mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 27.09.2024 : 19:23:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: CENA PSA  (Prebrano 76751 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
lemmy
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #210 : sreda, 02.11.2005 : 14:11:12 »

Škoda lunca, da je to največ kar zmoreš s svojo inteligenco. Na vaš nivo se ne bom spuščal in v vašem forumu ne nameravam več sodelovati, saj namesto s kakšnimi konstruktivnimi nasveti, čemur naj bi bili forumi namenjeni, ne znate drugega kot kritizirati in ozmerjati.
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #211 : sreda, 02.11.2005 : 14:13:00 »

To pa nisem vedla da se lahko ob nakupu psa odločiš al boš imel rodovnik ali ne!
A potem kr rečeš veste meni je pa 500 eu preveč, jaz bi raje dal 200, pa saj ne potrebuje rodovnika (ki navsezadnje stane okoli 8.000 in vzreditelja ne stane preveč)!

Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #212 : sreda, 02.11.2005 : 14:29:28 »

Škoda lemmy,ampak o moji inteligenci pa nisi pristojem soditi ne ti ne kdo drug.Je pa res, da bi se dalo razgljabljati o inteligenci ljudi, ki na vsak način želijo služiti na drugih.Če sem namreč pravilno sklepala(datum rojstva vaše psičke je zavajajoč),in predvidevam,da je stara okoli leta ste v vzrejo porinili pasjega otroka,ki se ni odrastel in bo v življenju bil samo še sredstvo za pridobitev in  zadovoljitev vaših želja.Sori to je pa zame že pedofilija,pa čeprav pasja.
LP
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #213 : sreda, 02.11.2005 : 14:35:02 »

Lemmy, se strinjam da je rodovnik lahko le dragi list papirja - če ne veš čemu je namenjen Smiley. Če pa znaš (ali se poučiš) rodovnik BRAT in kupovati psa pri PREVERJENEM vzreditelju, pa je rodovnik vreden zlata, ne pa samo kakšnega tolarja več.

In to je dejstvo, ki ga tisti, ki podpirate in vzrejate nerodovniške pse nočete sprejeti.

In ne, rodovnik ni 100% zagotovilo da bo tvoj pes zdrav in nihče od nas tega ne trdi. Je pa NAJVEČ kar lahko sami storimo da kupimo zdravega psa, ki je obenem tudi predstavnik svoje pasme (seveda, če nam rodovnik služi temu, čemur je namenjen - ob pravilni "uporabi").

LP,
Diana
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #214 : sreda, 02.11.2005 : 14:42:20 »

Še to...kaj lahko poveš kakšno otroštvo je imela Liza...?

Liza pa pravo nasprotje, kar je posledica njenega tezkega otrostva. Pocasi spoznava, da se ji nasega krdela ni potrebno bati. Ko smo jo dobili, nisi smel stopiti blizu nje, ker se je takoj odmaknila za 2 metra ali vec! To smo ze skoraj resilili, tako da tudi "most" ni vec problematicen!

Pa to NI provokacija, čisto resno in nevtralno  Wink me zanima, kaj se ji je zgodilo?

LP,
Diana
Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #215 : sreda, 02.11.2005 : 14:49:54 »

Naši starši bi nas obdržali v vsakem primeru..... bolane ali ne, ker smo pač njihovi otroci.

na žalost to ni res... Sad moja mami je rejnica in imamo v rejništvu punčko Nino, ki je trenutno stara 7 let in ima Downow sindrom. K naši družini je prišla ko je bila stara par tednov, direktno iz porodnišnice. zakaj? zato ker sta jo starša pustila v porodnišnici, nista hotela vzgajati otroka ki je prizadet,ki ima trisomijo 21.kromosoma, to bi jima pokvarijo njun ugled v družbi.
sicer pa je to že čisto druga tema.. samo če bi šla prej delat kakšne teste k zdravniku, ki jih nista šla, se to ne bi zgodilo. verjetno bi naredila splav. tako pa ima nina srečo, da je našla topel dom pri naši družini Smiley
Logiran
lemmy
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #216 : sreda, 02.11.2005 : 14:58:52 »

  • bila je najsibkejsi mladic, zato je jedla malodane vse (se vedno vcasih svoje blato poje!).
  • v zacetku se je bala nog; glede na to, da se sedaj popravlja, predvidevam, da so jo morali kdaj tudi brcniti (lahko se seveda tudi motim)
  • bala se je drugih psov

Lahko, da se motim, ampak ce bi videli psicko na lastne oci, bi verjetno sklepali povsem enako! Punca, ki jo je sla pogledat, jo je samo pograbila. Zal pa je prislo do tega, da se sploh prepiramo o tej temi... Verjamem, da je rodovnik neke vrste potrditev oz. zmanjsanje verjetnosti za tezave nasih prijateljev. Nekdo me je ze spraseval, bil je "ups", ce kaj takega sploh obstaja in vem, da sem odgovoren za malo psicko in njene potomce. Verjemite mi, da ji bomo stali ob strani in ji pomagali! Upam pa, da mi ne zamerite, da si zelim, da bi mladicki prisli v vsaj tako dobre roke, kot sta Fico in Liza.

Prav tako takih stvari ne bomo vec dopustili, vendar imam obcutek, da nima smisla sprasevati, kaj je najboljse (samec, samica, samo prereza jajcevode ali kastracija...)

lp,
Gregor

Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #217 : sreda, 02.11.2005 : 15:09:43 »

A to tudi počnejo-prerežejo jajcevoda ali semenovoda?
Sem mislila, da to pri psih ne obstaja, ampak da je to pač navadna "kastracija" -v veterinarskem terminu sterilizacija-(odstranitev celih jajčnikov, včasih tudi maternice).

Bi bilo pa v vsakem primeru dobro, če bi bila vsaj psička sterilizirana. Zakaj je pa niste sterilizirali? Saj to se da pred 1. gonitvijo-pri starosti okrog 5 mesecev.
Saj vem, po bitki je vsak lahko general, ampak me zares zanima, zakaj je niste sterilizirali ali pa vsaj ločevali v času gonitve?

LP
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #218 : sreda, 02.11.2005 : 15:16:26 »

Lemmy, no vsekakor si z zadnjim postom dokazal da znaš poslušati, saj kakor vidim sam praviš, da do parjenja ne bo več prišlo? Če je tako, me zelo veseli. Pa vsekakor ne zato, ker bi imela vaše kužke za manjvrednje - NIKAKOR NE! So enakovredni VSEM psov in prav je tako!

In vsekakor tudi jaz srčno želim, da bi kužki prišli v dober in ljubeč dom!

Vsekakor pa priporočam kastracijo ali sterilizacijo.


Lahko, da se motim, ampak ce bi videli psicko na lastne oci, bi verjetno sklepali povsem enako! Punca, ki jo je sla pogledat, jo je samo pograbila. Zal pa je prislo do tega, da se sploh prepiramo o tej temi...

Ja, največja napaka nas ljudi je, da se nam zasmilijo in jih želimo rešiti. Kartkoročno res rešimo kakšno pasjo dušico, dolgoročno pa naredimo povpraševanje in prostor za nova legla...in novo trplenje štirinožcev.

Vsekakor vam želim obilo veselja in ljubeči dom za malčke Smiley

LP,
Diana

P.S. Psi jedo svoje blato kakor jaz vem iz drugih razlogov  - ne zaradi lakote Wink (Poglej mislim da v temo Zdravje)
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #219 : sreda, 02.11.2005 : 17:35:15 »

Lemmy: lahko si vesel, da se ti je vse tako lepo izšlo. Vesel si lahko, da je psička preživela porod. Mnoge tako majhne psičke ga ne. Ampak o tem verjetno prej nisi premišljeval. tudi imaš več kot srečo, če sta mladička vsaj za zdaj zdrava. Upam, da boš našel zanju dobre lastnike, v prihodnje pa raje ne izzivaj več sreče.
Logiran
airedalec
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 5


« Odgovor #220 : petek, 09.12.2005 : 16:57:33 »

Zdravo!

Mene pa zanima koliko stane Tibetanski španjel Smiley Hvala za odgovor Wink 100eu gor dol ne bom zamiril.. Roll Eyes
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #221 : petek, 09.12.2005 : 16:59:48 »

airedalec, od 600 eur navzgor Wink
Logiran
airedalec
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 5


« Odgovor #222 : petek, 09.12.2005 : 21:39:20 »

Hvala ti...
Logiran
airedalec
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 5


« Odgovor #223 : nedelja, 08.01.2006 : 08:24:19 »

Pa še za enega prijatelja bi vprašal, ki ga zanima cena velikih pudljev, pri nas ali pa tudi v tujini (ker pri nas jih tako najbrž ni za dobit). Pribižno, hvala!
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #224 : sobota, 21.01.2006 : 19:30:43 »

V Sloveniji so cene psov neverjetno visoke to pa je po vsej verjetnosti tudi razlog, da je tako malo psov z rodovnikom. Res ne vem zakaj so cene tako nedostopne. V primeru, da bi se znižale bi tudi prodaja nerodovniških kužkov padla. Od kod takšne cene???

Res je, da se za vrhunskega psa vedno plača veliko, vendar takih psov je v Sloveniji bolj malo.

Večina pasemskih psov stane okoli 200.000 sit. Nekdo, ki želi psa določene pasme, vendar samo za sprehajat ne bo želel plačati takšne vsote. Tako, da je verjetno tudi tukaj delna krivda, da je tako veliko psov brez rodovnika oz. mešančkov.
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines