mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 29.09.2024 : 17:00:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: poenter
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: poenter  (Prebrano 79809 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
pipi
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #165 : torek, 12.12.2006 : 14:33:32 »


Hej

Res dolgo se ni nič zgodilo.
Kristina - lepe slike.

Bom pa prijavil Dartha za razstavo v Ljubljani - v vmesni razred.
Upam, da bo še kdo bral tole pa se prijavil, da bo vsaj nekaj konkurence.

Lepo bodite

Primož 
Logiran
Angelsnoweim
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 372


« Odgovor #166 : četrtek, 26.07.2007 : 13:38:27 »

Iz zivota jednog pointera...

Normy zamjenska mama

Jutros su svi vajmosi bili uvjereni da je Normy njihova mama...
A Normy se nije bunio....
http://i11.tinypic.com/4m9zl1h.gif

Dapace... Poigrao se sa malisanima...
http://i16.tinypic.com/4mvsri1.gif

Pa onda strazario nad zaigranim malisanima...
http://i11.tinypic.com/53fhdax.gif

Ko bi odolio ovakvom pogledu...
http://i12.tinypic.com/63tujrm.gif

Pa je onda jos morao pozirati s njima za svoju gazdaricu,
sto mu je, naravno, brzo dojadilo...
http://i18.tinypic.com/66c6blv.gif

Dojadili ubrzo onda i dosadni terminatori...
http://i19.tinypic.com/53kisrn.gif

I tako je zavrsio mit o pointeru kao zamjenskoj mami... :wink: :slap
Brissssssssss...  :lol:
http://i19.tinypic.com/4tpovwj.gif


Lijepi pozdrav svim ljubiteljima pointera...

Kristina & Weimpoint banda
Logiran
pipi
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #167 : nedelja, 12.08.2007 : 11:42:10 »


Hej

Lep pozdrav

Na linku za moj album lahko vidite slikce iz rastave ob 110 letnici Danske kinološke zveze iz Vejena 11.8.2007. Tako malo za vtis, kako je to ''up on cold nord''
Niso samo pointerji.

http://pipi32.moj-album.com/album/8894831/

LP Primož


 
Logiran
Angelsnoweim
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 372


« Odgovor #168 : sobota, 18.08.2007 : 18:45:12 »

Voila! Cheesy

Novosti novosti, super novosti!!!!
Prva Normyjeva izlozba u Belgiji - CACIB Mechelen, 18.08.2007.,
a Normy doslovce rastura od prve:

CAC, CACIB, BOB
I
R. BEST IN GROUP!!!

Professionally handeled in ring of honour by my darling  Cheesy Kiss Kiss Kiss 


Uskoro slijede famozne slicice by Karl Donvil... Prve Normijeve vrlo profesionalne fotkice. S nestrpljenjem ih ocekujemo.
Do tada, bye-bye ...

Sad jurimo po nagradu  - u siroko polje! Zasluzio je!  :wink:

Lijepi pozdrav Pipi,
salji puno slikica od tvog prelijepog pointera i pisi nam o njemu malo vise, premalo ljudi zna za ovu prekrasnu pasminu... narocito ove nase talijanske pointere sa specijalnim njuskama...
Lijepi pozdrav svim ljubiteljima pointera
od Kiki i Weimpoint bande
iz suncane Belgije! Kiss
Logiran
efica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 456


« Odgovor #169 : sobota, 18.08.2007 : 23:29:34 »

Bravo Normy!
Pointer je tudi ena taka prekrasna pasma...smo enkrat skoraj eno pointerko iz zavetišča posvojili. Kristina, povej mi, kakšen imajo karakter/temperament pointerji, če jih primerjaš z weimarci?

Lp
Logiran
Angelsnoweim
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 372


« Odgovor #170 : sreda, 22.08.2007 : 18:23:36 »

Bravo Normy!
Pointer je tudi ena taka prekrasna pasma...smo enkrat skoraj eno pointerko iz zavetišča posvojili. Kristina, povej mi, kakšen imajo karakter/temperament pointerji, če jih primerjaš z weimarci?

Lp

U usporedbi s vajmarcem,mogu reci da su pointer i vajmarac = dan i noc
po gradji tijela, pointer ima lakse kosti, uvucen trbuh - to mu omogucuje strasnu brzinu u polju, prema tome, brzi je od vajmarca, moze juriti poljem satima i ne biti umoran...
Narav pointera je meksa, osjetljiv, nervozan, kad je vani, on je totalno u svom svijetu, njuske visoko uzdignute i pogledom odsutnim, pravi je lovac kojemu je samo lov na pameti, dok tako gleda odsutan u daljinu, pointer je meni neodoljiv, aristokrata, pravi kralj lova, djeluje arogantno, a nije arogantan, kod kuce je maza koja sedoslovce penje u kriloi prisiljava te da ga mazis, nije lajav kao vajmarac, ali komunicira cviljenjem, pa kad je uzbudjen od srece ili nezadovoljan pocne cviljukati kao da prica - Normy izvodi zvukove placa kad ga zezamo, pa kao da na kraju progovara "mama"...
Posto je pointer uzgajan samo za pretrazivanje polja i pointiranje, nisu ljubitelji vode, no moj pointer obozava vodu, no ful smijesno pliva, dok ga gledas dok pliva vidis da je taj pas stvoren za siroko veliko polje i da mu tu nema ravnog, u vodi djeluje kao da ce svaki tren potonuti i sporiji je od vajmarca... Kod aportiranja divljaci, vrlo je  "osjetljiv", divljac koja nije topla ili koju je drugi pas prije imao u gubici nece taknuti... Tako da ga je teze nauciti aportiranju, ako nisi pravi lovac (treba odstrijeliti divljac pred njim).
Pointer je vrlo veseo, aktivan pas, pun energije... On zivi za to da bi lovio. Ako nije u lovackim rukama, on zivi za to da bi trcao. Dok ga gledas kako trci, vidis kako taj pas uziva u svakoj sekundi dok trci, kako uziva u prostranstvu, on udise mirise kao da se njima hrani.... Taj pas treba siroko polje, veliko polje, tek tada se pokaze u cijelosti njegova ljepota i gracioznost... Ne kaze se bez razloga da je pointer Kralj lova.

Evo jos samo jedan primjer o nervozi u pointera. Ako gledamo koliko je koji nervozan, mogu reci da je vajmarac puno stabilniji, smireniji, nema u njemu ni trunke nervoze i plahosti koliko ima u pointeru...To ih upravo cini toliko razlicitima...
U Grazu kad je Norman osvojio grupu cekali smo u redu za BIS, sutkinja koja je sudila BIS obazava lovackepse, znala sam da Normy ima ogromne sanse da osvoji neko mjesto u BISu, jer kad ti se tak potrefi sudac za BIS velika je sreca, kao dobitak na lutriji...svaki sudac favorizira svoj tip pasmine. Veselila se ja tom natjecanju.
I tako dosli mi pred ulaz u ring, a tada je Normy kroz prozor ugledao pticicu - poceo je drhtati od uzbudjenja, povukla sam se s njim u kut gdje ne moze gledati kroz prozor, ali bilo je gotovo, on tu pticu nije mogao izbiti iz glave... Morali smo nedugo zatim u ring... Ulijecem s njim u bis i postavljam ga u pozu, katastrofa, Norman se trese ko siba na vodi, ko da sam ga pretukla se ponasao, s druge strane hale nekome je pala neka daska ili box, na sto se Norman u panici okrenuo i poskocio od straha. I tako, koliko god da je sutkinja cekala da ga poslozim najbolje sto mogu, nije mogla cekati dugo, Norman se lose prezentirao, nije to vise bio pas za BIS, jer je izgledao kao velika kukavica, plaho, vise ko uplasena srna...i tako je sansa za BIS pala u vodu.
Uglavnom, to je pointer, takvog sam ga prihvatila i takvog ga volim. Ponekad sasav, nepredvidiv, ali uglavnom odan, njezan, aristokrata koji voli svog gazdu jako, jako i vrlo je inteligentan.
Pointer je po naravi pravi englez, njezan, osjetljiv, fin, plah, zimogrozan, a vajmarac pravi svabo - ponekad grubijan, uporan u svojim nakanama, tvrdoglav, robustan,...
Mogla bi a o njemu jos... Uglavnom, obozavam ga i uvijekcu uz vajmarce imati pointere... Steta je da ljudi tako malo znaju opointerima, da je tako slab interes za njih, jer to su izgledom i duhom zaista posebni psi. Pointera trebas dozivjet, ako si ljubitelj prirode, ako tvom oku godi ljepota, ako si aktivan i trebas psa koji je slobodan, a opet vezan za tebe - onda je pointer idealan pas i nema mu ravnog...

LP,
Kiki
Logiran
efica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 456


« Odgovor #171 : sreda, 22.08.2007 : 18:38:09 »

Si se pa razpisala Smiley Dobro, res dobro napisano Wink

Lp
Logiran
Zobek
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #172 : sreda, 22.08.2007 : 19:33:35 »

Vauuu, res dober opis. Do zdaj nisem prav veliko vedela o pointerjih,
ampak Normi mi je bil vedno všeč - sploh tisti njegov nežen pogled
nekam v daljavo, kot da mu je v glavi samo to, kako bi tekel, tekel..
in lovil ptice, ravno tako kot si Kristina to opisala. In pa njegov prifrknjen gobček. Wink
Pozdravčke vsem v Belgijo, še posebno pa Normiju in hkrati čestitke za njegov sijajen rezultat.

Lp, Nina
Logiran
pipi
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #173 : petek, 24.08.2007 : 20:54:33 »


Hej

Pozdrav vsem.

Kristina najprej čestitke Normanu za uspeh. Mislim, da so ti naši italjanski tipi pointerjev nekaj čudovitega - konstitucijsko močni inzelo impozantni. Te, ki sem jih uspel videti tukaj na Danskem so precej drugačni. Če bi prijavil Dartha bi bil sigurno zelo visoko uvrščen. Naši psi so tista XL varianta ampak zaradi tega pomojem še lepši ti tukaj pa so bolj v L velikostnem razredu.
Še enkrat čestitke in verjamem, da če se udeležiš razstav v Belgiji in okolici boš sigurno zelo dobro in uspešno promovirala ''naše'' pointerje.

Še v mojem imenu - enkratna primerjava med pointerjem in weimijem, kot da bi bral opis Dartha.

Pointer je pes za široko, odprto polje - to je dejstvo. Smešno je gledat včasih kakšnega pointerja- tudi mojega- ko v vsej vnemi  preiskuje polje z vso hitrostjo, ki jo premore, potem pa kar naenkrat pade v kakšno luknjo ali kanal, se v zraku poskuša izognit neizbežnemu padcu, ampak ko pade, se v trenutku pobere, kot da ni bilo čisto nič in potem spet z vso brzino naprej.

Če je v nelovskih rokah po mojem mišljenju ni nič narobe. Darth je nežen do vsake živali - nima tistega naravni ''killer instinct''.
Moram reči da je enkraten hišni pes, ''največja'' odlika pa je da ne laja, razen jamranja ob igranju in pa lajanja, če hoče kakšno hrano.
Drugače pa ga vzamemo povsod s seboj in nimamo nobenih niti najmanjših problemov - primer pozimi ali poleti na Veliko planino, celo pot je spuščen in ni težav.
Pretepom se močno izogiba, če pa je nasprotnik preveč agrsiven pa se zna postaviti zase - tudi rotwailerju se postavi za vrat - nikoli pa ne izziva.

Svojega velikokrat vzamem ko grem na tek in celo pot teče spuščen pa čeprav greva po poljih, kjer je veliko divjadi.
Še ena dobra lastnost - čle zavoha divjad se postavi v fermo in ne začne gonit, kar je odlično.
Še mnogo je lastnosti - ampak najboljša je ta, da je pointer (nos malo privzdignjen in pogled v daljavo).

Mislim, da je dosti 

Pozdrav

Primož
Logiran
Angelsnoweim
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 372


« Odgovor #174 : petek, 24.08.2007 : 21:39:32 »

Vrlo lijep opis pointera Pipi, a kako i ne bi bio, kad je to cista istina...
Logiran
Angelsnoweim
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 372


« Odgovor #175 : ponedeljek, 03.09.2007 : 20:28:35 »

Hej, pointeroljupci!!!
Evo Normy je ovaj puta zablistao na izlozbi u Luxemburgu gdje je prijavljeno 4.000 pasa!
Osvojio CAC, CACIB i BOB izlagan u radnima preko visestruko nagradjivanog muzjaka u CH klasi!
Sutkinja naprosto nije mogla odoljeti talijanskom tipu...  Cheesy
A u Junior handlingu je moja prijateljica Valentina s njime osvojila pocasno 3.mjesto!
Sto da kazem, ponosna sam i sretna. Danas smo bili u polju, milina ga bilo gledat kako trci,
a jos veca, kad vidim da pliva ko lud...
Evo par slikica, sve detalje i novosti smo stavili na sajt. Ocekujemo najnovije slikice, pa cim ih dobijem rado cu ih podijeliti s vama...






Lijepi pozdrav od Kristine, Edwina (novog velikog zaljubljenika u pasminu pointer!) i Normana
Logiran
efica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 456


« Odgovor #176 : sreda, 05.09.2007 : 22:41:59 »

Super novice Kristina! Vidim, da je Norman v Belgiji in okolici že prava zvezda! Le tako naprej in komaj čakamo na nove slikice. Škoda, ker je pri nas tako malo primerkov te krasne pasme...nikoli nobenega ne srečam.

Pozdrave v Belgijo
Logiran
pipi
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #177 : ponedeljek, 21.01.2008 : 19:33:00 »


Hej 

Dolgo časa je na tem mestu vse tiho.

Imam pa vprašanje in sicer o razstavi v Ljubljani, če mogoče kdo ve, kateri pointerji so bili prijavljeni in od kod.

Sicer Dartha nisem prijavil, kar pa se je izkazalo za pravo potezo, ker se je namreč en dan pred razstavo, medtem ko  je preganjal ptiče po jarku, napičil z nogo na odrezano vejo, ki se mu je zarila kar globoko in dva dni po tem sploh ni stopil na nogo. Sem že mislil, da si je kaj zlomil ampak jo je k sreči odnesel le z rano in sedaj še z okrevajočo podkožno krvavitvijo in malo gnoja, ki pa ga prav nič ne moti pri norenju po polju.
Kar je mučno zanj je mazanje rane, saj se po tem obnaša kot da ga bo konec.

No, če ima kdo kakšne info o razstavnih dosežkih - lepo prosim.

LP Primož
Logiran
Angelsnoweim
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 372


« Odgovor #178 : ponedeljek, 21.01.2008 : 20:20:29 »

Hej Primoz,

da, dugo je ovdje bilo tiho...

Ja znam za samo jednog pointera koji je bio na cacibu i dobio BOB jedan dan - Normanov sin. Vidjela sam sliku na stranicama DLP-a, ostala sam paf kako pas fenomenalno izgleda...
Ne znam mu ime. A voljela bih saznati kako mu je puno ime. Nemam katalog, nadam se da ce se nac neka dobra dusa koja ce pogledati u kataloge i napisati nam pointere koji su bili oba dana. Ne bu se sigurno imalo puno za pisati, jer pointeri nisu najbrojnija pasmina na izlozbama...

Kaj se tice Dartha... Daj ga malo poslikaj, stavi nove slikice da mu se divimo ljepotanu.
Pusa u nogicu da brzo rana zaraste! Kiss Wink Smiley

LP,
Kristina
Logiran
efica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 456


« Odgovor #179 : ponedeljek, 21.01.2008 : 21:28:09 »

Vama bom jaz še danes napisala pointerje iz razstave v Ljubljani. Rezultatov žal ne vem.

Lp
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: poenter
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines