mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 20.10.2024 : 20:54:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: CENA PSA  (Prebrano 77304 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
lemmy
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #195 : sreda, 02.11.2005 : 10:41:23 »

Moderatorka je razložila, zakaj je temo v Kajinem kotičku (ki je namenjen izgubljenim, zavrženim....kužkom) izbrisala.

Se opravicujem... Morda nisem dobro prebral.

Citat
Vse lepo bodočima staršem in kepicam.

Najlepsa hvala.

Za konec se zelim se opraviciti vsem, ki sem jih s svojim sporocilom osebno prizadel. Vsekakor to ni bil moj namen!

lp,
Gregor
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #196 : sreda, 02.11.2005 : 10:46:44 »

S takim nacinom pisanja (opravicilo vsem, ki naj bi jih osebno prizadel) kazes samo na to, da si sam osebno prizadet  Undecided Moj namen ni bil kritizirat tvojim kuzkov (nasi psi so nasi, ne glede na poreklo)- pritisk pa mi je dvignil tvoj post v temi Pekinezerji, ko sem videla, da ti je uspelo sparit dva taka psa in ce se ne motim, psica ni stara niti eno leto  Tongue

Tisto o sorodstvu pa je bil hec  Wink
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #197 : sreda, 02.11.2005 : 10:55:59 »

Zanimivo je predvsem to kako Lemmy prav ti poudarjas,da so cistokrvni! Kaj pa to sploh pomeni? Da sta primerna predstavnika njune pasme sigurno ne,ker bi imela tako rodovnik.Beseda cistokrvni pomeni zgolj to,da zgledata kot psa dolocene pasme. Pa konec.
Lep dan vsem rodovniskim,mesancem in azilasom.(samo te tri kategorije obstajajo!)
LP
Logiran
lemmy
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #198 : sreda, 02.11.2005 : 11:03:44 »

Hehehehe... Ne morem zmagati  Grin

Res ne vem, zakaj bi bil sam osebno prizadet... Zato, ker mi med vrsticami govorite, kako neodgovoren sem, ker sem "paril" psa  Smiley Ah, dajte no!

Drugace pa, kdo bi si mislil, da je tisto o sorodstvu hec?! Verjemite mi, velikokrat sem ze dozivel podoben sprejem na forumih, ki naj bi omogocali demokraticen nacin izrazanja.

Balu: preberite vsa sporocila in boste videli, kdo je zacel s "cistokrvnostjo"... Ce se ne motim, tudi nikjer na strani ne omenjam, da sta cistokrvna...

lp,
Gregor
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #199 : sreda, 02.11.2005 : 11:17:24 »

Hehehehe... Ne morem zmagati Grin
Res ne vem, zakaj bi bil sam osebno prizadet... Zato, ker mi med vrsticami govorite, kako neodgovoren sem, ker sem "paril" psa Smiley Ah, dajte no!

Ni problem v tem, da si "paril" psa, ampak v tem, da nimaš pojma o njunih prednikih, njihovih hibah, boleznih... Najbrž veš, da se malo morje bolezni, sindromov, napak...deduje recesivno, tako da tudi če je tvoj pes zdrav, še ne pomeni, da bodo tudi potomci zdravi. Povej mi, kako bi se počutil, če bi k tebi kakšen mesec po nakupu prišel novi lastnik tvojega psa in ti povedal, da ima kuža hudo bolezen ali okvaro? Kaj bi naredil v tem slučaju?

Drugace pa, kdo bi si mislil, da je tisto o sorodstvu hec?! Verjemite mi, velikokrat sem ze dozivel podoben sprejem na forumih, ki naj bi omogocali demokraticen nacin izrazanja.
Pa si se mogoče že vprašal zakaj je povsod tak sprejem?

LP
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #200 : sreda, 02.11.2005 : 11:26:55 »

preberite vsa sporocila in boste videli, kdo je zacel s "cistokrvnostjo"... Ce se ne motim, tudi nikjer na strani ne omenjam, da sta cistokrvna...
lp,
Gregor
Pošteno.To je res. Meni po prvem lemmyjevem postu in po ogledu linka še ni bilo (vsaj črno na belem) jasno ali so psi rodovniški, ''čistokrvni'' ali karkoli že, ker to ni bilo nikjer eksplicitno omenjeno (ali pa sem spregledala).

Kako lemmy, smo ti že kaj odrli oči Wink (malo za šalo malo za res)?


Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #201 : sreda, 02.11.2005 : 11:31:29 »

Citat
Zanimivo, jaz se pa zjutraj zbudim ob svojih dveh nerodovniskih "cistokrvnih" psih in je dan takoj lepsi!

Kdo ni rekel nic o cistokrvnih?Ne skrbi zame,so me na forumu naucili brat poste drugih. Cool

Seveda nisi neodgovorno paril psa....prosim podatke o starsih,evaluacijo pri priznamem psihologu za karakter,preglede ki so obvezni v okviru pasme,zagotovi kupcu pogodbo in povracilo denarja ce bo imel kaksno dedno okvaro,....to je odgovorno.Psu,ki ga bos pripeljal na svet omogocit cimbolj kvalitetno zivljenje.
Lp

Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #202 : sreda, 02.11.2005 : 11:39:54 »

Balu, lemmy pri tem seveda krepko pade na prvem delu ''izpita'' (pregledi in evaluacije). Mislim, da o tem ali vzrejati nerodovniške mladiče ali ne, sploh ne bi smelo biti debate (proti!).
Mislim pa tudi, da bo sodeč po linku in postih vsaj za male dobro poskrbljeno in denar ni v prvi vrsti. Tako da na kosce razcefrat ju ravno ne rabimo... Ali pa se motim lemmy?
Še vedno ne vemo ali je šlo za načrtno parjenje (poleg nerodovniške vzreje je psica dejansko premlada- njena prva gonitev?  Huh ) ali ''ups'' in ali nameravate imeti legla tudi v bodoče?
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #203 : sreda, 02.11.2005 : 11:52:52 »

Pa sej ga nocem razcefrat Shocked Grin
Ne prenesem pa,da se kot opravicilo spravljajo na rodovniske pse. Sej se on obremenjuje z cistokrvnosto in rodovniki.
lp
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #204 : sreda, 02.11.2005 : 12:00:37 »

Sem si sama ogledala stran ki jo je priložil lammy!
Poleg vsega ostalega me moti datum rojstva psičke - pa tud če je letnica za 1 leto nižja -haloooo - kako ste lahko to nardili!

Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #205 : sreda, 02.11.2005 : 12:04:01 »

Pa sej ga nocem razcefrat Shocked Grin
Ne prenesem pa,da se kot opravicilo spravljajo na rodovniske pse. Sej se on obremenjuje z cistokrvnosto in rodovniki.
lp
Grin Wink
Logiran
lemmy
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #206 : sreda, 02.11.2005 : 13:38:25 »

Ali so se vaši starši pred vašim spočetjem pogovorili o dednih napakah, ki jih imajo njihovi predniki, preden so vas spočeli? Lips Sealed So naredili vse genetske teste, da so bili pomirjeni, da bo z otrokom vse uredu, ali so bili neodgovorni in so vas kar spočeli brez vseh potrdil in dokumentacij? Ali imajo zato kakorkoli prizadeti ljudje/živali manjšo pravico do življenja kot rodovniški psi? Ali je rodovnik 100% garancija, da vaš pes ne bo zbolel??? Morda pa so bolezni, ki jih imajo rodovniški psi ravno posledica takšnega parjenja med psi s petimi imeni, ko so že vsi degenerirani.
To je nekaj vprašanj, nad katerimi bi se lahko vaš štab zamislil. Moji psi imajo rodovniške starše, vendar rodovnika za mladiče nisva želela ob nakupu, ker je zame to le list papirja in nobena "garancija". poleg tega pa sem psa kupoval zaradi lastnega veselja do živali in v primeru hude bolezni, ne bi šel k vzrediteljici zahtevati povračilo stroškov, ker je pes moj spremljevalec in ne ena električna aparatura s t-testom in garancijo, ki jo zamenjaš ob najmanjši napaki. Če pa bi se izkazalo, da je moj pes ali psička hudo bolna, bi ji nudil veterinarsko pomoč in nego, ki bi mi jo veterinar predlagal ne glede na stroške. Sem zaposlen, imam dobro plačo in na svoje prijatelje ne gledam izključno preko stroškov, ki mi jih povzročajo. Zato mi ne očitajte neodgovornosti do svojih psov.

Lp,
Gregor
Logiran
lemmy
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #207 : sreda, 02.11.2005 : 13:40:20 »

Balu, poglejte sporocilo, malo pred tistim, v katerem sem ironicno povzel TinoZ...

Zdaj šele vidim v temi Pekinezer: zakaj za vraga ste pa šli parit dva nerodovniška "čistokrvna" psa?
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #208 : sreda, 02.11.2005 : 14:01:39 »

Sorry, sicer ne poznam standarda za pekinčane v detajle, vendar pa mi tvoja psa kolikor sta že luštna ne delujeta,niti kot čistokrvna brez rodovnikov.en kup takšnih psov se namreč sprehaja po našem mestu in ljudje veselo pripovedujejo,da imajo pekinčane,pa jim niti od daleč niso podobni.Mislim,da bi si bilo pa potrebno dovolj samokritično ogledati tipičnega predstavnika pasme,da bi o približku lahko govorili.Vsekakor pa mislim,da so  Kitajci,ko so ustvarjali to pasmo imeli nekaj popolnoma drugega v mislih kot pekinčana in ne to kar ti misliš prodati za pekinčana  novim naivnežem.
LP
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #209 : sreda, 02.11.2005 : 14:07:08 »

Citat
Ali so se vaši starši pred vašim spočetjem pogovorili o dednih napakah, ki jih imajo njihovi predniki, preden so vas spočeli?  So naredili vse genetske teste, da so bili pomirjeni, da bo z otrokom vse uredu, ali so bili neodgovorni in so vas kar spočeli brez vseh potrdil in dokumentacij?
Naši starši bi nas obdržali v vsakem primeru..... bolane ali ne, ker smo pač njihovi otroci. Me pa prav zanima koliko ljudi, ki so po liniji najmanjšega odpora prišli do mladička, bo za le tega plačalo 1000in več Evrov za zdravljenje dedne hibe, ki je posledica neodgovorne vzreje......... zelo veliko takšnih revčkov namreč konča v kakšnem zavetišču  Angry.

Sicer pa je to že tema, ki spada pod kakšen drug naslov.....

lp
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines