mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 20.10.2024 : 00:20:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Boston terier
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: Boston terier  (Prebrano 89530 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Gods_angel
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #195 : sreda, 21.11.2007 : 12:54:47 »

zanima me če je kdo že imel možnost spoznat bostonske terierje in francoske buldoge in če bi jih lahko mao priemrjal, predvsem po karakterju in obnašanju
Logiran
Gods_angel
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #196 : četrtek, 29.11.2007 : 00:43:54 »

kako je z dlako pr bostončkih, jo velik puščajo?
Logiran
LunaGarnet
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #197 : sobota, 08.12.2007 : 11:56:49 »

Ciao Gods_angel.
Jaz mam bostonko, pa pušča kar precej dlake - no pravzaprav vsake tolko jo malo več. Je kratka in močna in se zapiči v tkanino, pa še bela in črna je, tako, da se res kar povsod pozna-tako na svetli kot na temni podlagi. No, ampak jaz sem se že navadla, pač malo več čistim pa skozi mam spominčke na njo...  Smiley

http://lunaatlantida.moj-album.com
http://lunagarnet.moj-album.com

Lp, Polona in Luna
Logiran
Gods_angel
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #198 : četrtek, 24.01.2008 : 16:25:26 »

16. 1. smo dobil novga družinskega člana Maxa Smiley  Smiley Cheesy Smiley. Slikce bostončka, ki je reeees poln energije si lahko pogledate na..........  Grin Smiley

http://mitja-max.moj-album.com/



Logiran
terry
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #199 : četrtek, 24.01.2008 : 19:42:23 »

ooo mali facko....Končno kakšen bostonski podmladek  Cheesy
od kje pa je frajerček  Cheesy Cheesy meni so svetovni  Cheesy Wink
Logiran
Gods_angel
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #200 : četrtek, 24.01.2008 : 20:34:50 »

mali frajerček je iz Osijeka.......res so svetovni Cheesy Cheesy Smiley
Logiran
feminine
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 107


« Odgovor #201 : petek, 25.01.2008 : 13:34:32 »

Oh, kak lušten cukr  Cheesy
Logiran
Bine
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #202 : torek, 29.01.2008 : 20:48:55 »

Pozdravljeni!

Bostonski terier je tudi moja najljubša pasma, poleg avstralskih ovčarjev in mogoče še katerih ... Neverjetno prikupni in komični so  Cool

Tema je kar obsežna in čeprav je branje zelo zanimivo, sem jo zaenkrat samo preletel ... Upam, da nisem česa spregledal in da tega vprašanja še ni kdo zastavil (če je, prosim povezavo do tja). Zanima me, kako pogosto se (ne)dogaja to, da je pri kotitvi potreben carski rez? In zakaj je ponavadi število mladičkov v leglu tako majhno? Obstaja podatek, kakšno je največje število mladičkov v leglu bostonskega terierja?

LP in že v naprej hvala za odgovore!

Bine
Logiran
terry
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #203 : torek, 29.01.2008 : 22:00:25 »

Bostonci naj bi imeli tako velik % carskih rezov zaradi velike glave mladičkov. Če si kaj gledal po vzrediteljih lahko tudi opaziš, da na veliko oglašujejo to da je recimo psica kotila brez carskega reza.

Število mladičkov je približno tako kot pri vseh manjših pasmah. Na internetu sem zasledila, da so tudi legla v katerem je bilo tudi do 10 mladičkov. Smiley

Gods_angel a bomo še kaj slikc videli  Cool Cheesy
Logiran
Bine
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #204 : sreda, 30.01.2008 : 16:05:07 »

Aja, vedno je neko tveganje torej ... Dvomim, da bi si upal vzrejat bostončke Smiley

Fotke Max-a in Lune so super  Smiley Sploh tista, ko luna spi pri računalniku ... Kot majhen netopir  Grin Prava je!

LP Bine

PS: Ste že govorili o cenah nerodovniških bostončkov, se pravi  tistih z barvno "napako" ?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #205 : sreda, 30.01.2008 : 16:23:06 »

Bine, nerodovniskih bostonov ni, torej se tudi o cenah ne moremo pogovarjati, ne glede na to, o kaksni napaki kdo govori. So samo bostoni z rodovnikom in z morebitno prepovedjo vzreje, v kolikor gre za napako, ali mesanci, podobni bostonom, ki jih nekdo prodaja pod pretvezo, da so brez rodovnika zaradi napake.

Teme o produkciji psov brez rodovnikov so v rubriki Rodovniški ali nerodovniški?, pa si lahko tam preberes nekaj resnic o tistih z "napako", kot jim ti pravis.
Logiran

Bine
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #206 : sreda, 30.01.2008 : 17:01:43 »

Se opravičujem, mislil sem tiste s prepovedjo reje, a nespretno izbral napačen izraz. sram
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #207 : sreda, 30.01.2008 : 17:14:58 »

Torej, sprasujes o cenah boston terierja z rodovnikom, pri katerem je barvna napaka potegnila za seboj vpis vzrejne prepovedi v rodovnik?

Verjetno so taki psi nekaj cenejsi, vendar se o tem pomeni z vzrediteljem, saj vsak sam oblikuje ceno posameznih psov iz legla.

Ce pa govoris o "bostonu" brez rodovnika, ki ti ga nekdo ponuja pod pretvezo, da rodovnika zanj ni dobil zaradi barvne napake, smo debato na tem mestu zakljucili. V tem primeru ti pac ponuja mesanca. Vsi mladici v leglu ze precej let dobijo rodovnike, ne glede na to, kaksne napake nosijo s seboj. Iz vzreje se jih izloci na vzrejnih pregledih, vendar rodovnik se vedno imajo - imajo ga "od rojstva do smrti".
Logiran

terry
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #208 : sreda, 30.01.2008 : 18:13:03 »

Bostoni z nepravilno obarvanostjo, kateri tudi sledi vzrejna prepoved, so res nekoliko cenejši kot od bostoncev z pravilno obarvanostjo, še vedno pa je cena taka kot pri ostalih rodovniških pasmah....vsaj pri resnih vzrediteljih.
Logiran
SLoris
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #209 : sreda, 06.02.2008 : 18:40:37 »

Pozdravljeni

tisti srečneži, ki že imate bostončka....

mogoče kak kontakt, kjer bi lahko hitreje prišla do svojega? Smiley

HVALA za kakršnokoli informacijo;)
lp
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Boston terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines