mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.07.2024 : 01:20:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 32   Dol
Natisni
Avtor Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!  (Prebrano 81831 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« Odgovor #225 : ponedeljek, 07.05.2007 : 09:45:58 »

Frontline se nanaša na en mesec! Wink

Lp
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #226 : ponedeljek, 07.05.2007 : 10:04:38 »

Klicala v Bones v Mb in tudi meni so rekli Frontline na en mesec , tako da grem danes koj po novo dozo  Smiley
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #227 : ponedeljek, 07.05.2007 : 14:06:50 »

Frontline se nanaša na en mesec! Wink

Lp

Uradno naj bi ampula frontline držala 3 mesece proti bolham in mesec dni proti klopom.
Ne vem če je pametno dajati psu kar ponavljajoče na mesec dni, saj verjetno snovi, ki so v ampuli niti niso tako nedolžne in imajo določeno dobo delovanja.
Pozna kdo / Nanook  Wink dolgoročne posledice nalaganja teh snovi ( jetra, ledvice ) pri tako pogostem nanašanju ... Huh
 Mogoče je bolje uporabiti ampule, ki so prav namenjene mesečnemu nanašanju ( npr. Advantix ). Undecided
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #228 : ponedeljek, 07.05.2007 : 14:17:13 »

Hm...meni je veterinarka tudi rekla, da lahko nanašam na mesec dni Frontline. Zdaj pa res ne vem kaj naj?!  Shocked
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #229 : ponedeljek, 07.05.2007 : 15:20:08 »

Gina, pomoje ravno nedolzno ni, vendar mi ni uspelo najti prav veliko informacij glede tega. Imam nekje en clanek o teh zadevah, ampak je bolj rekla-kazala, nic oprijemljivega ni zadaj. Vec info. se najde o posamezni sestavini (mislim da je v Frontlinu to fipronil, ne spomnim pa se, kaj je v Advantixu in Strongholdu), ampak zal nimam pojma, kje imam te fajle. Se pa najde na internetu, je ena baza pesticidov in gor kar dosti napisano (zal nimam vec linka).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #230 : ponedeljek, 07.05.2007 : 15:24:17 »

Tudi na veterinarski na Šentiljski so mi zdaj rekli, da se lahko na mesec in pol nekje da ponovna ampula.... No upam, da ne bom kaj mimo pihnila, če mu danes po mesecu in pol dam novo dozo??? Kaj vi predlagate, prosim?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #231 : ponedeljek, 07.05.2007 : 15:25:26 »

A spreji, etericna olja, ne pridejo v postev?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #232 : ponedeljek, 07.05.2007 : 15:35:17 »

Svetujte mi, katero je najboljše, prosim! Men je vseeno kaj mu dam, samo da bo učinkovito in neškodljivo! Pa kje se to dobi, če te lahko prosim da mi napišeš! Hvala že vnaprej!
Logiran
LyLa
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #233 : ponedeljek, 07.05.2007 : 17:13:45 »

No, meni so sporočili, da se ta sprej Razzio dobi v njihovi trgovini na Trnovem ali v BTCjevi Tržnici. Lahko se naroči tudi po telefonu, ki so ga pripisali zdraven.
Ne vem, a smem tu objavljati vse info, da me ne bo kdo obtožil propagiranja Smiley
Skratka dobi se ga tudi v Lj, kar je dobra novica. Karkoli koristnega pride vedno prav. Fuj ti klopi!!  Angry
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #234 : ponedeljek, 07.05.2007 : 18:14:26 »

No, tisti, ki boste kupili ta sprej in ga sprobali, prosim javite ali pri vas tudi tako super učinkuje, ker jaz še vedno ne vem ali je na naših sprehodih tako malo klopov, da jih nič ne dobita ali resnično nekaj deluje, ker kar ne morem verjet, da bi kaj tako lepega lahko bilo resnično. 

Jaz prav štejem dni in sedaj smo že celih 3 mesece in še nekaj preko brez enega samega samcatega klopa(niti živega, niti mrtvega na kožuhu)....to je dosežek, ki ga še nisem . to leto smo jih dobivali že sredi zime. Katastrofa!

Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #235 : ponedeljek, 07.05.2007 : 18:28:33 »

Tudi mi vsak dan prinesemo domov en divji trop klopov, ne glede na to kje divjamo. Zadnjič sem ga (jaz Wink) dobila sredi Lj na vrtu.
Videla sem, da je že pred časom nekdo postavil isto vprašanje, odgovora pa nisem zasledila, zato sprašujem še sama; ima kdo izkušnje z eteričnim oljem čajevca, ki naj bi delovalo proti klopom? Da deluje pri zdravljenju glivic in manjših ranic vem, za klope pa Sad.
Tile klopi so res prava nadloga. Ponavdi jih opazim preden se zažrejo v mojo revšno, če sem pa prepozna, uporabim posebno pinceto za odstranjevanje klopov. Edino tako jih dobim cele ven. Deluje!
lp
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #236 : ponedeljek, 07.05.2007 : 19:20:29 »

Jaz  uporabljam Zyzek spej in ( moram potrkat) midve za enkrat še nisma imele klopa. Sprehajama se po travnatih površinah in ne vem ali ta Zyzek tako fino deluje ali pa mi stanujemo na takšnem področju kjer te golazni ni.

lp  Smiley
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #237 : ponedeljek, 07.05.2007 : 21:40:04 »

Na mojih eterična olja niso čisto nič pomagala...sem poskušala tudi s tem, ker se mi psi prav smilijo, da morajo absorbirat toliko kemije.....sploh ampule so mi sumljive....zato smo se sedaj orientirali na spreje.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #238 : ponedeljek, 07.05.2007 : 22:08:13 »

Tudi meni so moji veterinarji svetovali, da ji dajem ampule redno na vsak mesec in se tega držim...lp
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #239 : torek, 08.05.2007 : 08:14:57 »

Citat
Na mojih eterična olja niso čisto nič pomagala
Hvala. Ja, tudi jaz bi ga raje z oljem namazala kot s kemijo, a če ne deluje Undecided. Nekaj bo treba ukrenit, te gfolazni je čisto preveč. Danes je dobil kar tri na jutranjem sprehodu tu na bližnjem travniku. Mislim Angry Sad
Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 32   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines