mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 10.09.2024 : 03:32:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Bernardinec
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 69   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bernardinec  (Prebrano 207553 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #525 : sreda, 25.05.2005 : 23:36:16 »

Kaj se pa to pravi - Jana že tako bolj malo spi, potem bomo pa eden za drugim kapljali k njej pa jo budili, pa mamico Bino tudi pa malčke? Shocked Angry Cheesy Grin
khm..khm... ampak danes se mi je pa že poznalo, da zadnje dni bolj malo spim sram Undecided Grin Grin Ampak sedaj je spet OK Cheesy Bina se pa itak nikoli ne razburja Tongue Wink Tako, da ste vabljeni vsi, kadar kdo želi.

Citat
Ammm Jana, kaj pa tisti v Nm? So še zainteresirani za bernardinčka/bernardinkico?
Ne...Verjetno je cena previsoka Roll Eyes Wink Sem pa ugotovila, da 3/4 ljudi, ki so me klicali pred paritvijo (in ko se mi takrat zdeli resni), to sedaj niso več Lips Sealed Roll Eyes Roll Eyes Eni so zaradi otrok (saj otrok mora psa dobit takrat, ko si to zaželi, ne pa 4 mesece kasneje Roll Eyes) omislili takoj nerodovniškega, eni so iz Slovaške pripeljali nerodovniškega, nekaj se jih je premislilo... Ah, bo že Wink

Sta pa danes še dva člana dobila svoje ime in s tem (verjetno) lastnike Cool


To je po novem Tyronica Born for Winning (gre pa na Češko). Upam, da bo res deloval v skladu z imenom. Otok po starem Wink

Ta samček bo pa ostal v Sloveniji. Ime mu je pa Tyronca Bryan Bach Grin Grin (samo da je en skladatelj Grin Cheesy)

Za samičke pa bodo naslednja imena:
- Tyronica Bina's Great Pride (ali pa Hope)
- Tyronica Born in May
- Tyronica Beauty & Brain
- Tyronica Blazing Star
- Tyronica Bring Love

Najlepša hvala za pomoč pri izbiri imen Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss

Lp jana
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #526 : četrtek, 26.05.2005 : 09:21:43 »

Lepa imena. Cheesy A Bine pa ne bo noben? lp
Logiran

Blumina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #527 : četrtek, 26.05.2005 : 11:16:31 »

Veselim se s tabo, saj vem kako zabavno in lepo je izbirati imena za tako lepe kepice kot jih ima Bina.
Lepo prosim ne mi zamerit, le eno pripombo imam. Nekako mi ne gre v glavo zakaj izbirate kateri kuza gre h komu ze sedaj. Saj imajo sele nekaj dni! Kaj pa izbira karakterja in podobno?
Saj vem, da je to v Slo nekako praksa, a sama bi in (tudi sem) pri izbiri svojega kuzka iskala vzreditelja, ki bi pocakal na izbiranje vsaj do njihovega sestega tedna starosti, ce ne se dlje. Pri svojem leglu bernijev sem zainteresirane dala v vrsto in potem so v starosti sedem tednov po vrsti izbirali skupaj z mojo pomocjo.
Drugace pa, Jana res ti zelim, da bi Binini mladicki nasli suuuuper domove in imeli poleg sebe ljubece in razumevajoce ljudi.
Pozdravcek
Blumina
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #528 : četrtek, 26.05.2005 : 11:38:31 »

Blumina, ne, ne nobene zamere Wink Ampak mogoče je drugače pri "delovnih" pasmah (kot npr. tvoja Blum, ker si iskala prav poseben karakter za posebne namene). Pri meni so oddani samo samčki. 2 gresta v tujino v psarno za razstave in vzrejo, tretji bo kot družinski član. Prednost pri izbiri sta imela oba tujca, saj sta izbirala glede na barvo in dlako. Samičke še niso izbrane, ker čakajo na dolžino dlake. Zato bo potrebno počakati še 3 tedne Undecided

Vem, da je pomemben tudi karakter, ampak jaz sem tudi Bino izbirala samo po zunanjem izgledu Wink Predvidevala sem, da je karakter pravi "bernardinski" Grin Grin In če bi imela kakšne slabe lastnosti (kar jih je imela), bi se z vso pomočjo potrudila, da bi jih odpravila. Noben pes ni popoln, vsak ima napake.

Kaja, ne Bine ne bo nobeden Undecided Cry Nekako mi ni uspelo dati tega imena zraven psarne (ne paše), pa samo 3 samčke sem imela. In imena zanje že prej Wink

Lp Jana
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #529 : četrtek, 26.05.2005 : 11:48:55 »

Nove (včerajšnje slikice) mladičkov pri starosti 5 dni Wink

http://www.euroteh2.si/slo_mladicki2505.htm

Lp Jana
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #530 : četrtek, 26.05.2005 : 11:51:13 »

Jana, kako ne pase k imenu psarne  Angry Tyronica Bina's Bine je prav fletno ime.  Grin Grin Grin ah, saj, mogoce ga bodo pa klicali Bine  Roll Eyes
tole bo bolj taprav link  Wink http://www.euroteh2.si/slo_mladicki2505.htm
m.
Logiran
Blumina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #531 : četrtek, 26.05.2005 : 12:48:06 »

Hvala za odgovor in hvala ker mi nisi zamerila Smiley Vcasih je tu gor na forumu to tako zelo tezko  Undecided
Ja, mogoce ima to res vecji smisel pri "bolj sluzbenih" pasmah. Je pa res, da se meni zdi smiselno tudi v primeru, da zeli imeti mladicka kdo, ki bo imel prvic psa, pa razlika je tudi, ce dobi kaksna mirna cloveska dusa najbolj alfa kuzata, ali pa obratno, da neka hudo glasna druzina dobi k sebi najbolj plasnega in zadrzanega kuzka. Mislim, da je bolje poiskusati vimbolj ujeti karakterje. Koliko nam to uspe in kaj se potem dogaja ko niso vec pri nas je pa itak ze druga pesem.
In zalostno je, kako se nekateri prav nic ne potrudijo za lepse bivanje s svojim kuzatom.
Ravno ta teden sem resevala enega bernija, ki se je izgubil. Najdemo lastnike, oni ga pridejo iskat in potem mi razlagajo kako neucljiva pasma je to, da so butasti, itd. Cry In to razlaga meni, ki imam bernko z nekaj opravljenimi izpiti doma?!? Angry Shocked Pa mu razlozim, da to ni od pasme odvisno ampak od tega, koliko casa in truda vlozis vanje. Pa mu kar naenkrat ni bilo vec do debate z mano in jo je kar na hitro ucvrl domov. Sad
No, ja, sicer je pa to ze tema, ki spada drugam.
Jana, uzivaj s svojimi kustruncki in jaz bi jih tudi prisla malo socializirat. Potem, ko bodo to ze rabili, seveda. Ceprav glede na napisane poste sklepam, da z iskanjem ljudi za socializacijo ne bo problem. Cheesy Grin
Lep pozdrav
Blumina
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #532 : četrtek, 26.05.2005 : 13:36:20 »

Jaz bi pa samo nekaj zaradi imen vprašala.Pa ne biti jezni in ne me imeti za neumno,ampak jaz tega ne zastopim  Undecided.Zakaj pred vsakim imenom Tyronica?Nekaj takega je tudi psarna.Po čem pa se imenuje psarna?
Ne bodite jezni ampak hvala za odgovor.
Lp
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #533 : četrtek, 26.05.2005 : 14:35:09 »

Pred vsakim imenom je ime psarne-Tyronica.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #534 : četrtek, 26.05.2005 : 15:23:34 »

Jaz bi pa samo nekaj zaradi imen vprašala.Pa ne biti jezni in ne me imeti za neumno,ampak jaz tega ne zastopim  Undecided.Zakaj pred vsakim imenom Tyronica?Nekaj takega je tudi psarna.Po čem pa se imenuje psarna?
Ne bodite jezni ampak hvala za odgovor.
Lp
Tyronica je ime psarne, ki jo ima vsak mladicek pred svojim imenom. Tyronica pa mislim, da je bila boginja vojne ali nekaj podobnega-nisem 100% Wink
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #535 : četrtek, 26.05.2005 : 16:28:24 »

Aha.Joj hvala vama.Tole mi ni bilo jasno,pa sem rekla bom pa vprašala...

Sicre pa Bina so mladički vsak dan bolj luštni.Ko bodo pa očke odprli in okoli začeli tacati pa...slikaj Cheesy!

Lp
Logiran
bobaje
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 146


« Odgovor #536 : četrtek, 26.05.2005 : 17:04:40 »

Ja fuul so luštkani,
veš kaj jaz bi še malo počakala da jih poredite, ap da grist začenjo pol se bom pa en dan na en obisk najavila, če boš še sprejemal obiske, da se mal spomnm koko je tako kepo držat.... Wink
lp Shocked
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #537 : sobota, 28.05.2005 : 23:23:10 »

Nove slike mladičkov:
http://www.euroteh2.si/slo_mladicki_2705.htm

Za pokušino Wink

http://www.euroteh2.si/fotke/all/mladicki/27.5-2.JPG

 Cool Cool Cool Cool Cool Cool

Lp Jana
Logiran
*Brina*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 403


« Odgovor #538 : nedelja, 29.05.2005 : 08:20:39 »

Joj, Bina, kako so luštkani Cheesy Pravi cukerčki.. Wink Se jih kar ne morem nagledat..  Cool
Pa kako se Bina in mladički fletno skupaj crkljajo Wink
Super res  Smiley

Dobro se rihtajte, lp

Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #539 : nedelja, 29.05.2005 : 08:45:25 »

Viiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy.TIsta slika,ko ma Bina glavo med malim je pa fullllllll luštna.Kako pa kaj mamica?

Lp
Logiran
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 69   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Bernardinec
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines