo, da imamo koline.

Pa ne morem, da je ne bi malo pocrkljala...se mi že tako in tako srce trga, ko jo moram zapret, ko je čas za počitek.  ljubezen
 
Včeraj je ostala popolnoma saba pri bajti, ker so moški s te familije šli na predčasni sprehod in je menda vpila za njimi, da je mojga imelo, da bi še njo zraven vzel:). Potem  pa se je umirila in ko sem se pripeljala na dvorišče, me je pozdravila v smislu....kaj je?!....a si tle doma?!.... in kdaj se hodi domov?!.... takoj pejd sem, da se mal počoham!!... Smiley, kar pa je še najpomembneje, pa je to, da je lepo lipo malicala med tem, ko je čakala, lilije pa je pustila nedotaknjene:)))))

Njene podplate sem si a že do dobra ogledala in sem bila presenečena, kako zelo so mehka Smiley. Mi je ob priliki sledila not v dnevno:) in je tako ljubko štorkljala, da sem se glasno nasmejala Smiley. je pa res, da bo silno redka obiskovalka, ker ne zna kontrolirali tazadnje Smiley, pa je to odsvetovano Smiley
Bomo zbirali kakece
Logiran
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #503 : torek, 28.06.2011 : 11:58:04 »

Aja, Rozi je stara teden dni več, kot tri mesece.
Logiran
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #504 : petek, 16.12.2011 : 14:37:33 »

Polona, prisežem, da je še cel!  Evil

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #505 : petek, 16.12.2011 : 14:44:00 »

Ah, dej, dej, kdo ti bo verjel Tongue Grin
Pa barva je tut že mal preveč sivkasta Wink pevka Kiss
Logiran

MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #506 : petek, 16.12.2011 : 14:46:48 »

Dej ni, šefi, zrihti une LIKE knofe Smiley

A prideš kej preverit, če drži trditev Smiley

Lej, da je:

Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #507 : petek, 16.12.2011 : 18:44:16 »

Ne verjamemo, ker tole ni frišna slika. Trava je še preveč zelena, pa krošnje dreves, pa sonce sije! Sonca pa v resnici že fuuuuul časa nismo videli. Pa vsi hrti so v temle mrazu že pod plaščki ali, še boljše, pod kovtri Smiley Hitro eno celo sliko  - ali pa vsaj nos, ki kuka izpod kovtra Grin

Pen, a si še cel ljubezen ljubezen
Logiran

Unikatne tablice in portretki
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #508 : petek, 16.12.2011 : 19:34:49 »

 Grin to je pa res najboljša možna poza za današnje vreme!
Logiran
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #509 : ponedeljek, 19.12.2011 : 10:46:33 »

no, takole:

Cel, na nogah in od včeraj:)



zgornja polovica, leže in tudi od včeraj:)

Logiran
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 ... 43   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Pen
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines