mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.07.2024 : 01:35:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 32   Dol
Natisni
Avtor Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!  (Prebrano 81852 krat)
0 članov in 13 gostov pregleduje to temo.
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #240 : torek, 08.05.2007 : 08:32:23 »

In ta spray potem posprejaš vsakič ko greš ven ali kako?
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #241 : sreda, 09.05.2007 : 17:43:05 »

Moje izkušnje s frontlineom, so takšne da ga ne bom nikoli več dala svojemu psu. Dajala sem mu ga 10 let v sezoni klopov (beri spomladi do jeseni, na en mesec in pol). Zdaj pa vidim, da je ratal zelo alergičen na te supstance. Tako da bi vsem svetovala, da uporabljajte vsako leto druge substance in v normalinh in ne pretiranih količinah, predvsem pa takšnih, kateri ne škodujejo zdravju.
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #242 : sreda, 09.05.2007 : 22:43:36 »

Jaz pošpricam na vsakih pet tednov kot je navedeno na embalaži in imamo mir..zaenkrat...morem potrkat. Je pa zanimivo, da na različnih psih delujejo različne stvari...je to kaj odvisno od dolžine in gostote dlake? Undecided

Mojima ne bom dala več nobeno ampulo, ker sta totalno občutljiva...sploh advantix ju uniči. Kaj kdo pozna neko naravno stvar proti klopom in bolham...naravni bolhač? Rada bi vedela kaj več o tem, kaj sploh to je in če deluje...iščem najbolj neagresivno varianto, a je nikakor ne najdem.
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #243 : četrtek, 10.05.2007 : 07:39:28 »

Je tudi ni, saj se je ta mala golazen navadila skorja na vse! Angry
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #244 : četrtek, 10.05.2007 : 07:45:21 »

Canina ima nov bio spray (antiparasitic spray), s katerim se psa poprši po dlaki tik pred odhodom na sprehod. Učinkuje 6 ur in se lahko kombinira z vsemi ostalimi sredstvi. Zaenkrat so povratne informacije uporabnikov zelo pozitivne.
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #245 : četrtek, 10.05.2007 : 08:03:30 »

Ja tako bom rekla, vse je strup, kar pobije klope in bolhe. In škoduje našim psom na različne načine. Nekateri psi so bolj občutljivi, nekateri manj. Ko je prišel ven frontilne so ga vsi hvalili,...zdaj pa večinoma lastnikov opaža posledice uporabljanja le tega sredstva.
Citat: Felina link=topic=339.msg295661#msg295661

date=1178743416
Jaz pošpricam na vsakih pet tednov kot je navedeno na embalaži in imamo mir..zaenkrat...morem potrkat. Je pa zanimivo, da na različnih psih delujejo različne stvari...je to kaj odvisno od dolžine in gostote dlake? Undecided
Seveda je odvisno od dolžine in gostote dlake, je pa tudi od barve. (beri:pri vestnih in skrbnih lastnikih, ki redno pregledujejo svoje pse).

Canina ima nov bio spray (antiparasitic spray), s katerim se psa poprši po dlaki tik pred odhodom na sprehod. Učinkuje 6 ur in se lahko kombinira z vsemi ostalimi sredstvi. Zaenkrat so povratne informacije uporabnikov zelo pozitivne.

Sprašujem se kako dolgo bo še deloval, saj se hitro navadijo na različne substance, ki naj bi jim škodile. 
To pa da se lahko kombinira z vsemi ostalimi sredstvi pomeni, da ni tako močan, kot ostale ampule. Undecided
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #246 : četrtek, 10.05.2007 : 08:26:36 »

Tole zadnje seveda ni res, ker Caninini izdelki ne pobijejo zajedalcev na tak način kot tisti s kemičnimi strupi. Caninini bio izdelki vplivajo na zmožnost dihanja zajedalcev, jih začnejo dušiti in jih v končni fazi zadušijo. Na razvojne oblike pa vplivajo tako, da dehidrirajo.
Njihovi izdelki se lahko kombinirajo z vsemi drugimi zato, ker v njih ni nobene kemične substance, ki bi prišla navzkriž z drugimi strupi in bi zato lahko izničila delovanje ali sprožila neželeno reakcijo.

Pri direktnem "napadu" na dihalne organe zajedalci ne morejo razviti obrambnega mehanizma, na razne strupe pa ga lahko.

Pri nas smo njihove izdelke (prej Verminex in Bio insect shocker) uporabljali dolga leta brez drugih strupenih zadev in smo bili zelo zelo zadovoljni. Bolh nismo poznali, klopa smo našli samo izjemoma (morda dvakrat letno v povprečju), pa še ta je bil posušen in se niti ni mogel nažreti.
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #247 : četrtek, 10.05.2007 : 08:29:15 »

Aha, se opravičujem potem za zgornji napisani post.
Kje se pa lahko kupi ta sprej? Na kliniki?
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #248 : četrtek, 10.05.2007 : 09:42:37 »

Kupi se ga v vseh trgovinah, ki prodajajo izdelke od Canine, tudi pri nas http://www.gali.si
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #249 : četrtek, 10.05.2007 : 10:22:39 »

Dani, hvala za odgovore.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #250 : sreda, 16.05.2007 : 18:19:59 »

Jaz sem danes nabavila Canina spray, ki se nanaša enkrat mesečno. Rezultati so zaenkrat ti, da Čip lepo diši Wink in da je zelo važen. Posprejala sem tudi njegovo ležišče in ovčjo kožo, na kateri rad leži pri meni za računalnikom. Da bi povečal učinek, se je valjal po koži in godel Grin kot zadovoljni medo. Dani, kaj pa imate v teh sprayih? Je bil čisto navdušen, jaz pa sem se bala če se bo sploh pustil našpricati. Očitno je ugotovil, da je treba tudi kožo pošteno pomasirati tako kot sem jaz njega in ji je namenil posebno nego Wink.
Kako deluje pa po parih sprehodih.
lp
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #251 : sreda, 16.05.2007 : 18:31:48 »

Citat
Dani, kaj pa imate v teh sprayih?
Veliko dobre volje in sovrastva do krvosesov Grin.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #252 : sreda, 16.05.2007 : 19:01:34 »

Aaaa, to je skrivnost!
Hvala za nasvet, Dani.
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #253 : četrtek, 17.05.2007 : 08:43:31 »

Moram vam povedat, da uporabljamo Eukacid eterično olje in nismo še imeli ceka, je pa res, da so zadnji dnevi malo manj primerni za klope, no vseeno bomo videli kako bo to držalo  Wink
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #254 : četrtek, 17.05.2007 : 09:26:34 »

Jih je dež spral. Vsaj par dni bo mir pred njimi.
Logiran
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 32   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines