mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 27.09.2024 : 19:21:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: CENA PSA  (Prebrano 76748 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #90 : sreda, 02.07.2003 : 13:21:00 »

Ojoj,kar srh me spreletava ko to berem.Če so živci tako kratki ko delate s psom in je tako malo razumevanja iz obeh strani,potem pa res ne vem ce si zasluzijo takega lastnika...
Logiran
Spikie
gost
« Odgovor #91 : sreda, 02.07.2003 : 13:23:44 »


Citat



Mislim, kar je too much je pa too much. Se strinjam: pomembno je odgovorno lastništvo, ampak kje je tukaj tvoja odgovornost? V redu, mački so kastrirani in iz tega vidika je odgovorno to, da ne delajo nezaželjenih mladičev, ampak to, da so zunaj kadar hočejo in kolikor hočejo, tukaj pa ne vidim nobene odgovornosti do njih (tvojih mačkov namreč).

Drugič, kolikor te razumem, je odgovorno psa kastrirat oz. sterilizirati psice, če ne nameravaš imeti mladičev, ker se lahko na enkrat skoči in... Oprosti prosim, vendar taki razlogi mi nekako že mejijo na paranojo in, ne nazadnje bi jim prej rekel beg pred odgovornostjo. Psa si dobila takšnega kot je, torej poskrbi raje, da do nezaželjenega ne pride tako, da pes ostane cel. Temu pa jaz pravim odgovornost.

A sem mogoce napisala, da bom psu porezala tace??? Al kaj drugega???

Kar se pa mackov tice, sem pa mogoce res pozabla povedat da sta macka na vrtu in da k sreci ni kasne bolj prometne ceste v blizini, ceprav me vcasih, priznam, vseeno skrbi.
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #92 : sreda, 02.07.2003 : 13:45:47 »

Tudi "kaj drugega" je del psa in ima tudi druge funkcije poleg tistih, ki nam najprej padejo v glavo.
Logiran
Spikie
gost
« Odgovor #93 : sreda, 02.07.2003 : 14:31:39 »

Imas mogoce tezave s svojo samozavestjo? Ne prenasaj tega panicno na pse!
1. pri kastraciji psu nic ne odrezejo,
2. s tem ga kvecjemu obvarujes, da bi v kasnem pretepu zares izgubil kasen del,
3. si morda ze videl kasnega nekastriranega psa npr. vodnika slepih?
4. "Za kastrirane samce velja, da so laľje vodljivi, manj agresivni, redko se spustijo v spopad z drugimi psi, redko ali skoraj nikoli ne zbolijo za boleznimi prostate, ki so pri ostarelih psih pogoste."
Uf, pa je res neodgovorno kastrirat psa.
Sicer je pa za to res enadruga tema!
Logiran
Tinka
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 65


« Odgovor #94 : sreda, 02.07.2003 : 14:52:11 »

Pa ste res neverjetni  Roll Eyes! Kako se vam da vsako poletje priblizno ob istem casu - cas kislih kumaric se spravit na rodovniske oz. nerodovniske pse.

Spike ne toliko nergat, vrocina je popustila, pritisk je tudi ze boljsi  Cool.

Vsi imate po malem prav - skupaj pa ne boste nikoli prisli. Malce tolerance bi vam tudi prav prislo  Wink.

Lp, tina

ps: Da pa malo pogrejem ozracje, imam rodovniskega nekastriranega psa in ne bi imela nerodovniskega psa. Pa mi recite snob. Priznam - kar sem hotela sem dobila. Psa namrec.  Tongue
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #95 : sreda, 02.07.2003 : 14:55:08 »

Grin Grin Moja samozavest naj te nič ne skrbi, je dovolj solidna. Bi te pa jaz lahko v enakem tonu vprašal, če želiš svojo jezo na cel moški svet na ta način prenest na bogega psa, vse skupaj pa zavit v plašč nekakšne odgovornosti.

Drugače pa nisem imel v mislih samo kastracije ampak tudi sterilizacije in pri tem še vedno ostajam. BTW, kaj drugega pa naj bi pri kastraciji naredili kot odrezali? Naj bi po tvoje uporabili dva cegla mogoče?  Grin Grin
Logiran
yo
gost
« Odgovor #96 : sreda, 02.07.2003 : 14:57:17 »


Citat



Ah YO....
Hoces mogoce crne zlate prinasalce??? Rodovniska zlata prinasalka v zrejnim dovoljenjem, ki je skoz pod kontrolo jih ima.
Tole so precej neodgovorne izjave.


Spikie, tvoja izjava je precej nesramna oz. zaljiva. MOJ pes NI ZAPLODIL psov, ki jih omenjas! Moja izjava pa je bila izrecena popolnoma odgovorno. Svojega psa in psico imam pod stalno kontrolo. Psica je stara 7 let in pol, ni sterilizirana in se nikoli ni imela mladicev (tudi breja ni bila). Enako velja za psa.

Lp, Yo

Logiran
yo
gost
« Odgovor #97 : sreda, 02.07.2003 : 15:00:56 »

Citat

To je bil ironicen odgovor YO, ki pravi, da ima psa skoz pod kontrolo. Tudi lastniki zlate prinasalke so bili prepricani, da jo imajo!


Ves kaj, zdaj te imam pa zadosti! Nimas nobene pravice podajati ironicnih odgovorov meni, ki me ne poznas. Ne v tem primeru.
Da, saj res, morda pa moji psi sprejemajo ljubimce na dom medtem ko sem v sluzbi  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes
Jaz svoje pse IMAM pod kontrolo. Ne vem sicer, kaj si ti pod tem pojmom mislis Huh jaz vem, kaj pomeni odgovornost, obveznost in skrb. In nikar me ne inaci z nekom, ki tega ocitno ne premore.

Lp, Yo
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #98 : sreda, 02.07.2003 : 15:25:56 »

Citat

Sicer je pa za to res enadruga tema!


Imas prav. Res obstajajo o tem druge teme in zelo dobro bi bilo, da bi si jih vsaj za zacetek tudi dobro prebrala. Argumente za in proti, potem pa se kaj malega o delovanju zlez in njihovem vplivu na organizem, ne pa da se odlocas izkljucno na podlagi nekih Absolutnih resnic, ki ti jih je nekdo nekje vtepel (in ze vedel zakaj)

Mislim, da tvoj pes ne bo vodnik slepih in sodec po vsem kar si napisala, si dovolj sposobna skrbeti zanj, tudi ce ne bo kastriran. Samo - morda pa le tebi manjka malo samozavesti  Wink.

Sicer je pa pes tvoj.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #99 : sreda, 02.07.2003 : 15:38:20 »

Hudica, ste se tako razpisali, da vam sploh ne sledim vec. Bo morala na dopust, da vse preberem  Grin Grin Grin

Ok bom se jaz malo pripisala, YO ne bom te razburjala! Wink

Do sedaj sem imela dva rodovniska in enega mesanca.
Zadnja je rodovniska in tukaj bi malo oporekala Sirtaki, ki pravi, da nima ne starsev, ki ji odpirajo denarnico, ne molzne krave v podobi bogatega frajerja.
Tudi jaz nimam ne enega ne drugega, pa vseeno sem si privoscila psico, ki niti ni bil tako poceni, za to pasmo kar zelo draga. Tudi sama sem jo cakala 2 leti. Moj prvi regres je sel na vezano vlogo namensko zanjo. Denar sem vezala na tri mesece, ker sem vedela kdaj bodo mladici, zadnje dva meseca pa sem imela denar na banki. Ko sem sla pogledat prvi leglo nisem vzela psicke in zopet sem ponovila postopek. Tako da sem imela denar za nakup pri roki.
Moj cetrti regres, gre zopet na tromesecno vezavo, ker ga ne smem zapravit, ker bom imela januarja mladice. Spet sparam denar za nekaj kaj se nisem ziher, da bo. Tudi na dopust letos ne grem, da si ga prisparam za mladice.
Torej se zaradi psice odrekam vsem cloveskim uzitkom, ker pac na zalost nimam ne starsev ne tipa. Zato mi je bila tvoja izjava (sirtaki) malo za lase privlecena.

No pa gremo k mesancu, k isem ga odvezala iz ograje na Ljubljanski obvoznici. Imel je popolnoma isto veterinarsko oskrbo kot dva rodovniska, imel je celo moznost spati na postelji, kar prvi rodovniski ni imel, hodil je v solo, z njim smo se ukvarjali prav tako kot z prvim rodovniskim in zdajsno rodovnisko. Le s to razliko, da sedaj, ko imam psico sem dvakrat ne leto doma po en teden takrat, ko so vroci dnevi, prej pa mi tega ni bilo potrebno.

Bom imela se kdaj mesanca. Mogoce pa res, a taksnega, od katerega bom poznala mamo in oceta. A govorim o mesancih med dvema razlicnima pasmama (zanimiva mi je kombinacija NO + dobi).
Bos sla kdaj v azil po psa - nikoli,
bom se kdaj vzela psa iz ulice, tako kot sem tega - nikoli.
Bom se kdaj zbirala denar za rodovniskega psa - verjetno.

Sem zato neodgovorna? Sem snob? Mogoce.
Logiran
Spikie
gost
« Odgovor #100 : sreda, 02.07.2003 : 15:51:01 »

Se mi zdi, da je tole vse bolj prepricevanje prepricanih! Tistih, ki bi se jih kaj od tega moralo prijeti tako in tako ni na tem forumu! grem, predno vse skupaj postane zguba casa.
LP!
Logiran
yo
gost
« Odgovor #101 : sreda, 02.07.2003 : 15:55:51 »


Citat

...in tukaj bi malo oporekala Sirtaki, ki pravi, da nima ne starsev, ki ji odpirajo denarnico, ne molzne krave v podobi bogatega frajerja.


No, tudi jaz sem pozabila napisati, da nimam ne enega ne drugega. Imam pa dva psa, oba rodovniska, ki nista bila ravno zastonj, z enim sem hodila tudi v solo/ igralne urice.
Tako da - vse se da, ce se hoce in ce ti ni vseeno.
Aja, pa se podnajemnica sem, kar tudi ni ravno poceni.
Sirtaki, za vse to pa moras imeti j**** oz. biti dovolj samostojna oseba.

Lp, Yo
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #102 : sreda, 02.07.2003 : 16:04:13 »

Zadeva se je zacela nekako takole:

daisy opozori na oglase, kjer prodajajo nerodovniske cistokrvne mladice po taki in taki ceni.

In kaj se je zdaj razvilo:

- grozna jeza; predvsem je jezna Spikie,
- nerazumevanje in nepoznavanje drugacnih argumentov
- nerazumevanje crnega humorja, cinizma...; predvsem ne razume Spikie, ker ne pozna ostalih forumovcev, njihovih psov, dela in kinoloske osvescenosti ter nacina komuniciranja
- zdaj se govori ze o "ceglih", rezanju in forumskih denarnicah...

Ob vseh mogocih (jeznih in prijateljskih) debatah smo ze veckrat ugotovili, da imamo vec vrst prodajalcev psov:

1.) nacrtna vzreja cistopasemskih rodovniskih mladicev, skrb za prave in cim boljse kombinacije, vlaganje v zdravje pasje matere in mladicev, izlocitev tistih psov iz vzreje, pri katerih se pojavijo dedne zdravstvene in karakterne "hibe", mladice prodajajo po "relativno visokih cenah" in jim skrbno izberejo bodoce lastnike...

2.) vzreja cistopasemskih rodovniskih mladicev, pri kateri vzreditelju ni pomembno, kaksen je njihov dedni potencial in ne skrbijo za pravilno izbiro pasjih partnerjev, veckrat izkoristijo vsako psicino gonitev za parjenje in prodajajo mladice po "zmernih rodovniskih cenah", nove lastnike pa obicajno ne izbirajo pretirano (odlocilna je v glavnem kupnina)...

3.) vzreja cistopasemskih rodovniskih in nerodovniskih psov - vec preberite v rubriki Puppy-mill - farme za produkcijo psov najrazlicnejsih pasem...

4.) trgovci s psi - preberite rubriko o preprodajalcih psov...

5.) vzreja cistopasemskih psov brez rodovnika - o tej kategoriji govori ta tema - pari se dva "istopasemska" psa (lahko imata oba rodovnik, lahko ima rodovnik samo eden ali pa celo nobeden), obicajno z namenom prodaje cistokrvnih mladicev brez rodovnika ali zato, ker tako "ljubijo psico ali psa", da jima ne morejo odreci starsevske srece vsaj enkrat, ponavadi vzreditelj navede cel kup vzrokov, zakaj rodovnikov ni, v resnici vecinoma rodovnika ni zato, ker je z enim ali obema psoma kaj narobe (zdravje, karakter) in nista pridobila vzrejnega dovoljenja, obicajno prenasajo hibe psi naprej, le redki vzreditelji izbirajo nove lastnike, v glavnem je odlocilen denar, cena takih mladicev je "relativno nizka", vendar se vedno precej visoka za psa, ki lahko razvije katero od dednih bolezni ali je z njegovim karakterjem kaj narobe, vsekakor pa zanj ni nobenega zagotovila, kdo so njegovi starsi...

6.) prodajalci mladicev, ki so nekje vmes ali vsakega po malo...

Med prodajalce ni steti kategorije, ki jo ves cas zavzeto omenja Spikie, ker so taki kuzki vecinoma zastonj:

- "ponesrecencki" - kuzki, ki so prisli na svet po nesreci, ker sosedi niso znali paziti svojega psa med gonitvijo nase psicke (seveda ni krivda za brejost nase psice na nasi strani :-/ - Spikie beri kot cinizem) ali pa se "nesreca" zgodi "od boga", takih je najvec in so zastonj...

V azilih se najde tako pasemske rodovniske kuzke, kot kup mesanckov in krizancev. Ugotovili smo, da tudi ti niso zastonj, saj je potrebno placati storitve, ki so jim bile v casu bivanja tam nudene.

Prav tako niso zastonj mesanci, ki jih dobimo pri sosedih. Priznajte, da le redki "vzreditelji" takih mesancev skrbijo za cepljenja, veterinarske preglede, socializacijo, pravilno prehrano pasjega narascaja pred oddajo iz legla. Torej placamo te storitve sami, ce smo vzeli psa in zelimo po najboljsih moceh poskrbeti zanj.

Torej, kaj placamo tistim vzrediteljem iz 5.) skupine? V vsakem primeru (nakup cistopasemskega nerodovniskega psa) kupujemo macka v zaklju. Ce starsi imajo ali nimajo rodovnik, je riziko v zdravju in karakterju psa, saj ne vemo (vzreditelj nam v glavnem ne bo zelel povedati) pravega vzroka zakaj rodovnikov ni. Ok, boste rekli, da papirja ne potrebujete. Potem se sprijaznite, da izkljucno na podlagi zaupanja lahko verjamete, da vam oseba - vzreditelj, ki ga vidite prvic v zivljenju, ne laze o pasjih starsih. Ker nikjer ni potrdila, kdo so (rodovnik bi to potrdil), potem je lahko oce mladickov tudi kaksen izjemno agresiven pes, zelo bolan, s hudimi dednimi napakami... Ce so taki mladici cepljeni, potem je edini strosek, ki jih razlikuje od kategorije "ponesrecenckov" strosek cepljenja. Jesti morajo do oddaje iz legla vsi mladici.

Kot vedno doslej, stoji tudi ta tema na dveh bregovih. Hudo je to, da "najhujsi zagovorniki" ne odstopijo za milimeter in po stari navadi ne vidijo dlje, kolikor zelijo.

Spikie, sprijazni se, da govoris tukaj z ljudmi, ki so vecinoma (lahko trdim, da skoraj vsi) izjemno odgovorni lastniki psov, zato je nekoliko neprimerno, da se postavljas nad vse forumovce in jim trosis presoje o tem, kaj delajo prav in kaj narobe. Vcasih je pravih vec resnic.
Nikakor pa nihce tukaj ni kriv za kratek buldogov gobec in njegove dihalne tezave ali dolgo hrbtenico jazbecarjev.

Pa lep pozdrav vsem, nekoliko mirnejse zivce pa nekaterim,
Logiran

daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #103 : sreda, 02.07.2003 : 16:12:46 »

redcreature (nick ti res ustreza), meni ni sonce stopilo v glavo in še vedno o zadevah razmišljam jasno, trezno in brez jeze in žaljenja, kar za tebe in še nekaj ljudi tukaj žal ne bi mogla reč.
mislim da smo že ugotovili kdo vse se oglaša pod to temo:
na eni strani ste VI: pošteni ljubitelji psov, ki imate mešance in jih boste veselo parili in mladiče podarjali (če jih bo kdo hotel)
na drugi strani pa smo MI: zaslužkarji, mučitelji, neljubitelji (Peibie, BlueMaco, Tomster, sirtaki, boxi, YO, simi.....veliko nas je   Grin), ki načrtno parimo, mladiče prodamo, katerega pa tudi zadržimo doma da ga lahko spet naprej mučimo po razstavah  Wink
grem malo mučit moje živali in jih spodit iz moje postelje da bomo šle na sprehod.
imejte se lepo  Kiss
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #104 : sreda, 02.07.2003 : 16:34:47 »


Rdeca KREATURA: ja jst sm pa komentirala Spikie nazaj in nevem zakaj se pol ti oglasas  Tongue
No ja mogoce so bili prepricani da imajo zlato prinasalko pod kontrolo, dejstvo pa je se vedno, da je NISO imeli...prepricanja gor al pa dol  Roll Eyes Torej niso odgovorni lastniki in pika. Vsaj po podanih definicijah ne.

Simi: Ma ne sparala pa res ne bom, posebi ker sem ze ugotovila, da pse jst ocitno kupujem impulzivno  Grin Je pa res da se midve ne moreva primerjat - ti imas redno sluzbo z rednim dohodkom, jst pa delo prek studentskega servisa, kjer mi max. placa variira tudi do 250% minimalne...ce so dobri cajti jasno Smiley Tko da nacrtovana sparanja zaenkrat niso mogoca (z drugimi besedami, vcasih mi je tud 5k SIT na mesec dat na stran total prevec:)

Yo: pazi, tuki se resno pogovarjajo o rezanju jajc, ce se bos prevec vazila da jih imas, se zna zgodit da bo kak odgovoren lastnik ti jih prisel odstranit  Grin




Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines