mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 06.10.2024 : 10:25:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: CENA PSA  (Prebrano 76992 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #270 : nedelja, 05.03.2006 : 12:05:47 »

Roknik vse je stvar posameznika!
Če nisi pripravljena pač nisi - noben te ne sili v nakup - in če tudi pri 34 letih ugotovila da so rodovniški psi "predragi" si še vedno si razmišljala z svojo glavo!
(zakaj so te popljuvali - ker nekateri pač ne razumete določenih stvari potem pa pametnjačite kako je kuža predrag)!

Jaz sem z svojo prvo psičko imela VELIKO srečo (hvala bogu da sem pred nakupom prižgala net in vidla besede napisane z rdečo barvo, ki so me odvrnile od nerodovniškega kužka)!
Takrat sem rekla da je denar zadnje kar bi mi moglo biti pomembno in da bom psa navsezadnje imela "upam vsaj" 15 let!

Sedaj ko vem kako je in čeprav ne vzrejam (sem seznanjena z stroški vzreje) mi ni žal tolarja ki bi ga odštela za psa! Naprotno pred 3 leti se mi je zdelo 150.000 sit ogromno, zdaj ko pa gledam kje so moje želje in da si ponovno želim  tako enkratnega kužka kot prvič - sem to še cifro podvojila, pa še kaj zraven - in bom dala za to kar si želim - pa se naj sliši še tako noro....
In ja za nameček bom še bolj nora in si ga pripeljala kilometre vstran tako da bo šel na letalo in kaj zdaj ko bom za letalo dala več kot pa morda stane kak rodovniški kuža!

SEM PAČ NEUMNA!
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #271 : nedelja, 05.03.2006 : 12:11:29 »

SEM PAČ NEUMNA!

WELCOME TO THE CLUB Grin Wink Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #272 : nedelja, 05.03.2006 : 12:25:31 »

Roknik, z vzrejanjem rodovniških psov so veliko večji stroški kot z nerodovniškimi. To je vse! Vzreditelj je vesel, če se mu stroški pokrijejo.

Več pa ne mislim govoriti. Smo že veliko povedali, sploh pa, zakaj bi nekaj tupili nekomu, ki ga rodovniška vzreja sploh ne zanima in za katerega dvomim, da bi bil primeren skrbnik glede na moja merila....

Se sliši grobo, ampak, želim si, da kdor kupi pri meni mladička, zna ceniti to, kar je dobil in ves trud, ki je vložen v zdravo vzrejo.

Če raje kupiš nerodovniškega psa, potem to sigurno nisi, ker raje podpiraš nekoga, ki očitno vzreja na trhlih zdravstvenih temeljih, brez vsakršnega vlaganja v zdravje svojih živali, po možnosti pari prepogosto itd. Tu se poraja veliko etičnih vprašanj povezanih s samim zdravjem in dobrobitjo živali.

Veliko bolje bi bilo, če bi posvojila še enega mešančka.
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #273 : nedelja, 05.03.2006 : 12:33:17 »

Se strinjam s posvojitvijo mešančka.

Takim ljudem, ki kupijo nerodovničke "čistokrvne" pse, privoščim, ne da je pes bolan zaradi samega psa ne, ampak da jim pes zraste v nekaj čisto xy...


Mene so imeli moji domači (v bistvu fantova družina) za malce noro, ker kupujem psa z rodovnikom za pač določeno količino denarja (meni se ni zdelo veliko). S pogovori sem jim uspela razložiti, kje je smisel rodovnika in sedaj bi raje vzeli psa iz zavetišča kot, da bi kupovali nerodovniške pse.
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #274 : nedelja, 05.03.2006 : 12:36:34 »

Kalsang se podpišem pod tvoj post.....

Čeprav roknik omenja kako bi raje vzela mešančka iz zavetišča - no potem pa ga je šla kupit, pa še stoka kako je drag - tega pa ne razumem najbolj!
Logiran
roknik
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #275 : nedelja, 05.03.2006 : 14:18:59 »

To tudi govorim. Da ko se odločiš za eno pasmo, ti ni žal dati denar (če ga seveda imaš). Naša Lady bo za cortkanje (kot da že ni dosti scrkljana) in ne za razstave tako da sva jo vzela brez papirjev. Vsi vzrejci brez izjeme, razen seveda trgovcev, pravijo da jim ni za denar. Zakaj pa so cene potem tako nabite. Jezi me pa še to, ko pravijo, da s tem denarjem komaj pokrijejo vse stroške, ki jih imajo za mladička. Kako lahko nekdo proda nemškega ovčarja za recimo 100 tisočakov (pa še to sem po moje pretirala s ceno) z papirji, pa ima dosti za stroške drugi pa z 250 tisočaki ne pokrijejo stroška pri enem mladičku, ki je še petkrat manjši od ovčarja. Naj samo nehajo govoriti da jim ni za denar. Če jim je toliko za ohranitev prave pasmine, brez vseh bolezni, naj zničajo svoje cene pa se bo tudi več ljudi odločalo za nakup pasemskih psov.
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #276 : nedelja, 05.03.2006 : 14:24:27 »

To tudi govorim. Da ko se odločiš za eno pasmo, ti ni žal dati denar (če ga seveda imaš). Naša Lady bo za cortkanje (kot da že ni dosti scrkljana) in ne za razstave tako da sva jo vzela brez papirjev. Vsi vzrejci brez izjeme, razen seveda trgovcev, pravijo da jim ni za denar. Zakaj pa so cene potem tako nabite. Jezi me pa še to, ko pravijo, da s tem denarjem komaj pokrijejo vse stroške, ki jih imajo za mladička. Kako lahko nekdo proda nemškega ovčarja za recimo 100 tisočakov (pa še to sem po moje pretirala s ceno) z papirji, pa ima dosti za stroške drugi pa z 250 tisočaki ne pokrijejo stroška pri enem mladičku, ki je še petkrat manjši od ovčarja. Naj samo nehajo govoriti da jim ni za denar. Če jim je toliko za ohranitev prave pasmine, brez vseh bolezni, naj zničajo svoje cene pa se bo tudi več ljudi odločalo za nakup pasemskih psov.


uuu ti boš morala pa še veliko brskat po forumu???

Tudi moj (pa verjetno še kakšen)  je za cortanje pa ima vseeno papirje.
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #277 : nedelja, 05.03.2006 : 14:36:00 »

Draga Roknik,


Me vesli, da si prišla do svoje Kavalirke...in da si z njo zadovoljna in srečna....!!! A tvoje razmišljanje o  "pes kot blago" in predrago.....hm, ja odvisno kje si ga (pri kom) kupila in kaj si z njim dobila !!!!

Čisto slučajno je tudi moja sestra leto dni iskala in čakala na svojega Kavalirčka in so mi zadeve dokaj dobro poznane.....in cene in kaj vse je oz. smo šli skozi (preverjanje vzrediteljev) in na kaj vse so nas dobri poznavalci pasme opozarjali....Sem sicer tudi sama vzrediteljica (druge pasme), a sem bila presenečana nad tem na kaj vse sem bila opozorjena, ko sem pomagala iskati zdravega Kavalirčka, zdravih staršev ..... in dobre vzreditelje.....

Upam, da veš kakšno pasmo si kupila (ne mislim samo na tisto kar piše v opisih pasem v "Pasjih enciklopedijah" ), mislim na zdravje, kombinacije, socializacijo, življenje Kavalirčka......itd itd itd in kaj vse lahko od svoje kužice pričakuješ.....in upam, da imaš še podporo vzrediteljev (hm, čeprav zame to niso)  in da jo boš vedno imela...ti in tvoja kužica !!!!

Ma, glede na tvoje mnjeje o ceni in cenah pa tole....V razmislek kdo ima "pse za blago" ...morda ti je treba podati dva ekstremno različna primera, da boš zadevo malo ločila !!!!

1.primer, ki smo ga doživeli ob iskanju Kavalirčka  in na srečo preživeli....
"vzreditelj" Undecided ,ima doma samčka in samičko in pari ob vsaki gonitvi isto kombionacijo v nedogled in brez vzrejnega in obveznih pregledov, ki ima mamico kavalirko in mladičke na seniku / v štali, kjer jedo kar pač jedo in rastejo kot rastejo in vidijo človeka ali ga pač ne vidijo, .....kjer ti tak "vzreditelj" ne zna povedati nič o zdravju...oz. ti celo pove, da ni nobenih problemov ("pa, ja de jih ni ??!!!)..nima pojma o rodovniku in prednikih, kjer torej ni dal niti tolarja za preglede, vzrejno dovoljenje, skočnino, rodovnike......hrana...hm, polenta in mleko je kar poceni.....to, da jih mora razglistiti niti ne ve, cepljenje ...ja no, morda, če jih ne more prodati pri 2-eh mesecih, pa še to brez potnih listov.....pa prideš po mladička in ti ga dajo ti pa njim denar ..in zadeva je zaključena za njih za večne čase........Kaj pa ko bo človek rabil kašen nasvet, pomoč ?......Hm, ja no GSM zvoni v prazno....(Potem bo najbrž med tistimi, ki nato res iz obupa pokličejo prave in resne vzreditelje in jim je nerodno priznati, ampak nekako skozi opravičila zmencajo, da so kupili rodovniškega brez rodovnika ali pa pri preprodajalcu.....in prosijo za pomoč.....take imam jaz kar tri...in jim pomagam, čeprav ne gre za moje mladičke.....še vedno gre pač za kužke in sem mnenja da je boljše, če jim pomagam, kot, da jih kdo zavrže........ampak.....
....In potem so "poceni rodovniški brez rodovnika"... ti praviš da je celo predrag....ja, mislim, da takega res drago plačaš !!!!

2.primer, ki smo ga doživeli in ga doživljamo še danes in smo srečni
Vzreditelj Smiley, ki je želel vedeti o sestri in družini ravno toliko kot ona o njihovih kužkih....pol leta rednih kontaktov in pogovorv...Na vpogled je bila vsa dokumentacija o pregledih vzrejnih dovoljenjih in zdravju staršev in prednikov ter mladičkov iz predhodnih legel, rodovniki z razlago. Malčki so se skotili v dnevni sobi in tam odraščali z vsemi člani družine in drugimi kužki, jedli kvalitetno hrano, se igrali in spoznavali življenje z ljudmi.....veterinarski pregled, pregled vzrejnega referenta, pregled srca, razglistenje, cepljenje (vse z originalnim dokumenetom in to z oceno in zdravstvenim stanjem vseh mladičkov v leglu ne samo za sestrinega), čipiranje.....navajanje na čistočo (sestri se ni niti enkrat polulal v stanovanju!!!??), rodovnik in export rodovnik ....podaljšanje bivanja (2 tedna) pri vzrediteljih, zaradi smučanja.....Odhod po mladička..zelo zanimiva zgodbica....Vzreditelj (65 letni gospod) ga je pripeljal 600 km (prevozil je več kot pol poti), zaradi močnega sneženja, ker moja sestra ni mogla do njih z avionom......pa tudi z navadnim avtom se je bilo težko prebiti do njih ......se pravi ona jih je prevozila le 500km.... S seboj je prinesel vse zgoraj naštete dokumnte, hrano za 14 dni, novo dekico (tako ki je še kakšen človeški dojenček nima), ki je dišala po mamici, ovratnico, povodec, igračke, priboljške,....in Kavalirčka....o poplavi besed nasvetov in skrbi in o solzicah in kako težko se je ločil od njega ne bom niti govorila, ker to razumemo le vzreditelji....In zgodba se NI končala. Telefon zvoni skoraj vsak dan, e-maili letijo s fotkami sem ter tja, nasveti, skrb, zanimanje.....kmalu opričakujemo obisk in skratka imamo zelo dobre nove prijatelje na drugem koncu Evrope..... In potem naj bi bil to "zelo drag Kavalirček z rodovnikom ...po tvojih besedah "pes blago" Huh?!!!!

Daj zdaj pa malo pošteno pri sebi razmisli kaj in kdaj je pes blago !!!! Vidiš razliko med prvim in drugim primerom Huh?? Upam, da ja in upam, da jo vidijo tudi vsi tisti drugi, ki imajo toliko za povedati o dragih in predragih rodovniških kužkih!!!!

Kar se tiče razlik v ceni med pasmami pa tole .....Si se že kdaj vprašala zakaj je toliko Nemških ovčarjev  in zakaj tako malo Kavalirčkov? Ni vse tako enostavno, črno in belo kot se zdi !!!! Daj zdaj pa razmišljaj še malo sama !!!!

LP,

Nataša









Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #278 : nedelja, 05.03.2006 : 14:37:26 »

Hm, se vec ljudi, ki niso pripravljeni za psa odsteti niti tolarja vec kot so si sami zamislili? Uh, ne hvala, naj kar pri steparjih/preprodajalcih/v trgovinah kupujejo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #279 : nedelja, 05.03.2006 : 14:39:53 »

Prav zabavno je brat nonsense, ki jih nekateri ne morejo in ne morejo nehat pisat.

roknik, ali nismo tebi postavili v eni drugi temi nekaj osnovnih vprasanj, na katera zdaj dobivamo napacne odgovore?

"vsec mi je pasma, vendar sem kupila psa brez rodovnika"
Torej si kupila mesanca? Kaksno zvezo ima potem s tvojim nakupom pasma, ki ti je vsec?

"ko se odločiš za eno pasmo, ti ni žal dati denar"
Za mesanca je vsak tolar prevec. Bi dala toliko denarja tudi za psa, ki bi se skotil sosedovi mesanki? Hja, res se ti lahko znanci na vsa usta rezijo. Tudi jaz se. Cloveska neumnost nima meja.

Prihrani jezo nad vzreditelji. Najprej sama postani vzrediteljica, da bos sploh lahko kakrkoli v vzreji komentirala. Dokler za "debel denar" kupujes mesance in o vzreji ne ves drugega kot to, da pomeni "rojevanje pasjih mladicev", nisi kompetentna oseba za komentarje rodovniske vzreje ali cen rodovniskih psov.

Kaj vse mora vedeti vzreditelj si lahko preberes v clanku Torej, vzrejali bi radi?
Logiran

mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #280 : nedelja, 05.03.2006 : 15:21:36 »

Citat
Kako lahko nekdo proda nemškega ovčarja za recimo 100 tisočakov (pa še to sem po moje pretirala s ceno) z papirji, pa ima dosti za stroške drugi pa z 250 tisočaki ne pokrijejo stroška pri enem mladičku, ki je še petkrat manjši od ovčarja. Naj samo nehajo govoriti da jim ni za denar. Če jim je toliko za ohranitev prave pasmine, brez vseh bolezni, naj zničajo svoje cene pa se bo tudi več ljudi odločalo za nakup pasemskih psov.

Preberi si to stran: http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=355 in boš videla, da pišeš neumnosti..

Logiran
roknik
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #281 : nedelja, 05.03.2006 : 15:28:50 »

Evo spet same negativne reakcije kot zadnjič. Mož mi je že večkrat povedal, da se pisno ne znam tako izraziti kot govorno. Vsak bo dal za psa kolikor je pač pripravljen.
Priznam, da se grdo sliši, ko rečemo da je žival blago. Ali nas res mala peščica vidi, da je to tako. Ne bom vam več težila s temi vprašanji.
Naši administratorki: če se ne motim (mogoče pa se) so forumi namenjeni za komentiranje o raznih temah neglede na to zakaj je kdo kompetenten. Nobenemu nočem nič žalega samo povem svoje mnenje in postavim pač vprašanje, ki me zanima (ali tudi tega več ne smem).
Gospa Jana, meni nevednežu, prosim razložite, ker vidim, da ste kompetentni za to, na čisto preprosto vprašanje (da ne bo pomote-nobenega ne izzivam, samo zanima me): zakaj so velike pasmine dosti cenejše od malih, hišnih psov, če je cena njihove vzgoje najverjetneje malenkostno dražja.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #282 : nedelja, 05.03.2006 : 15:39:40 »

Saj niso vedno velike pasme cenejše. Poglej malo II. fci grupo, kjer je večino pasem od 150 tisoč naprej.

Zakaj so majhne dražje? Zato, ker jih je ponavadi samo malo v leglu (pri čivavi jih 8 ne bo nikoli, kolikor jih je v moji pasmi skoraj minimum Smiley), kotijo dostikrat s carskim, paritve so tudi bolj zakomplicirane....

Ja, pes je blago. Res je. Vsaj tako ga interpretira slovensko pravo. Čeprav zame je mnogo več....
Logiran
roknik
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #283 : nedelja, 05.03.2006 : 15:40:23 »

Hvala Mojčica. to hočem-nekaj konkretnega, ne samo neko obtoževanje, da ne razumem itd itd. Človeku je treba predložiti nekaj konkretnega, da ve o čem se gre. Jaz vprašam, če nekaj ne razumem pa če je drugim še tako butasto. Ne rodimo se vsi pametni Jana. Zdaj mi je že jasneje odkod določene cene, še vedno pa ne vem zakaj taka razlika med velikimi in malimi psi (večini). Po moje je to čista trgovina- povpraševanje ponudba; ali pa ima kdo drug drugačno mnenje.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #284 : nedelja, 05.03.2006 : 16:11:38 »

Gospa Jana, meni nevednežu, prosim razložite, ker vidim, da ste kompetentni za to, na čisto preprosto vprašanje (da ne bo pomote-nobenega ne izzivam, samo zanima me): zakaj so velike pasmine dosti cenejše od malih, hišnih psov, če je cena njihove vzgoje najverjetneje malenkostno dražja.

Ni veliko za razlagati in ni potrebnih kaksnih kompetenc, saj velikost ni merilo za postavitev cene posameznega psa.

Malo za salo, veliko zares: tudi nemske doge stanejo 1000 in vec eurov, pa so nekako med najvecjimi pasmami. Neapeljski mastif je celo lahko 1500 eurov, pa spada med vecje pasma, vsekakor pa tezje.
Torej, od kod ti ideja o tem, da so velike pasme cenejse od majhnih? Shar pei ni majhna pasma, pa se cena posameznih psov giblje tudi po 2000 eurov..., tudi cena buldogov je podobna... A se kaksno nastejemo?

Cena vzgoje psa do dopolnjenega 2. meseca starosti se med pasmami ne razlikuje, saj do tega casa se ne vlacimo psov v pasje sole, prav tako z njimi ne delamo izpitov... Jih pa socializiramo, kolikor je ustrezno za tako majhne pse. Pa je to potrebno tako za civavo, kot za nemsko dogo.

Ja, forumi so namenjeni komentiranjem, vendar ne vecnemu ponavljanju enih in istih zablod. In od tistih, ki karkoli komentirajo, se pricakuje, da si poleg lastnega komentarja tudi kaj preberejo. Zazeljeno je, da komentatorji ne gledajo izkljucno skozi denarnico, saj se jih v takem primeru kaksen argument proti nerodovniski prodaji, nakupu in razplodu celo lahko prime, kar pa zate, roknik, ne morem reci. Vse argumente, ki jih uspes spraviti skupaj, naslanjas na cene in zasluzkarstvo vzrediteljev rodovniskih psov, ceprav v zadnjem sporocilu priznavas, da pojma nimas, kako vzreja rodovniskih psov sploh poteka in kaj je za taksno vzrejo potrebno. Se ti zdi to prav? Komentirati nekaj, o cemer ne ves nicesar in se za svoj prav celo kregati po forumih ter prepircevati vzreditelje, da nimajo pojma.

In, kakrsnokoli pisanje v zagovor nerodovniski prodaji ali razplodu je na tem forumu prepovedano.

Hvala Mojčica. to hočem-nekaj konkretnega, ne samo neko obtoževanje, da ne razumem itd itd. Človeku je treba predložiti nekaj konkretnega, da ve o čem se gre. Jaz vprašam, če nekaj ne razumem pa če je drugim še tako butasto. Ne rodimo se vsi pametni Jana. Zdaj mi je že jasneje odkod določene cene, še vedno pa ne vem zakaj taka razlika med velikimi in malimi psi (večini). Po moje je to čista trgovina- povpraševanje ponudba; ali pa ima kdo drug drugačno mnenje.

Daj, roknik, clanek, na katerega je dala link mojcica je na mojpes.netu ze nekaj let in rahlo mi gre na zivce brati vedno iste trditve, vprasanja in zakljucke, obenem pa tvoje lastne rasti ni, saj ne pogledas dlje od svojega sporocila na forumu.

Jaz sem za Ajdito in zate napisala nekaj osnovnih vprasanj in odgovori nanje bi ti dali kompleten vpogled v to, kaj je rodovniska in kaj nerodovniska vzreja. Pa si seveda spregledala moje sporocilo, kot se vecino drugega, kar smo ti na tem forumu zeleli dopovedati. Se enkrat, ce si res zelis kaksnega dodatnega znanja http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,4014.msg174299.html#msg174299 - ni pa pravljica za prebrat, temvec je malo za pobrskat in malo svojo zdravo pamet za uporabit.

Ni komentiranje samo tvoja pravica na forumih, temvec je komentiranje tvojih nesmislov pravica tudi vseh ostalih clanov. Ce ti ne ustrezajo kaksni komentarji, potem se vzdrzi pisanja. Preprosto, da bolj ne bi moglo biti. Je pa tole najbrz edini forum na slovenskem, kjer ne pustim pozitivnega pisanja o razplodu psov brez rodovnikov, kjer oglasevanje prodaje takih psov ni mogoce in kjer s kritiko nastopimo proti vsakemu, ki nam pride "solit pamet" o pravilnosti nakupa "cistokrvnega psa brez rodovnika".
Logiran

Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines