mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 03.07.2024 : 00:01:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Strani: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: CENA PSA  (Prebrano 75209 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #465 : ponedeljek, 18.08.2008 : 16:11:48 »

Uuuuuuuu, ti bom jaz odgovorila  Wink
Odločila si se za boemski način življenja, rekla: "*** vzrejo" in odšla po novega pasjega prijatelja med zavetiščarje!!  Grin
Hecam se, itak. Poanta je, da v tej temu ubistvu sploh ni debata o "zavetiščarji" vs. "rodovniški" ampak koliko nekdo plača za rodovniškega psa.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #466 : ponedeljek, 18.08.2008 : 16:12:25 »

Zame NOBEN pes star več kot tri mesece ni vreden ničesar. Ker takšnega psa nikoli ne bi želel imeti, ker mu ne bi zaupal, poleg tega pa ga tudi ne bi moral navaditi na svoje navade.

Hehe, se vidi, da se ne spoznaš na pse.

8 mesecev star pes 8000 evrov? Grin Pa še verjetno je kakšen pudelj, in to potem znese da je malo pišče vredno več kot čisto zlato. Kg je približno 1800 evrov.

Spet si dokazal da se ne spoznaš na pse, in da so zate eni psi več vredni od drugih. Zakaj pa ne bi pudelj stal 8000 € ? Kateri pes pa bi bil zate vreden 8000 €? Hvala za odgovor! Se pa vidi, da si prišel provocirat. Tukaj ti ne bo uspelo, ti pa bomo probali dokazati, kaj imaš narobe. LP

Logiran
error7891
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #467 : ponedeljek, 18.08.2008 : 16:19:08 »

Hmmm, tole ni moja izjava, temveč tvoja.
Se ne strinjam da rodovnik = ego, niti ne vem, od kje si to potegnil? Nikjer nisem napisala, da jaz rodovnik enačim z egom.
Nikjer nisem zapisal da je rodovnik = ego. Ker psa poljubne pasme z rodovnikom, lahko dobiš za okoli 1000€. Ego sem omenil zaradi CENE psa. No mogoče je pa ona tudi najboljša med najboljšimi vzrediteljicami in bo znala takšnega psa dobro vnovčiti.
Logiran
ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #468 : ponedeljek, 18.08.2008 : 16:21:54 »

In kakšne načrte imate potem vi s psom, ali bo to bolj za vaš ego? Roll Eyes
Pač rodovniške pse imajo ljudje z premalo erekcije med nogami ane.
O.K. potem pa razloži ta dva svoja stavka. Ker jaz očitno to, kar si napisal, berem popolnoma narobe.
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #469 : ponedeljek, 18.08.2008 : 16:23:55 »

Uuuuuuuu, ti bom jaz odgovorila Wink
Odločila si se za boemski način življenja, rekla: "*** vzrejo" in odšla po novega pasjega prijatelja med zavetiščarje!! Grin
Točno, sounds like me  Grin  Grin  In zdaj, ker ne potrebujem večanja ega in ker erekcije ne morem dosežt, sem se odločila, da bom živela kot en hipi, z mešanci, seveda. Ker z rodovniški to ne moreš  Roll Eyes
Ne, resno-tale tema je za to, da si povemo mnenja o cenah rodovniških mladičev. Pa če imam rodovniške doma ali pa jih nimam  Roll Eyes
Tema o tem zakaj rodovniškega in zakaj mešanca iz zavetišča, pa je tudi nekje na forumu,Error7891  Wink
Logiran
error7891
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #470 : ponedeljek, 18.08.2008 : 16:25:11 »

Hehe, se vidi, da se ne spoznaš na pse.
Napisal sem da meni osebno ni vreden ničesar. Vem pa da psarne ko uvozijo pse iz drugih uspešnih psarn pa dajo za odrasle šampione in grand šampione velike denarce. Prav. Naj dajo in kaj te moti če jaz ne bi dal ničesar?
Logiran
ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #471 : ponedeljek, 18.08.2008 : 16:26:30 »

Poleg tega je povsod napisano, da cene variirajo, nekje so precej višje, nekje nižje, odvisno (sklepam) od staršev, od tega, koliko je bilo vloženega v mladiča, v smislu veterinarjev, hrane, pregledov, cepljenja, socializacije, igrač, pa še marsičesa, na kar se jaz ne spoznam in zato nisem poklicana, da o temu govorim.
Pa še nekaj, da ne bo nesporazuma, zavetiščarja imam zato, ker so tudi lahko enakovredno dobri psi, imajo super karakter in dobil je novo priložnost. Cena za moje pojme ni pomembna.
lp tanja
Logiran
error7891
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #472 : ponedeljek, 18.08.2008 : 16:38:45 »

Še glede nerodovniških psov. Kapa dol vsakemu ki gre v zavetišče in reši psa, ter mu polepša življenje. Priznam, da tako plemenitega dejanja sam verjetno nikoli ne bom zmogel. In verjamem tudi, da so ti psi kasnejšemu lastniku neizmerno hvaležni in vdani do konca. Tole mislim čisto resno.

Sam pač žal nisem tak in bom vedno želel psa z rodovnikom, pa ne zaradi ega, ker če bi želel pokazati da imam veliko denarja, bi si kupil verjetno kakšno še dražjo reč, ampak zaradi vsega kar pač rodovnik prinese. To zgodbico pa verjetno že vsi dobro poznamo (zdravje, čistokrvnost, karakter, itd.)

Še enkrat na kratko: če rečem da določen pes zame nima vrednosti to ne pomeni da je pes slab in zanič
Logiran
error7891
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #473 : ponedeljek, 18.08.2008 : 16:41:48 »

Spet si dokazal da se ne spoznaš na pse, in da so zate eni psi več vredni od drugih. Zakaj pa ne bi pudelj stal 8000 € ? Kateri pes pa bi bil zate vreden 8000 €? Hvala za odgovor! Se pa vidi, da si prišel provocirat. Tukaj ti ne bo uspelo, ti pa bomo probali dokazati, kaj imaš narobe. LP
Ja moj pes je več vreden od vseh drugih skupaj. Cheesy
Vsak pes, če bo kdo pripravljen dati zanj 8000€ bo stal toliko. Wink As simple as that.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #474 : ponedeljek, 18.08.2008 : 16:50:10 »

In verjamem tudi, da so ti psi kasnejöemu lastniku neizmerno hvaleěni in vdani do konca. Tole mislim Ťisto resno.

Ti pa res ne ves kaj dosti o psih. Zavetiscarji niso popolnoma nic bolj hvalezni in vdani kot vsak normalno socializiran pes. Tako kot vsi ostali, so tudi oni kosmati med usesi in se bodo, ce bodo le zacutili priloznost, skusali povzpeti na druzinski/kardelni hierarhijski lestvici. In zavetiscarji bodo, tako kot ostali psi, ce bodo imeli le priloznost, pozrli najvecjo svinjarijo, se povaljali v prvem dreku, spodili vsako macko in ce bi jim pustili, bi se, tako kot ostali psi, verjetno sprehajali po bliznji in manj bliznji okolici. In se kaksen se najde, ki ti bo, iz gole hvaleznosti razgrizel najljubse (in najdrazje) celvje, na prafaktorje razstavil kavc in se kaj. Tolko o hvaleznosti in vdanosti do smrti.
Pes je pes, ne glede na poreklo, ceno in "background". In enako jih je tudi potrebno obravnavat (ok, pustimo specifike pos. psa/pasme, ki zahtevajo posebno obravnavo). Ampak tako kot vsak rodovniski pes, si tudi vsak zadnji vaski mesanec zasluzi enako obravnavo, enako kvalitetno oskrbo in enako ukvarjanja z njim. Ce pa nekdo tocno ve kaksnega psa hoce - ja zaradi mene, tudi, ce ga placa 20000 evrov. Pac, vsak sam presodi kaj in zakaj nekaj hoce.
m.
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #475 : ponedeljek, 18.08.2008 : 16:52:27 »

Še glede nerodovniških psov. Kapa dol vsakemu ki gre v zavetišče in reši psa, ter mu polepša življenje. Priznam, da tako plemenitega dejanja sam verjetno nikoli ne bom zmogel. In verjamem tudi, da so ti psi kasnejšemu lastniku neizmerno hvaležni in vdani do konca. Tole mislim čisto resno.
V zavetišče po psa ne grem zato, da ga ''rešim'', ampak preprosto zato, ker ne verjamem v trgovanje z živalmi. In zato tudi živali ne kupujem. Ampak jih vzamem, namesto da jih plačam.
Nimam pa nič proti tistim, ki kupujete rodovniške pse, sama sem pač mnenja, da na žival ne moreš dat cene (tukaj se verjetno strinjava Smiley ).
Logiran
error7891
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #476 : ponedeljek, 18.08.2008 : 17:01:04 »

Ti pa res ne ves kaj dosti o psih. Zavetiscarji niso popolnoma nic bolj hvalezni in vdani kot vsak normalno socializiran pes.
Kje sem omenjal kakšne razlike med psi? Grin Grin Grin Grin

Se vidi da so še počitnice in da ste otroci že vsega malo naveličani in ne veste kaj bi še počeli in pridete malo na forum se poskušat v retoriki. Komaj čakam da bo september, oktober da boste dobili malo domače naloge in si boste tam rajši kravžljali in urili možgančke.
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #477 : ponedeljek, 18.08.2008 : 17:02:58 »

 Grin  Grin  Grin  Grin
Jaz nimam počitnic, prav tako bi si drznila rečt za vse članice, ki so do zdaj odgovarjale na tvoje poste  Grin
Logiran
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #478 : ponedeljek, 18.08.2008 : 17:07:58 »

Sicer je debata z errorjem, pa me vseno zanima Vaše mnenje. Namreč naletela sem na 3 mesece starega zlatega prinašalca, ki je stal 200,00€ in ima rodovnik oz. komplet vse papirje (so bili priloženi v pasji šoli, tako da jih ima). 150,00€ je stala druga zlata prinašalka lani, ki je "čistokrvna brez rodovnika". Kaj jim je cena padla zaradi njihovega števila, ali je to nateg prodajalca (ponarejene listine), ali... Je to možno - takšna nizka cena za rodovniškerga psa (ne da navijam za vrtoglave cene)? Kako vemo, da je pes rodovniški oz. da ne gre za ponarejene listine oz. če obstaja kje kakšna tabela z orientacijskimi cenami za posamezno pasmo v posamezni državi (da bi se že s pomočjo tega okvirnega cenika ognili ponarejevalcem pasjih listin). Zanima me tudi, če psi s ponarejenimi listinami pridejo "čez"... npr. psi s ponarejenimi rodovniki iz bivših republik stare Jugoslavije, ko opravijo B-BH, ali se lahko vpišejo v slovensko rodovno knjigo in ali taki psi lahko hodijo na razstave? Kdo nadzira te nepravilnosti oz. ugotavlja, ali ima pes ponarejen rodovnik ali je res rodovniški?

Glede starosti, kdaj psa vzeti k sebi, če imaš možnost mladička? Odvisno od tega, za kaj ga želiš imeti. Če je za razplod in za razstave, morda kasnjeje, ko vidiš, da obstaja velika verjetnost, da boš z njim dobil vzrejno dovoljenje. Če pa želiš imeti delovnega psa, recimo reševalca, ali pa če želiš v pasji šoli doseči čim več, če želiš s psom hoditi na intelektualna tekmovanja (in ne razstave), pa čim prej, da bo navezava med tabo in njim maksimalno dobra. Saj obstajajo izjeme v obe smeri (sigurno bi se dalo kakšnega malce starejšega zavetiščarja/brezdomčka izšolati do absolutnega maksimuma, a bi bilo s takim zaradi potencialnih fobij (iz njegovega življenja pred srečanjem z dobro dušo, ki ga je vzela k sebi in se z njim začela ukvarjati) morda več dela in bi bil to trši oreh - a bi bil končen rezultat zato toliko slajši; če kupiš res mladega rodovniškega mladička, pri katerem sta oba starša popolna in oh in sploh... pa je vseeno loterija, lahko da ne bo imel niti zametkov vseh zob, lahko pa bi bil res sedmica na lotu). Za kaj točno bodo imeli ljudje pse (rodovniške ali pa mešance...) je pravzaprav odločitev vsakega posameznika. Cena zavisi tudi od pogleda, za kaj psa želiš imeti. Če ga želiš imeti za intelektualne stvari, potem bi človek dal več za čim mlajšega mladiča (ne premladega), za vse ostalo (sploh le za domače ljubljenčke) pa mislim, da ni nobene panike, če je pes star star. Pa še takega se da kaj naučiti (na žalost pa mu je možno le nuditi dostojno življenje, ki ga prej ni imel... in mu kolikor se da odpraviti fobije). Prav tako dejstvo, da je pes rodovniški, ne pomeni, da bi moral hoditi na razstave in da bi moral biti za razlod. Prav tako so taki psi lahko tudi delovni psi in lahko tekmujejo v čem drugem kot pa je "lepota". Prav tako jih imajo lahko ljudje le za na kavč (pač so si takega psa želeli).

Kako velik pes ("večji od pudlja")? Za reševalce (ruševine, lavine, iskanje pogrešanih oseb): toliko, da ga lahko neseš tj. ne pretežek, ter tudi ne premajhen, da ne bi zmogel čez vse ovire (pa se najdejo tudi izjeme). Za vse ostalo pa velikost sploh ni pomembna. Za reševalce iz vode: psi težji od 30kg (šola v Trstu; ne vem pa, če dobijo "službo" vse pasme/nepasme ali samo novofundlandci in landseerji). Za ostale stvari pa je velikost popolnoma brezpredmetna in nima smisla duskusije, ker je to popolnoma subjektivna stvar.

Četudi je pes mešanec, je vreden enako kot najdražji rodovniški pes. Stal je pa res "malenkost" manj. Vrednost psa in njegovega lastnika pa v mojih očeh naraste, če imata pes in vodnik opravljenih čimveč izpitov ali pa, da sta se udeležila čim več tekmovanj (sem ne spadajo razstave) oz. da se lastnik maksimalno ukvarja s svojim psom. Skratka, mešanec (starček iz zavetišča, ceste...) z B-BH izpitom (ali še kaj več) je vreden več kot pa najdražji in oh in spoh pes, katerega ima lastnik le za razplod, za njega pa kaj drugega  ne naredi. Skratka, lastniki/vodniki zbijemo ceno psom oz. jim dodamo na vrednosti, ki pa nima z nabavno ceno prav nič skupnega.

Edino pravilno pa je, da je za vsakega lastnika njegova živalca (katerakoli) neprecenljiva in da je ne da za noben denar (ter da za njo skrbi maksimalno dobro) - ne gelde na njeno poreklo/zgodovino.

PS. Iz določenih zavetišč se ne rešuje psov, temveč posvaja. Je pa res, da je le peščica takih zavetišč v Sloveniji.
Logiran
error7891
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #479 : ponedeljek, 18.08.2008 : 17:10:08 »

V zavetišče po psa ne grem zato, da ga ''rešim'', ampak preprosto zato, ker ne verjamem v trgovanje z živalmi. In zato tudi živali ne kupujem. Ampak jih vzamem, namesto da jih plačam.
Nimam pa nič proti tistim, ki kupujete rodovniške pse, sama sem pač mnenja, da na žival ne moreš dat cene (tukaj se verjetno strinjava Smiley ).

Ja, pač eni gredo v zavetišče po psa da ga rešijo, eni ga vzamejo zato ker se jim smili, drugi tako kot praviš ti ker ne podpirajo nerodovniške vzreje od preprodajalcev, itd, itd, itd. Pač ne morem zapisati vseh možnosti no.
Ja, poleg nakupa rodovniškega psa, je še edina pravilna pot do novega psa da ga dobiš iz zavetišča. Verjetno se s tem vsi strinjamo.
Logiran
Strani: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines