mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 20.10.2024 : 21:22:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: CENA PSA  (Prebrano 77316 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
yo
gost
« Odgovor #45 : torek, 01.07.2003 : 14:48:59 »

Glede na to, kako se s psi dela in kako se nekaterim izmed njih godi menim, da so absolutno

PREPOCENI


Zal ljudje gledamo skozi denar. Tudi pri psih, ki pa so ziva bitja. Kar se mene tice, bi morali biti psi se drazji.
Konec koncev bi jim morali dvigniti ceno vsaj toliko, da bi tudi legla mesanckov bila precepljena in veterinarsko oskrbljena, psice sterilizirane in psi kastrirani.
Mislim, da bi tako bili vsaj malo "zasciteni". Verjetno bi marsikdo, ki zdaj psa enostavno nekje pusti, bolj razmislil, ce bi vedel, da bo moral ponovno seci v zep za novega Huh

Ali pa tudi ne... cloveska neumnost in egoizem nimata meja  Lips Sealed

Lp, Yo
Logiran
Tomo
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 134


« Odgovor #46 : torek, 01.07.2003 : 14:53:17 »


Citat

kinologija pozna samo dve razlikovanji. čistopasemski in mešanci.


Ne, biologija utegne poznati razlikovanje na - v kontekstu pasem - cistokrvne (pasemske, cistopasemske... kakorkoli jim pac reces) in mesance. Kinologija pozna samo rodovniske in nerodovniske. Vsem jasno da ti pojmi ne govorijo o istih stvareh?
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #47 : torek, 01.07.2003 : 14:54:27 »

Yo, se absolutno strinjam! Marsikdo, ki bi pac imel psa "for the sake of it" bi po moje 2x ali pa 3x premislil, preden bi zapravil (ja, zapravil, ker to ne bi bil nakup oz. nalozba) vec denarja, kot ga zdaj. Tisti, ki vemo, zakaj imamo psa, zakaj tocno takega psa, zakaj to ali ono pasmo, spol, barvo, tisti bi po moje tudi rade volje placali visjo ceno, ce bi to le pomagalo proti "vzreji cistokrvnih nerodovniskih psov"... Vsaj jaz bi...
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #48 : torek, 01.07.2003 : 15:00:40 »

Ko oz. ce govorimo o "rodovniskih" psih, avtomatsko govorimo tudi o "cistokrvnih", "cistopasemskih" ali kakorkoli ze, psih. Nerodovniski pa so vsi ostali, ne glede na to, ali hocemo kinolosko ali biolosko poimenovanje...
Logiran
Tomo
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 134


« Odgovor #49 : torek, 01.07.2003 : 15:04:53 »

Moram se dopolniti: kinologija kot veda o psih ("psih", ne "rodovniskih psih"!) pozna vse te pojme, od cistokrvnosti in mesanosti do rodovniskosti in nerodovniskosti. Pri svojem delu (nacrtni = namenski vzreji psov) pa se opira na edino "otipljivo" dejstvo: rodovniskost oziroma nerodovniskost.
Logiran
Spikie
gost
« Odgovor #50 : torek, 01.07.2003 : 15:11:56 »

Tomo, lepo da se strinjava!
kar se pa odgovorne vzreje tice pa.... mislim, da ima veliko psov tako imenovane "pasemske" bolezni, ki seveda so dedne. Kako je s pairji... vec al manj vse vemo. Vsak ima svoje mnenje in si nabavi psa kakrsnega pac hoce. Ce ima pes sreco, ga je posvojil odgovoren lastnik. Mislim, da se mnogim pasemskim psom godi slabse kot mnogim mesanckom in ostalim "nebodigatreba". Nihce ni rekel, da ste lastniki rodovniski psov nehumani. Ce pa bi vprasali psa, kako mu je vsec vse to samponiranje, pudranje.... ne vem no, da je to humano, ne bi mogla rect. Ampak,vsak ima svoje mnenje. Jaz imam psa, ker mi tako vsec, ker obozujem zivali, ker mi je v veselje se z njim ukvarjat in se miljon razlogov je. NIMAM pa psa zato, da bi ga vozila na rastave, da bi pridobil nazive in b ga lahko parila, da bi si pokrila stroske. Tudi mene moj pes veliko stane. Za hrano, za igrace, za cepljenja.... Mislim, da je EDINA zares pomembna stvar imeti svoje zivali rad in biti predvsem odgovoren lastnik!! Vsak pes, ne glede na pasmo je pa je tako in tako svoja "osebnost".
LP!
Logiran
Spikie
gost
« Odgovor #51 : torek, 01.07.2003 : 15:15:28 »

CESTITAM TOMSTER! zate je pes nalozba? Shocked Huh
A mas na avtu tudi nalepko dog lover  Huh
Verjetno ti nima smisla ponavljat, da je vseeno kaj za ene k... pasme je pes, dokler si odgovoren lastnik?!
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #52 : torek, 01.07.2003 : 15:19:18 »

ja se strinjam s tabo tomster. ko želim imeti dotičnega psa z vnaprej predvidenimi lastnosti, si pripravljen zanj veliko odšteti. vsaj jaz sem. če iščem samo psa zase je to pač nepotrebno, nisi obremenjen s tem kako pes zgleda in dela.

saj pa je tako je pri vseh ostalih stvareh, ko kupuješ kvaliteto, ti to odtehta ceno. redko sem se pri kupovanju psa pogovarjala za ceno. to je bilo tisto čisto zadnje. pa tudi če za psa nisi pripravljen plačati začetne cene, kako boš pripravljen plačevati ostale stroške?

lp

Maja
Logiran
Spikie
gost
« Odgovor #53 : torek, 01.07.2003 : 15:19:35 »

Btw, jaz nisem in ne bom nikoli placala za psa! PA imam natanko takega psa kot hocem! Prijaznega, lusnega, lepo vzgojenega (vsaj zaenkrat  Wink), igrivega..... Imam ga, ker hocem svoje zivljenje delit s psom! Ok, tudi z obemi macki, da jima ne delam krivice!  Wink Ker HOCEM skrbet za njega. Cez dva meseca bo kastriran (mimogrede tudi macka sta), ker nocem, da bi imela kasna kuzka zaradi mojega psa nezeljeno leglo. Nimam pa psa zato, da mi bojomladici pokrili stroske! HALO?!?!?!  Shocked Met psa kot nalozbo!  Angry Angry Angry
Logiran
Spikie
gost
« Odgovor #54 : torek, 01.07.2003 : 15:23:28 »

Maja, ti povem kako? Tako kot ti! Grem v trgovino in kupim meso za psa! Ce je pes bolan, ga peljem k veterinarju in ne bos verjela, placam racun! Grem v zoo shop in kupim psu igracko.... prasicja usesa.... ne bos verjela, vse sem pripravljena placat! Samo za kuzka, pa ne! Ker jih je prevec, ki rabijo lastnike!
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #55 : torek, 01.07.2003 : 15:24:59 »

Spikie, preden te kak infarkt od razburjenja in vrocine... Oglasi, v katerih reklamirajo in ponujajo "cistokrvne nerodovniske pse", so polni pridevnikov kot UGODNO, POCENI, RACUN, NAVODILA ZA UPORABO... In tisti, ki potem tam kupi psa, je zame nic drugega kot preracunljivec, ki gleda na denar in je zanj nakup psa ocitno strosek... Zame je bil pes absolutno nalozba, ne kot nepremicnina, tudi stroskov mi ne bo povrnil, ker je kastriran, ampak kot pes, ki sem ga hotel (ok, zaradi dolocenih napak je kastriran, torej ni cisto tak, kot bi naj bil, zame pa je absolutno naj-pes)... Ja, pes je zame nalozba, nalozba v zivljenje...
Logiran
yo
gost
« Odgovor #56 : torek, 01.07.2003 : 15:27:02 »


Citat

Ker jih je prevec, ki rabijo lastnike!


In zato je blesavo, da se razmnozujejo - in to nacrtno - psi brez dokazljivega porekla.
"Nesrece" in malomarnost lastnikov se bo vedno "dogajala", torej je dovolj psov brez porekla, ki potrebujejo dom, za tiste, ki pa psa kupijo z namenom vzrejanja / razstavljanja ali preprosto zato, ker zelijo psa z dolocenimi lastnostmi, je dovolj psov z dokazljivim poreklom (rodovnikom).

Lp, Yo
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #57 : torek, 01.07.2003 : 15:31:22 »


Spikie sej te razumemo+slisimo no  Roll Eyes
Ampak na tej temi se pogovarjamo res o ceni psa ne pa o temu, da pac ti noces nic placati za svojega stirinoznega prijatelja in tudi ne bos nikoli. Ni tema posvecena tebi Spikie, res ne.

Lepo, da si pripravljena dati dom revezem, ki so bili vrzeni na cesto, ko bi bilo le se vec takih kot si ti...potem bi bil svet definitivno lepsi in prijaznejsi.

Me pa zanima nekaj, torej bos rajsi vzela nekega mladica, ki je po tvojem mnenju pac pasemski a brez papirjev, a ker bo zastonj te to ne bo motilo?
Kaj pa ce si kak tvoj prijatelj zazeli npr. cistokrvnega zlatega prinasalca brez rodovnika. Kaj bos naredila draga Spikie? Mu bos posredovala naslove vseh teh steparjev mladicev k oglasujejo tudi na temu portalu???

Logiran
yo
gost
« Odgovor #58 : torek, 01.07.2003 : 15:37:18 »

Aja, pa se nekaj - se mi je zdelo, da sem pozabila vprasati;

Kaj je vecji snobizem:

1- placati vec za psa, ki tako po videzu kot po karakterju in vseh znacilnostih resnicno ustreza "necemu, kar naj bi bil" in ga po moznosti tudi vzgajati in negovati ter solati glede na pasemske znacilnosti itd.

ali

2- placati manj za psa, ki po videzu bolj ali manj ustreza "necemu, kar naj bi bil", karakter ponavadi bolj ali manj vprasljiv, glede na to, da zelimo le "videz" nas ponavadi niti ne zanima, za kaj je resnicno tak pes bil namenjen, ko je pasma nastajala...

To me res zanima, kaj je bolj snobovsko - imeti nekaj, kar si zelel in kupil ali imeti in pokazati ob sebi nekaj, kar je bilo cenejse, pa itak vecina ljudi misli, da to je to (ceprav ni).

Lp, Yo
Logiran
Spikie
gost
« Odgovor #59 : torek, 01.07.2003 : 15:44:09 »

Ok, Tomster, ce je nalozba misljeno kot nalozba v boljse zivljnje, potem oprosti. Nesporazum. Za kap, pa se ni straha  Wink Me pac stasno razjezi, ce kdo namiguje na nalozbo v povezavi z zivalmi.
Drugace pa, Siratki, nekako "tulim", da ni problem v pasmi ali ceni, pac pa v ODGOVORNEM lastnistvu! Ker se mi zdi, da je to glavni problem! Da mesanci niso delezni nicesar manj, ce jih imajo odgovorni lastniki! Vecina tukaj jih ima pac vsaj enega pasemskega psa, zato se toliko "derem", da ne mislim nic placat za psa. Vseeno je kolko pes satne ali ne, vazno je, da ga posvoji ali kupi ali whatever, ODGOVOREN LASTNIK!
Nihce od mojih znancev ali prijateljev pa mene sigurno ne bo vprasal za nasvet kako do rodovniskega ali cistokrvnga psa. Brez skrbi, ne bom ga poslala niti k "steparjem", niti k vzrediteljem. Ce kam, potem bi mu rekla, naj se sprehodi po kasni vasi, ali pa naj se zapelje do Sv. Antona.
Nimam pa nic, proti odgovornim lastnikom rodovniskih psov, ki so si psa kupili, ker so hoteli tasnega psa. Tisti pa, ki si kupijo psa, da bi ga razstavljali zato, da bi ga lazje parili in si tako znizali stroske oskrbe, pa niso nic... no, bom to odrzala zase!
LP!
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines