mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 03.07.2024 : 05:07:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Že na začetku z nemškim boxerjem?
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Že na začetku z nemškim boxerjem?  (Prebrano 21604 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #45 : ponedeljek, 04.08.2008 : 11:23:57 »

Pol pa vsaj bodite tolko inteligentni, pa si kupite takšno pasmo, ki je za življenje zunaj primerna. Ker iz tvojih postov jaz razberem samo primitivnost, nič drugega.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #46 : ponedeljek, 04.08.2008 : 11:26:06 »

Glossy, kdo te pa zmerja? Nihče doslej ni bil nesramen do tebe, kvečjemu si ti nesramna do drugih, in to samo zato, ker se ne strinjajo s tabo. Tako ne boš daleč prišla v življenju.

Izvedela si, kar te je zanimalo. Torej, člani tega foruma, ki so večinoma zelo izkušeni, ti odsvetujejo bokserja. Zdaj je pa se morate doma odločiti, ali boste vseeno nabavili bokserja, čeprav bo po zelo verjetno to slaba odločitev, ali pa si boste izbrali kakšno drugo, primernejšo pasmo za bivanje zunaj.

Če ne znaš sprejeti kritike oziroma nestrinjanja s tvojim stališčem, zakaj sploh sprašuješ za mnenje druge?

Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #47 : ponedeljek, 04.08.2008 : 12:25:13 »

2. Meni se zdi mučno imeti psa v stanovanju, ker nima svobode do gibanja(mislim za večje pse, kot so:boksar, zlati prinašalec, itd.)

Ojej, kaksno mucenje zganjamo mi nad nasimi psi  Roll Eyes Ce je tako mucenje imeti psa notri, zakaj so nasi trije vceraj (ko smo belili in so bili sami zunaj) na VSAK nacin zeleli biti v stanovanju? Z nami? Pa smo jih trikrat poslali ven, pa so trikrat prisli nazaj Tongue vedno skozi razlicna vrata Grin ce je tako mucenje, zakaj so se sami potem mucili?  Huh Wink
Logiran
Glossy
otrok do 14 let
*
Sporočil: 14


« Odgovor #48 : ponedeljek, 04.08.2008 : 13:04:57 »

Pač, tako ste navadili vašega ljubljenčka. Mi ga bomo drugače.
To si zabijte v glavo!

Seveda, izbrali bomo pasmo, ki ji bo bilo dobro zunaj.
Ljudje božji, saj nismo vsi za pse, ki so za v hišo. Tudi vi bi lahko razumeli mene, ne samo jaz vas.

Razumem vaše mnenje.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #49 : ponedeljek, 04.08.2008 : 13:07:09 »

Draga glossy, malo več spoštovanja do tukaj prisotnih. Nihče si ne bo nič "zabijal" v glavo! Od kje ti takšen bonton?

Nihče te noče prepričat, da mora biti pes na vsak način noter, ampak da boxer ni pasma, primerna za zunanje bivanje.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #50 : ponedeljek, 04.08.2008 : 13:12:47 »

Še enkrat isto vprašanje:

Čemu, zakaj, v kateri namen, ... želite nabaviti/imeti psa....?
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #51 : ponedeljek, 04.08.2008 : 13:37:09 »

Lepo prosim Glossy - praviš, da so neki vaši znanci ogromno (ves dan, razen pri kosilu) s psom, ki živi zunaj - si prav predstavljam, kako boste pozimi, s snegom in dežjem vsi v gore-texu okoli njega ali nje in ga vzgajali, se igrali z njim itn itn. Saj ne rečem , so tudi take svetle izjeme, samo človek ima zoprn vtis, da ste si psa omislili pač zaradi tega, ker se selite v hišo, pes pa verjetno nekako sodi zraven. Po tvoje je mučenje imeti psa v hiši, zanima pa me, kaj boste storili, če bo PES hotel/hotela v hišo in mu boste to vztrajno preprečevali. To bo pa OK, kajne? Saj verjetno ne bo pomagalo nič, ampak PROSIM - premislite dobro kaj delate. Sploh pa, če že vprašaš za mnenje, bodi toliko fer da sprejmeš tudi drugačna mnenja, sploh s strani ljudi, ki določene izkušnje že imajo.
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #52 : ponedeljek, 04.08.2008 : 15:29:44 »

Še enkrat isto vprašanje:


skogkatt dvomim, da boš naletela na odgovor, saj je bilo postavljenih že veliko vprašanj, ampak jih Glossy očitno spregleda in trdi svoje naprej.
Drugače pa tudi mene zanima odgovor Wink
Logiran
Glossy
otrok do 14 let
*
Sporočil: 14


« Odgovor #53 : ponedeljek, 04.08.2008 : 17:35:36 »

Razumem, da je boksar pes, ki sodi v hišo. Razumem. Saj na tem svetu ne obstaja samo boksar. In sem bila zelo vesela, ker ste mi pač odgovorili na vprašanje.
Razjezila oz. bolj grdo sem pa napisala nekatera sporočila zato, ker so nekateri ljudje bili bolj živčni(ali kako se naj izrazim!?)
 
Zakaj bi imeli psa?
Pač. Ker imam rada pse, rada jih sprehajam,carkljam, hodim z njimi na sprehode itd. Pes mora biti Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.342


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #54 : ponedeljek, 04.08.2008 : 17:41:21 »

Pes mora biti Smiley

Kot knof na hlacah?
Kot budilka na nocni omarici?
Kot struca kruha, ko si lacen?

ali

Kot polnopraven spremljevalec in druzabnik?
Logiran

nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #55 : ponedeljek, 04.08.2008 : 17:44:02 »

Glossy..
Zakaj pa ne boxer. Če ti je všeč ga pa imej. Samo če ga boš res imela rada (beri spoštovala njegove potrebe) potem ga boš imela notri ali (in mogoče bolje) ne boš imela te pasme.
Imaš 4 (štiri) možnosti:
-imaš boxerja in ga imaš v hiši - kar ne pomeni da je notri zaprt, lahko ima prehod na vrt, ampak bo spal notri..
-imaš boxerja in ga imaš zunaj v pesjaku - saj kaj pa je če spi zunaj saj tebe pri -10 v kopalkah tudi ne bi zeblo!
-imaš pasmo ki ji ni problem biti zunaj in je tebi kljub temu všeč in skupaj normalno živite
-nimaš psa..
Pes bo predvidevam in upam da rodovniški (ker to ni samo papir Roll Eyes ). In vsak vzreditelj boxerjev ti bo prepovedal da bi imela psa zunaj in ti ga po tem takem ne bo prodal.
Veš moji starši so tudi hoteli imeti mojo psičko zunaj v pesjaku (imam angleško koker španjelko). Ko je vzrediteljica to slišala je rekla da nam psa ne da če ga bomo imeli  zunaj in sta se sprijaznila s tem da bo v stanovanju.  In zdaj nobenemu ni ža (sploh zato ker jaz sesam vse dlake.. Roll Eyes ).
Zdaj pa je tvoja izbira kaj boš naredila, ampak ne glej samo nase ampak glej na DOBRO PSA!!

Lp Smiley
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #56 : ponedeljek, 04.08.2008 : 22:18:48 »

Bogi pes, če bo zunaj... Na mrazu, sam, osamljen, otožen, ker je brez družbe ali deke, da bi ga grela v rit...ojoj, kako hudo bo pozimi, ko bo zunaj temperatura pod nulo, on pa skorja nag, s tako kratko dlako, da lahko zmrzne, ozebline, prehlad, pljučnica, kako nesrečen, ker ga nihče ne bo prišel pobožat, ko bo deževalo, ker ljudje se pač ne smejo zmočit, kako prestrašen bo kuža, ko bo grmelo nad njegovo kočo in se bo tresel v temi, ko bo nad njegovo glavo divjal vihar, in kako žalosten pogled bo to, ko bo čez nekaj mesecev pozabljen in odvržen v kočo, za katerega si nihče več ne vzame časa, ker ni naučen tega ali onega, ker ni socializiran... Ah...  Undecided    Kako žalosten bo ta kuža  Cry   
Kako boste lahko gledali te očke, kako vas prosijo, da se ga dotaknete, da ga sprejmete medse, da ga razumete, da vas ima rad, vi ga pa brez milosti pustite zunaj.
Če ga srečam kje, po ne vem kakšnem naključju, a mi dovolite, da ga odpeljem s sabo?  Angry   
Logiran
Glossy
otrok do 14 let
*
Sporočil: 14


« Odgovor #57 : ponedeljek, 04.08.2008 : 22:41:13 »

moonbeam, lahko bi napisal/a malo lepše, a ne?
Zelo rada imam pse in to, da se psu godi, že nebi dovolila.
Pa seveda bi ga ves dan carkljala.
Ah daj, prosim te lepo-nakladaš.

Lp  Huh
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #58 : ponedeljek, 04.08.2008 : 22:46:59 »

moonbeam, lahko bi napisal/a malo lepše, a ne?
Zelo rada imam pse in to, da se psu godi, že nebi dovolila.
Pa seveda bi ga ves dan carkljala.
Ah daj, prosim te lepo-nakladaš.

Lp  Huh

Kako lepše? Naletela si na napačen forum. Tukaj ne bomo vsi pisali kako super in oh in sploh, da dobiš psa, če za njega ne nameravaš dobro skrbeti. Tukaj se nam prvotno gre za to, da živali nikjer in nikoli ne trpijo. Ali poznaš lepo stran trpljenja? Jaz je ne.
Kaj ti koristi, da psa cel dan crkljaš, če mu niste zmožni nuditi primernega bivalnega prostora in družbe?  In pa ti, jaz in ostali vemo, da psa ne moreš cel dan crkljati. Boš 24h na dan zunaj v boksu pri psu? Dvomim.
Poleg vsega ti pa primankuje tudi osnovna kultura.

Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #59 : ponedeljek, 04.08.2008 : 22:58:29 »

moonbeam, lahko bi napisal/a malo lepše, a ne?
Zelo rada imam pse in to, da se psu godi, že nebi dovolila.
Pa seveda bi ga ves dan carkljala.
Ah daj, prosim te lepo-nakladaš.

Lp Huh

Nisem nakladalka zato ne nakladam. Ja imam pa psa in vem kaj pomeni pes ob meni.

Aja, danes bodo baje nevihte.  Pojdi ven in stoj zunaj na dežju, na vetru, okrog tebe grmi in božaj deblo. Tako za vajo, ker če ti to rata potem pa res ne vem. Potem smo mi vsi tu smrkci in ti ena pametna punca.

Ok bom pa napisala takole:

Srečen pes, če bo notri v stanovanju... Na toplem, v družbi, živahen, vesel, ker je v družbi in na kavču, da ga greje v rit...ojoj, kako lepo bo pozimi, ko bo zunaj temperatura pod nulo, on pa skorja nag na toplem pri radiatorju, s tako kratko dlako, da ne bo zmrznil, ne bo ozeblin, prehlada, pljučnice, kako srečen bo, ker ga boste skoz božali, tudi, ko bo deževalo, ker se ljudje strinjajo da je pes za notri, kako sproščen bo kuža, ko bo grmelo nad njegovo hišo in se ne bo tresel v temi, ko bo nad njegovo glavo divjal vihar, ker bo v hiši, in kako vesel pogled bo to, ko bo čez nekaj mesecev vedno znova ljubljen in sprejet med vas, za katerega si boste vzeli čas, ker ga boste naučili tega ali onega, ker BO socializiran... Ah...      Kako srečen bo ta kuža   Kiss   
Kako boste lahko gledali te očke, kako so hvaležne, da se ga lahko dotaknete vsak trenutek, da ga sprejmete medse, da ga razumete, da vas ima rad, vi pa njega.
Če ga srečam kje, po ne vem kakšnem naključju se z veselim srcem nasmejem, ker vem da je to en zelo srečen pes, KER JE NOTRANJI, V STANOVANJI, HIŠI.


A je tako bolje?   Lips Sealed
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Že na začetku z nemškim boxerjem?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines