mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 29.06.2024 : 14:39:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Novorojenček in pes
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Novorojenček in pes  (Prebrano 58681 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
taramura
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #180 : petek, 09.07.2010 : 21:00:00 »

Sama poznam nekaj primerov, ko se prihod novega člana družine ni končal najbolj Sad
Pri enem primeru je pes, ki je bil na verigi otroka starega 2 leti dobesedno skoraj raztrgal, fantek je mel grozne travme in kar zajetno število šivov po glavi.. hvala bogu ga ni zagrabu za vrat. Usmrčen še isti dan.
Pri drugem primeru pa je pes bil tako ljubosumen da je večkrat prevrgel voziček in se znašal nad njim.. hvala bogu otroka takrat ni bilo v njem.
Oba primera pa po mojem mnenju prikazujeta ogromno zapostavljenost psa. Torej je krivda za napad psa predvsem na rokah mladih staršev, ki psa niso pripravili na prihod in ga seznanili z novim članom družine.  Angry
Se mi pa dozdeva, da je takih primerov veliko, predvsem po vaseh in v družinah, ki imajo pse čuvaje, ki velik del življenja preživijo na ketni.
Logiran
Laetitia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #181 : sobota, 18.09.2010 : 13:10:17 »

No, da bodo moje dileme, ki sem jih pred dobrimi tremi meseci načela v tej temi, dobile epilog...

Bilo je evforije, skakanja, cviljenja, joka in stoka, kot sem pričakovala.
Bilo je tudi pametnih in dobronamernih komentarjev s strani bližnjih, ki jih ne bom pisala, ker je bilo že veliko povedanega o tem.
Toda vztrajnost in priboljški delajo čuda (pri psih, za ljudi še nimam rešitve) Tongue
Psa sem nagrajevala, ko je bil zraven dojenčka umirjen, če je norel, sem preprosto šla z otrokom stran. Potrudila sem se, da smo bili čimveč skupaj, da smo skupaj počeli stvari, lahko ga je povohal in polizal, ampak samo, če je bil popolnoma miren (kar je bilo sprva znanstvena fantastika). Mislim, da ni trajalo niti mesec, ko je pes bil popolnoma "skuliran", jaz pa sem kar žarela od ponosa, hehe. Če se mi ne bi sorodstvo vmešavalo, mislim, da bi nam uspelo veliiko prej, tako sem pač "trenirala", ko smo bili sami. Danes ga seveda vsi hvalijo, kako je priiden  Roll Eyes
Upam, da mi bo uspelo dodati fotke


[attachment deleted by admin]
Logiran
Dada73
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 192


WWW
« Odgovor #182 : sobota, 18.09.2010 : 13:18:04 »

Zadnja fotka zmaga, je pa tako nekaterim uspe združit oboje , nekaterim pa ne. Ampak sem prepričana da uspe tistim, ki vztrajajo in v prvi fazi ne delajo panike in se tega lotijo umirjeno. Nam je pred leti uspelo in ker sta oba otroka zrasla ob psu, ki je že pokojn, sta zahtevala, da si nabavimo novega in sedaj imamo 2 otroka in 2 psa
Uživajte še naprej
Logiran
Laetitia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #183 : sobota, 18.09.2010 : 15:07:05 »

Ja, verjetno je težje tistim, ki imajo ljubosumnega psa, ali pa, če pes ne mara otrok.
Mi smo morali delati le na samokontroli, sicer pa ima pes tako prijeten karakter, da ga lahko samo iščeš:-*
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #184 : sobota, 18.09.2010 : 17:36:24 »

Bravo! bravo

In za moje pojme edino pravilno, sorodniki in ostali naj se pa nekam zaletijo. Wink
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Laetitia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #185 : sobota, 06.11.2010 : 14:43:56 »

Naš Tibor sicer ni več novorojenček, ker ima že štiri mesece in pol, ampak bom kar v tej temi nadaljevala. Včeraj sta mi Tibor in Arti podarila prekrasen trenutek. Sončili smo se na Artijevem ograjenem travničku - no jaz in Tibor sva se sončila, Arti je pa norel naokrog s svojo kuro  Ko se je zasopel ustavil blizu naju, je Tibor prvič samoiniciativno stegnil rokico proti Artiju, da bi potipal njegov kožušček (smo pravkar prišli v fazo grabljenja predmetov in nošenja v usta). Divjak in norec Arti je obmiroval in (prisežem da) z nežnostjo opazoval, kako dete grabi po njegovi dlaki. Potem ga je polizal po rokici in oddirjal spet naprej, kot da je na vzmeteh. Jaz sem bila čisto očarana.
Fotoaparata nisem imela zraven, da bi dokumentirala, imam pa slikico (tudi od včeraj), kako mulca gledata, kako mama pripravlja njoke  Cheesy

[attachment deleted by admin]
Logiran
Laetitia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #186 : sobota, 06.11.2010 : 14:45:12 »

Aja, kura je gumijasta, da ne bo kdo narobe razumel...
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #187 : sobota, 06.11.2010 : 22:29:57 »

 Cheesy
Super Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #188 : nedelja, 07.11.2010 : 19:33:03 »

Luškan fantek in priden Arti  Cheesy kaj še hočeš lepšega  Kiss Kiss
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #189 : ponedeljek, 08.11.2010 : 12:35:33 »

Tudi če nek pes ne mara otrok, to niti slučajno ne pomeni, da se ne navadi na domačega. Moj samec malinois je vedno kazal tendenco, da bi napadel otroške vozičke. Prav tako mu ni bilo niti slučajno za zaupat ob cvilečit in dirjajočih malčkih, še najmanj, če so sabo vlekli kakšno igračko, se poganjali na poganjalcih ali podobno.
Ampak, ko smo dobili naše dojenčke ni nikoli posklušal napasti našega vozička , navadil se je tudi na ostale specifike. To se je preneslo tudi na odnos do tujih otrok (se je bistveno izboljšalo).
Hočem samo povedat, da ni za obupat in paničarit niti , če ima kdo psa, ki "ne mara otrok". Seveda pa pri vseh, pri takih pa še posebno, velja nadzor in opazovanje vsako sekundo, kajti tudi najprijaznejši psi imajo kosmata ušesa in tudi "najmanjši ugrizek  iz ljubezni ali igre" , lahko pri človeških mladičkih povzroči veliko poškodbo.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #190 : torek, 07.12.2010 : 10:31:40 »

pri nas je zaenkrat vse skupaj prav super. Tamala se navaja na pse in na hrup, psici pa na novega prišleka. Starejša psica (Bina) je bila sprva ful zaščitniška, kamorkoli sem šla jaz s hčerko, je šla za mano, ko je prišla v sobo, je najprej šibala pogledat kje je hčerka... Daja (mlajša psica) se notri niti ni zmenila za Tejo. Če se je začela jokat, je šla raje kar ven iz sobe. Zunaj je pa druga zgodba. Se pa Daja drži vozička skoraj kot klop.

Pred rojstvom Tejo sva se obanašala normalno, Bina in Daja sta bili povsod zraven (ko sva sestavljala pohištvo in opremljala sobo)... Nisem ju nikoli odrivala stran. In tudi po porodu, ko sem imela Tejo v naročju in je prišla katera zraven, je nisem napodila stran, ampak sem ji namenila delček pozornosti. Ko pokažeta voljo, da bi radi povohali Tejo, jima to pustim. Na srečo nista navajeni lizanja in tudi grobi nista. Več pozornosti bo potrebno takrat, ko bo Teja začela hodit naokoli. Sploh zaradi nerodnosti mojih psic  Roll Eyes

Takole pa je bilo spoznavanje Bine in Teje:
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #191 : torek, 07.12.2010 : 10:35:04 »

Saj je glava od psice enako velika kot otroček Kiss Kiss Cheesy
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #192 : torek, 07.12.2010 : 11:12:33 »

Ejej, kako ste dobri.  Kiss Smiley Bina je zakon. Wink
Imam pa tudi jaz psico, ki ne mara otrok in z necaki cisto normalno funkcionira. Ves cas delamo na tem, da jih ignorira in da jo oni bozajo izkljucno ko jaz dovolim. In taveliki punci je zunaj ze celo palico prinesla. Smiley Cheesy
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.332


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #193 : torek, 07.12.2010 : 11:23:23 »

Super ste Smiley Smiley Wink
Te znajo pesjanke presenetit in silno pazit, ko bo Teja okrog zacela sibat. Sploh niso tako storasti tile velikani, ko imajo pod in med nogami male cloveske zverce Cheesy Smiley
Logiran

bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #194 : torek, 07.12.2010 : 11:29:02 »

Super ste Smiley Smiley Wink
Te znajo pesjanke presenetit in silno pazit, ko bo Teja okrog zacela sibat. Sploh niso tako storasti tile velikani, ko imajo pod in med nogami male cloveske zverce Cheesy Smiley

hja, če sklepam po tem, kakšna je bila Bina, ko je imela mladičke, potem ne bom nič presenečena  Tongue je prišla v kotišče in se usedla kjer ji je rit padla na tla; se ni sekirala, če je bil mladič spodaj  Roll Eyes
 pestro bo Cheesy Cheesy
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Novorojenček in pes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines