mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 27.09.2024 : 06:06:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Boston terier
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: Boston terier  (Prebrano 89152 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #135 : torek, 16.08.2005 : 22:49:18 »

Se opravicujem, res smo zasli iz teme.. Sorry Jana..
Logiran
tinkara
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 3


« Odgovor #136 : petek, 16.09.2005 : 10:23:15 »

Lepo pozdravljeni, sem Tina iz Novega mesta. Zanima me, če je že kako leglo Bostončkov v Sloveniji.

Prosim, če mi kdo posreduje podatke o vzrediteljih te pasme.

lp Tina
Logiran
tinkara
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 3


« Odgovor #137 : ponedeljek, 19.09.2005 : 09:46:11 »

Ojla zopet sem jaz.

Sedaj sem podrobneje prebrala celotni forum in mi je kar malo nerodno , zaradi mojega prejšnjega optimističnega sporočila. 

Prosim vas, da mi sporočite kako kaže s Slo leglom bostončkov ali pa mi date kakšne podatke o vzrediteljih v bližini Slo. Mogoče hrvaške.

Hvala za odgovor,

Lp Tina
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #138 : ponedeljek, 19.09.2005 : 11:55:21 »

V Sloveniji je lani spomladi imela leglo **** iz Ljubljane. Če še kaj načrtuje oz. pozna, pa ne vem. Morda poskusiš na KZS dobiti kako telefonsko številko in jo kontaktirati. Enega samčka iz tega legla je obdržala in ga pogosto tudi razstavlja.
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #139 : nedelja, 25.09.2005 : 23:13:13 »

v sloveniji je bilo pred 2 letoma prvo lego bostonov v mariboru, bil je 1 psiček. potem je bilo v istem letu moje, lani pa je imela saša in avgusta jaz. to je pa tudi vse kar je bilo mladičev v sloveniji. saša mislim da ne bo parila več. vsaj tako sta mi rekla. jaz pa upam da bom v naslendjih letim imela vsako letopo eno leglo. tako načrtujem. kako se bodo pa punce odločile bomo pa videli  Wink.
na hrvaškem pa je edino leglo imela dubravka. vem da je želela samčka iz amerike potem pa nič ne vem kaj ej bilo. sedaj se nekaj dogovarja iz češke in ne vem kaj bo. predvidevam da bo v splitu tudi eno leglo. psička je super lepa. kaj bo pa dala bomo pa videli.
v bližini slo je veliko legel. razen v avstriji imajo v vseh okolikških državah legla.
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #140 : sreda, 05.10.2005 : 09:54:09 »

psarno krasnaya fanfara poznam zelo dobro. tudi sama sem parila pri njih. imajo 2 samca  uvožene iz francije iz psarne du grand fresnoy, v glavnem je pa domača vzreja in to zelo dobra. v sloveniji imamo (poleg 2 mojih ki so njihovi potomci) še zelo lepega samčka uvoženega od njih , na hrvaškem pa 2 psički.
mislim da je cena okoli 1000 eur, kar je čisto ok. mladiči so lepi, predvsem pa kar je pomembno zdravi in imajo cepljenja. če se odločiš da kupiš pri njih laho tudi omeniš da sem ti jih jaz priporočila. tako pač je v pasjem svetu, da je boljše če imaš priporočilo.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #141 : četrtek, 13.10.2005 : 14:08:24 »

Krasni kužki, kljub temu pa mi res ni jasno kako se lahko posameznemu psu kvalitetno posvetiš, če pa imaš 25 psov doma Huh
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #142 : četrtek, 13.10.2005 : 14:11:43 »

Bolj težko  Wink.... večinoma se mu ne, ampak verjetno se psi navadijo in itak imajo veliko družbe v kardelu. Konec koncev ljudje samo nadomeščamo to kardelo. Je pa verjetno problem šolati vseh 25  Roll Eyes.

lp
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #143 : četrtek, 13.10.2005 : 14:20:59 »

No, potem ne moremo rečt, da ti kužki odraščajo v družinskem vzdušju. Sama veliko raje vzamem psa pri psarni, kjer mama in oče živita z družino v hiši, kjer psičke šolajo, socializirajo itd, kot pa v psarni, ki ima 20 psov z blaznimi razstavnmi uspehi in pes ne ve ali je njegov lastnik handler ali pravi lastnik Roll Eyes
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #144 : četrtek, 20.10.2005 : 13:36:34 »

andi ne vem kaj si predstavljaš pod šolanje, samo boston res ni pes ki bi ga na veliko šolal (v nemčiji je res psička ki ima ima IPO 1 in je izšolana za sledarja). pa tudi mladička do 2 mesecev ne šola. ali pa so mogoče nove metode da se jih začne šolati takoj ko se skotijo.
bila sem že v kar lepem številu velikih psarn, in bo sili psi normalno socializirani, tisti ki so pač to morali opraviti (zaradi razstav, legel) so bili tudi šolani.
in verjami pes zelo dobro ve ali je lastnik ali je handler, saj ima paket in ni stroj. no nekateri pač tudi tako izšolajo da so stojši in lahko tudi brez vodnika naredijo določeno vajo.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #145 : ponedeljek, 24.10.2005 : 12:43:43 »

Daisy, očitno nisi razumela. Seveda nihče ni mislil na šolanje po višjih izpitih Wink, pač pa se mi zdi, da bi vsak pes moral obiskovati vsaj igralne urice in malo šolo, pa ne zaradi samih vaj, pač pa zaradi česa drugega.

Sori ampak nihče me ne more prepričati, da se psom, katerih vzreditelji vzrejajo več pasem (in imajo vsega skupaj veliko psov) godi prav lepo. Bivajo v pesjakih ali spijo zraven lastnikov?

Ni moj namen pljuvanje po dotičnih vzrediteljih, pač pa me moti način vzrejanja.
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #146 : petek, 28.10.2005 : 20:30:38 »

mislim da si pod vzreditelj v glavnem narobe predstavljamo. zame (in za veliko večino kinologov) vreditelj ni nekdo ki ima 1 ali 2 psički in ima 1x letno ali na vsaki 2 leti lego. to je ljubitelj in to je ljubiteljska vzerja. v glavnem ljubitelji tudi izbirajo plemejake ker jim je ta všeč, ker ima lep rep, ker ima lepo barvo, ker jim je mogoče všeč lastnik .... vzreditelj ej nekdo ki se načrtno ukvarja z vrejo, ki ima 5, 10 ali več psic, ki ima več legle na leto. iz kvantetet lahko potem izbreš kvaliteto. ne spomnim da bi pri pasmah katere spremlajm kdaj bil kdo svetovni, evropski, letni ali kakršen koli prvak in bi izhajal iz domače vzreje. mogoče 1 ali 2. v glavnem psi prihajajo iz nominiranih, večjih ali velikih  psaren. tudi moji psi (z izjemo ene psice) so vsi iz večjih psarn pa nikomur nič en manjka. če imaš ti več psov se ti enostavno ne morejo valjat po kavču. verjami govorim iz izkušenj. enostavno če bi šli vsi na kavč ne bi bilo za nas prostora. mogoče bi bila ti zadovoljna če bi tv gledala iz pasjega ležišča ali pa če bi ležala na tleh. tvoji psi pa po kavčih. žal jaz ne.
osebno tudi nisem pristaš igralnih uric. ne vidim pravega namena porabe tega časa. tudi en maram da bi se dobila nekje s pasjeljubci in bi potem jaz veselo klepetala in psi bi skakali okoli. psi naj se povohajo, malo poigrajo in potem naprej. jaz sem z njimi zunaj da jim nudim družbo za igranje. jaz si moram ta čas vzet samo za njih. mala šola mogoče (če se izkaže da imamo probleme s psom) igralne urice pa ne. šolanje itak ni več moje področje. imela sem šolane pse, pa sem ugotovila da gazenje po poligonu v blatnih škornjih ni zame. ko bom imela naslednjega psa, ki bo rabil izpit, sigurno jaz en bom tista ki ga bom šolala. to naj delajo tisti ki to znajo in jih veseli. no to je pa itak druga tema.
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #147 : sobota, 29.10.2005 : 11:51:44 »

daisy - a imate slučajno pri vas že malčke, al še pričakujete ?
Pa še mal firbca - a je mogoče en pes iz vaše vzreje v Zagorju ? Undecided
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #148 : nedelja, 30.10.2005 : 00:47:33 »

julka ima 2 mladička, samčka ki sta stara 1 teden. en samčke bo ostal v sloveniji, drugi pa bo mogoče šel na portugalsko. če pa se me vzreditelj "usmili"  Wink in mi ga pusti, potem bo pa odšel v zagreb. na žalost pa nisem mogla vsem izpolnit žele po mladičku.
ja mala zagorjanka, issa jo kličejo, po rodovniku pa je my amarillis je hči moje alice in samčka relax max du grad fresnoy (iz psarne krasnaya fanfara). v tem legu so bili 2 samički in 2 samčka. 1 samička je v avstriji pri predsedniku kluba in je že začela svojo razstavno pot, 1 samček je tudi v avstriji kot hišni ljubljenček. je zelo lep (ta mi moral sicer na portugalsko k alicinem in julkinem vzreditelju) toda gospod ga ima z aljubljenčka, potem je še en samčke v portorožu (pri meni najbolj miren, v novem domu pa je pokazal karakter in jim uničil kar lepo število starin in še mala zagorjanka, ki pa je bila meni osebno najbolj všeč in če bi imela namen pustit kakega mladička doma bi bila to sigurno ona. tako s kvaliteto mladičev kot tudi z lastniki ki so jih dobili moji bostonci sem izredo zadovoljna.
Logiran
sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« Odgovor #149 : nedelja, 30.10.2005 : 08:59:37 »

Daisy,čestitke za malčka Smiley Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Boston terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines